בית פורומים בחדרי חרדים

הרבי מליובאוויטש במסר חריף לנשים: חוסר צניעות זה הפחיתות הכי גדולה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/10/2015 00:23 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 01:01 לינק ישיר 

החלוץ כתב:

איך אתה לא מתבייש להכליל ולדבר נגד אלפי נשים יראות ושלמות?
מצב הצניעות בחב״ד היום הוא מצוין, אם היית מכיר מבפנים היית מופתע לראות איזה רמה של יראת שמים פנימית יש לנשות חב״ד,

לא יאומן כמה טיפש הבן אדם יכול להיות 
ניחא אם מישהו אחר (לא אתה) היה פותח אשכול נגד הלבוש של נשות חב"ד אפשר איכשהוא להבין אם היית יוצא להגנתן מחוסר ברירה 
אבל שחסיד חב"ד מובהק שכמוך יזום מעצמו לפתוח אשכול שכזה שכל כולו הוא הרמה להנחתה ???

ועוד אפילו לא מבין מה רוצים מחב"ד ?

תגיד לי, אתה הזוי או מה ?
הבעיה בחב"ד הם האמריקאים ובעלי התשובה או ה"הארד קור" שלכם ? על מי אתה עובד ?

להביא לך רק בתור דוגמה כמה תמונות מהפייסבוק של נשות השלוחים למשל ?
האם הן אמריקאיות או בעלות תשובה, או שהן מגיעות מהמשפחות החבדיות ביותר ?
אתה הרי יודע את התשובה לכך !
יוחנןש ענה לך את התשובה הכואבת מבחינתך אבל היא האמת לאמיתה גם אם היא לא נוחה לך לשמיעה

נ.ב.

אין בתגובתי זאת הבעת כל דעה לעצם עניין של לבישת פאות ארוכות קצרות או משולשות 

רק האמת צריכה להיאמר 

תוקן על ידי אניכברחוזר ב- 27/10/2015 01:01:55

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 01:53 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתבה:

אי ספרא לאו סייפא

אם ספרא מגיע אין לזה סוף

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 02:06 לינק ישיר 

hhaavv כתבה:

מדהימה היכולת לדבר על נושא כל כך רגיש בצורה כל כך מדוייקת ורגישה.

הרבי היה no 1 בהסברה ובהגדרות.
כשהוא ניסה להסביר דברים נכונים הוא עשה זאת כפי שאף אחד לא יכול לעשות.
כמה חבל שבעניינים אלו השפעתו על חסידיו היתה אפסית. הם רק חיכו לאקשן. כשהוא דרש פעולות יוצאות דופן כמו הנחת תפילין ברחובות ןכדו או אז הם היו חיילים נאמנים ללא גבול.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 02:10 לינק ישיר 

אניכברחוזר כתבה:

החלוץ כתב:

מצב הצניעות בחב"ד היום הוא מצוין, אם היית מכיר מבפנים היית מופתע לראות איזה רמה של יראת שמים פנימית יש לנשות חב"ד,

לא יאומן כמה טיפש הבן אדם יכול להיות 
ניחא אם מישהו אחר (לא אתה) היה פותח אשכול נגד הלבוש של נשות חב"ד אפשר איכשהוא להבין אם היית יוצא להגנתן מחוסר ברירה 
אבל שחסיד חב"ד מובהק שכמוך יזום מעצמו לפתוח אשכול שכזה שכל כולו הוא הרמה להנחתה ???

ועוד אפילו לא מבין מה רוצים מחב"ד ?

תגיד לי, אתה הזוי או מה ?
הבעיה בחב"ד הם האמריקאים ובעלי התשובה או ה"הארד קור" שלכם ? על מי אתה עובד ?

להביא לך רק בתור דוגמה כמה תמונות מהפייסבוק של נשות השלוחים למשל ?
האם הן אמריקאיות או בעלות תשובה, או שהן מגיעות מהמשפחות החבדיות ביותר ?
אתה הרי יודע את התשובה לכך !
יוחנןש ענה לך את התשובה הכואבת מבחינתך אבל היא האמת לאמיתה גם אם היא לא נוחה לך לשמיעה

נ.ב.

אין בתגובתי זאת הבעת כל דעה לעצם עניין של לבישת פאות ארוכות קצרות או משולשות 

רק האמת צריכה להיאמר 

תוקן על ידי אניכברחוזר ב- 27/10/2015 01:01:55

סיפר לי קרוב משפחה של אחד מראשי חבד (רש.ב.ו.) שהגיע פעם לבקרו, ושאל את ר.ש.ב. מי הנה השיקסעס שמנקות בחצר. המארח במבוכה קלה ענה שהן בנותיו...
יותר מזה צריך?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 06:23 לינק ישיר 

Safra כתב:

יוחנןש כתב:
הרבי דיבר כאן ספיציפית על מושגי יסוד בצניעות, שבחב"ד דהיום פשוט כאילו לא יודעים עליהם

חוץ משנאה מתפרצת וסטיגמות, לא כתבת כאן מאומה. רוב הנשים בחב"ד צנועות (ומסתמא גם לא בדקת אחת אחת), ופרוצות יש בכל מגזר, גם הליטאי גם החסידי וגם הספרדי. יתכן שאתה מתבלבל עם המושג צניעות שאצלך הוא שווה לכיעור.

מהתגובה שלך פה אני כבר מבין מה המושגים של צניעות אצלך ואני מבין שצניעות אמיתית אצליך זה כיעור ופתיחות בלבוש וכ"ו וכ"ו זה נורמלי כבר מזמן כבר אתה ידוע כמסית לפריצת גדר אך הפעם זה שקוף

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 06:35 לינק ישיר 

החלוץ כתב:
בלה בלה בלה
בלה בלה בלה

תוקן על ידי יוחנןש ב- 26/10/2015 18:05:07

מצב הצניעות בחב״ד היום הוא מצוין, אם היית מכיר מבפנים היית מופתע לראות איזה רמה של יראת שמים פנימית

יראת שמים פנימית,זה הדתי בלב של החבדניקיות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 08:22 לינק ישיר 

יש כאן מספר בעיות:

1. יש כאן קבוצת גברים המתדיינים על מצב צניעות של נשים - חוסר צניעות בעליל.
2. יש כאן אנשים משועממים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 09:18 לינק ישיר 

greenie כתב:
יש כאן מספר בעיות:

1. יש כאן קבוצת גברים המתדיינים על מצב צניעות של נשים - חוסר צניעות בעליל.
2. יש כאן אנשים משועממים.

ואחרי התגובה שלך צריך להוסיף
3. יש כאן גם אנשים מאד חכמים. גאונים. מבריקים!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 11:23 לינק ישיר 

כל מי שגורם לבנות ללכת (ולהתנהג) שלא בצניעות
(אנשי "חינוך". מנעלי סמינרים. וכדומה)
לא משנה מאיזה חוג או חצר!
יהיה לו גהיני גהינום!!!!

אני רק מנצל"ש ושלא יובן לא נכון אני מצטרף לדברי הרבי ולא חלילה נגדו!

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי ניוטרל ב- 27/10/2015 11:45:45

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 12:35 לינק ישיר 

החלוץ כתב:

יש להסביר להן שהנהגה באופן של היפך הצניעות מורה על פחיתות הכי גדולה – שבחורה חושבת שהדרך היחידה שתמצא חן בעיני בחור היא, לא ע"י שכל, ולא ע"י רגש הלב, אלא דוקא עי"ז שתגלה טפח שצריך להיות מכוסה!...
בהנהגה כזו היא נושאת שלט ומודיעה ברבים שאין לה שום מעלות של בן-אדם: לא שכל, ולא רגש, ולא שאר מעלות, וגם פני' מכוערות; המעלה היחידה שיש לה – שמגלה טפח שצריך להיות מכוסה, ועי"ז מגרה את הבחור שירצה לפנות אלי' ולדבר עמה כו', כך, שזוהי שפלות הכי גדולה, שאין בה אלא ענין של פריצות... ולא עוד אלא שהיא מתגאה בכך, כמו כסיל שמתגאה בסיכלותו!...

ראשית הוא צודק.

שנית הטיעונים שלו מחזיקים עד למקום מסויים.

ניקח נשים מוכבדות באמת: רקפת רוסק-עמינוח, סמדר ברבר-צדיק = מנכליות של בנקים גדולים.

איך שהן מתלבשות זה מכובדות.

כעת אני מניח שאין להן כיסוי ראש, וללכת עם חליפת מכנסים זו לא בעיה בשבילן.

אז הטיעונים של הרבי תופסים על חולצת בטן וטייץ וגם על ג'ינס וגופיה, אבל לא על כל היקף הצניעות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 12:57 לינק ישיר 

הייתי רוצה להגן כדרכי על החסידים, אבל אני לא יודע כיצד נראות נשות חב"ד, כתוב להם על המצח חבדנקיות?
מואי אולי בדבריך אתה מתרץ את הדברים, הם לבושות בטעם טוב כרקפת רוסר עמינח, בדיוק כמו שהרבי אמר כך הבינו אותו החסידות, בלי טייץ אבל עם הרבה קלאסה....ולדעת יוחננוש זה לא צנוע....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 14:52 לינק ישיר 

ori83 כתב:
כבר אתה ידוע כמסית לפריצת גדר אך הפעם זה שקוף

להבדיל ממך שאין לך מושג בהלכה וכל כוחך בסיסמאות נבובות, אני לעולם לא כותב דבר משולל מקור. לכל מילה שאני כותב יש גיבוי הלכתי מגדולי הפוסקים, ואתה מוזמן להתמודד איתם.

הרבי דיבר על צניעות כפשוטה - טפח מגולה באשה, ולדוגמא: חצאית מיני שלא מצליחה לכסות את הברך בישיבה, מטפחת שלא מכסה את הראש וכיו"ב. זה ברור מלשונו של הרבי זצ"ל: "שמגלה טפח שצריך להיות מכוסה".

הרבי לא דיבר על אורך הפאה ועובי הגרביים, בד הג'ינס והלייקרה ושאר ירקות שאינן אלא חומרות על חומרות שאנשים אוהבים לאמץ לעצמם, ולכן כל הדיבורים כאן על צניעות בחב"ד אינם קשורים לדברי הרבי, אלא לסטיגמות נפוצות בציבור החרדי.

וראה לדוגמא מה שכתב הגאון רבי יהודה הרצל הנקין שליט"א, בשו"ת בני בנים:

"קבלתי בתודה העתק ההערות בעברית לקונטרס בלועזית "עוז והדר לבושה" ממחבר שו"ת מחזה אליהו שליט"א.

לפני כעשר שנים כתבתי לו בענין אחד ונדפס בשו"ת בני בנים חלק ב סימן י"ט אך לא קבלתי תשובה, וכעבור כמה שנים פגשתיו כשבקרתי בקהילתו.

ועיין בבני בנים חלק א סימן ל"ט שכתבתי לרב אחר משם שגם כן חיבר קונטרס בלשון האנגלית, וסמך על מקצת גדולים לאסור על כל העולם, וכמו בהערות הנוכחיות באות א, שהעתיק קול קורא שיצא בארץ ישראל שיש בו צרוף הלכות ברורות עם ענינים שאינם בשלחן ערוך, כמו חיוב גרביים ואיסור שסע בחצאית ארוכה. והוא עצמו כתב באות י"א שגרביים הן מהרגשת הצניעות של נשים, ומשתנה ממקום למקום.

ואין מורים מתוך קול קורא, כי אחד מחבר את הנוסח ומחתים אחרים, ורוב החותמים סומכים על החותמים הראשונים בלי להתעמק בפרטים, ואי אפשר לעמוד על מקור הדברים וסמכותם, ותשובה מנומקת אחת שווה כרוזים הרבה אפילו כשחתמו גדולים על הכרוז עצמו וכל שכן כאן שרק היה למראה עיניהם".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 14:55 לינק ישיר 

החלוץ, איפה זה התפרסם?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2015 14:58 לינק ישיר 

ori83 כתב:
אני כבר מבין מה המושגים של צניעות אצלך ואני מבין שצניעות אמיתית אצליך זה כיעור

כנראה שלא הבנת טוב. אני הדגשתי את ההיפך, שצניעות איננה כיעור, וניתן להיות יפה וצנועה גם יחד, ולכן אם נשות חב"ד מתלבשות בטעם טוב, אין בכך שום פסול.

ואכן, ע"פ ההלכה האשה צריכה להיות נאה ככל שאפשר, ולמצוא חן בעיני כל רואיה. כך מובא בספר "עוז והדר לבושה" שקיבל הסכמות מפוסקי ההלכה המחמירים ביותר, כמו הגר"ש וואזנער, הגרש"ז אויערבאך, הגרי"ש אלישיב, ועוד. הכלל המובא בדבריו, שמותר לאשה להתייפות אך אסור לה להפריז עם זה, על מנת שלא למשוך תשומת לב חריגה.

להלן ציטוטים נבחרים מתוך הספר:

◄ בעמ' 6: "אני מודעת לכתר בת מלך המעטר את ראשי, ולאחריות הבאה אתו. כיום אני לוקחת בחשבון ונזהרת מאד להיראות במיטבי ולגרום הנאה לכל מי שפוגש אותי, בפרט לבעלי".

◄ בעמ' 9: "נשים צריכות להתלבש בצורה נעימה ובטוב טעם... ההלכה מכירה בהחלט בצורך הקיים אצל נשים להתלבש בצורה נעימה ובטוב טעם, ואף מעודדת אותן לכך".

◄ בעמ' 46: "גם אשה או נערה הלובשת בגדים צנועים מדי, בצורה שתפגין את צניעותה בפני כל, מנצלת את בגדיה הצנועים להשגת מטרה שהיא היפך הצניעות... לפיכך, אין ללבוש חצאית המגיעה כמעט עד הרצפה, ללבוש בגדים קודרים מדי, לפסוע בפסיעות מעודנות מדי, וכו', כי כאמור הפגנת יתר של צניעות היא בעצמה חוסר צניעות".

◄ בעמ' 105: "מותר לה להיראות נאה בצאתה מביתה, וכך עליה לנהוג, משום שהקב"ה העניק לנשים חן, כדי שתיראנה נחמדות תמיד".

◄ בעמ' 226: "אשה נשואה... עליה להתלבש בצורה נעימה ונאה, באופן המשקף את שמחתה ואצילותה".

◄ בעמ' 226: "כיון שכיסוי הראש ממלא תפקיד כה חשוב, מתאים שסגנונו ישקף את עדינותה הפנימית ורגישויותיה של בת ישראל. לפיכך, עליו להיות פריט לבוש המוסיף חן ואצילות למעמדה המלכותי של האשה היהודיה".

◄ בעמ' 252: "במקום לגלוש לקיצוניות זו או אחרת, עליה להקפיד על תסרוקת נעימה למראה, היוצרת רושם מכובד ואפילו נאה. בת ישראל שייכת הרי למשפחת המלוכה, והופעתה צריכה להעיד על כך".

◄ בעמ' 298: "ראוי שנשים ובנות תקפדנה על הופעה נאה ונעימה".

◄ בעמ' 319:  "עיקר הגוף צריך להיות לבוש בצורה נאה ומלאת חן".

◄ בעמ' 319: "שמלה יפה מסיטה את תשומת הלב מהגוף עצמו. לפיכך, טוב וראוי לשמלה שתהא פרחונית ומקושטת בכל צורה שהיא, בתנאי שהיא לא בולטת במיוחד ביופיה ואינה מושכת תשומת לב מופרזת".

◄ בעמ' 380: "יש נשים המתלבשות בבגדים קודרים וחדגוניים, וכמעט שאינן מקדישות מחשבה להופעתן. ביניהן יש אפילו כאלה, הנוהגות כך מתוך רגש מוטעה של צניעות וענווה. לדוגמא, לא איכפת להן כיצד נראית הפאה שעל ראשן, והן יוצאות מביתן חבושות פאה לא מסורקת ומוזנחת. בנוסף לכך, הן לובשות שמלות חסרות צורה וצבע, משוללות כל חן. סגנון לבוש כזה גורם תחושת אי נוחות לרוב הנשים, היודעות להעריך טעם טוב ולבוש אסתטי, ולכל הפחות מצפות מאשה שתקפיד על הופעה נאה ונעימה. התלבשות בבגדים קודרים ועלובים אינה מעשה מצער ובלתי חברותי בלבד, בנוסף לכך יש כמה סיבות חיוביות ביותר מדוע נשים ובנות צריכות להקפיד תמיד על הופעה נאה ולבוש נעים לעין".

◄ בעמ' 398: "תכשיטים הינם חלק טבעי מלבושה של האשה, בתנאי שהם נעימים ועדינים. מותר אפילו לענוד תכשיטים במקומות ציבוריים... למעשה אנו מוצאים בחז"ל שאפילו נשים חשובות ביותר, כאשתו של רבי עקיבא, ענדו תכשיטים".

◄ בעמ' 399: "הבה נדאג שפנינו יקרינו עדינות, מידות מתוקנות ושמחת חיים, להנאת הזולת".

◄ בעמ' 401: "חינה של בת ישראל וענוותנותה אינם מוסתרים כאשר היא עונדת לגופה תכשיטים בטוב טעם - נהפוך הוא, התכשיטים תורמים לחן, לאצילות ולמראה הטוב בהם התברכו בנות עמנו במידה גדושה".

◄ בעמ' 405: "כבר הוסבר במקום אחר כי האשה והנערה צריכה להתלבש בבגדים נאים ולהתקשט בתכשיטים מתאימים, כדי להקרין תדמית נאה ומלאת חן יהודי".

◄ בעמ' 406: "השימוש הנכון באיפור משפר את הופעת האשה ויוצר תדמית בריאה, מאושרת ונעימה לעין".

◄ בעמ' 413: "כך צריכה להיות גישתה של האשה, עליה להופיע בין אנשים במראה נאה ומלא חן".

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הרבי מליובאוויטש במסר חריף לנשים: חוסר צניעות זה הפחיתות הכי גדולה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.