בית פורומים חסידיניוז

לחובבי הזמרה הישנה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/9/2004 17:06 לינק ישיר 
לחובבי הזמרה הישנה

זוהי כתבה שנכתבה בשנת תש"ס. אי לכך, התעלמו נא מהעובדה הידועה שמאז קמו לנו מקהלות נוספות כמו: ישיבה בויז והניצוצות, וקמו זמרים חדשים בוגרי מקהלות כמו: נפתלי גולד (מקהלת נחלים), וארי גולדווג (עמודי שיש, פ. מיאמי).
אל תחפשו אותה, את הכתבה, היא לא פורסמה מעולם.

ולעצם הענין
היסטוריה או הסטריה של מקהלות

היה היתה מקהלה
'לשיר במקהלה זה כיף לא נורמלי, זוהי חוויה מאוד רצינית, משהו מיוחד'. הדובר אלי הוא מיכאל סקובסקי
בוגר פרחי לונדון וזמר בזכות עצמו. 'לא כל ילד עושה את מה שעשינו'. והוא צודק, בעצם, לכו וחפשו היום מקהלות ילדים - ספק אם תמצאו הרבה.
תוכלו לראות, אולי, את פרחי ירושלים, לדבר על צליל וזמר ולחלום על פרחי מיאמי. גם זה לא ימשך הרבה זמן. (אם אתם משתייכים לחסידות מסויימת, נסו, אולי להם יש מקהלה.)
בכלל, שי שיף מגלפז טוען (בציטוט בלתי מדויק) ש'הפרחי הולידו את המוסיקה החסידית. הם, למעשה, התחילו אותה'.

ולמקהלה היה מנצח
אז ככה, בשנת 1963 הקים יגאל צליק ההוא מ'כי יקרא', 'קו ברמה', 'פדה', 'שמע בני' ואחרים את פרחי ירושלים. חנן אביטל צוחק כשמזכירים לו את פ. ירושלים של צליק: 'יגאל הקליט בבני-ברק את פ. ירושלים ולא בירושלים'. חנן עצמו הקליט את שלו בירושלים. אבל למה להקדים את המאוחר?
ב-1967 הוציא יגאל צליק את הקלטת הראשונה ולמעשה גם האחרונה שלו כאן בארץ. אח"כ הוא ערק ללונדון ושם הוציא את סדרת תקליטיו הלונדוניים. ואם עם הישראלים הכרנו את 'קול ברמה', 'נכספה ו'הנה מה טוב', הרי ששם נוספו 'שמעו מלכים', 'למען אחי', 'עורה כבודי', 'חמול' ועוד רבים אחרים.
הפרחים הצעירים הללו הופיעו בכל העולם, מיכאל סקובסקי מספר שהם הופיעו בארה"ב, שוויץ' צרפת וכמובן בישראל.
כמקהלה מקצועית הם השקיעו, מאוחר יותר, בתנועה (כוריאוגרפיה, בלעז). המענין הוא שמפאת שהכוריאוגרפיה לא היתה מפותחת, הרי שאם תכנסו לאחת מחנויות התקליטים של גלפז (חמד הפקות בע"מ) ותקנו את התקליטור לצפיה במחשב; האסק, חלק 4, למשל, תכניסו אותו למכשיר ותצפו בו בלא להדליק את הרמקולים, תוכלו לנחש לפי התנועות בלבד איזה שיר שרה המקהלה.
מן הפרחים היפים הללו צמחו לאילנות צעירים: עקיבא מרגליות(פ. י-ם: 'הנה מה טוב', 'רברבין', 'מציון') שהקים מאוחר יותר את פ. בית-אל ומאוחר עוד יותר הוצים סינגל או שניים. דוד נדב (פ. י-ם: 'כי יקרא', 'הנה מה טוב', 'קול ברמה', 'מציון'), חידש ממש לאחרונה את 'פדה' של צליק בתקליט 'מונה 3'. בנוסף לשניים הללו, כיכב מיכאת סקובסקי (פ. לונדון: 'אנעים זמירות' - הישן והטוב, 'שמע בני', 'ברוך הוא'). עם השיר 'מימיני מיכאל'. הוא הוציא 2 תקליטים. בשני חידש את 'מודה אני' של מקהלתו הנושנת.
ובפרקים הבאים: פ. טורונטו, מיאמי, ניו-יורק. פ. ירושלים, צליל וזמר. ועוד.דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/9/2004 18:20 לינק ישיר 

כתבה מעניינת מאד,אך גם לא ממש מדוייקת ועם שגיאות כתיב נוראיות.

תיקון חשוב מאד לדעתי זו העובדה,שליגאל צליק היתה מקהלת ילדים בארץ שנקראה פרחי צברים ולא פרחי ירושלים.במקהלה הזו גדלו שמות גדולים יותר מהמוזכרים. אנשים כמו,מוטי זינגבוים,דדי גראוכר ואפילו מונה רוזנבלום כך למיטב ידיעתי וזכרוני הצעיר.

מיכאל סייקובסקי המוזכר כאן בכתבה,הוציא בשנת התשנ"ט למיטב זכרוני,את אלבומו המצויין מלפני אוריאל.מיכאל הוא רואה חשבון במקצועו,ואגב למי שזוכר היתה הופעה חסידית גדולה בבנייני האומה בסוכות באותה השנה והנחה אותה מנחם טוקר, שהיה אז בחיתוליו הרדיופוניים ושידר בערוץ 7.באותה ההופעה הופיע גם מיכאל סייקובסקי שחיקה בחן רב את המורה המוסיקלי שלו מימי הילדות,יגאל צליק.

מאז,נעלמו עקבותיו המוסיקליים של מיכאל סייקובסקי.למי שרוצה,כמדומני שניתן עדיין למצוא את אלבומו המשובח ביותר בחנויות גל-פז.
האלבום מומלץ והזמר אף יותר.

תוקן על ידי - בונפיס - 20/09/2004 18:27:13דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/9/2004 22:00 לינק ישיר 

הוספה הכרחית היא כמובן שעקיבא מרגליות הוציא דיסק שלם לפני כמה שנים - הבן יקיר לי. שירים מעולים - הבן יקיר לי אפרים, על בנו של יואל צור מבעלי ערוץ שבע שנרצח בפיגוע. 'ועל יובל' ועוד להיטים יפהפיים. ממליץ בחום.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/9/2004 10:20 לינק ישיר 

בס"ד

ראשית, סליחה על שגיעות הכתיב שהיו ומסתמא גם יהיו.
שנית, מיכאל סקובסקי הוציא דיסק שנקרא 'אנו בניך' עוד לפני שהוציא את 'מימיני מיכאל' (2 האלבומים מומלצים).
3. לגבי יואל צליק - טעות בידך. הוא הקים את פ. י-ם בב"ב (בהזדמנות אעלה פה תמונה של התקליט).
את פ. צברים הקים משה מונה רוזנבלום ועוד נגיע לזה.
יאמישיהר - נכון. הנ"ל נכתב לפני שמרגליות הוציא אלבום שלם.

ולענינו-


יום אחד הם נסעו להופעה
ב-73 קמה פרחי טורונטו בניצוחו של ירחמיאל ביגון שמאוחר יותר הקים את פ. מיאמי. ביגון העניק לנו את 'והביאותים' (שחידש אח"כ מ.ב.ד.), 'אחת שאלתי', 'אנא בכוח', 'לא ישא גוי', 'הבט' ו... אם נמשיך לא נגמור אז...
פ. מיאמי, הניו-יורקים למעשה, מגיעים לאיפשרק אפשר, מופיעים עם כל השמות הגדולים.
ממקהלה זו צמח נחום סטרק הסולן והשחקן הידוע. סטרק הוציא תקליט אחד. ישראל ויליגר- שר אצלו אמנם שיר, אך הוא שייך למקהלה אחרת ועל כן נזכירו בהמשך.
לשניים הנ"ל שירים רבים של המנצח הדגול י. ביגון. יש והוא מתארח בתקליטיהם כסולן (ויליגר צירף לתקליטו הראשון את ילדי הפלא של ביגון). אילון גלזר ('ישראל בטח בה'') - סולן במקהלה שהוציא אלבום משלו.
ואם הזכרנו שירחמיאל התחיל בטורונטו, נוסיף גם שבטורונטו נוצר מצב מאוד מענין. קמו 3 מנצחים בזה אחר זה (בהפרש של כמה שנים) והקימו מקהלות כולן תחת אותו השם.
תחילה היו פ. טורונטו של ביגון הנ"ל. אחריו קם יהודי בשם העשי נוסבאום והקליט את פ. טורונטו מספר 2 ו-3 ('בני בני', 'חסדי ה'', 'יבנה המקדש', , מזמור לדוד'). ב-93 הפיק אהרון בלומנטל את 'מנוחה ושמחה', הלוא היא קלטת שירי השבת של פ. טורונטו.
בשנת 93 קם בנימין איזנסטרק, אף הוא מטורונטו. אבל הוא כבר החליף את שמה של המקהלה. את 'טוב להודות' שמעתם? (בכמה גרסאות?) 'כתר שם טוב'? 'ואשיבה שופטייך'? - למקהלה האחראית על הכרותכם עם שירים אלו קרא בנימין פרחי שלהבת.
בנוסף להם היו פרחי ניו-יורק של הרשל ליבוביץ ('כי שמש', 'אשת חיל'. ליצירתיים מבינכם: האזינו לפ. ניו-יורק 3 ולפ. י-ם של צליק וסיפרו כמה שירים חופפים יש שם.) ופ. אגודת ישראל של אלי ליפסקר ('מי האיש', 'עוצו עיצה').

בדרך נפצע המנצח ונשלח לביה"ח. ושם...
חשבתם פעם שמפיגוע יכול לצאת משהו טוב? לא! נכון? אז הנה לכם.
ב1075 נפצע חנן אביטלבפיגוע בירושלים. שישה עשר אנשים נהרגו ורבים רבים נפצעו. "כששכבתי בביה"ח, התחלתי לרקום את העתיד, לחשוב מה אעשה כשאצא מביה"ח. עלה רעיון לעשות פסטיבל חסידי לילדים. תחרות כזו. עשינו משהו גדול ומקצועי בבניני האומה..." ומשם ועד למקהלה הדרך היתה קצרה. את חנן אביטל ופרחי ירושלים שלו אין צורך להציג. הוא אחראי לכל השירים שרציתם לשיר עם גיטרה על החולות, מול הים בחושך, או סתם ברגעים של הרהור או שמחה. שמעתם את 'על כפיו' - זה הוא! את 'בלדה לחובש'? 'ברצלונה'? - גם זה הוא.
שמעתם את 'אספניא' (ספרדית)? - זה הוא! 'זינגרה (איטלקית)? - זה הוא! 'מאמא דיאלי' (אמא שלי - מרוקאית)? - תראו לי עוד מקהלה ששרה בכל-כך הרבה שפות.
חנן אביטל מופיע ומפתיע: "הופענו ב-22 מדינות. אנחנו מופיעים לפחות 3-4 פעמים בשנה, מגיעים למקומות הכי נידחים. התחלתי להופיע לפני 15 שנים בצרפת ומשם נפתחה הדרך לכל העולם".
לחנן בוגרי מקהלה רבים שהפכו להיות זמרים. אפשר למצוא אותם בלהקת הרבנות הצבאית (שלשה!). בזמר המזרחי: דודו דרעי, רן שבח (הבן של)
ובזמר החסידי: מוטי זינגבוים, הוציא אלבום כילד (פלא) + שלשה תקליטים כזמר בוגר.
חנן מספר שלכל עיר היתה אז מקהלה: פ. בני-ברק - מרדכי סובול ('שירו לה'', 'ושמור צאתנו'), פ. פתח-תקווה, פ. רעננה - אבי ברק, פ. בית-אל - נחשו של מי... ומה לא?

ביום הוא היה שומע צלילים וזמירות
ב-78 יסד אברהם רוזנברג מקהלה חדשה: צליל וזמר. את שיריו אי אפשר לשכוח: 'והיה באחרית הימים', 'יענך', 'על חומותיך', 'לכל זמן ועת', 'בצאת ישראל ממצרים' ובנוסף לכל העשרות 'יבנה המקדש' שהוא כבר חדש חדש.
לפני כעשור הם הופיעו בישראל בערב של זכרון מנחם ביחד עם אברהם פריד (שהוא עצמו בוגר מקהלה).
לצליל וזמר שלשה כוכבים בזמר החסידי: זוהר (ישן ישן. 'כאיל תערוג', 'הוא יושיענו', 'לנר ולבשמים'). ילד פלא שהוציא 3 תקליטים ופרש (כמה תקליטים שלו יש לכם?). כיום הוא אברך כולל. מנדי וולד ('נחמו', 'ויציב ונכון', 'יענך'), זמר אשר לו 3 אלבומים + אלבום משותף עם שלומי דקס. דני גופין, סולן במקהלה שגם שר עם מרדכי בן דוד ושמילו רוזנברג ('מודה אני', 'רפאני').
כמעט במקביל להווסדה של המקהלה הנ"ל, נוסדה מקהלה נוספת: JEP.
סיפורה של JEP הוא סיפורו של מקום אשר לשם מתכנסים ידידנו האמריקנים מידי שנה בחדשי חופשתם הקייצית. ואז מפיק המפיק ששמו אינו ידוע לי, פעם בכמה שנים קלטת עם שירים חדשים (והמון המון ישנים). הם מארחים אורחים זמרים מוכרים כמו מ.ב.ד. (כמובן), דדי גראוכר ואפילו ילדים כמו (פ. מיאמי) ודני גופין (צליל וזמר).

בלילה החא היה רואה כוכבים
בקלטת האחרונה שקניתי שקניתי בגלפז 'כל הכוכבים' שמה, שמעתי את ישראל ויליגר בשיר 'מי אדיר'. המנגינה הזכירה לי נשכחות. הצצה חטופה אל שם המלחין גלתה לי את הסוד: שמואל בורגר.
הצעירים שבינכם - שמעו עליו? המבוגרים - זוכרים אותו?
ב-78/9 הוא פרץ לשוק עם מקהלת עמודי שיש שלו. עד היום נהנים בית ישראל (יברך אותם ה') משיריו: 'בלבבי משכן אבנה', 'אני מאמין' הישן והטוב, 'ברוך הגבר', 'פיה פתחה' ועוד רבים וטובים.
מבית מדרשו יצאו: ויליגר הנ"ל - הוציא 4 תקליטים, שלומי דקס, 3 תקליטים + קלטת לו ולוולד ומנדי וולד עצמו.
אגב, אם אינכם יודעים, הלחן הנ"ל ('מי אדיר') נכתב במקור למילים 'רחם בחסדך'. נסו לשיר את זה במילים הללו...המשך וסוף יבוא.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/9/2004 14:09 לינק ישיר 

בס"ד

ובין לבין הוא שמע את שירת המלאכים
את משה מונה רוזנבלום כולנו מכירים כמעבד וכמלחין. פעם, היו לו גם מקהלות. כזו, למשל, היתה מקהלת פ. צברים ('פותח את ידיך', 'כבודו', 'אני מאמין') וכזו היתה להקת אנעים זמירות - להקת ילדי פלא -ארבעה במספר- מישראל ('אשרי', 'אנעים זמירות', 'שמע ישראל'). לבוגריו שייך מוטי זינגבוים שכנראה לא פסח על שום מקהלה (סולן 'שמע ישראל' בפ. צברים).
בכלל, לכו תדעו למי לא היתה מקהלה אז. היום זמרים, פעם מקהלות, דור הולך ודור בא.
גם לחיים בנט היתה מקהלה. היתה אמרתי? עדיין ישנה. תלוי...
לפני כ-18 שנים הקים מר בנט את מקהלת רננו חסידים של סערט ויז'ניץ. הוא היה הראשון שירה את יריית הפתיחה והקים מקהלה חסידית אמיתית. מאז החל הכדור להתגלגל... אחריו היו בעלז שייסוד מקהלתם היה בטקס הנחת אבן הפינה לבית מדרשם ובובוב של משה גולדמן מקעמפ שלווה. בהמשך הצטרפו חסידויות נוספות לשירת המלאכים הקטנים והעסק פרח..
אבל זה כבר ענין לכתבה אחרת.
מלבד העסק הזה של סערט ויז'ניץ, היו לחיים מקהלות נוספות: ילדי ניו-יורק שרים ('ואני אשיר', 'מהרה', 'הנה אנוכי שולח'), ילדי לונדון שרים (חידה: מצאו את השווה והשונה בין השירים: 'הנה ימים באים' של ילדי לונדון שרים וצר לי צר של יהודים הם בני מלכים.) ויהודים הם בני מלכים - סדרת המוסיקה לילדים הנודעת בכל הזמנים. את ילדי לונדון וניו-יורק הקליט בנט כאן בארץ.

הוא גילה שמקהלתו כבר אינה שרה כמלאכים וחבל
מבין הכוכבים הגדולים, נצצו מפעם לפעם כוכבי לכת קטנים. השאירו משהו טוב (ואולי לא...) ונבלעו בחשיכה. כאלה היו: פ. יוהנסבורג - ס. עמנואל ('ואני תפילתי'), פ. אנטוורפן - ס. גרינהוט ('שאו שערים'), פ. הר-נוף - דוד ליבוביץ ('בני היכלא'), פ. גייטסהד - גרשון פורשדם (עם 'חיים של טובה', 'אשרינו' ועם 'אין כל עצב' - השיר המדהים הזה), פ. ציון - אלי ליפסקר ('מקדש מלך', 'מה נאוו'), פ. מונסי ('הללו את ה'', 'שאו שערים'), פ. נוה הכרמל, מקהלת שדי חמד - אלי טיטלבאום, מקהלת התאחדות הנוער שע"י ישיבת תורה ואמונה לבעלי תשובה בירושלים (כך ממש כתוב על הקלטת. בין שיריהם: 'לה' הארץ ומלואה'), פ. גנים - יענקלה רוטנר ('רוני ושמחי בת ציון'), פ. נחלים שהקים אבי ברק למען ישיבת נחלים (המנון הישיבה, 'ריבונו של עולם'- חידוש של השיר המפורסם בניב ישראלי-ספרדי), מזמרת הארץ - שלום כינורי עם ילדי ת"ת סנהדרין ('שים שלום' ועוד), השבטים - אלי בוטבול מקהלה צרפתית מצליחה בצרפת ('רני ושמחי', 'שלום עליכם') ופ. הדרים.
רוב האחרונות הן תוצרת ארצישראלית.

אז הוא פרש
כמו בכל אש דועכת המנסה להיאחז בכל מקור מחיה שיאפשר לה לשרוד (אך...), גם בענף זה שדועך לנגד עיננו (ושמא יש לומר אוזנינו), צצות להן בכוח מקהלות חדשות ומנסות לשרוד (אך?).
ואלו הן: חביבין - שוקי פיינגבלט, מקהלת ילדים מבלגיה ('אליהו הנביא', 'רברביא'), פ. ישורון - משה סובל, מקהלה שנוסדה ב-1992 והנעימה לנו עם השירים: 'מעשה', 'עץ חיים', 'המבדיל' ועוד. פ. אפרת - רוברט לדרמן - ב1993 הקים רוברט, בוגר מקהלת פ. לונדון את מקהלת הישראלים הזו (מיכאל סקובסקי חידש את 'והראנו' שלהם). משיריהם: 'ישמחו', 'ממקומך', 'והערב נא'. ב-1998 קמה מקהלת הילדים ש"י ('ופדויי ה' ישובון') בניצוחו של דוד פריד. ואחרונה חביבה, מקהלת ילדים שסוגרת בינתיים את מעגל מקהלות הילדים שהוציאו קלטות: פ. השומרון-ברקאי (שנת 2000) של יותם סגל, קלטת שנקראת 'שהשלום שלו'.

עוד יישמע??
היש עתיד למקהלות הילדים?
שי שיף פוסק: לא!! אין סיכוי!
חנן אביטל אומר לי: 'לא יודע, תשאלי אותי בעוד 25 שנה'. למחאתי על תשובתו זו הוא מבהיר: 'קשה מאד להחזיק מקהלה כמקצוע. המון כסף להשקיע, כל יום הופעה. צריך להחזיק ילדים, להבטיח להם, לפתות אותם. חו"ל פמתה אותם. יותר קל להיות זמר. יש היום הרבה זמרים, אפילו ילדי פלא. נערי פלא יש הרבה. כל ילד שמשתעמם לו בבית אמא אומרת לו (מחקה): 'יענקלה/מוישי... לך תוציא קלטת!''.

תעשו לי טובה, חכו עוד 25 שנה ותודיעו לי מה קורה, בסדר?עד כאן. וכעת לשאלות/תשובות/הע-ארות והכי חשוב: לנספחים.
מאז התחדשו הרבה דברים והיו כאלו שהיו אך לא הוזכרו בכתבה הנ"ל. אתם יודעים יותר? כאן המקום לשתף ולהשתתף.
גמר חתימה טובה!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/9/2004 16:24 לינק ישיר 

אולה,
קודם כל,כל הכבוד על העבודה שלך!
ייתכן אכן שטעיתי במה שאמרתי בהודעתי הקודמת,אבל כמו שאמרתי קודם אני לא בטוח בדברים הללו שאמרתי.
בכל אופן,היה ממש כייף להתעדכן בקורות המקהלות שעברו ימיהן היפות לצערי הרב.

נ.ב.
אולימ אלי גרסטנר מחזיר את הכבוד האבוד שלהן עם מקהלת ה"Yeshiva Boys Choir" שלו.הצלוחה!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/9/2004 09:31 לינק ישיר 

בונפיס, תודה.
הערתך האחרונה מובילה אותנו לנספחים:
1. מאז הספיקו להוציא אלבום נוסף: פ. אפרת, פ. השומרון-ברקאי, פ. י-ם, פ. מיאמי (2), חביבין, פ. לונדון.
2. מקהלות/להקות חדשות בשנה האחרונה:
הקינערלך - פדידה ולפידות, דני פינקלמן והניצוצות - פינקלמן הנ"ל, מיאמי בויז - אלי גרסטנר.
ו... המקהלה של עירית ירושלים שמישהו מנסה להקים (?)...
3. טעון תיקון: מיכאל סקופסקי חידש את 'והערב נא' של פ. אפרת (ולא כפי שנכתב). בJEP5- מתארח אריק סטרן (פ. מיאמי), שמו הושמט בטעות ומנדי אחד (לא זוכרת איזה - אבדוק).
4. בוגרים נוספים: ארי גולדווג - פ. מיאמי, עופי נט - פ. מיאמי, הלומני(כך כותבים?) - פרויקט של י. ביגון עם 4 מבוגרי מקהלתו (ביניהם אריק סטרן).דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/9/2004 16:51 לינק ישיר 

יישר כח אולה, סקירה אכן מקיפה ורחבה....
כמה תיקונים ותוספות (במיוחד לבונפיס):
א. פרחי צברים היתה ידועה גם בשם "פרחי נחלים - צברים" שכן הייתה במסגרת תלמידי ישיבת נחלים, המנצח כאמור היה מונה רוזנבלום. בין סולניה (חוץ ממני) ניתן למצוא בנוסף למוטי זינגבוים גם את יואב דילאון.
ב. מונה רוזנבלום הקים את להקת "אנעים זמירות" שהורכבה מסולנים מכל מקהלותיו, אני אישית הייתי בלהקת "אנעים זמירות" תקופה ארוכה מאוד ולאחר שמונה הפסיק עם הלהקה, המשכתי לנהל אותה במשך כשנה עד שהתפרקנו.
בלהקת אנעים זמירות לתקופותיה היו: איתי הכהן, איתמר ישורון, אלי כהן אבי גרינבלט (שאביו החזן היה גם נהג המיניבוס שלנו ושל "פרחי צברים"), דני כהן, מיקי רוט וכמובן גם אני).
ג. למונה רוזנבלום היתה גם מקהלת "פרחי הדר" מרחובות שבין בוגריה רונן גרוס.
ד. דדי גראוכר לא היה בפרחי צברים.דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-22/9/2004 20:39 לינק ישיר 

תודה אולה,
החכמת אותנו.

רק אימרי לנו אם תוכלי - מיהו הכותב/ת?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/9/2004 22:30 לינק ישיר 

מצורף קובץ

בונפיס ידידי ,

עדות מצורפת .


דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/9/2004 22:42 לינק ישיר 

מצורף קובץ

.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/5/2013 20:35 לינק ישיר 

אולה_OLA כתב:
בונפיס, תודה. הערתך האחרונה מובילה אותנו לנספחים: 1. מאז הספיקו להוציא אלבום נוסף: פ. אפרת, פ. השומרון-ברקאי, פ. י-ם, פ. מיאמי (2), חביבין, פ. לונדון. 2. מקהלות/להקות חדשות בשנה האחרונה: הקינערלך - פדידה ולפידות, דני פינקלמן והניצוצות - פינקלמן הנ"ל, מיאמי בויז - אלי גרסטנר. ו... המקהלה של עירית ירושלים שמישהו מנסה להקים (?)... 3. טעון תיקון: מיכאל סקופסקי חידש את 'והערב נא' של פ. אפרת (ולא כפי שנכתב). בJEP5- מתארח אריק סטרן (פ. מיאמי), שמו הושמט בטעות ומנדי אחד (לא זוכרת איזה - אבדוק). 4. בוגרים נוספים: ארי גולדווג - פ. מיאמי, עופי נט - פ. מיאמי, הלומני(כך כותבים?) - פרויקט של י. ביגון עם 4 מבוגרי מקהלתו (ביניהם אריק סטרן).

הלהקה (ולא מקהלות כמו השאר) של פדידה ולפידות היא ה"קינדרלעך" ולא כפי שנכתב.

_________________

"מתוך שנחרבנו ונחרב העולם עימנו מתוך שנאת חינם, ניבנה ועימנו העולם יבנה מתוך אהבת חינם"
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/5/2013 15:45 לינק ישיר 

ב"ה

מבחר מילדי הפלא הבולטים ביותר לאורך השנים:
חיים אליעזר הרשטיק‏[1] ובנו ישראל, אברהם פריד, אהרן הלוי‏[2], עמית ליסטוונד, מוטי זינגבוים‏[3], אבישי לוי‏[4], רפי ביטון‏[5], נתי שיש‏[6], יהודה מעטוף‏[7], דודי הרץ‏[8], מידד טסה‏[9], אורעד כץ‏[10], ישראל עמר‏[11], יהונתן שינפלד‏[12], אבישי רוזן‏[13], מישל כהן‏[14], מרדכי יעקב גרסטנר‏[15], שלומי בן אבו‏[16], דניאל קרייטנברגר‏[17]‏[18], ארי ו[י]יספיש[19], נריה עוקבי‏[20], אפרים מנת‏[21], יענקי שטרן‏[22], מאיר רובקין‏[23], עילאי אבידני‏[24], שלמה זיכל‏[25], התאומים הזהים יעקב ויוסף בן שבת‏[26], קובי אלקובי[27] אריה פרטוש‏[28], אביאל שבו[29], דוד שניצר‏[30], ועוד.

הערות:
1. היום מגדולי החזנים ואחיו של נפתלי הרשטיק.
2. מוכר מאז כמוטי ויזל ושמו המלא הוא אהרן מרדכי הלוי ויזל.
3. הוא ואחיו יעקב הם זמרים חסידיים מוכרים, ונתנאל, בן אחיהם חנניה, היה חבר בקינדרלך.
4. הסולן הראשי מגיל 7 של "פרחי ירושלים" בשנות ה-80.
5. היום מנצח על מקהלת "קולות מן השמים" ומנהל בית הספר "מלאכים" לקול ומוזיקה יהודית אומנותית.
6. זכה בגיל 12 בפסטיבל הזמר החסידי עם השיר "מפי עוללים" ובהמשך הופיעים באירועים רבים ובתוכניות טלוויזיה ורדיו רבות. בגיל 15 שיחק ושר במחזמר "הרוטשילדים" בתיאטרון ביידישפיל וזכה להצלחה רבה. היה סולן ראשי בלהקת הרבנות הצבאית ובהמשך מפקד הלהקה. לאחר שחרורו הקים את הלהקה הווקאלית "מפתח סול" הכוללת חמישה זמרים.
7. מילדי הפלא הבולטים בשנות ה-90 של המאה ה-20 (תש"ן-תשנ"ט).
8. הופיע עם גדולי הזמר החסידי וחזנים ובאירועים רבים ובהם קונצרטים של חזנות. היה תחת חסותם של החזן חיים אליעזר הרשטיק שלימדו פיתוח קול ובנו ישראל שלימדו הלחנה ועיבוד, ושימש כסולן במקהלתו של הרשטיק בבית הכנסת "נווה אביבים" בתל אביב שבו הרשטיק שימש כחזן בימים הנוראים. שותף באלבום "מאמינים בני מאמינים" של מרדכי בן דוד ו"חזק" של דוד קאליש
9. מוציא (בתשע"ג) אלבום שמיני בגיל 18. הקים יחד עם שי ברק את "שייבה הפקות" והם מפיקים את מופעי להקת הבובות הבובה מייסעס.
10. הופיע פעמים רבות בארץ ובחו"ל עם גדולי החזנים והזמר החסידי והתלווה למקהלת "קולות מן השמים" מגיל 8.
11. זכה בתחרות הכישרונות היהודית העולמית "a jewish star".
12. מסולני הקינדרלך מגיל 8 במשך 6 שנים.
13. מסולני הקינדרלך מגיל 7.5 במשך 4 שנים.
14. מהסולנים הראשיים של "פרחי ירושלים" ומצטיין העונה הראשונה של התוכנית בית ספר למוסיקה.
15. סולן ה"ישיבה בויס" ואחיו של אלי גרסטנר.
16. זכה בתחרויות שירה בארץ ובחו"ל ומתלמידי בית הספר "מלאכים".
17. מסולני הקינדרלך ולאחר מכן בבית ספר "מלאכים".
18. שלומי ודניאל הקימו את להקת "חברותא.
19. מסולני "פרחי ירושלים".
20. מבית הספר "מלאכים" ומסולני מקהלת בית הספר. 
21. שותף בעשרות אלבומים חסידיים והופיע בעשרות אירועים גדולים ואביו רפי הוא החזן של משטרת ישראל.
22. מחסידות ויז'ניץ שהופיע באירועים גדולים רבים).
23. מבית הספר "מלאכים" וסולן מקהלת בית הספר.
24. מששת המצטיינים של העונה השנייה של התוכנית "בית ספר למוזיקה".
25. נכדו של החזן נפתלי הרשטיק וממשתתפי העונה השנייה של התוכנית "בית ספר למוזיקה".
26. ממשתתפי העונה השנייה של התוכנית "בית ספר למוזיקה".
27. מילדי הפלא הבולטים בפייטנות המזרחית בעבר. בן הפייטן ציון אלקובי שהחל לשיר מגיל 5 וכבר מגיל 9 שר יצירות מורכבות. היה סולן של "פרחי" ירושלים" והופיע כ"אנדלוסי צעיר" בתזמורת האנדלוסית. ממשיך להופיע כבוגר בארץ ובעולם. 

28. מילדי הפלא הבולטים ביותר בפייטנות המזרחית (שר גם שירים כמו של מידד טסה).
29. ראו ביוטיוב.
30. משתתף בקונצרטים גדולים של זמר חסידי וחזנות.

_________________

"מתוך שנחרבנו ונחרב העולם עימנו מתוך שנאת חינם, ניבנה ועימנו העולם יבנה מתוך אהבת חינם"
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/5/2013 15:55 לינק ישיר 


עוד ילדי פלא:
שמחה לוינשטיין, יהושע קמפינסקי, גד הלר, יששכר גוטמן, מוטי לזר, שמואל גוטמן, פיני גרוס (פיניע[לע] גראס), בערי קרויס, יהושע אריה מ[א]נדל  אהר[ו]ן הלוי, מאיר הלוי, אלי שטרייכר (ארבעת האחרונים מופיעים כסולנים בסדרת האלבומים "לחיים טיש" בהפקתו של הרב יוסף משה כהנא), נתנאל ואוריה ואיתמר ביננשטוק (בניו של הזמר והמתופף אליקים ביננשטוק שהחל את הקריירה המוזיקלית כמתופף ועבד עם גדולי הזמר החסידי מרדכי בן-דוד, אברהם פריד, ישי לפידות, אוהד מושקוביץ), ברק כהן (היום בן 29 והוציא עד כה שבעה אלבומים). 

_________________

"מתוך שנחרבנו ונחרב העולם עימנו מתוך שנאת חינם, ניבנה ועימנו העולם יבנה מתוך אהבת חינם"
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/5/2013 15:58 לינק ישיר 

ב"ה


שתי מקהלות ילדים מהחשובות ביותר היום הם בארץ "שירה חדשה" של נחמן סלצר, ובארה"ב "פרחי לחיים" שהוזכרה של המוזיקאי, המנצח והמפיק יוסף משה כהנא שהקים בזמנו את "לחיים הפקות" ומפיק את מקהלת המגוגרים "לחיים" ומקהלת הילדים הנ"ל.

_________________

"מתוך שנחרבנו ונחרב העולם עימנו מתוך שנאת חינם, ניבנה ועימנו העולם יבנה מתוך אהבת חינם"
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/5/2013 17:42 לינק ישיר 

אולה_OLA כתב:
מיאמי בויז - אלי גרסטנר.

לא מיאמי בויז אלא "ישיבה בויז"! או בעברית חופשית "פרחי בני הישיבות" (התרגום המילולי הוא "בני הישיבה")

_________________

"מתוך שנחרבנו ונחרב העולם עימנו מתוך שנאת חינם, ניבנה ועימנו העולם יבנה מתוך אהבת חינם"
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > חסידיניוז > לחובבי הזמרה הישנה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.