close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.06.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

יותר ויותר משרות בהיי טק לא דורשות תואר אקדמי

מאות רבות של משרות בתחום ההיי טק ממתינות לאיוש, והביקוש בהיי-טק ממשיך לטפס • לאחר שנה חזקה מוצלחת במיוחד בשוק ההיי-טק הישראלי, הצמיחה של שוק התעסוקה בתחום נמשכת • על פי הנתונים המדווחים, בתחומים רבים בענף ההיי טק חלה עלייה הנעה שבין 11% ל-28%

17
 
מכללת אין ליין. צילום ארכיון: רויטרס
מכללת אין ליין. צילום ארכיון: רויטרס

בניגוד למצטייר, במשרות רבות בשוק ההיי טק הרווחי יכולים להשתלב גם חסרי תואר אקדמי בתחום, ובמקרים מסוימים נע שכרו של חסר התואר האקדמי בכעשרים אחוזים יותר מזה בעל התואר האקדמי, וזאת לאור ההכשרה המקצועית בתחום ספציפי. אחת הסיבות העיקריות למה שנראה כפרדוקס היא העובדה שבשוק היי טק נדרש העובד במקרים רבים לעיסוק ייעודי וספציפי ללא קשר להשכלה רחבה.

לאור זאת חלה התעניינות רבה בקורסי ההיי טק המוצעים במכללות אשר מתמקדות בתחומים הטכניים המשגשגים במשק הישראלי.

במכללת אין ליין ניתן ללמוד את המקצוע ללא צורך בתואר אקדמי ובמכללה ניתנת ההכשרה המעשית בתוך פרק זמן קצר כמו למשל בלימודי , ERP שכוללים קורסי פריוריטי , מיגון ואבטחה אלקטרוני(לימודי מצלמות,אזעקות גלאים) , לימודי מחשבים ורשתות.

בקורס ניהול רשתות מכשירים את התלמידים להתקנה, הגדרה וניהול שרתים מבוססים מערכות הפעלה מבית מייקרוסופט.

בוגרי קורס טכנאי מחשבים ורשתות ירכשו בקורס את לימודי החומרה והתוכנה במחשבים, ומקנה ידע ברמה הגבוהה ביותר בניהול שרתים. במהלך הקורס יעבוד התלמיד בסביבה וירטואלית מתקדמת המאפשרת התנסות בכל סוגי מערכות ההפעלה הקיימות כיום. הקורס מכין את הלומדים למבחני הסמכה היוקרתיים של Microsoft.

בקורס מיגון ואבטחה יוכלו התלמידים ללמוד תוך 8 חודשים בלבד את יסודות החשמל וכן לימודי מצלמות אבטחה, לימוד מעמיק ויסודי של מערכות מיגון ותקשורת, מערכות גילוי פריצה (מערכות אזעקה), מערכות בית חכם, לימודי אזעקות, מערכות הקלטה דיגיטאליות - D.V.R טלוויזיה במעגל סגור ועוד.

קורס נוסף שמעורר התעניינות רבה הוא קורס מערכות בית חכם המלמד תכנון והקמת מערכת בית חכם מא' ועד ת'. במהלך הקורס שאורכו ארבעה חודשים בלבד יקבלו התלמידים את הידע כיצד לתכנן ולתמחר את המערכת, לנהל פרויקט בית חכם במבנה קיים או בתהליך בנייה, לתכנת את המערכת ולהפעילה בשטח.

מכללת אין-ליין, המכללה הטכנולוגית הוותיקה והמתקדמת בישראל, נוסדה לפני כ 30 שנים וממוקמת סמוך לצומת גהה. המכללה מתמקדת בתחומים הטכניים המשגשגים והנכונים ביותר למשק הישראלי. בכך היא מאפשרת לבוגריה ותלמידיה להיות תמיד הבחירה הראשונה של המעסיקים. בעקבות רשת קשרים שיצרה המכללה עם מעסיקים ניתן לקבל גם שירותי השמה וסיוע במציאת מקום עבודה המאפשר פרנסה בכבוד לצד אתגר מקצועי.

במכללת אין ליין ניתן ללמוד מקצוע תוך 4-8 חודשים בלבד בלימודי ערב שבהם כיתות לגברים בלבד, וכמו כן ליהנות ממלגות משמעותיות לבני 25-40 בסיוע צוות המכללה.אולי יעניין אותך גם:

 
 
אולי יעניין אותך גם
17 תגובות ב – 11 דיונים שלח הדפס
תגובות
שטויות, רק 20 אחוז מבוגרות הסמינרים מוצאים מקום עבודה ללא תואר בהייטאק, לעומת בוגרי תואר ראשון כמו המרכז האקדמי לב 99 אחוזים מוצאים עבודה בשכר גבוה, פ 
 15:22 05/02/2017

בנתוני משרד הכלכלה, רק 20 אחוז מבוגרי מה"ט שבעיקר בנות הסמינרים מוצאות עבודה ורובן בשכר מינימום..לא למדתי במכללה שלכם ולכן אני לא רוצה לומר מה שלא בדקתי, אבל אם בוגרות מה"ט שלומדות שנתיים וחצי בסמינר אינן מוצאות עבודה... ומי שמוצאת שכר מינימום... אז איך אתם חושבים שניתן ללמוד ב8 חודשים ו"יחטפו אתכם בעבודה}"? אם ללמוד, תלמדות לתואר ויחטפו אתכם בשוק ההיטאק, אך לפני שתלמדו תבררו היטב היכן...אני לא עובדת בשיווק לכן אני לא נותנת רעיונות.. אני רק יכולה לספר שאני בוגרת "הנדסאים" בסמינר ומחפשת עבודה...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     מי שלא יודע לעבוד, לא ימצא עבודה. זה לא קשור לתואר. (ל”ת)
 15:57 30/03/2017
 
האתר הזה מעודד חרדים לעבוד במקום ללמוד בכולל ??? (ל”ת)
ר יענקב 16:08 05/02/2017
2
 
     האתר הזה מלמד חרדים לקדש שם שמיים.  (ל”ת)
יפה יוסף 19:18 08/02/2017
 
תמשיכו להאמין לכל מי שמוכר לכם שטויות 
 01:58 06/02/2017

אני סטודנטית לתואר, עם ממוצע גבוה, ושלחתי קו"ח להרבה חברות הייטק.
קשה מאוד להתקבל לראיון וקל וחומר למשרה, הקו"ח עוברים הרבה סינונים, ובסוף אני עובדת במשהו שלא קשור לשום דבר ספציפי שלמדתי.
התואר בעיקר מקנה יכולות חשיבה מסוימות, יכולת למידה עצמית גבוהה והרבה ידע כללי - ולכן שום קורס לא יהווה תחליף.

בהצלחה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
אצלי בכולל מחפשים דחוף מתכנת/ת Delphi -Natrual ולא מוצאים אם אתם מכירים משהו טוב יש לו עבודה בטוח בשכר של כ- 20K (ל”ת)
ר יענקב 14:26 06/02/2017
4
 
אני מגיהה באחד ממכוני התלמוד על המחשב, זה גם נקרא שאני בהייטק ? כי לא בקשו8 ממני תואר כל שהוא (ל”ת)
מאיר 14:39 06/02/2017
5
 
תסתכלו על התמונה ותגידו אתם  
הפלס 14:44 06/02/2017

כיתה שלמה של חילונים אחד עם גופיה ר"ל המרצה בעונותינו עם חולצה ירוקה טריקו קצרה... ובלי כיפה , והכי חמור אחד עם כיפה של מיזרוחניקס ובסוף מאחורה איזה חרדי חדש שמרוב קרירות הוריד את הפיאות !!! וזה עוד בקורס ולא באקדמיה תדמינו איך נראית האקדמיה השם ירחם ...!
בשביל זה צריך אקדמיה בשביל עוד כמה שקלים ???

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
     מטורף (ל”ת)
 23:59 07/02/2017
 
אולי לא צריך אקדמיה אבל מה עם להיות אדם משכיל? 
ומה הרקע שדרוש לעובדים? 16:40 07/02/2017

החומר הלימודי - בין אם זה באקדמיה ובין אם זה בכל מכללה שמכבדת את הכסף שמשלמים לה, או אפילו אם זה מאחד האתרים (ויש אלפים כאלו) שמלמדים את התחומים השונים - הוא באנגלית ובשפה מתקדמת ואינטליגנטית. דובר יידיש עילגת, שבקושי שפה מדוברת בפיהם, אין להם אפילו מינימום של כישורים להתחיל בכלל להיכנס לתחומים אלו. אף מתכנת אינו מנהל את עבודתו ביידיש ולפעמים גם כלל לא בעברית אלא באנגלית שוטפת, או גם בשפות אירופאיות נוספות הדרושות לתרגום תוכנות ותוכניות, ודאי שרק במקלדות לטיניות כגון ספרדית, גרמנית וצרפתית, שלא לומר קיריליות כגון רוסית ובולגרית. צריך השכלה רחבה, צריך ראש גדול וקורא ולומד. שלא לומר ראש חושב ויוצר. מה נדמה לכם, שחברות זקוקות ללמדנים שסיימו את מסכתות נזיקין ומכות?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
     ברור !!! מי שלמד תורה יכול להבין כל דבר בלי ללמוד (ל”ת)
בן תורה 14:49 08/02/2017
 
כבר אמרו רבותינו: @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ 
ר' עובדיה 21:46 28/03/2017

1. אם אין קמח - אין תורה

2. "פשוט נבלה בשוק ואל תצטרך לבריות"

3. הרמב"ם: "כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה - הרי זה חילל את השם וביזה את התורה וכיבה מאור הדת וגרם רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא, לפי שאסור ליהנות מדברי תורה בעולם הזה. ועוד ציוו ואמרו: אהוב את המלאכה ושנא את הרבנות, וכל תורה שאין עמה מלאכה סופה בטילה וגוררת עוון, וסוף אדם זה שיהא מלסטם את הבריות".

4. תלמידי החכמים שלא היה להם תפקיד מנהיגותי, למרות שהיו גדולים מאוד בתורה, לא התפרנסו מהציבור. שמעון הפקולי היה עושה צמר גפן, רבי יוחנן הסנדלר היה מתפרנס מתפירת סנדלים, רבי מאיר היה סופר סת"ם, רב פפא היה שותל עצים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
     ועדיין היו רשב"י וחבריו. ועדיין הרמב"ם פסק בסוף הלכות שמיטה שמי שנוהג כך חובה לפרנס אותו 
 13:48 02/04/2017
 
מוכרים לנו "לוקשן" אומם ניתן למצוא עבודה ללא תואר אבל בחצי מהשכר.. (ל”ת)
חי 16:16 29/03/2017
9
 
חרטטן 
 01:18 02/04/2017

בעבודה בד"כ דורשים תואר

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
10
 
     חוץ מאינטל אף חברת הייטק לא מחייבת תואר. אל תדבר על דברים שאתה לא מבין בהם (ל”ת)
 13:49 02/04/2017
 
פרסומת סמויא למכללת און ליין ? (ל”ת)
 03:57 14/05/2017
11