בית פורומים בחדרי חרדים

חינוך מיני במגזר החרדי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/5/2006 10:18 לינק ישיר 

לא רק לבחורים,אלא להתחיל עם אזהרות כבר בגיל הרך.לפחות מרגע שהם יוצאים מהבית.לגן לבי"ס וכו'.לאור מה שקורה בימינו...זה הכרח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/5/2006 10:58 לינק ישיר 

אני שואל בעניין שז"ל, האם ומאיזה גיל מדברים עם הבחור ואיך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/5/2006 11:28 לינק ישיר 

כתבן היקר,

הנושא שהעלת חשוב ביותר!

אך ברשותך לא נסטה מנושא הדיון כאן,שהוא חינוך לילדים כצורת הגנה מפני התעללות וסוטים שונים.

רק היום יצאה כתבה על חשד שנער התעסק עם ילדים בבני ברק.

צריך להבין,שהבורות בנושא הזה,היא הפירצה הכי גדולה ששום יראת חטא לא יכולה להציל,כמו שאמרו חז"ל "אין בור ירא חטא".

על אחת כמה וכמה אצל ילדים קטנים.אין להם שמץ של מושג מדוע לסרב לאדם גדול שמבקש מהם לעשות "מצוה" ולהתפשט.

אם מדברים על איזה גיל לחנך,או באיזו צורה,נראה לי שהכי קל ופשוט כחינוך התחלתי,הוא להסביר לילד שבשום פנים ואופן אסור להוריד בגדים לאף אחד בעולם,אפילו אם אומרים לו שזו מצוה! גם לא לשמוע לרב או למורה שאומר לעשות ככה! לשנן לו את זה מידי יום ביומו עד שהדבר יהיה ברור לו כמו שהוא יודע מי היא אמו.

הקושי כאן הוא לא בדרכים ליישום החינוך הזה,אלא בעיקר במעטה הקרח של ה"צניעות" כביכול,שאינה מרשה לדבר עם הילד בנושאים כאלו "גסים".

אסור לשתוק!

הכותרת של היום:

חשד: בן 12 התעלל מינית בילדים

המשטרה עצרה ילד מבני-ברק בחשד שהתעלל באחים בני 7 ו-9. הוא גילה כי ביצע עבירות מין בחמישה ילדים ואמר לשוטרים: "עברתי התעללות בילדות". קצין: לא ראיתי מקרה דומה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3255336,00.html

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/5/2006 12:58 לינק ישיר 

אני לא יודע מה אתה רוצה

כשהייתי בחיידר בגיל 11 עברתי שיחה בנושא ע"י אחד המלמדים שהיה אמון על זה מטעם החיידר

וכשנכסתי לישיבה עברתי שיחה יותר מפותחת בנושא ע"י המשגיח

ואחרי שלוש שנים עברתי ישיבה והמשגיח החדש עם ישב איתי והסביר לי על הרגשות שלי בנושא
ואיך להתגבר עליהם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/5/2006 14:26 לינק ישיר 

עומק

ראשית העניין  נלמד לילדים כבר בגיל קטן שלומדים חומש פרשת ויקרא
רק מה שלפעמים אפשר ליפול ליידי האיש הלוא נכון ולהינזק ואז העניין תלוי בילד עצמו
ובנתונים בשטח  כמובן שילד שנפגע צריך לדווח על כך
אבל מודעות יתר לעניין לא תתרום לנושא דבר ראו נושא זהירות בדרכים
אי לכך אבקש להציע פתרונות יותר מעשיים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/5/2006 22:39 לינק ישיר 

בפשטות
כל הורה חיב ללמד את ילדיו זהירות מאנשים שמציעים ממתקים . ולדבר מפורשות על כך שיש אנשים רעים בעולם שגם אם הם נראים לנו טובים הם עלולים לרצות לגוע לנו בגוף במקומות המכוסים ואתה/את יודע שרק לאמא/אבא מותר לחבק ולנשק אותך ולגוע בך אך לשום אדם אחר בעולם אסור ! בלי שאני (ההורה) אומר לו.

לכן אם חלילה משהו כזה קורה יש לצרוח ולברוח ולא משנה סדר הענינים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/5/2006 04:01 לינק ישיר 

בס"ד,

ישפאי ומלכת אסתר,

כנראה שאין די במה שנלמד,אם מפאת החומר הנלמד,אם מפאת צורת העברתו אם מפאת הגיל בו הוא מועבר. < ראו למשל בכתבה שציינתי בהודעה הקודמת>

אין נכון לטעון שאין תועלת במודעות לנושא,ולהביא ראיה לכך מהמגזר החילוני.וזה בגלל שתי סיבות עיקריות:

האחת ,שיש הבדל עצום בין התרבות החילונית לחרדית ואין להקיש מזו לזו,התנאים הם שונים והקרקע אחרת.

והשנית,שעלינו לעשות את המוטל עלינו בלי קשר למה שמתחולל בחברות אחרות,אף אם היו דומות לנו,וכיון שהשכל מחייב שמודעות לאנסים וסוטים ואזהרת הילד יכולים להועיל שהרי אין מי שיערער על כך,שילד נאיבי ביותר סכנתו מרובה ממי שיודע להזהר ולברוח.כמו בכל סכנה בעולם.שהמודע לה ניצול יותר ממי שאינו מודע לה.לפיכך חובה עלינו להזהירו.

וכיון שתופעות כאלו מתרחשות מבית ומחוץ.חובה להזהירו ולהדריכו מרגע שיש בו דעת להבין.לצערנו זה המצב.ואין לו דיחוי בזמן.

לך_סמיילי,

כמה פשוט-ככה אמיתי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/5/2006 10:23 לינק ישיר 

עומק

מה שאמרתי הוא שבכל מעבר גיל עברתי הדרכה

ואם רצית שיזהירו את הילד שלא יתן שיציקו לו
אז קיבלתי את זה בגיל 11

ואם רצית שילמדו אותו לנהוג בכבוד האחרים אז קיבלתי את זה מגיל יותר מאוחר

מה חסר לך בדיוק

כל חברי עברו אותו דבר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/5/2006 12:06 לינק ישיר 

ישפאי היקר,

כנראה לא הייתי ברור לחלוטין בכל הודעותי הקודמות,אחר כל אריכות הלשון, אם הצלחת להבין  מתוכן,שאין בעיה להתחיל את החינוך בעניין הזה בגיל 11, ולא הרבה הרבה  קודם...

נסה רק להציץ בכותרת הכתבה שהבאתי לעיל,...איזה גיל אתה רואה לפניך?

אולי ,אחר העיון שוב בכל האשכול,תמצא עוד כמה נקודות טובות,שדורשות יישום מיידי בחינוך .שאגב שיטפיה דמר לא דק בהו.

אשרי מוריך ורבותיך שהעירו את לבך לעניין הזה,ירבו כמותם בישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חינוך מיני במגזר החרדי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 סך הכל 3 דפים.