בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · בחדרי חרדים ·

תגובת 'אוצר החכמה' לטענות שעלו באשכול

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/1/2004 14:35 לינק ישיר 
תגובת 'אוצר החכמה' לטענות שעלו באשכול

תגובת "אוצר החכמה" לטענות שהועלו באשכול בנושא.

http://masoret.hydepark.co.il/hydepark/topic.asp?topic_id=780875

============================================

שלום לכולם.
שמי ארז סלע, ואני הוא האחראי למאגר הספרים הנפלא "אוצר החכמה" ומאידך גיסא גם עומד מאחורי הדברים הדורשים תיקון.

תחילה אני רואה לנכון להודיע שאין לי כוונות להכנס להתפלמסות. אינני מתכוון להגיב ולהגיב ולהגיב, אלא כוונתי היחידה היא לטהר את שמנו ואת שם המאגר היחיד והמיוחד "אוצר החכמה" אשר תלמידי חכמים רבים נהנים לאורו, והוגים בו יומם ולילה.

ובכן, כבר הסביר ידיד נפשי כאח לי הרב דוד סופר שליט"א, כי הקו המנחה שלנו (בין שאר הקוים המנחים) – שלא להכניס ספרים שאסור להכניסם לבית יהודי. ואם נכנסו דברים כגון אלו הרי זה מחמת טעות אנוש. עוד בטרם יצא המאגר לאור הושבנו ביבליוגף חרדי, בעל שכל חריף ובעל ידע מדהים, שעבר על הרשימה ועשה סימון לספרים הפסולים. צריך להבין, מדובר בהיקף עצום של חומר ולפעמים עלולים לטעות בשיקול הדעת. לדוגמא, חלק גדול מספרי ההשכלה הודפסו כדוגמת ספרי קודש לכל דבר, ולפעמים בשם מחבר מוסווה היטב, ובנקל ניתן לטעות בהם.

מיד כשיצא המאגר להפצה לפני יותר מחודשיים, הובאו לידיעתנו מספר ספרי מכשול שהשתרבבו למאגרינו, כגון ספרי לווינזון ודרויאנוב. ספרים אלו הוצאו כבר אז מן המאגר, ובתקליטור העדכון ששלחנו לאלו שכבר קנו את התכנה, הם נמחקו. שגינו בכך שלא מחקנו ספרים אלו מן הרשימה שבאתר, ומקטלוג הספרים עב הכרס שהופץ בבתי מדרשות.
עם זאת, אינני מסכים עם הרשימה המלאה של הספרים שהוצגו כאן כאפיקורסות, הרבה מהספרים שהוזכרו ברשימה אין להם שום קשר להשכלה, אלא אדרבה הם ממש נגד כת המשכילים. בחלק מן הספרים נפלה טעות אצל אותו תלמיד חכם שהכין לפנטון את הרשימה (הוא חשב על ספר מסויים בעוד שהספר שבמאגר הוא בעל אותו השם אבל ממחבר אחר). בהחלט נרשמו כאן מספר ספרים נוסף שראוי להוציאם מן המאגר, ומספר ספרים צריכים שיקול מחודש. אבל מכאן עוד הדרך ארוכה מלומר שאנו מכשילים ומטעים את ציבור יראי ה'.
מעניין לספר, שממש בימים אלו, ובלי קשר לווכוח שהתרחש כאן, עבר על קטלוג הספרים שלנו, תלמיד חכם מן המיוחדים שבדור, ללא הגזמה ולכל הדעות. וסימן כחמישים ושבעה ספרים כספרים בעייתיים (הכוללים גם את עשרים הספרים שכאמור כבר הוצאו מהמאגר). כמובן שאנו מוציאים לאלתר בנפש חפצה ובלב שמח את 37 הספרים הנותרים אותם סימן אותו גאון.

אני רוצה לומר לבעל האשכול המזדהה בשם פנטון. דע לך שגרמת לנו עוול גדול. השבוע הצגנו את "אוצר החכמה" בבית שמש, היתה שם התלהבות גדולה. אנשים יצאו מגדרם בראותם את האוצר הבלום הזה עם כל אפשרויות התפעול המדהימות שלו. האולם מלא אנשים, ופתאום נכנס אברך צעיר, ובהגבהת קול אומר, אתה יודע? שמעתי מתלמיד חכם אחד שעבר על רשימת הספרים שלכם ואמר שיש במאגר הזה יותר מ2000 ספרי אפיקורסות. (אתה מבין מה עשית, חבר?)
אני עניתי לו שזה שקר וכזב. והציבור האמין לי. אבל אותו אברך, ועוד הרבה אברכים כמוהו שראו או שמעו ממי שראה את הכותרת שלך, הולכים ומפיצים בכל מקום את הבדותא הזו. ואין מי שיכחיש אותם.
מי הוא אותו תלמיד חכם שהאברך הזה שמע ממנו? שמו בישראל "דער WALLA רבי" (הרבי הגולש – תרגום).

אינני מצדיק את עצמי, ואני ליברל גדול גם בדברים הנוגעים לחופש הביטוי. אבל אם אתה מחליט לפרסם את דבריך בפרהסיא, אז לפחות אל תנקוט בהגזמות שקריות כאלו. ועוד בכותרת.
אם כוונותיך טהורות, מדוע לא פנית אלינו אישית. כתובת הדוא"ל שלנו ידועה לך היטב. היינו מתדיינים עם אותו הת"ח הידען העצום, נעזרים בו, עוברים על הרשימות, פותחים את הספרים ומבררים, דנים, מתווכחים, שוקלים, ומוחקים ברצון את מה שבאמת צריך למחוק. לפי דעתך, פנטון, כמות הספרים שנקטת (3000 ספרים = 20%), הוא דבר שולי. "וכי מה זה משנה אם כמה עשרות או 3000". כל הרואה יצחק. אתה כל כך מדקדק בשל אחרים וכל כך ממעיט בשל עצמך. האם לא זו העת לשנות את כותרת האשכול ל-0.2% מספרי אוצר החכמה וכו'.
איך שלא יהיה, באת להעלות בשר חזיר ועלה בידיך בשר טלה (נזיר כ"ג ע"א), כי בזכות כל הפולמוס הזה, זכינו להעביר שוב את רשימת הספרים תחת שבט הביקורת, ונקוה שכבר היום או מחר תעודכן באתר שלנו הרשימה. ואנו מודים להשי"ת שמאפשר לנו שוב ושוב לסנן ולזכך את המאגר הנפלא עליו טרחנו במשך כל השנתיים האחרונות.
אבל הנזק השיווקי והתדמיתי שגרמת לנו פנטון, בכותרת המרעישה שלך, בעינו עומד. אתה יודע, דברי רכילות ולשון הרע הם כאויר לנשימה לפטפטנים המלהגים כל ימיהם במקומות הוועד, בישיבות ובכוללים ובכל מקום שימצאו אוזן כרויה, הם יפרסמו את הדברים שלך בכל חור ובכל פינה.
ותרשה לי גם הערה אישית: לא רק בנו פגעת, כלכלית בעיקר, אלא תרמת גם אתה ושכמותך להעמקת החולי והעיוות הפושט כמו סרטן במעמקי החברה הכל כך חולה שלנו, ואין דין ואין דיין.

נדמה שבתוך כל המלל הרב שנכתב כאן על ספרי כפירה, למעשה נשכח כאן העיקר.
כל המשתמשים במאגר שלנו מלאי התלהבות והתפעלות, ואם נצטט מדבריהם: "זה להכניס את הגן עדן הביתה..." "חיי השתנו..." "התמכרתי לתכנה...". "אם אני אגיד שזה נפלא, אמעיט בערך הדבר. פשוט אין מילים...".
וכל זה למה?
בתוך כמות הספרים האדירה שהכנסנו למאגר, ראשונים ואחרונים, ספרי הלכה, שאלות ותשובות, קבלה, חסידות, מוסר, מועדי ישראל ועוד... נמצאים בין השאר ספרים חשובים ביותר אשר לא נדפסו עשרות ומאות בשנים. לא משום שאינם חשובים אלא בגלל מצוקות העתים, חסרון כיס, זמני מלחמה ופוגרומים, ובעולם נשארו אך עותקים בודדים של אותם חמדות גנוזות.
באנו אנו, ובסייעתא דשמיא עצומה, מצאנו ספרים חשובים אלו שוכנים מלאי אבק בקרן זוית, בספריות נידחות, והוצאנו אותם שוב לאור. קיטלגנו אותם לפי נושאים ותתי נושאים. בעזרת כלים מיוחדים של הטכנולוגיה החדישה ביותר (שאינני יודע אם לא נבראו במיוחד לצורך מאגר זה) פיתחנו תכנה מיוחדת במינה. ומעתה על דרך משל כל מי שרוצה למצוא ספר על "שמות גיטין" ילחץ על הנושא "שמות גיטין" ותיפרס לפניו רשימה של ארבעים וארבעה ספרים בנושא זה, חלקם אינם ידועים ואינם מצויים, כגון ספר תורת נזיר שנדפס בשלוניקי שנת תקפ"א, אשר בסופו מצוי קונטרס בעל 30 עמודים בענין שמות גיטין. וידובבו שפתי המחבר (רבי אברהם מוטאל זצ"ל) בקבר. זוהי רק דוגמא אחת מיני אלפי דוגמאות מדהימות.
במשך מאות השנים האחרונות, נאספו קבצים תורניים רבים, שבהם דברי תורה שנכתבו על ידי גדולי הדורות. כאן בעזרת תוכנת החיפוש החובקת כיום כששת אלפים ספרים. אפשר למצוא בקלות מרובה את אותם מאמרים תורניים חשובים אשר לא יצאו לאור מעולם באופן מסודר.

לזאת אנו קוראים גאולת ספרים, וזוהי עבודת הקודש שעשינו, חברי רבי דוד סופר שליט"א ואני הקטן, כאשר כיתתנו רגלינו לגנזכי ספרים למיניהם בכדי לחפש את אותם גנזים נשכחים, וכשחזרנו מאובקים מכף רגל ועד ראש אך מלאי שמחה וסיפוק, ידענו והרגשנו שאנו גואלים את הספרים.

כל מה שכתבתי, הם דברים פשוטים ללא עומק וללא כוונה להמשיך להתפלמס עליהם. הזמן קצר והמלאכה מרובה. אנו ממשיכים לצלם ספרים. ביקשנו מכל הלקוחות שלנו שיציינו לנו רשימות ספרים אשר היו רוצים שנכניס למאגר, ואנו מאד עסוקים בימים אלו.
אני מודה לכל אלו שסינגרו עלינו, ושמח על האפשרות לברור את התבן מתוך הבר.
שבת שלום.
ארז סלע, בשם כל צוות אוצר החכמה.

מצ"ב קישור לכתבה אודות "אוצר החכמה": http://www.otzar.biz/news.php

תוקן על ידי - פראזניק - 30/01/2004 14:37:45

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2004 15:32 לינק ישיר 

הרב סלע

ראשית יישר כח גדול על המאגר המופלא שהוצאתם, שכרך הרבה מאוד

תחזקנה ידיך כנגד המלעיזים ואל תבוש מן המלעיגים

אף פעם לא תוכל לצאת ידי כל השיטות בעניין זה, וכאן לא נאמר "וירא שמים יצא ידי שניהם" אלא "העושה כחומרי בית שמאי וכחומרי בית הלל וכו'"

יש להיזהר גם בצנזורה שעושים. אם מישהו מגדולי ישראל לא יכנס למאגר בגלל צנזורה, הרי נעשה כאן נזק שאינו יכול ליתקון, ושמו של אותו אדם יונצח לדראון עולם. זהירות. אחריות גדולה היא!!!

[אל תתרגש מפנטון. למדנו כבר להתמודד עם דבריו, זה האיש וזה שיחו ורוב החברים בח"ח לא לוקחים אותו יותר מידי ברצינות]

כל טוב ובהצלחה

תוקן על ידי - בחדרי חרדים - 30/01/2004 15:36:06

תוקן על ידי - כאן_יוחנן - 30/01/2004 16:30:39

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2004 15:43 לינק ישיר 

כשהכל כל כך חלק ובלי שם כוונות פסולות, באם פיסקה בנוסח דלהלן היתה מופיעה באתר/מאגר הבעיה לא היתה מתעוררת.

טעות לעולם חוזרת ומי שיש לו השגות על הספרים המופיעים במאגר זו שאינם ראויים להיכנס לארון הספרים היהודי שיודיענו מיד ונבדוק את טענותיו.

תוקן על ידי - ששוןאיזנבך - 30/01/2004 15:44:38

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2004 15:53 לינק ישיר 

תודה להרב סלע.

יש רק בעיה אחת, המחיר. אני יודע שעלה הון תועופות לבנות דבר כזה, אבל זה עוד לא אומר שיש לנו סכום כזה.

חושבני שמגיע הנחה לחברי ח"ח שעמלו כה קשה להגן עליך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2004 15:58 לינק ישיר 

יישר כח גדול על המאגר המיוחד.

אנא חישבו שוב כיצד ניתן להוזיל את המאגר!

הצעה נוספת:
אולי ניתן יהיה לעלות את המאגר לרשת ולגבות דמי חברות עבור השימוש בו?
ידוע שחלק מהתשלום למאגר הינו עבור חומרה (דיסק חיצוני) וכך ניתן לזכות את הרבים ולגבות מהם תשלום רק עבור הספרים ולא עבור תוכנה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2004 16:06 לינק ישיר 

שלום לכולם !

הביטו וראו כאן ידידי,
כמה עלינו להשגיח "בבין אדם לחבירו" !!!

כל כך מסוכן להביע דעה, להגיב, או חלילה וחס להשמיץ,
בזמן שאין את כל הנתונים, וכשלא רואים את כל התמונה בכל הצדדים,

תוקן על ידי - בחדרי חרדים - 30/01/2004 16:09:11

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2004 16:09 לינק ישיר 

תגובה זו היתה אמורה להיות באשכול ההוא, אבל הוא נסגר. אז אין צורך להגיב עליה. אבל אני חש צורך לחזק את ידי העושים במלאכה.

הרב סופר והרב סלע, הזהרו. גם הרד"צ הופמן זצ"ל חשוד במשכילות בקרב חוגים שונים. בכלל, כל רב שלא היה בהשקפתו דומה לרבני ליטא, פולניה, רומניה או הונגריה חשוד מראש.

אין לי 2000$ לקנות, אך לאור הדיון באשכול זה, אני מבטיחך נאמנה, שכשיהיה לי, אקנה בשמחה.
כמובן אם לא תתחיל להכנע לפנטונים, ולצנזר ולמחוק.

כל ספר שנכנס לספריה, גם אם איני מסכים עם תוכנו או מחברו, יש לו ערך לימודי. גם כדי לדעת לענות על איוולתו של הכסיל.

ואם מישהו בכל זאת לא רוצה ספר זה או אחר, תמיד שמורה לו האופציה למחוק.
אל תשימו את עצמכם כצנזורים בעלי מספריים!

חזק ואמץ!!!!

חבר'ה אני פשוט המום. הרי את כמות הספרים האלה, איש מאיתנו לא ילמד על בוריים. ודאי לא דרך המסך. הרי שניתנו לעיון וחיפוש בלבד.
וממילא, המעיינים בספרים רבים, הם אלה שיודעים לברור את האוכל מתוך הפסולת. וכשמוצאים פסולת, יודעים שהיא כזו, וגם ממנה יש להוציא תועלת.

עברתי על רשימת הספרים שהנפיק פנטון. אודיע מראש שלא את כל המחברים והספרים אני מכיר. אבל רבים מהם, בעיקר במתימטיקה ותשבורת, פילון ואריסטו, אינני מבין מדוע צריך להוציאם (לא הייתי נותן הסכמה, אבל מכאן ועד להוציא, הדרך רחוקה).

מספרי שד"ל היו בספריתו של אבי. (מחשובי תלמידי החכמים שספריו מקובלים ללא ספק בכל תפוצות ישראל ובארץ. מן הסתם גם אצל פנטון בבית יש מספריו).

הומור מסויים יש בקרבת מיקומם של הספרים:
ספר הבדיחה והחידוד – דרויאנוב, אלתר אשר אברהם (BTW, לא ברור למה הוצאתם אותו. בבתים רבים הוא נכנס בשופי)
ספר התמר – אבו אפלח הסרקסטי(!)

תן לי יבנה וחכמיה

אצה - צמח חסר פרחים ופירות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2004 16:21 לינק ישיר 

ראשית לכל, אני מודה למנהלים ששינו את האשכול, ותיקנו את טעות ה"20 אחוז", שאני לא יכולתי לתקן, (כותרת לא ניתן לשנות).

ב. אמנם, יתכן שמן הראוי היה שאשלח להם אימייל טרם אני מעלה אשכול, אך לא היתה לי כתובת המייל שלהם ולא ידעתי שיש להם אתר.

ג. אני שמח שאכן הספרים הבעייתים יוצאו מן המאגר.

ד. את כל הטענות יש להפנות אלי, ולא לת"ח שבשמו דברתי, הוא עשה את הרשימה לעצמו, ואני עשיתי את הצעד הזה על דעת עצמי.

ה. לגבי הסיפור שכתבת, אני יודע במי מדובר, האברך שניגש אליכם, לא מכיר כלל את העולם הוירטואלי, והוא שמע זאת מאנשים אחרים.

זו היא רק דוגמא, לטענתי, שגם אילולי פרסמתי את הדברים, זה היה גלוי וידוע לכל החפץ בכך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2004 16:42 לינק ישיר 

פנטון,
הוא לא קרא את זה באינטרנט. הוא שמע ממישהו ששמע ממישהו שקרא באינטרנט. ככה זה כשכותבים בלי לחשוב קודם. אי אפשר לדעת כמה רחוק זה יגיע.
וכמו כותרת האשכול, שאגב לא תוקנה, כי אי אפשר, כך יש עוד הרבה דברים שא"א לתקן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2004 18:02 לינק ישיר 

פנטון:

למרבית האירונה, דוקא פה באינטרנט, המאגר הכי גדול הכולל כל דבר אסור, הועלתה הטענה על אוצר החכמה שכולל איזה ספרי משכילים.

מי שבוטח בעצמו שיכול לברור את האוכל מתוך הפסולת של האינטרנט יברור האוכל מתוך הפסולת של ספרים המפוקפקים שבאוצר החכמה.

חוקר ומקובל

תוקן על ידי - חוקר77 - 30/01/2004 18:03:20

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2004 22:39 לינק ישיר 

האם למישהו יש תמונות של המשכילים של פעם כגון חיים זליג סלומינסקי ואפילו יוסף פערל ועוד ?

אם הזקן הארוך והלבוש הם נראים כמו אברכים חסידים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2004 18:54 לינק ישיר 

אני מציע להרב ארז סלע והרב דוד סופר, ולכל חברי הפורום, לקרוא טוב את ההודעה הבאה

שבוע טוב

בערב שבת ראיתי את התגובה המנומקת של הרב ארז סלע, מו"ל 'אוצר החכמה', הדפסתי את התגובה, ובמשך השבת קראתיו כמה וכמה פעמים, חלק מהדברים כאבו לי מאד, ישבתי עם עצמי, וניסיתי להבין.

ברצוני להתייחס לכמה נקודות אשר עלו בדברי הרב ארז סלע.

קודם כל, כפי שכבר אמרתי, אני מודה למנהלי הפורום, אשר עשו את המירב שהכותרת השגויה אכן תינעל, אני מתנצל על אשר כתבתי 20% ללא בדיקה מעמיקה יותר, אפיק לעצמי את כל הלקחים, בעז"ה.

לגופן של דברים:

כותב הרב ארז סלע: אני רוצה לומר לבעל האשכול המזדהה בשם פנטון. דע לך שגרמת לנו עוול גדול. השבוע הצגנו את "אוצר החכמה" בבית שמש, היתה שם התלהבות גדולה. אנשים יצאו מגדרם בראותם את האוצר הבלום הזה עם כל אפשרויות התפעול המדהימות שלו. האולם מלא אנשים, ופתאום נכנס אברך צעיר, ובהגבהת קול אומר, אתה יודע? שמעתי מתלמיד חכם אחד שעבר על רשימת הספרים שלכם ואמר שיש במאגר הזה יותר מ2000 ספרי אפיקורסות. (אתה מבין מה עשית, חבר?)
אני עניתי לו שזה שקר וכזב. והציבור האמין לי. אבל אותו אברך, ועוד הרבה אברכים כמוהו שראו או שמעו ממי שראה את הכותרת שלך, הולכים ומפיצים בכל מקום את הבדותא הזו. ואין מי שיכחיש אותם.
מי הוא אותו תלמיד חכם שהאברך הזה שמע ממנו? שמו בישראל "דער WALLA רבי" (הרבי הגולש – תרגום).
ע"כ.

אספר בדיוק את מה שהתרחש באותו 'אולם' באותה שעה.

מנהלי אוצר החכמה הציגו את המאגר ב'עזרת נשים' של בית הכנסת 'קהל חסידים' בשכונת נחלה ומנוחה בבית שמש ביום ג' בשבוע שעבר,הם היו שם כארבע שעות, וכל חצי שעה הם חזרו על הדברים לקהל אחר, בפעם הראשונה כשהוא הציג את הדברים, הופיעו ב'אולם' 'מלא אנשים' 19 איש!

בתוך הדברים, קם אברך, ר' מרדכי ר. שמו, [אני מכיר אותו היטב], ושאל את המנחה (בשנות הארבעים לחייו, זקן אפור), האם המאגר מבוקר בידי מישהו, והאיך ייתכן שספרים מסויימים ימצאו את מקומם במאגר.

האברך הזה, צריך לומר, לא יודע כלל מה זה אינטרנט, הוא רחוק כמטחווי קשת מהעולם הוירטואלי, לשאלתי, הוא אמר, שעלה ע"ז בכוחות עצמו, תוך כדי דפדוף בקטלוג שהופץ בכל בתי הכנסת בארץ.

המנחה, התייחס אליו בזלזול מופגן, לדבריו, הוא ענה לו "אנחנו מוכרים את זה כך, אם לא מתאים לך, אתה יכול למחוק".

האברך, השתתק מיד, ולא המשיך.

לדברי האברך, הוא לא הזכיר כלל מספר של 2000-3000 ספרים.

האברך בצר לו, פנה מיוזמתו להר' משה אבוטבול, נציג ש"ס בעיר, שגם נכח ב'אולם', והתחיל לדפדף לו בקטלוג, בציינו את הספרים הבעייתים, ר' משה לא האמין למראה עיניו, ואמר לאברך שיכין לו רשימה, ויעלה עם זה אל הרב עובדיה יוסף, שיצא חוצץ נגד המאגר.

האברך, גם פנה לעסקנים נוספים, והאיץ בהם לפעול אצל הרבנים נגד המאגר.

כל זה סיפר לי האברך, השבת, תוך שהוא מתפלא למה אני חוקר אותו כ"כ, אמרתי לו, שיש לי דרכים האיך למסור את הדברים למנהלי הפרוייקט.

אמרתי לאברך, שכרגע הודיעו מנהלי הפרוייקט שהם מוציאים את כל הספרים הבעייתים, וע"כ, מיד במוצאי שבת, יפעל להרגעת הרוחות, ויתקשר לכל אלו שהאיץ בהם לפעול נגד המאגר.

הוא הבטיחני, שכך אכן יעשה.

ע"כ העובדות.

אני טענתי, במשך כל הדיון בנושא, שלפי שיקול דעתי, אינני רואה שום פסול בפרסום הדברים, ואדרבא, בלעדי, הסיפור היה יכול להתגלגל, והתוצאות היו יכולות להיות הרות אסון מבחינת מנהלי הפרוייקט, חזרתי וטענתי שם פעם אחר פעם, שאדרבא, אם מנהלי הפרוייקט יתחייבו כאן שיוציאו את כל הספרים מהמאגר, זה יציל אותם.

הרי את הספר הם פרסמו בכל בתי הכנסת, כך שכל ידען ממוצע היה עולה על הדברים ללא שום קושי, אני רק הקדמתי את הפרסום, ובסה"כ הקדמתי תרופה למכה.

אז ככה, א. לבא ולומר שהאולם היה מלא מפה לפה, זו שקר גסה, לא אולם ולא מלא, כפי שכבר תיארתי, ב. אדרבא, אם היה נגרם נזק, זו ההוכחה הישירה לדברי, שאלמלא פרסמתי את הדברים התוצאות היו הרבה יותר מזיקות, בשבילם. הרי האברך הזה פעל על דעת עצמו, ואדרבא, הוא אמר לי שהוא הכין מכתב נוקב לבעלי הפרוייקט, וחפץ הוא בפרסום המכתב בריש גלי.

הוא ראה בזה, לדבריו, מלחמה על הבית, מלחמה על התכנים היהודיים השורשיים שעוד נשארו לנו.

אני, כנ"ל, הרגעתי אותו, ואמרתי לו שהגעתי לידי סיכום עם מנהלי הפרוייקט.

הוכחה נוספת לדברי: בשבת 'וארא' (שבוע שעבר), ניגש אלי רב ידוע, (הרה"ג ר' י.מ.ה. לשעבר מבית דינו של הרב ואזנר) ואמר לי מיוזמתו, שמתחילה, כשראה את המאגר הנפלא הזה, הוא החליט בלבו לרכוש אותו, ולפתוח גמ"ח בשכונתו, כך שכל החפץ ללבן נושאים יקח זאת ממנו בהשאלה, אך כשהתחיל לדפדף בקטלוג, החליט אומר, לא לרכוש אותו עד שהדברים יתוקנו, (ואז גם ציין לי כמה וכמה ספרים, שבהמשך אכן הכנסתי ברשימה המפורטת שפרסמתי באותו אשכול).

זה היה, כאמור, לפני שכלל פרסמתי את הדברים.

לבוא ולומר שאני הוא זה שגרמתי נזק, זו שקר מיסודו, אדרבא, עתה מתברר שרק מנעתי נזק גדול בהרבה.

יש בזה משום זלזול באנטלגנציה של הת"ח שבדור, יש מספיק ידענים תלמידי חכמים, שהיו עולים ע"ז, בלעדי.

ב. כותב הרב ארז סלע: אם כוונותיך טהורות, מדוע לא פנית אלינו אישית. כתובת הדוא"ל שלנו ידועה לך היטב. היינו מתדיינים עם אותו הת"ח הידען העצום, נעזרים בו, עוברים על הרשימות, פותחים את הספרים ומבררים, דנים, מתווכחים, שוקלים, ומוחקים ברצון את מה שבאמת צריך למחוק. לפי דעתך, פנטון, כמות הספרים שנקטת (3000 ספרים = 20%), הוא דבר שולי. "וכי מה זה משנה אם כמה עשרות או 3000". כל הרואה יצחק. אתה כל כך מדקדק בשל אחרים וכל כך ממעיט בשל עצמך. האם לא זו העת לשנות את כותרת האשכול ל-0.2% מספרי אוצר החכמה וכו'. ע"כ.

בתחילת הדיון שם, התיעצתי עם אחד מחברי הפורום, מהחכמים יותר מבין החברים, ואז הבאתי לו את חששי, שעשיתי טעות, שלא הבהרתי להם את הדברים לפני פרסומן, אמר לי אותו חבר, שאני מאד מעריך את שיקול דעתו, אם כי אני לא מכיר אותו, "שטויות, אילולי פרסמת את הדברים, הם לא היו מסתכלים עליך, היו מזלזלים בך, ושולחים אותך מהיכן שבאת!"

בהתחלה זלזלתי בו, אולם, השבת כאשר שמעתי מחברי את התגובה המזלזלת של המנחה באירוע, הבנתי הכל.

לסיכומו של דבר, הרב ארז סלע והדרב דוד סופר, אכן עשו עבודה נפלאה במאגר הזה, כפי שדווחתי, ישנם שם אופציות מדהימות של 'פתיחת שולחן', כך שניתן לפתוח 20 ספרים ויותר, אחד על השני, ולשמור את השולחן, כך שבעוד שבועיים ניתן שוב לפתוח את אותו שולחן ולהמשיך ללמוד, ברור שהרבה מאד ספרים נגאלו, וע"כ הם יבורכו מן השמים.

אבל אין בכוחם של פעולות אלו, להתיר ח"ו הופעת ספרים פסולים, אני מודה להשי"ת, שגלגל תחת ידי, שאכן הדברים יתוקנו ויוצאו מהמאגר לדראון עולם, עפ"ל.

נעקוב אכן אחרי ההתחייבויות של מנהלי הפרוייקט, ונקווה כולנו, שהכל על מקומו יבא בשלום.

הערת סיום

אני חייב מעל במה זו להביע את הערכתי העמוקה בפני כמה וכמה מחברי הפורום, שבכשרון אדיר מנתבים כאן את המהלכים ומחלקים ציונים לכאן ולכאן ומדביקים סטיגמות, לומר, הוא טיפש, וההוא אכזר, ולפלוני חסר בהבנת הנקרא.

מעט מאד חברים, התייחסו לדברים עניינית, וחבל.

לעיונך, 'כאן יוחנן'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2004 18:57 לינק ישיר 

כמה הערות:

א. נוכחנו לדעת פעם נוספת את הרייטינג הגבוה של פורום "בחדרי חרדים", לטוב ולמוטב.

ב. יפה שמנהל הפרוייקט הזה מצא לנכון ולהגיב דברים כדורבנות על כמויות המלל שנשפכו ממקלדתו של פנטון וברברי השטויות, שכאשר שומעים מידע כלשהו ישר רצים לספר לחבר'ה (ע"ע הוצאת בלום שטוען שנגרם לו נזק מהפירסום בפורום, ועוד).

ג. אני מאד מקווה שפנטון ישכיל וילמד לקח מהטעות הלא-ראשונה שלו בפירסום מידע מוטעה.

ד. ועוד הערה (אחת ודי) לפנטון: אני מקווה שהאינטרנט אצלך משמש רק ל"הייד פארק" ולא ליתר מיליוני האתרים שאינם ראויים ליהודי שומר תורה ומצוות, כי זה בדיוק כמו מאגר הספרים הזה, שטענת שיש בו "ספרים חיצוניים". וכי מה הוא האינטרנט, אם לא "עולם חיצוני" אחד גדול?

ה. אשמח אם יוזילו את מחיר המאגר הזה, ראוי וחשוב מאד שנתכבד בכזה ארון ספרים יהודי גדול, בפורמט כה קטן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2004 19:06 לינק ישיר 

אין לי מושג מי הוא אותו ביוגרף חרדי שעבר על הספריה של אוצר החכמה.
מה שברור שכל מי שיש לו קצת מושג בספריה היהודית, ראה מיד במה מדובר.
די אם נזכיר שאחד מהרבנים החשובים בבית שמש אמר שאם זה היה ספריה פיזית, היו צריכים לשרוף חלק גדול מהחומר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2004 19:36 לינק ישיר 

שאלה
שמעתי שב"אוצר החכמה" אין קישור רק לראש הספר כך שאם רוצים להגיע לתשובות הרשב"א תתק"ב צריך להתחיל לדפדף מראש הספר
האם זה נכון??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2004 19:40 לינק ישיר 

אתה ליצן.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > תגובת 'אוצר החכמה' לטענות שעלו באשכול
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.