close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.06.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

נתן הלברנץ: "יכולתי להגיע להלוויה בכוח"

כשבוע לאחר טביעתו של מנהיג קהילת 'לב טהור' שלמה הלברנץ ז"ל, שוחח כתב 'בחדרי חרדים' עם בנו נתן, המתגורר בקנדה, שהשיב על שורת שאלות • "אבא התנגד לקיצוניות הקשה של נחמן, הוא לא רצה את זה" • "הוא זה שגירש את נתן ואת האמא"

47
 
בתמונה: נתן הלברנץ, יושב שבעה בקנדה
בתמונה: נתן הלברנץ, יושב שבעה בקנדה

שבוע ימים לאחר מותו הפתאומי, של מייסד קהילת 'לב טהור' שלמה ארז הלברנץ-אלברנס, שטבע בנהר במקסיקו, עת ירד לטבול לכבוד שבת קודש, שוחח כתב 'בחדרי חרדים' עם בנו נתן הלברנץ המתגורר בקנדה.

בשיחה עם 'בחדרי חרדים', מספר הבן נתן שישב שבעה בקנדה; "הכאב עדיין טרי מאד, רק עכשיו קמתי מהשבעה (השיחה איתו התקיימה ביום שישי בצהרים, שעון ישראל). כואב לי על שלא הייתי בהלוויה. הגיעו לפה מנחמים מכל רחבי ארה"ב וקנדה. אנשים נסעו שעות כדי להגיע לנחם אותי. יכולתי להגיע להלוויה בכוח יחד עם האנשים שסביבי, אבל בעצת דיינים חשובים שתומכים בי ומלווים אותי, החלטנו לוותר על זה, כדי לא לגרום צער לנשמתו של אבא".

לשאלת 'בחדרי חרדים', האם נכונות השמועות, כי הבן נחמן עשה חרם עליו ועל אמו וגירש אותם?, "אני לא רוצה לענות ספציפית על השאלה הזאת", השיב נתן והמשיך "אבל בכלליות אומר, שנחמן הוא הקובע בכל מה שקורה בקו הקיצוני, אבא שלי התנגד לקיצוניות הקשה של נחמן, אבא לא רצה את זה, אבל האנשים שסביבו שלטו בו".

לשאלה, האם יגיע בהמשך להתפלל על קברו של האבא, ענה נתן: "בעזרת השם אגיע, אני עוד לא יודע מתי, אם הדיינים שאיתם אני מתייעץ יורו לי להופיע בגלוי, אופיע בגלוי עם ידידיי ותומכיי, אם יורו לי להגיע בהסתר, אגיע בהסתר, אני אעשה בדיוק כמו שיורו לי".

בכל הנוגע להנהגת הקהילה אומר נתן ל'בחרי חרדים': "כרגע אין שום דבר רשמי, אני לא מאשר ולא מכחיש את הפרסומים, לפיהם פנו אלי אנשים מתוך הקהילה שרוצים שאנהיג אותם, אני בכל מקרה לא אנהיג קהילה באותה אופן שהאח שלי נחמן מנהיג, זה נוגד את דעותיהם של אדמו"רים ורבנים שאבי היה מתייעץ איתם, אבל לצערי, אבי לא יכל לעשות כלום בנידון, כי האנשים סביבו הרסו את הכל". מסכם נתן את השיחה.

כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים' לאחר הטביעה הועברה גופתו לבדיקות במכון רפואי במקסיקו, ועל פי הדיווחים גופתו לא נותחה, הלוויתו התקיימה בגואטמלה בהשתתפות בני הקהילה, והוא נקבר בחלקת אדמה שיוחדה לשמש כבית קברות, ונמצאת במתחם גדול שהמנהיג שלמה ז"ל, קנה בחייו.

כאמור, לאחר פטירתו של שלמה הלברנץ, החלו לצוץ שמועות לגבי אופן ה"ירושה", ל'בחדרי חרדים' נודעו פרטים חדשים בכל הנוגע לזהות היורש.

חרדי תושב העיר ביתר, מספר ל'בחדרי חרדים': "פגשתי את נתן הלברנץ לפני מספר שנים, הוא היה מנודה ושבור מהריחוק ממשפחתו, לנתן יש חמישה ילדים שגרו אז עם האמא בתוככי הקהילה, נתן עצמו לא הסכים להיות חלק מהקיצוניות הקשה, הוא נלחם לקבל את הילדים שיגדלו איתו, במשך חצי שנה הוא גר אצלי בבית, עד שהחליט לחזור לקנדה ולהלחם על גידול ילדיו".

"באותה תקופה התנהל בבית משפט בקנדה דיון על משמורת לגבי הילדים שלו, ולאחר מספר דיונים כואבים השופטים החליטו שנתן יקבל את המשמורת, מפני שזה יותר טוב לילדים, נתן נשאר בקנדה עם הילדים, אשתו שבינתים התגרשה ממנו נשארה גם היא בקנדה, כדי שהיא תוכל לראות את הילדים במסגרת הסכם הגירושין שקבע בית המשפט".

האברך מביתר מספר ל'בחדרי חרדים', פרט נוסף שלא פורסם עד עתה; "הבן הקיצוני נחמן, הוא בעצם שולט על הקהילה, והוא עשה לפני כמה שנים "חרם ונידוי" רשמי על אמא שלו (אשתו של שלמה) מה שגרם לאמא להתגרש משלמה ולעבור לגור בניו יורק יחד עם כמה מבנותיה. נחמן הוא קובע את הטון הקיצוני בקהילה, הוא זה שגירש את נתן ואת האמא".

עוד בנושא:
המכתב המלא של קהילת 'לב טהור' ל'בחדרי'
מנהיג כת 'לב טהור' טבע למוות במקסיקו
פרטים חדשים על טביעת הלברנץ במקסיקו
גופת הלברנץ שוחררה לקבורה; הלוויתו היום
דרכו האחרונה של ראש הכת: הלברנץ נטמן
המסע המשותף של הלברנץ וחוגי הקנאים

 
 
אולי יעניין אותך גם
47 תגובות ב – 23 דיונים שלח הדפס
תגובות
אני אוהב את המשפחה של הלברנץ הם אנשים מיוחדים וצדיקים הם קדושים וטהורים וכל המשפחה אוהבים אותי כי אני גם כן מהמשפחה שהתירו את הממזרים בעם ישראל וכרגע  
סיני מאיר פרנקל בן מרדכי  10:03 16/07/2017

אני אוהב את המשפחה של הלברנץ הם אנשים מיוחדים וצדיקים הם קדושים וטהורים וכל המשפחה אוהבים אותי כי אני גם כן מהמשפחה שהתירו את הממזרים בעם ישראל וכרגע המשפחה שלנו רוצה לעשות סולחה עם העם הפלסטיני כי אני מאד רוצה לגור בטורקיה כי שם לא מרביצים לעם הפלסטיני

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     לך לעזה. שם לא מרביצים.  (ל”ת)
 10:10 16/07/2017
 
     והחרדיות כולה. כ"כ רחוקה מנחשלות של כתות ? (ל”ת)
 11:43 16/07/2017
 
     תחליט. או יהדות ביושר והגינות. או נעבך חרדיות. (ל”ת)
 15:42 16/07/2017
 
     המגיב ברסלבי ערבי.סיפורים אלף לילה ולילה. (ל”ת)
יפה יוסף 15:00 16/07/2017
 
     לא לחינם הלך הלברנאץ אצל שיק 
 15:14 16/07/2017

ברסלב את סטמר התוצאה צפון קוריאה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
אוי רבי הקדוש למה עזבתמי לאנחות . למי השארת הצטן ללא רועה 
חיים יוספי  10:17 16/07/2017

עם ישראל עיוורים ורשעים ורודפים אותך גם אחרי לכתך. החרדים בישראל התגלמות הרוע הלוואי ואירן יכבוש את ישראל. ואז ידברו אחרת עלייך ויבינו אותך יותר טוב. אוי רבי למה עזבתמי

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
     נחמן תפסיק להגיב 
שמעון 14:15 16/07/2017

ותדון לכף זכות את עם ישראל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
אני אוהב את הפשטות והענווה של נתן הלבראנץ (ל”ת)
 10:17 16/07/2017
3
 
     לא פשטות ולא בטיח ..הבן אדם נתן הלבראנץ נוכל כמו כל המשפחה שלו. (ל”ת)
 12:14 16/07/2017
 
     במקום להשמיץ תסביר לנו איך 
משה 14:41 16/07/2017

אני מתפלל עמו כל יום והוא ירא שמים מרובים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     מכיר מקרוב 
שרה 14:47 16/07/2017

יש לר' נתן רק 2 שונאים: הנהלת כת לב טהור ולוזער מ.
מסכנה: או שהנהלת לב טהור גולשים כל הזמן להגיב במקום להתאבל, או שלוזער משתעמעם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     למה מטומטם? כי הוא פרש מהכת בגלל זה הוא נוכל? 
 16:43 16/07/2017

דברת פעם אתו בכלל? מגעיל איך שאנשים מטבקים שחור על כולם עוד לפני שמבררים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     למה מטומטם? כי הוא פרש מהכת בגלל זה הוא נוכל? 
 16:43 16/07/2017

דברת פעם אתו בכלל? מגעיל איך שאנשים מטבקים שחור על כולם עוד לפני שמבררים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
נחמן את נחמן 
הרבי נהוד 10:24 16/07/2017

שנותנים לנשמה של רשע שם כזה קדוש התוצאה בן מטורף כזה תראו על הפנים של נחמן ברלנד ועוד כל מיני נחמנים שיצאו כמו נחמן ביאליק ונחמן שי ממלחמת המפרץ

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
     רבי נחמן מהגמרא רבי נחמן מברסלב רבי נחמן בר נחמני רבי נחמן מהודנקא וכו (ל”ת)
יהודי 12:02 16/07/2017
 
לתגובה 1. 
P 10:39 16/07/2017

מנזר לא יבוא בקהל ישראל עד אחרי שבע דורות.
מה זאת אומרת ,התיר את המגזרים בעם ישראל?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
טרגדיה של משפחה (ל”ת)
יכ 10:43 16/07/2017
6
 
מה המטרה של הכתבה כאן, במקום של אנשים שפויים יחסית? 
זלמן 10:53 16/07/2017

להוכיח לנו מי מטורף ב-100%, מי רק ב-90, ומי רק ב85?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
     אם הייתה מכיר אישית ר' נתן  
ראובן 13:02 16/07/2017

הייתה יודע שהוא 100 אחוז נורמלי

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
נתן, אחר הפטירה של אבא שלך הצדיק, אתה מנסה להאכיל לנו שקרים .... 
מכיר מקרוב 11:08 16/07/2017

כל מי שמכיר אפי' קצת מן המקצת את האמת האמיתי מיקרוב, וכל מי שרק היכיר קצת את אבא שלך הצדיק בהשנים האחרונות, יודע שאתה סתם משקר ומבלבל לכולנו פה
1) אוי ואבוי לך הרשע נתן , מיום הדין ומיום התוכחה על מה שעשית לאבא שלך עד יומו האחרון עלי אדמות ולקהילתו הק' ולכל המשפחה שלך.
איזה שואה איזה גירושים איזה רדיפות עשית לאבא שלך הצדיק כבר 6 שנים האחרונות ברציפות, עד שכלה ביגון חייו ובדמעות עיניו....

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
     נחמן הרודף תפסיק להגיב 
עודד 14:13 16/07/2017

זוכר אני איך שאמרת לי שהבעיה עם נתן שהיה חסר אצלו בביקוש האמת באמת. והנה כאן השתמשת באותה מטבע לשון של הרגיל בפי חברי כת לב טהור "את האמת האמיתי". איך יש לך זמן להגיב? האם לא נהיית רבי?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     נחמן גם לפני הפטירה האכלת לנו ולכל העולם שקרים 
חבר הכת לשעבר 23:25 16/07/2017

יש וידאו בyou tube איך אתה מאיים לרצוח את אחיך
(בחיפוש עם המילים נחמן הרודף מאיים לרצוח את אחיו הגה"צ הר"ר נתן העלבראנץ)
משם יותר נשמע שאתה הרשע.
אולי תספר לנו על המרידה שעשית נגד אביך לפני 6 שנים, מתי שרצית להפיל אותו בטענה שהוא כבר לא בקו הבריאות, ובקשת מכולנו לעשות עיגול ולתת יד לשני וסגרת אתה ענים כאילו אתה מקבל איזה מסר ממוחמד ואמרת שמעכשיו כולם צריכים להקשיב לך.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
מי אמר בכלל שהוא מת ....לדעתי ברח מהרדיפה. 
 11:29 16/07/2017

אף אחד לא זהה תגופה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
     יש שמועות שנחמן הרג אותו (ל”ת)
מאיר 14:44 16/07/2017
 
     במשך 32 שנה שלמה ארז הלברנץ, הנהיג הכת הסגורה "לב לא טהור", קומם עליו את העולם החרדי. הוא התעלל בחסידיו, הרעיב ילדים וחיתן אותם בגיל צעיר, ה 
 16:46 16/07/2017

במשך 32 שנה שלמה ארז הלברנץ, הנהיג הכת הסגורה "לב לא טהור", קומם עליו את העולם החרדי. הוא התעלל בחסידיו, הרעיב ילדים וחיתן אותם בגיל צעיר, הבטיח לתומכיו שיכנסו לגן עדן, השווה את עצמו לשמעון בר יוחאי והוביל מסע בריחה ברחבי העולם. בסוף השבוע שעבר הוא טבע בנהר במקסיקו, השאיר את מאות חברי הכת המומים והצית מלחמת ירושה.

מנהיגי הכת היטילו עונשים פיזיים קשים על מי שהעז למרוד בסמכותו של הלברנץ – 50 מלקות בלי שום בגדים על הגוף, הכאה במוטות ברזל של אש ואלות, הרעבות, השפלות וטבילות במים קרים בכוח. הילדים והמבוגרים אולצו להתפלל וללמוד 18-20 שעות ביממה, לפעמים זה היה רק בעמידה, ומי שהפר את הכלל נשלח לגור במשך חודש ימים במרתף אפל. חסידים אחרים אולצו לקחת הרבה כדורים פסיכיאטריים, שהוצגו להם כוויטמינים. הנשים, ואפילו הילדות, הונחו ללבוש בגדים שחורים. בכת לב-לא- טהור נוהגים כלפי ילדי הקהילה בענישה גופנית קשה... קיימת מדיניות ענישה כלפי חברי הקהילה, הכוללת הפרדת ילדיהם מהוריהם גם בגיל ינקות והעברת הילדים לגדול במשפחה אחרת בלי שום קשר להורים... גם חברי הקהילה הבגירים חשופים לעונשים גופניים קשים.

בעוד שחברי הכת שבורים והמומים ממותו של ארז שלמה הלברנץ שסגדו לו, רוב המגזר החרדי מרגיש כנראה אחרת. ארז הלברנץ הוביל התעללות פיזית ונפשית בחסידיו, הטיל עליהם עונשים קשים, ניתק אותם ממשפחותיהם, הביא אותם לחרפת רעב, כפה עליהם לקחת כדורים פסיכיאטריים, חיתן את ילדיהם החל מגיל 12, וכפה על הנשים ללבוש בגדים שכיסו את כל גופם – פרקטיקות שהעניקו ל"לב טהור" את הכינוי "כת הטליבאן". ואולם, כלל לא בטוח שמותו יהפוך את חייהם של החסידים לטובים יותר.

כל השנים של הכת, עשרות מחסידי כת לב לא טהור שוגרו למסעות התרמה בארה"ב ובאירופה, תוך שהם מסתירים את השתייכותם ל"לב טהור". "המצאנו כל מיני שמות של קהילות יהודיות, שחלקן בכלל לא קיימות, וזה עבד", אומר חסיד לשעבר בכת. אם היינו מספרים שיש לנו קשר ללב טהור היו מעיפים אותנו לכל הרוחות. הרב ומקורביו הנחו אותנו בדיוק כיצד לשקר ולהתנהג כדי שלא יחשפו אותנו. הצלחנו לגייס מאות אלפי דולרים ויותר.

לאט לאט הדברים החלו להתפורר. ארז שלמה הלברנץ חי כמו מלך, ותמיד היה אוכל כחזיר בשפע גדול בחדר שלו, בזמן שאנחנו גווענו ברעב, העיד חסיד אחר לשעבר בשיחה עם חבריו, "הוא הפחיד אותנו שאם נספר מה קורה בכת ניענש קשות, כי בגופו שוכנת נשמתו של רבי שמעון בר יוחאי. היו כאלה שניסו להתאבד, שבלעו כדורים. הם הגיעו עד לקצה מבחינה נפשית". חסידים שהצליחו להימלט ממתחם הכת חשפו את מעלליו של הלברנץ בפני כלי התקשורת בקנדה ובישראל, שערכו שורת תחקירים על "לב-לא- טהור".

הלברנץ לא לקח סיכון. הוא רכש אדמות בסנטה רוסה, אזור כפרי המרוחק שעתיים וחצי מגואטמלה סיטי. "עברנו בגלל התנכלויות והטרדות, רדפו אותנו בגלל האמונה שלנו ולא יכולנו לסבול יותר. כל הטענות כלפינו. הכת הקימה בסנטה רוסה מבנים ארעיים, והלברנץ, שהבין ש"לב טהור" על סף קריסה כלכלית, שלח את חסידיו לגדל מנגו במטעים כדי להתפרנס. אפיק הכנסה נוסף היה בית דפוס, שבו הדפיסו אלפי ספרי קודש וחוברות לקהילות יהודיות בעולם. רוב חברי הכת חיים במתחם הזה עד היום. "זה מקום מרווח יותר, אבל תנאי הילדים עדיין קשים", הם מוזנחים ואוכלים מעט מאוד, בעיקר קצת ירקות ופירות.

וידוע שסופו של המתועב הכלב הלברנץ מ"לב טמא" מת כמו כלב בהתאבדות!!!! ולצערנו ינסו להמשיך את הכת על ידי המנוול בנו הנאצי והמסיונר נחמן ימ"ח וע"י הרוצח נפשות מאיר יששכר רוזנר ימ"ח, ועלינו רק להזהיר את כולם אל תכנסו לכתות מסוכנות, אנשים שאין שום קשר בינם לבין דת ישראל, אלא מדובר באנשים סוטים מופרעים נפשית, חולי נפש, שיודעים שימצאו פורקן לשגיונותיהם דרך אנשים מאמינים עם מצוקות..., ויהרסו החיים שלהם, ישפילו אותם כמו חמורים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
משפחת הלברנץ אנשים חולים .... 
 12:12 16/07/2017
10
 
איזה רדיפות? 
אמת 13:01 16/07/2017

כל המתנגדים של לב טהור עשו לר' נתן המוות שיספר למשטרה מה קורה בכת והוא סירב כל השנים, ועל זה קבל בזיונות ובושות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
11
 
נחמן תפסיק להגיב 
מכיר עוד יותר מקרוב 13:05 16/07/2017

אולי תספר לכולם מה עשיתה לאחותך נ. הצדיקה שגם היא ברחה ממכם, אולי תספר לנו על אימא שלך הצדיקה שבידיך הבאת לה על נוסח הנידוי, אולי תספר לנו על 2 הרגליים של ר' נתן ששברת עד שהיה מאושפז חצי שנה (וזה רק מה שקורה במשפחתך הקרובה,מה נגיד על כל שאר האנשים שקבלו ממך מכות ועונשים)

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
12
 
מוטציה חרדית/דעאשית 
יעקב 13:08 16/07/2017

המשפחה המטורללת הזאת היא בבחינת ראי של הטירוף החרדי בדיוק כמו שדעאש הוא ראי לטירוף המוסלמי.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
13
 
     אתה לא מכיר את כולם 
לאה 14:43 16/07/2017

הרבנית בנה נתן ובתה נחומי בסדר גמור

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
נחמן ונתן -  
מויש 13:37 16/07/2017

תמיד שמות של פושעים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
14
 
אחד ששומע מה קורה פו 
מקיר 14:57 16/07/2017

זה שקר וכזב נתן לו קיבל את הילדים בית המשפט לו מוכן לתת לו את הילדים למשמרת בגלל שהם מצאו שהם מקבלים תרופות ללא שום סיבה ומספיר לשקר הכל הצגה צריך לעצור את המשפחה גם האמא הם היו שותפים לכליאה להפרדת ילדים מהורים ומספיר לשקר מי שרוצה. להיות בטוח שיבוא לבית המשפט בקנדה ויראלי אצל מי הילדים אשתו הורידה את כל הבגדים שהכריחו אותה ללבוש ולנתן אסור לראות את הילדים לבד מספיק עם השקרים אף רב נורמלי לו נסע לשם חוץ מכמה אנשים שרואים בתמונה שהם עושים הפגנה ענקית נגד היהודים עם הערבים בכל מקרה עם אף אחד חוץ מהקהילה לו ראו הכל הצגה שלמה שלו ושל כל האנשים ונתן לו ברח הוא פשוט חשב שיקבל את הילדים ויחזיר אותם מי שלו מאמין מתכבד ללכת לבית המשפט במונטריאול ולבדוק בעצמו הם שקרנים ומשוגעים כי האמא מלכה שולחת להם כדורים היא קוראת לזה ויטמינים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
15
 
     פו פו פו 
חסיד 20:43 16/07/2017

נחמן תפסיק להגיב.
בן הבכור של הרבי מסקולען הגיע, רוב וכל הרבנים הגיעו. בתמונה עם החולצה הכחולה הוא אחיו של ליפא שמעלצער, עסקן ידוע בקנדה. ממש חבורת סקריקים. תחשבו מי מעוניין להשמיץ ר' נתן?
אחיו הרודף...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     נחמן תפסיק לשקר הנה ההוכחה 
 23:02 16/07/2017

העורך דין של נתן הוא julius grey
העורך דין הכי מפורסם שקנדה.
תחפשו את השם שלו בגוגל ותגיעו למשרד
תתקשרו ותשאלו אותו מי קבל את הילדים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     תפסיק לשקר 
אפרים 23:35 16/07/2017

הגיעו לנחם:
הדיין של סאטמר, הרב של סאטמר (חתן הברך משה), רבי יוחנן וואזנער (ראב"ד סקווירא), הרב הצדיק בן הרבי מסקולען, רבי אהרן אדלר מוויזניץ מונסי, הרב בעל (חב"ד), הרב ממחזיקי הדעת (בעלזא), רבי יחיאל קאהן בן הרבי מתולדות אהדן וחתן הרבי מטאהש, ועוד ועוד.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     תיזהרו מרשימת הקיצונים האלה שהגיעו לנחם 
 13:30 17/07/2017

הם לא שייכים לכלל ישראל

עם כל הכבוד לנתן בן ארז אלברנס, אסור לו להנהיג אפילו בן אדם אחד, כי הוא בן של מטורף, ואי אפשר לדעת מתי זה יתפרץ

תיזהרו מהמשפחה הזאת!!!!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
הרה"צ רבי נחמן מסוכן לקהילה, חייבים שהגה"צ רבי נתן יחזור ולעמדת הנהגה (ל”ת)
 15:11 16/07/2017
16
 
     הכלב הגדול נחמן מסוכן אפילו לגויים 
יודע 23:46 16/07/2017

פשוט גלגול של איזה נאצי
זוכר אני איך פעם הוא אמר לנו שהיה גם דברים טובים שאפשר ללמוד מהנאצים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
בובה כותבת -עוד פעם התחלת? השעמום שלך משעמם אותנו (ל”ת)
אורית 15:24 16/07/2017
17
 
הוא היה נגד גזירת הגיוס כמובן  (ל”ת)
אבי  15:33 16/07/2017
18
 
כל ליטאי זב-חוטם מצוי - 'הרב', וזה - 'הלברנץ'! 
פעטש געבער 16:33 16/07/2017

הלברנץ היה למדן יותר מכל ליטאי זב-חוטם מצוי שמקבל כאן תואר 'הרב'.

ראו ספרו 'דרך הצלה' הבנוי בצורה מלאת אינטלקט, באופן מסודר, בהיר ויפה. זה שעל התוכן אפשק לחלוק לא משנה כלום - הרי בה במידה ניתן לבטל את כאבי הבטן של כל ליטאי מצוי.

למה אם כן כל זב-חוטם מבני ברק זוכה כאן לתואר 'הרב', ואילו הלברנץ, הוגה דעות כשרוני, גאון, חדשן ויוצר מקורי, ממציא שיטה חדשה ביהדות מורה דרך לאלפים, אינו זוכה לכך אפילו לאחר מותו?

אין בכך אלא כדי להעיד על רמתם העלובה של לבלרי האתר ועורכיו. וזאת שוב, מבלי להתייחס לנעשה שם בכת כשלעצמו, אשר אילו אכן נהגה שם התעללות בילדים וכדומה בודאי ראוי לגינוי ולטיפול תקיף. אולם, אילו אכן היתה התעללות כזו יש להניח כי שלטונות החוק היו נדרשים לכך, כך שמכלל שמועות לא יצא הדברים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
19
 
     כל ח"כ הוא הרב. וגם אלברנס ואחמד טיבי רבנים (ל”ת)
 21:11 16/07/2017
 
חשבתי שארז אלברנס היה קשור לסאטמר. מה פתאום הגיע לנחמן ונתן?? 
דבש, ירושלים 16:40 16/07/2017

נראה שכל המשוגעים משתייכים באיזושהי צורה לברסלב. נקודה למחשבה...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
20
 
למה לא כותבים הגה"צ רבי נתן? 
אוריאל 20:47 16/07/2017

לאברך פשוט כותבים הרה"ג.
והנ"ל ת"ח גדול ובעל מידות טובות שקבל מכות ובזיונות מהכת האכזרית ומהשונאים שלהם.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
21
 
רבי נתן מזכיר לי רבי ישראל מוויזניץ 
ויזניצער מונטראל 23:50 16/07/2017

כמה בזיונות ורדיפות, ואע"פ כן נשאר בעל אמונה ובטחון, בעל מדות טובות ובולם את פיו.
ה' יברך אותו ויצליח דרכיו ויזכה להנהיג קהילה גדולה (ומן המנין) בישראל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
22
 
שקרן משוכלל 
 06:26 28/07/2017

הוא בכלל לו עזב את הכד הוא עדין איתם הוא פשוט נימצא בקנדה נילחם עם גרושתו ובית משפט בקנדה קבע שהילדים ישארו אצל האמא ומשפחה והוא לו קיבל את הילדים והוא רשע הוא מאיים על אנשים ואסור להאמין לו בכלל זו כת מסוכנת מאוד שולחים תרופות בזול שקוראים להם וויטמנים הרבה משפחות שיתגיירו עזבו את הכת הזו בגלל שהם לו רוצים תרופות והם לו מעוניינים בוויטמינים והוא משקר במצח נחושה והרבה רבנים בקנדה ותוש ובארצות הברית מונסי מונרו ווילמסבורג בורפארק סקוויר ליקאוד ועוד מקומות לו היו מעוניינים בהם כי אף קהילה חרדית לו הולכת בולם שלהם בואו תישמעו סיפורים בקנדה של אנשים שברחו כל עוד נפשם בם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
23