close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
18.06.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

שלא יעבדו עליכם: כך תחסכו בביטוח משכנתא

משכנתא היא עול שרובץ כמעט על כל אחד ואחת מאתנו. לא די בגובה ההחזר החודשי הגבוה בנוסף אנו מחויבים לבטח את המשכנתא כמה זה עולה לנו? ולמה זה נצרך כל כך?

3
 
צילום: pixabay
צילום: pixabay

על פי נתונים שפרסם בנק ישראל בסוף החודש שעבר סך המשכנתאות שניתנו לציבור בחודש אפריל הסתכמו בכ-3.6 מיליארד ₪ ולפי הערכות מומחי הבנקאות בישראל בחודש מאי צפוי המספר לטפס לכדי 4.3 – 4 מיליארד ₪. מרבית נוטלי המשכנתא הם צעירים בגילאי 30 עד 40. היות וזה טווח הגילאים, נוקטים הבנקים בשורה ארוכה של אמצעים כדי להבטיח שההלוואה הגדולה שהעניקו, תוחזר להם. אחד האמצעים שעומד לרשותם הוא ביטוח משכנתא שמורכב משני מרכיבים עיקריים – ביטוח מבנה וביטוח חיים.

•ביטוח מבנה למשכנתא - מעניק כיסוי במקרים בהם נגרם נזק פיזי לדירה המשועבדת לבנק כתוצאה מנזקי טבע כמו רעידת אדמה, סופות, שריפות וכדומה.


•ביטוח חיים למשכנתא- חברת הביטוח תשלם את יתרת ההלוואה לבנק במקרים בהם הלווים לא יכולים להמשיך את התשלומים מסיבה של מוות וכך נטל המשכנתא לא ייפול על יורשיהם.


הבנק המלווה את המשכנתא רשאי כמובן לדרוש מכם לרכוש ביטוח משכנתא כדי להגן על ההלוואה והנכס, אך אינו יכול להכתיב לכם היכן וממי לרכוש את הביטוח. אתם רשאים לרכוש את ביטוח המשכנתא בכל דרך ומכל גורם שיבחרו וזאת כמובן לאחר השוואת מחירים מדוקדקת.

•אז כמה זה יעלה לנו?

התשלום על ביטוח החיים למשכנתא הוא תשלום המשתנה לאורך הזמן ותלוי במספר גורמים: הפרמיה נקבעת עפ"י מס' פרמטרים ביניהם: סכום הביטוח(גובה ההלוואה) גילו של המבוטח ועוד..
ביטוח המבנה הוא ביטוח שההחזר עליו הוא סכום חודשי קבוע, שגובהו נקבע בהתאם לשווי הנכס שעליו נלקחה המשכנתא. גם כאן מדובר בסכום לא גבוה של כמה עשרות שקלים מדי חודש. כדאי ומומלץ לברר על מסלולים שונים שמציעות חברות הביטוח ולראות האם מגיעות לכם הטבות או הנחות.

חברת הביטוח המובילה AIG נמצאה הזולה ביותר בביטוחי משכנתאות על פי נתוני המחשבון של משרד האוצר. כעת, מציעה לכם החברה לרכוש ביטוח משכנתא. הפוליסה כוללת כיסוי למקרה של חלילה מחלה סופנית ללא תוספת פרמיה. בנוסף החברה מעניקה שירותי ייעוץ ללא תשלום בנושא ביטוחי משכנתא.


,

 
 
אולי יעניין אותך גם
3 תגובות ב – 2 דיונים שלח הדפס
תגובות
מוכרים לנו לוקשים 
סוכן ביטוח 18:00 26/06/2017

AIG לא החברה הכי זול אני עשיתי השוואת מחירים וAIG יצאו כמעט הכי יקרים
הם פשוט עובדים עלינו בעניים שהם נותנים מחיר לשנה הראשונה ואחרי שנה מקפיצים את המחיר.
הכי טוב זה לפנות לסוכן שיעשה בשבילנו את ההשוואת מחירים וגם יגיד לנו מראש את המחירים לשנים הבאות.
[ועוד סיבה שעזבתי את AIG זה דווקא בגלל הסיבה שהם לא עובדים עם סוכנים ברגע שיש תביעה אין מי שיטפל לי בתיק ויוציא מחברת הביטוח את המגיע לי, ואז אני מוצא את עצמי לבד מול חברה גדולה שכל המטרה שלה זה איך לא להביא לי את הכסף המגיע לי]

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
טיפים לביטוח משכנתא 
מנסיון 12:52 16/07/2017

כשמשווים בין ביטוחי חיים, לבקש את הסיכום של התשלום לכל התקופה, וככה אפשר לדעת באמת מי זול. יש חברות שנותנות שנה ראשונה בזול, אבל אח"כ מקפיצים, כך שבסה"כ יוצא ממש יקר. ביטוח מבנה - אפשר להחליף כל שנה לפי החברה הזולה ביותר. והכי חשוב לא לעשות ביטוח בבנק!!! גם יורת יקר וגם לא נותן את כל הכיסויים..

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
     למגיב 2 אין מספיק ניסיון 
סוכן ביטוח  19:00 26/07/2017

גם ביטוח חיים אפשר להחליף מתי שרוצים אפשר לעבור כמה חברות בשנה אחת
וביטוח מבנה גם אפשר לעבור לא צריך לחכות שנה. כיום אין קנסות יציאה בחברות הביטוח. [חוץ מביטוח תכולה ששם זה מתחדש כל שנה והמחיר פר שנתי, בשונה מביטוח חיים/מבנה שזה פר חודש]

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו