בית פורומים בחדרי חרדים

הרבי מליובאוויטש במסר חריף לנשים: חוסר צניעות זה הפחיתות הכי גדולה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/10/2015 18:35 לינק ישיר 

במחילה מכבודך, אוהב ישראל שכמותך, זכותו של הרב אשכנזי לגדור גדרים ולתקן תקנות כאוות נפשו. יש אנשים שמאוד אוהבים את תחום הצניעות, ונראה שהרב אשכנזי נמנה עליהם.

וגם הוא, בתקנונים שהוא מפרסם, מדגיש בעיקר את הדברים הפשוטים בהלכה:

"על החצאית לכסות את הברך גם במצב של ישיבה. חובה מוחלטת על נשים נשואות ללבוש פאה ברחובות הכפר. אין להסתפק במטפחת לא בעת הליכה ברחוב ולא בעת נהיגה ברכב. על הצוואר ומרפקי הידיים להיות מכוסים כראוי. חובה ללכת עם גרביים המכסות את הרגל".

עובי הגרב (שאינה מעיקר הדין) ואורך הפאה אינם מעוגנים בהלכה הפסוקה, וה"קריטריונים ההלכתיים" שאתה מכיר מהפשקווילים, שווים כקליפת השום ואין להם שום תוקף הלכתי. "קריאות ותקנות גדולי ישראל הפוסקים הידועים" אינם אלא דברים שניסח מאן דהו וליקט חתימות.

והנה מה שכתב בשו"ת "משנה הלכות" להגר"מ קליין זצ"ל, אב"ד אונגוואר (חלק ח' סימן קי"ט), בנוגע לפשקווילים ותקנונים שונים המתחברים ע"י עסקנים וחתומים ע"י רבנים שונים:

"אותם החותמים על האיסור ואינם בקיאים בדבר, רק שחתמו מטעם שראו גדולים אחרים חתומים שם, וסומכים עליהם, או שחתמו שמם כדי להוסיף בחתימות ולהגדיל הרשימה של רבנים שיראה שהרבה רבנים אוסרים, או משום כבוד מרן שליט"א, לא די בזה שאינן מכריעים את ההלכה להקרא רוב, אלא אדרבה עוברים בלאו... דגם עוברים על סילוף ההלכה בכלל. ובפרט שאם ישאר הפסק הזה חתום, ובדורות הבאים אחרינו יראו שכל הני חתמו לאסור, יסברו דוודאי היו גדולי ישראל שידעו לפסוק, ויתחשבו בזה, ויסלפו ההלכה לדורות הבאים"!

"גם פשוט דאותם הרבנים שאוסרים מחמת יראה או שאר פניות, אין להתחשב בחתימה כזו... וכן עשו רבים... ואחרים חתמו על האיסור מחמת שיראים שילעיזו עליהם המחמירים ויטרידו אותם, ואחרים מנועים מלהביע דעתם ברבים מפני שהוציאו ספרים, ויראים מפני הטרור שלא ילמדו בספריהם כאשר זה קרה בכמה ישיבות שזרקו ספרי גדולי הרבנים מהישיבות... ועוד יש רבנים שיראים שיאמרו עליהם שהם מן המקילין, בזמן שכחא דמחמירין עדיף, ועוד יש כמה רבנים שפשוט יראים מטרור וזלזול ממנהלי המוסד אשר בכוחם להשמיץ, וגם עשו כן, ועושים כן למי שאפשר, ופשוט דאין זה רוב"!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/10/2015 19:10 לינק ישיר 

לכל אלו שמבקרים את חב״ד ואת ׳ההידרדרות׳ של הצעירים וכו׳
הסתכלות כזו היא מאד צרה ושטחית, ומתוך היכרות פנימית אפשר לקבוע כי חסידות חב״ד מצליחה בחינוך הרבה יותר מכולם, והשפעתו הדומיננטית של הרבי מליובאוויטש בנושאי החינוך ממשיכה בעוז עד עצם היום הזה.
אם תסתכלו בעין טובה, תגלו שחב״ד הינה חסידות ע-נ-ק-י-ת שמספחת אליה את כל המי ומי
כל מי שמכיר את גני חבד יודע ששם אהבת ישראל היא פשוטו כמשמעו, ומקבלים כל ילד/ה מכל בית, ואפילו חילונים!
ולמרות הכל רוב הילדים שגודלים יוצאים חסידים נלהבים וגם הבנות כך.
כל חסידות אחרת בסדר גודל כזה ללא רבי, שעוסקת בקירוב בסדר גודל של חב״ד ומקבלת אליה את כולם לא היתה מגיעה לרבע מההישגים החינוכיים של חבד, וכל זה נזקף דוקא לזכות החינוך הנוקשה, היסודי והשורשי של הרבי מליובאוויטש. חסידות אחרת עם נתונים כאלו היתה מתפרקת לחלוטין, בעוד שחב״ד (למרות המחלוקת בנושא המשיחיסטיות) נשארה בהומוגניות יוצאת דופן.
(ואל תשוו את זה לברסלב, כי ברסלב בשונה מחב״ד זה לא חסידות במובן ההשתייכות לקהילה, זה דרך בעבודת ה׳ שיכולה להתאים גם לחסיד ויזניץ או לספרדי בלי שיצטרך לשייך את עצמו לקהילה או קבוצה מסוימת.)

תוקן על ידי החלוץ ב- 28/10/2015 19:32:39

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/10/2015 21:57 לינק ישיר 

הערה: הרבי מליובביץ הדגיש שאיננו יודעים מיהו קרוב ומיהו רחוק ועל כן, הביטוי 'קירוב רחוקים' אינה במקומה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/10/2015 22:07 לינק ישיר 

מוריניו כתב:
יוחנן
אני מבין שאתה עומד במעברי הגבול ומחליט מי בגבול החרדי ומי החרדי דתי וכן הלאה. 

וסתם שתדע שאצל חבדניק יש סיבה למה הולכים עם כפתורים פתוחים... ולא, לא מהסיבה הערסית שאתה חושב. תברר.

תוקן על ידי מוריניו ב- 28/10/2015 15:35:31

אוה, זה כבר מסקרן. אולי תסביר לנו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/10/2015 23:11 לינק ישיר 

לכאורה מתכוין מוריניו על פתיחת כפתורי החוצה למטה, כשהחולצה לא מוכנסת לשאר הבגדים.

אני מתכוין לחולצות מחנה יהודה, תמונות אייל גולן ודומיו, אשר חצי החולצה העליונה חשופה, איני מכיר שום סיבה חבד"ית, וגם בשכונה - אף אחד מהחסידים המובהקים והוותיקים - לא לבוש ככה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2015 00:28 לינק ישיר 

ספרא! תפסיק לשקר את עצמך! (עלינו לא תצליח - כי האמת זועקת (כמעט) מכל אשה חב"דית)

יש בחב"ד בעיה רצינית בתחום הצניעות.
כמובן שלא כולם ואולי אפילו לא רובם...
אבל חלקים נרחבים בקרב ציבור נשי חב"ד, הולך בצורה שהרבי זצ"ל היה מתחלחל לו רואה אותן!

האם אכן זה כך?
כן, כן, כן! (יודעת מ: הכרות אישית עם חברות חבדניקיות שהם עצמן העלו את הבעיה העמוקה אצלם, מאירועים שונים בחצר אנ"ש, מחתונות וכו' וכו' וכו' וישנו כלל תלמודי: "בדבר המפורסם לא משקרים")

למה זה כך?

לא יודעת
(יש לי כמה כיווני מחשבה על חסידות מפוארת זו ז"ל - אבל אני יעשה בדק בית אצלי... והם יעשו אצלם)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2015 00:44 לינק ישיר 

את/ה בעצמך מודה, שלא מדובר בכולן ואפילו לא רובן, אלא "חלקים נרחבים" (מבלי להתייחס לסתירה הפנימית לפתיח של דבריך). יש חלקים נרחבים בכל מגזר, בהם "הפריצות המדומה" גואה. למה פריצות מדומה? כי כאמור לעיל, מדובר בעיקר בדברים שוליים ולא בעיקרי ההלכה, כמו חצאית מיני המגלה את הברך.

על זה ספציפית הרבי זצ"ל דיבר. והוא היה צריך לדבר, כי בעבר היתה אופנה נרחבת בקרב הנשים החרדיות (גם במגזר הליטאי), שלא ראו שום בעיה בחצאיות מיני קצרות במיוחד. כעת אכשר דרא, והדבר הצטמצם רק לעדר השבבניקיות והזולות אשר בכל דור ודור ובכל מגזר ומגזר, ללא הבדל.

הניסיון להכליל את כל חסידי חב"ד תחת מטריה אחת של פריקת עול, בניגוד גמור לאורח החיים שלהם שגדוש בתורה ומצוות הרבה יותר ממגזרים אחרים, נובע מסיבה אחת פשוטה - הרצון לדה לגיטימציה, ודחיקת חסידי חב"ד מהמיינסטרים החרדי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2015 00:47 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:
אני מתכוין לחולצות מחנה יהודה, תמונות אייל גולן ודומיו, אשר חצי החולצה העליונה חשופה

מעניין שאני מעולם לא נתקלתי בתופעות ההזויות שאתה וחבריך למסע ההשמצה מתארים כאן. הלא דבר הוא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2015 00:52 לינק ישיר 

ספרינגית כתב:
הלבוש הלא צנוע אצל חלק מנשות חב"ד בולט מאד כיוון שהן הולכות לצד חבוש מגבעת עטור זקן ולרוב גם פרצוף תמים שנראה כמו חרדי אדוק, 
ליד נשים גוריות או סערט ויזניץ שלבושות כמותן ניצב בעל במראה לא ממש חרדי.
דווקא חסידות סרט ויזניץ???הגברים אינם בלבוש חרדי?? מעניין מאוד!!!!!!!!!!
 והציבור לא מזהה אותם כזוג חרדי אדוק.. בעיית הצניעות קיימת ורוחבית, רק שבחב"ד היא בולטת במיוחד.

ממש לא מדויק !
נשות חבד לא צנועות???
אולי הן לא הולכות לפי התקנון של סמינר גור !!
הנשים הגוראיות לאחר שהן עוזבות את הסמינר
מטופחות ולבושות במיטב האופנה האחרונה מתוכשטות בתכשיטים יקרים
ולבושות בצורה נועזת יותר מנשות חבד!
 כנראה כפיצוי על חיי נישואים שלהן ותקנות ...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2015 01:41 לינק ישיר 

החלוץ כתבה:

לכל אלו שמבקרים את חב"ד ואת 'ההידרדרות' של הצעירים וכו'
הסתכלות כזו היא מאד צרה ושטחית, ומתוך היכרות פנימית אפשר לקבוע כי חסידות חב"ד מצליחה בחינוך הרבה יותר מכולם, והשפעתו הדומיננטית של הרבי מליובאוויטש בנושאי החינוך ממשיכה בעוז עד עצם היום הזה.
אם תסתכלו בעין טובה, תגלו שחב"ד הינה חסידות ע-נ-ק-י-ת שמספחת אליה את כל המי ומי
כל מי שמכיר את גני חבד יודע ששם אהבת ישראל היא פשוטו כמשמעו, ומקבלים כל ילד/ה מכל בית, ואפילו חילונים!
ולמרות הכל רוב הילדים שגודלים יוצאים חסידים נלהבים וגם הבנות כך.
כל חסידות אחרת בסדר גודל כזה ללא רבי, שעוסקת בקירוב בסדר גודל של חב"ד ומקבלת אליה את כולם לא היתה מגיעה לרבע מההישגים החינוכיים של חבד, וכל זה נזקף דוקא לזכות החינוך הנוקשה, היסודי והשורשי של הרבי מליובאוויטש. חסידות אחרת עם נתונים כאלו היתה מתפרקת לחלוטין, בעוד שחב"ד (למרות המחלוקת בנושא המשיחיסטיות) נשארה בהומוגניות יוצאת דופן.
(ואל תשוו את זה לברסלב, כי ברסלב בשונה מחב"ד זה לא חסידות במובן ההשתייכות לקהילה, זה דרך בעבודת ה' שיכולה להתאים גם לחסיד ויזניץ או לספרדי בלי שיצטרך לשייך את עצמו לקהילה או קבוצה מסוימת.)

תוקן על ידי החלוץ ב- 28/10/2015 19:32:39

אנו רגילים לכך שמתי שחבדני"ק מוצא עצמו מתגונן ללא תשובה של ממש, שולפים מייד את המעלות הגדולות (ואמיתיות) של חב"ד הענקית והמקרבת וכו'.
עם כל הכבוד, אנו מצפים מהמקרבים להיות קודם קרובים בעצמם.
התדמית של חסיד חב"ד סטנדרטי היום דומה לחרד"ק מצוי (סליחה על השימוש בביטוי).
ביגוד חילוני, אייפון עדכני שמונח על השולחן גם בשעת התפילה, ונשים שאפשר להתלבט אם הן חרדיות מקולקלות או חילוניות שמרניות. (כתבתי זאת למרות שאני צפוי להתקפה מיידית ממר ספרא על כך שאני יודע איך נראית שיקסע / חבד"ית).
אגב ספרא ,כשאתה רואה ברשת תלונות על פריצות בגור וכדומה הכוונה לפריצות יחסית למצופה מחסידות גור. שום גורית אינה נראית כמו חבדית.
כבר לא רואים אפילו את ההתלהבות למבצעי תפילין וכדו' סתם נוער מבולבל. מי שרוצה להתווכח מוזמן לבית הכנסת חב"ד ברח' חנה בירושלים. שעה אחת שם מסיפקה כדי לקלוט את המצב האומלל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2015 02:14 לינק ישיר 

הוויכוח כאן הוא לא על העובדות אלא על ההגדרות.
אתם לא מבינים דבר אחד בסיסי: מבחינתו של ספרא אין כמעט הגדרות לצניעות, ואיך שנשות חב"ד לבושות מבחינתו זה שיא הצניעות, כי לטענתו הרבי לא דיבר על פרטים בכלל, ולכן הוא לא מתחיל להבין מה אתם רוצים (למרות שברור שכל אדם שפוי בדיוק למה הרבי התכוון - עובדה הדור הקודם של חב"ד מאד הבין מה נכון ומה לא).
מבחינתו - וסליחה שאני יורד לפרטים כאלה - חצאית ג'ינס או עור בדיוק עד לברך וחולצת טריקו צמודה צמודה - זה שיא הצניעות, נקודה. ולכן אין חב"דניקית לא צנועה.
ההוכחה לכך היא, תראו איך הוא מגונן על כשרותה של הפאה הפרוצה ביותר, שלדעתו גם היא לכתחילה לגמרי ואין בה שום צל בדל של בעיה (בלי להבין שכל מה שדיברו כל האחרונים שהוא מצטט, מעולם לא חלמו על הפאות של דורנו, פשוט כי לא היתה יכולת טכנית ומציאותית לייצר דבר שכזה).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2015 02:41 לינק ישיר 

יוחנןש כתבה:

לכאורה מתכוין מוריניו על פתיחת כפתורי החוצה למטה, כשהחולצה לא מוכנסת לשאר הבגדים.

אני מתכוין לחולצות מחנה יהודה, תמונות אייל גולן ודומיו, אשר חצי החולצה העליונה חשופה, איני מכיר שום סיבה חבד"ית, וגם בשכונה - אף אחד מהחסידים המובהקים והוותיקים - לא לבוש ככה.

מה הסיבה לחולצה בחוץ מלמטה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2015 08:55 לינק ישיר 

תובלקין כתב:
התדמית של חסיד חב"ד סטנדרטי היום דומה לחרד"ק מצוי (סליחה על השימוש בביטוי).
ביגוד חילוני, אייפון עדכני שמונח על השולחן גם בשעת התפילה, ונשים שאפשר להתלבט אם הן חרדיות מקולקלות או חילוניות שמרניות.
נשלח מהאנדרואיד שלי

כמה נחמד לראות ביקורת על חסיד חב"ד עם אייפון, ולסיום חתימה "נשלח מהאנדרואיד שלי". ואולי יש לחלק בין אייפון לאנדרואיד, וצ"ע.

אחת המעלות של חסידות חב"ד, היא שאף אחד לא דוחף את אפו בנעשה אצל שכנו. לא מעניין אותו האם יש לשכן שלו פלאפון "כשר" או לא, כי זה ענין שלו, ואם הוא ירא שמים, הוא יחסום גם את האייפון או את האנדרואיד. לכן הוא יכול להניח אותו על השולחן ללא חשש.

אותו דבר אשה שיכולה להאריך מעט את פאתה, מבלי לגרור דיבורי רכילות ומבטי שטנה מצידן של כל השכנות הקנאיות, ולאחר מכן טלפונים נזעמים ממנהל בית הספר והת"ת והוצאת שם רע של "מודרנית" וכו' וכו'.

אני מבין שזה ללא ספק מרגיז רבים, ומכאן הביטויים 'חרדק' או 'שיקסע'. אך בבית דין של מעלה, למרבה הצער, זה לא הכי מעניין. אדם שהחזיק אייפון חסום, או אשה עם פאה מעט ארוכה, עדיין יש להם פוסקים לסמוך עליהם. אבל אדם שכל כולו מכת לשון הרע, מלבין פנים, גונב וגוזל בלי הנד עפעף ועוד כהנה וכהנה, למרות שכאן הוא נחשב לפרומער גדול, למעלה תהיה לו הפתעה מאוד לא נעימה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2015 08:57 לינק ישיר 

תובלקין כתב:
מי שרוצה להתווכח מוזמן לבית הכנסת חב"ד ברח' חנה בירושלים. שעה אחת שם מסיפקה כדי לקלוט את המצב האומלל.

לו יהי כדבריך. האם הבית כנסת ברחוב חנה הוא מדגם מייצג לכל עשרות אלפי חסידי חב"ד בארץ ובעולם?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2015 09:02 לינק ישיר 

hhaavv כתב:
מבחינתו של ספרא אין כמעט הגדרות לצניעות, ואיך שנשות חב"ד לבושות מבחינתו זה שיא הצניעות, כי לטענתו הרבי לא דיבר על פרטים בכלל
מבחינתו - וסליחה שאני יורד לפרטים כאלה - חצאית ג'ינס או עור בדיוק עד לברך וחולצת טריקו צמודה צמודה - זה שיא הצניעות, נקודה.

או שאתה טועה, או שאתה דמגוג זול.

יש הגדרות צניעות ברורות ופשוטות. בתוך אותן הגדרות, יש דברים שהם עיקרי ההלכה, ויש דברים שהם חומרות ע"ג חומרות.

אליבא דעמי הארצות, אין שום הבדל. חצאית ג'ינס או עור היא איסור דאורייתא, בדיוק כמו חצאית מיני המגלה את הברך. אבל כל בר בי רב דחד יומא מבין שאין בג'ינס או עור שום איסור הלכתי, ואילו חצאית מיני המגלה את הברך היא איסור דאורייתא.

לא אמרתי שזה "שיא הצניעות", וגם אשתי לא לובשת ג'ינס או עור, אבל לבוא ולהכליל את כל נשות חב"ד תחת מטריה אחת של פריצות, ולבוא ולהתייחס לחצאית ג'ינס או עור כאל פריצות איומה ונוראה, זו גם השמצה וגם דמגוגיה זולה.

נ.ב. על דברי הרבי זצ"ל אמרתי שהוא התכוון לפרטים אלו ואלו, כי באמת זה היה תורף דבריו.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הרבי מליובאוויטש במסר חריף לנשים: חוסר צניעות זה הפחיתות הכי גדולה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.