close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.06.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

נהרי בנאום חייו: "אנחנו צריכים לדאוג לנפגעות או למבוכה של הקהילה?"

בפעם הראשונה בהיסטוריה מתייצב נציג חרדי בכיר, סגן השר משולם נהרי, בכנס 'מן המיצר' למוגנות בציבור החרדי, שם על השולחן את הכל וזעק את הזעקה: "כשמטייחים מזמינים את הקרבן הבא. יש תוקפים בבית ובחוץ, אסור לשתוק" • צפו

17
 

על רקע גל התקיפות במגזר החרדי וקמפיין "בחדרי חרדים" בשנה האחרונה להעלאת המודעות בנושא, בפעם הראשונה בהיסטוריה התייצב נציג חרדי בכיר, סגן השר משולם נהרי מש"ס, בפני מאות נשים וזעק את זעקת נפגעי התקיפות.

נהרי, בנאום חייו, דיבר בכנס "מן המיצר" למוגנות בציבור החרדי, שנערך בשבוע שעבר לציבור הנשים הרחב, בנוכחות הרב הראשי דוד לאו והועבר בשידור חי ב"בחדרי חרדים". "דווקא בחודש אלול בחרתם לעלות למודעות את הנושא הכאוב ביותר היום, זה לא דבר שחדש בשבילי.

"שנים רבות שאני עוסק בנוער נושר, הפעם באתי להרצות בפניכם לא בכובע של סגן שר הפנים, אלא בכובע של מחנך, כמישהו שחי ורואה מכיר וכואב את הדברים הללו" אמר נהרי בנאומו.

"כשהייתי במשרד הרווחה לפני כחצי שנה, הצלחנו לקדם הרבה נושאים - נוער נושר, נערות במצוקה ועוד, אבל בנושא של תקיפות לא פעלנו, אולי קצת, לא נגענו בנושא תקיפות. לא מפני שלא רצינו, כאב לנו, כבר כשהייתי שר ישבנו על זה, אבל תמיד חסמו אותנו, תמיד חסמו אותנו, ואמרו: 'אל תדברו על זה אלא שבו בשקט'".

(צילום: אלי רוזנטל C-LIVE)


נהרי הוסיף, "אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, האם אנחנו צריכים לדאוג לנפגעות או למבוכה של הקהילה. מה יותר חשוב? אנחנו שוכחים שאנו עוסקים בנשמות, בנפשות. שוכחים שאנשים נושאים את כאבם לאורך שנים עד יום מותם, שוכחים שמשפחות נהרסות לחלוטין, אין להן את השמחה והתקווה. יש כאלה שהן מתות מהלכות.כל שמחת החיים נעלמת. אבל עכשיו יש שמחה ועצב בדבר: מפני שהדבר עלה לסדר היום".

נהרי התייחס לקמפיין "בחדרי" בשנה האחרונה ואמר כי "מגיע גם לתקשורת ישר כוח, שהעלתה את הנושא לסדר היום ויותר לא מטאטאים אין מקום מתחת לשטיח. הכל כבר מלא. יום יום אנו נתקלים, ואף פעם לא היה דבר כזה, והרבה ניצולים.

"כשאנו באים להגן להסתיר ולא להעלות את הנושא. מה שאנחנו עושים זה מזמינים את הקרבן הבא, ואת זה אסור לעשות. לא צריך לדבר הרבה, צריך לעשות".

"כשאנו נמצאים בידי בעלי מקצוע שאכפת להם, זה אחרת. ישבתי עם משרד האוצר בעניין תקציב 2017, לתקצב את התכנית למניעת תקיפות, שתהיה בליווי ובהדרכת רבנים, ואנו נלך עד הסוף ולא נוותר. לא ניתן לאף תוקף להסתובב חופשי, אין מקומם של אנשים כאלה בחברה".

נהרי אף התייחס באומץ למקרי תקיפה בתוך המשפחה ואמר: "היום יש תוקפים גם בבית וגם בחוץ, וזה אסור שיהיה. צריך להציף את הנושא. אם לא נעלה את המודעות מי יודע לאן נגיע".

"משרד הרווחה לקח על עצמו לטפל בנושא", לדבריו, "נפגשתי עם אנשי התקציב במשרד האוצר, בכוונה בזמן הפגרה מאחר וזה זמן רגוע שיש עם מי לדבר ושיהיה מי שיקשיב לדברים. קיבלנו תקציב נכבד ממשרד האוצר למיגור תופעת התקיפות, וכעת אנו יוצאים לדרך. אם תצטרכו עוד תקציב, נביא עוד. ביקשתי מצוות לשכתי לעזור לכל מי שפונה בנושאים האלו, זו ספינת הדגל שלנו ואנו נוביל אותה".

נהרי הוסיף, "עו"ד רבקה שוורץ נפגשה איתי כשכיהנתי ברווחה והציגה בפני את התוכניות. עיינתי בתוכניות לעומק ושמחתי מאוד, אבל תהיתי רבות האם לרבקה יהיה כזה אומץ, אני יודע כמה שזה קשה. אבל הנה במפגש הזה, הגענו לאן שהגענו. החלום שחלמנו תקופה ארוכה יוגשם לבסוף".

לסיום אמר נהרי: "משרד הרווחה לקח על עצמו לפעול למיגור התקיפות בכל האמצעים שיש" והודה לעוסקים במלאכה - עו"ד רבקה שורץ, בניהו יום טוב מהרשות העירונית למלחמה באלימות, יקותיאל משי, ציפי נחשון ומירב דגניה.

"המעלית ממשרד הרווחה יורדת עד ללשכה שלי ואני יושב איתם לילות כימים. אני אומר לכם יש תקווה, אנחנו נעשה, ונעמוד לעזרתכם. אנחנו החיילים שלכם".

עוד בנושא:
קוראים לה שין - ההורים ידעו על התקיפה ושתקו
"נפגעתי מאבי" - בעלה בבית הכנסת והיא כתבה לו קינה אישית
כך תסבירו לילדים על מוגנות בימי החופש: צפו בטיפ של דינה קורול
אדם זר - איך מלמדים ילד להיזהר? צפו
מרים את הכפפה: "התקיפות - סכנה קיומית"

(צילום: חיים טוויטו)
 
 
אולי יעניין אותך גם
17 תגובות ב – 13 דיונים שלח הדפס
תגובות
דרעי מבין שהמצב של שס בקרשים  (ל”ת)
 22:25 20/09/2016
1
 
     שתוק!!!!  (ל”ת)
 22:42 20/09/2016
 
     למה לשתוק? האמת כואבת!! (ל”ת)
 01:05 21/09/2016
 
כל הכבוד לו. טיוח זה פגיעה בצלם האל שבאדם. דווקא בחברה החרדית הטיוח על חשבון הקורבן חמורה שבעתיים (ל”ת)
כל הכבוד 22:51 20/09/2016
2
 
     עדיף יהדות שיש בה ממש. מחרדיות. (ל”ת)
 08:31 21/09/2016
 
שילמדו מאיתנו על החינוך במדרשיה של מורינו הרב ברלנד 
ש.ח 06:38 21/09/2016

תמיד קיבלנו יחס חם ואוהב מהרב שטרן.המדרשיה היתה במאה שערים.המדרשיה של הבנות היתה גולת הכותרת של מאורי הדור הרב ברלנד והרב שטרן והרב ארוש.הרב שטרן היה אומר לנו שיש פה בנות בגלגול של תנאים.חבל שהמדאשיה נסגדרה לפני שנה.אני הייתי בת בית אצל הרב.איזה ענוה.פעם הוא אמר לי שאני גלגול של.חחח.אני לא אומרת.קצת ענוה.חחחח...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
להיות חרדי זה הרבה טוב ומעט רע. 
שריר 06:51 21/09/2016

הרבה טוב זה להתבטל על חשבון הציונים שעובדים ומפרנסים אותך, ומעט רע זה כי הבטלה אם כל חטאת.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
הגיע באמת הזמן לטפל בס"מ לילית אשת זנונים.במדרשיה  
ש.ח 07:11 21/09/2016

אצלינו אצל הרב שטרן הכל היה מצד נקיות הדעת עם תובנה ושכל ודיוק מתוך כתבי רבינו ולא ללכת ולצווח ברחובות.צריך להגיד את האמת,יש דין מצד הגבורה ויש דין מצד החסד והמבין יבין.אני הייתי בת בית אצל הרב,איזה ענוה,והרבנית אין מילים.הרב אמר לי שאני...חחחח...קצת ענוה לא תזיק..חחחח..הרב ברלנד והרב שטרן והרב ארוש מאורות הדור חזקו וחזקו וחזקו אותנו וכל מי שהיתה חלשה ויכולה ליפול הם חיזקו וחיזקו והכל בחשאי ולפי ההלכה של הרב ברלנד.אין לי מילים.הלואי על כל המדרשות בארץ.ןהשיעור ברחוב אדמון ואי ואי..

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
הנה הלילית של הכת השבתאית יוצאת מן החורים 
הרב עופרי הארזי 08:47 21/09/2016

הנוקבא של הנחש שמדברת דיבורי קבלה גבוהה גבוהה.יש לנו הרבה מידע עלייך נרגנת מרוגנת.לפחות עכשיו הנחש בעלך קרוב אלייך בצפון חחחחחח...בקרוב גם את תהיי בגיא הצלמוות.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
בואו נתחיל בלקרוא לילד בשמו 
אם כבר אז כבר 10:10 21/09/2016

כולם אומרים "תקיפה", "מעשים חמורים", "מעשים מכוערים". נראה אותו אומר ונראה אתכם כותבים: "תקיפה מינית", "מעשים מגונים", "מעשי סדום". לא כי דחוף לי שתלכלכו את הפה אלא כי אם אין קצת אומץ לשיים את הבעיה איך יהיה הרבה אומץ לפתור אותה?!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
מה את מדברת.לכל הבנות שהתחתנו מהמדרשייה 
ש.ח 10:37 21/09/2016

קדושות וטהורות אין להם פייסבוק.רק אני יש לי ועד היום יש לי גישה ישירה .כל פתק ישר נכנס.תראי האמת שרק בנות שהרב בחר זכו לטיפול אישי,כנראה גלגול של תנאים.הרב נלחם שתהיה לנו פיסת אדמה במאה שערים.חבל כשהמדרשיה נסגרה לפני שנה.אנחנו נמשיך ונמשיך להפיץ את הרב בתמונות בכל הרשת.רק אתמול הכנסתי פתק לרב אדם במצב אנוש עם אינפוזיות על כל הגוף ולמחרת היה בריא לגמרי כמו סוס.תבינו ,זו זכות להיות קרובה לצדיק הדור.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
סליחה את לא מכושפת,את המכשפת של הקהילה 
מגן 10:48 21/09/2016

אולי תסתמי קצת,את סודות הגאולה של מגילת הסתרים צריך להשאיר בסוד.לא סתם רבינו הורה לשרוף את הספר.הספר הגנוז נמצא אצלי.בגללך הציונים יכניסו את כל רבני הקהילה לכלא בגלל עלילות של הנח"ש.הנח"ש הוא העמלק הוא הס"מ והרב עכשיו מטפל בו אז תמתיני ותמחקי את הפייסבוק דפוקה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
לכל העוסקים במלאכת קודש זו... 
איגי 11:07 21/09/2016

לכו בדרככם זו, כי אז תצליחי ואז תשכילו כי עמכם ה' אלקיכם בכל אשר תלכו.
חזקים וברוכים תהיו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
10
 
     לנער את השטיח ומה שמתחתיו ולא לחפות על המתעללים (ל”ת)
די להסתרה 10:02 22/09/2016
 
נו בטח חיזקו אותה,זה התפקיד של עמלק,מי שיעף ויגע 
אלבז 11:30 21/09/2016

אז עמלק ישר מזהה ותוקף,צאי מהבועה שלך ותתפקחי,מהמדרשייה הזאת נהיה אור לגויים,הכל בזכות הרבנים סלמה ,ברלנד,ארוש ועוד .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
11
 
תמחקי את את הפייסבוק מדומיינת.אלק מפרסמת בעקיפין 
ש.ח 12:05 21/09/2016

שהרב ברלנד הוא משיח בן יוסף.אני אומרת בגלוי הרב הוא משיח בן יוסף משיח בן דוד ומשיח משה.הרב יעקב סלמה אמר בשיעור שיש צדיק הדור שקשור לרבי נחמן ויש צדיק הדור בדרגה של רבי נחמן ויותר וכבוד השם הצנע דבר.צריך להיות בעל כח להיכנס ללוע הנחש ולפדות ניצוצות.אני הייתי בת בית אצל הרב...שהוא קבל הכל מהרב...ומגילת הסתרים....הרב ? ישירות פדה וגאל אותי,בדמיונך זה גופני אצלי זה היה ללא גוף וללא דמות הגוף,לכן אני יודעת...אני לא כמוך מפרסמת כל מיני רבנים וקוקוריקו ,שכל הרבנים כקליפת השום לעומת הרב,אני מפרסמת את הרב נטו.וימותו הקנאים והקנאיות.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
12
 
מלכה אני לא מבינה למה כולם חושבות שאנחנו מעוכבות זיווג 
ש.ח 14:53 22/09/2016

הרי כל הגירושין היו בשביל שנתחתן עם ה-◻,והרב כבר קידש אותנו ,כמובן הכל בחשאי לפי המגילת...חחחח...אותי קידש הרב◽כי הרב ◼ ברח לחו"ל.הבנתי שהרב◽ כבר בדרגה של הרב◼,ככה הבנתי מהרב סלמה.ומה שאומרים לגבי חרם דרבינו גרשום זה לפשוטי העם ורבנים קקמייקה אבל לתלמידי הרב הבכירים הבנתי מהרב סלמה שמותר.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
13