בית פורומים בחדרי חרדים

פ. חובב מציע: התנתקות גרמא

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/10/2004 13:19 לינק ישיר 

רבש"ע, איך אפשר לפזול כ"כ חזק.
האם ההתנתקות היא בעייה של הד"ל או הדת"ל או החרד"ל?
מדובר בויכוח מר ונוקב על חייהם של יהודים בגוש קטיף ובאשקלון ובשיכון חזון איש.
אפשר להיות בעד, אפשר נגד. ובלבד שיכווין לבו לשמים.
אבל מה הקשר לדת"ל?

וזה מזכיר לי מעשה שהיה:
לפני שנים רבות התקשר מאן דהוא לאחד מתוכניות הרדיו ובפיו שאלה.
כלבה קטנה גרה בשכונתי, בכל פעם שהיא רואה יהודי חרדי היא נובחת, מה אעשה?
שאל המנחה: איך קוראים לה?
שולמית אלוני, ענה האיש וניתק את הטלפון.

כך גם החובבים האלה, היראת שמים הדגולה שלהם גורמת להם עוית אי-רצונית בכל עת שהם נזכרים כי יש יהודים מסוג אחר תחת השמים.

לו הייתי יכול להיכנס לרגע קט למוחו העצום, הייתי מדווח לכם ישירות מהאונה הימנית שבמידה שהוא שמח לאידם של תלמידי הישיבה בנוה דקלים הרי שהוא עצוב לאסונם של חילוני דוגית.
ככה זה כשדעת תורה וליצנות חופפים זה לזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 13:25 לינק ישיר 

מצורף קובץ

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 13:36 לינק ישיר 

מנהל יקר:

לא רק שאני מכיר, אלא יש לי קרובי משפחה מדרגה ראשונה הגרים שם. אגלה לך משהו נוסף?, ביליתי לא מעט חופשות בילדותי בימית, ומאז הפינוי ההוא הגעתי לבקר את המשפחה בגוש.
הכאב עצום.
תגובתי, (שלא כתגובתו של זכות התגובה המונעת מ**** ) היא על ההתיחסות ליראת השמים של פ. חובב ועל הסטירה שבדבריו.

כן, יש טענות על ראשי המחנה הדת"ל ורבניו, על אורח חייהם, ועל הגישה נושאים רבים, שבעיני חלק גדול מההנהגה הרוחנית החרדית, הם דברים התלוים בנפש האומה.

האם להגיב ולומר, שמי שאומצר אחרת כנראה שהוא פשוט לא מכיר את הציבור החרדי לגווניו, ולזעוק בורות! בורות! בורות!. אין דרכי בגכון דא!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 13:39 לינק ישיר 

זכותהתגובה

אתה יש לך זכות באמת לבגיב את מה שהגבת,כי אתה מתיחס לכל אלה שחולקים עליך למשל בפורום בכינויי חיבה ללא שום בוטות,להפך זה עושה לך רק טוב שמתברר לך שיש יהודים אחרים תחת השמים שלא חושבים כמוך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 13:42 לינק ישיר 

הוא צוחק על ההיתרים בכל דבר, חוץ מענין אחד ויחיד, שבו אין היתרים כלל.

מה רע בזה?

כאן בפורום, תסלחו לי, צוחקים על דברים הרבה יותר קדושים...

נושא ונותן,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 13:47 לינק ישיר 

לבבי צודק במקרה הזה.

חובב בסה"כ מבליט את האיפה ואיפה שבערבוב הפן ההלכתי במאבק על אר"י.

מדברים נגד פינוי מבחינה בטחונית, בסיידר. מבחינה אידיאולוגית ציונית? בסיידר. אבל להכביר בגודל מצוות ישוב הארץ ללא פשרות כי כך ציוונו ה'? נו, אז גם על שמירת שבת כהלכתה על כל מצוותיה צוונו.

אם 'גרמא' שם, אז למה לא 'גרמא' כאן.

חובב,

ולמה שכמאבדים שליטה, מתחילים להשמיץ אישית, זה רק אלוקים יודע. בוחן לבבות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 13:48 לינק ישיר 

אמתער אהוב נפשי

לא שמעת ממני את דעתי על ההיתרים של הרב ישראל רוזן ולו ברמז.
אז מהיכן אתה יודע מה דעתי עליו?

ומה קרה שהפסקת להוציא לשון, הכלבים במצרים לימדו אותך משהו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 14:19 לינק ישיר 

וולווה הטוב,

עזוב את הטיעון של בורות, בחייך. זו לא השאלה, מי מכיר ומחובר למתנחלים יותר, וגם אם כן, נראה לי שהובסת.

ראוי אחת ולתמיד לעלות את הדיון אילו עקיפות מסוכנות, תרתי משמע, ערכו המתנחלים באובבססיה הבלתי נלאית שלהם לארץ ישראל השלמה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 14:33 לינק ישיר 

לבבי,

מותר לבקר כל אחד. אבל, האם זה יאה ללעוג לאנשים שחרב מונחת על צווארם?

גם אם אינך מסכים עם דרכם - איפה האנושיות? היכן החמלה?

(אם היית מבקר בגוש, היית יודע שיש שם יהודים יראי שמיים)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 14:40 לינק ישיר 

קפוטה,

מספיק עם הדמגוגיה והלעג. השאלה כאן אינה ארץ ישראל השלמה, אלא הביטחון של כל אחד ואחד מאיתנו.

אנשי גוש קטיף ויו"ש הם אנשי המוצבים הקידמיים. ביום שקו החזית נפרץ - הלך על כולנו.

קל מאוד לאנשים לשבת בבני ברק ולהביע דעות. ללעוג. כך היה תמיד. יש שדואגים לעצמם ויש שדואגים לכלל, המוכנים להקדיש עצמם לטובת הכלל.

בגוש קטיף אני מכיר אישית יהודים יראי שמיים, לומדי תורה.

האם לאנשים יקרים אלה מגיע הלעג והזלזול שלכם?

תוקן על ידי - דוד10 - 22/10/2004 14:42:33

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 15:04 לינק ישיר 

בלי קשר לארץ-ישראל השלמה, בא יהודי חרדי, בעיתון חרדי ושם ללעג וקלס משפחות שלמות של יהודים, בתוכם כאלו ששומרים על קלה וכבחמורה, בו בזמן שחרב מונחת על צווארם.

אם חרדי הוא אחד כזה שגם בשעה שיהודים מאבדים את הבית, מסוגל לזלזל, לצחוק, בושה לתורה וכלימה ללומדיה, שהוא מייצג אותם.

אלה ימים עצובים. גם למי שתומך בהתנתקות. עצוב לראות משפחות נקרעות. הלב מזדעזע לראות פינוי של בתי-קברות יהודיים ובתי-כנסיות. כשבארופה רוצים לפנות קברי-יהודים למטרות כהרחבת כבישים או בנית מרכזי קניות, העיתון הזה יוצא בכותרות ענק: "הזדעזעי ארץ".. ואילו כשמפנים יהודים ש"שלא מצביעים למפלגה הנכונה", לא רק שאינו מתנגד, אלא שפינוי בית הקברות הוא הקטע הסאטירי של היתד. בושה.

ואחר-כך, החובבן הזה ייבב בדמעות תנין "מדוע העם בישראל מפנה עורף לחרדים - לומדי התורה". עם חרדי כמוהו, מה הפלא, אני מבין אותם.

אני רוצה ללמד זכות על הועדה הרוחנית של העיתון שכנראה הטור "נעלם מעיניה". לא מאמין שהיא אשרה אותו לפרסום. בקרב יהודים שומרי תורה ומצוות, ואפילו אצל 'חילוניים' - 'אפילו', כן גם אצלם, אצל המסומממים האלה, שמתנגדים לחובבן וסיעתו - קשה למצוא כזו אטימות. אנטיפט, כבר אמרתי?

מה הוא יציע מחר למרנן-ורבנן, באם תחליט עיריית וילנא לפנות את קברו של הגר"א למטרת הקמת קזינו (בבעלות דובי וייסגלס)? יציע לתלמידי הגר"א לעשות 'היתר מכירה'?

תוקן על ידי - המדפיס - 22/10/2004 15:06:59

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 15:53 לינק ישיר 

אפשר, אולי, לנהל ויכוח על העיתוי. מבחינת, אל תזרוק אבן אחרי הנופל, אבל עם הטיעון, הנכון והצודק, קצת קשה להתווכח. וורצל, אם מישהו לא הבין, בא חשבון עם פסקי ההלכה. הנפפנוף שלכם ב"חרב החדה המונחת על צווארם", היא אולי נוגעת ללב לרגע, אך דמגוגית במידה לא מבוטלת.

ומה עוד, שחלק גדול ממצדי תוכנית ההינתקות, עושה זאת מתוך דאגה לחייהם של המתנחלים בראש ובראשונה. עוד דמגוגיה רווחת שהגיע הזמן להסיר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 15:54 לינק ישיר 

המדפיס.

מהקטע האחרון שכתבת, כנראה לא הבנת את הדברים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 16:20 לינק ישיר 

אלו הנמצאים ב"חזית" מעולם לא לקחו חלק במלחמת החרדים על דבר ה', לא במלחמת השבת ולא בנושא חיטוטי שכבי לא על צניעות ולא על ניתוחי מתים, או כל נושא שהחרדים לדבר ה' מפגינים הם אינם בשטח ואף לא ברקע, אלא להיפך הרבה מאוד פעמים הם לעגו לחרדים על דבר ה' ולא רק בהצופה ובשבע, היו גם מקרים שהם גם הצטרפו למבזים השפלים ביותר שיש ליהדות החרדית, כעת הם מצפים לחמלה מאותם אנשים להם לעגו ועליהם צחקו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/10/2004 16:24 לינק ישיר 

אהה. הבנתי. אתה נוקם בהם?! ממש 'דעת תורה'.

"עת לעשות לה' הפרו תורתך".

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > פ. חובב מציע: התנתקות גרמא
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.