close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.06.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

קמפיין בארצות הברית מנסה להצית מחדש את סערת הפאות מהודו ומציג מכתב חדש מגדולי הדיינים

באמצעות מכתב של גדולי הרבנים והדיינים, תוך ציטוט של שורת נקודות מטעם מומחה שעוסק בתחום השיער בארצות הברית, יש מי שמנסה להדליק מחדש את 'סערת הפאות' בטענה כי לא ניתן לפקח או להעניק הכשר לשיער, ועדיין רובה מעבודה זרה • פרסום ראשון ב'בחדרי חרדים'

98
 
שיער שנגזז במקדש הודי
שיער שנגזז במקדש הודי

לפני שלש עשרה שנה סערה ארץ - פרשת 'הפאות מהודו' הסעירה את העולם היהודי: עיקרה בפרסומים על כך שרוב הפיאות הן בחשש איסור, זאת אחר שמוומחים שונים גילו כי רוב השיער המשמש לפאות מגיע ממקדשים בודהיסטים בהודו, בהם הוא נתרם כחלק מעבודת אלילים. כעת, יש מי שמנסה להציתה מחדש - אם כי מכיוון שונה. הפרטים בפרסום ראשון ב'בחדרי'.

בימים האחרונים מופץ בארצות הברית מנשר, וגם מודעות בעיתונות, עם מכתב חדש, שנחתם לפני חודשיים, חודש תמוז תשע"ז, בעניין הפיאות. על המכתב חתומים חמישה מגדולי הרבנים בישראל: הרבנים הגאונים: חיים מאיר וואזנר, שריאל רוזנברג, יהודה סילמן, שמעון בעדני ומשה מרדכי קארפ.

הדיינים עצמם, נראה שנזהרים אמנם שלא ישתמשו במכתבם כדי להרים קמפיין, ועל כן הניסוח זהיר, מסתמך בעיקר על פסק ההלכה הידוע של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, שפסק בסערה בשנת תשס"ד (2004) שבשיער המגיע מהודו ישנו חשש עבודה זרה ממש ולכן אסור לייצר פיאות משיער המגיע משם, וכמובן אסור לחבוש את אותן פיאות.

למעשה, מאחורי המאבק הנוכחי עומד נושא אחד מרכזי - האם השגחה, 'הכשר' בלשון העם לשיער עבור פאה, מועיל או לא. מאז המשבר הקודם בעניין הפיאות, הוקם הכשר למפעלי ייצור פיאות הפועל בנשיאותו של גאב"ד חניכי הישיבות הגאון רבי מרדכי גרוס.

לטענת יוזמי הקמפיין הנוכחי, הדרישות לפיאות כשרות מחייבות להציב 'משגיח משעת גזיזה'.

כלומר, על סמך מידע וטענות שהם מביאים, כולל ציטוט של מומחה מהודו, רוב השיער בעולם, כולל זה שנמכר תחת תויות ממדינות אחרות, בסופו של דבר מגיע מהודו, והיבואנים פשוט רושמים שמות של מדינות אחרות. בשל כך, לטענתם, ניתן להשתמש אך ורק בפיאות שיער סינטטי, או פיאות ש'הושגחו משעת גזיזה' כלומר שמשגיח בדק ועקב אחר מסלול השיער החל מגזיזתו מעל ראש האדם שגידל אותו. אחרת, לטענתם נכשלים באיסור גמור של עבודה זרה.

בין העסקנים ה'מעוררים', ככל הנראה העסקן הבניברקי הרב אליהו בוימרינד - שהתפרסם לאחרונה בעת שהיה שותף ליוזמת 'הפלג הירושלמי' לקיים עצרת של היהדות החרדית בארצות הברית בעניין הגיוס ואשר השתתף באסיפת הגיוס הנודעת במונסי. ל'בחדרי' נודע כי האיש נכח גם בישיבה בבני ברק של הדיינים המוזכרים, בעניין הפאות.

כאמור, מכתב הרבנים מאופק הרבה יותר. הם נשאלו האם פיאות נוכריות שיש עליהם הכשר שאינם משיער של תקרובת עבודה זרה, מותר לסמוך עליהן.

הדיינים עונים ומזכירים את פסק גדולי ישראל מתשס"ד, שאסרו בלבישה פיאות ששיערן מגיע מהודו. "וכבר התברר בזמנם שתעשיית השיער בעולם מצוי ריבוי גדול מאוד של שיער אדם שמקורו ממאות מקדשי עבודה זרה וקשה ביותר לברר מקור השיער שבשווקים, על כן אסרו רבותינו כל שיער שאין בירור גמור מהיכן הוא מגיע.

הרבנים מוסיפים במכתבם: "וכפי שעלה בידינו בבירורים, אי אפשר לסדר בשום אופן השגחה על דבר זה, ואפילו שיער הבא ממדינות רחוקות מהודו, יכול להיות שמקורו מהודו. וכמובן שאי אפשר לסמוך על המפעלים היבואנים והסוחרים האומרים שהם בעצמם גזזו את השיער.

"ועל כן שדעתנו דעת תורה שכל ההכשרים שניתנו בזה אין בהם ממש ואין לסמוך עליהם ושומר נפשו ירחק מהם". בנוסף, בהזדמנות זו, מוחים הרבנים על עצם נתינת הכשר לפאות האסורות בגלל הלכות אחרות, הלכות צניעות. כלומר פיאות ארוכות או במראה טבעי "כשם שלא יעלה על הדעת לתת הכשר על בשר שהתבשל בחלב ולומר כי הוא נשחט על פי ההלכה, כך אי אפשר לתת הכשר מעבודה זרה לדבר הנוגד את דיני הצניעות ואסור בלבישה".

הכרוזים מתפרסמים היום (שני) בין היתר בעיתונים מקומיים בריכוזים החרדיים בארה"ב, כמו 'ויבשר' בלייקוד. כשהעומדים מאחורי הקמפיין מעבירים את המסרים שלהם, על סמך דעת חברה מומחה מלוס אנג'לס שעוסקת ביבוא שיער.

שהטענות שהם מביאים בשם אותה חברה על בסיסה יצאו לקמפיין, הן כדלהלן:

• 98% מכלל השיער האנושי בעולם מקורו מהודו, השיער כולל את כל הצבעים, שיער כהה, שיער בהיר, שיער בלונדיני.
• כיוון שמדובר במדינת ענק עם אוכלוסייה של כ -1.3 מיליארד בני אדם, מתוכם מעל 600
מיליון נשים, להודו בהחלט יש את היכולת לספק שיער אדם ברמה הגלובלית.
• אין תקנות כלשהן בתעשיית השיער, לכן מדינות רבות יתייגו מחדש את השיער ההודי כבעלותם, וזה כולל: רוסיה, מערב אירופה, ברזיל, פרו, סין, בוליביה, מלזיה, איטליה, אינדונזיה, אוקראינה ועוד הרבה מדינות.
• לאחר עיבוד השיער, אף מומחה לא יכול להגיד מהיכן השיער המקורי הגיע ואין שום דרך להרגיש את השיער, ולוודא את מקורו.
• רוב הפאות מעובדות בסין, היצרנים הסינים פועלים בתוך שוק חסר פיקוח, הם ידועים באספקת תוויות שקריות במוצרים שלהם.
• סין קונה כמות עצומה של שיער ממקדשים הודיים, למרות שיש כמה נשים כפריות עניים שימכרו את השיער שלהם, זה מיעוט קטן מאוד, סביר יותר כי הסוכנים לא ישרים ולא מספרים את מקור השיער.
• עדות אישית של אנשים בלוס אנג'לס שקונים שיער הודי ואז מוכרים אותו לעם היהודי וטוענים שהשיער הוא "כשר" והוא ממדינות אירופה.

בנוסף אומר אותו מומחה מהחברה בלוס אנג'לס כי יעצו לו לשקר על מקור שיער שמייבא מהודו ולומר שהוא ממקור אחר לטובת החברה, והיא הנורמה בענף הזה, לדבריו. "אבל אני לא רוצה להיות לא מוסרי" הוא מסביר.

 
 
אולי יעניין אותך גם
98 תגובות ב – 50 דיונים שלח הדפס
תגובות
חברה ! פשוט לא להתייחס !!! 
דודי  21:11 11/09/2017

עוד גימיק של אנשים שפלים ונבזים שמחפשים לעשות כסף על גבם של תמימים !
והראיה לכך שאף אישה בלייקווד כולל אשתו של מנהל הקמפיין לא הורידה את הפיאה ,בלייקווד כולם עם פיאות ארוכות ומתולתלות ! העיקר לפסול אחרים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     לא ברור שהאינטרס הוא כסף. העיקר אצלם זה לעשות רעש ובלגן 
נחום 11:48 12/09/2017

וישנם כאלה שהבינו שהאפשרות היחידה לגרום לנשים החרדיות להוריד את הפאה, היא באמצעות הטענה שכאילו יש בזה עבודה זרה... אז שוב חוזר הניגון הישן והמוכר, רק שהפעם זה לא ממש יצליח.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אכן, העסקנים צועקים זאב זאב עד שכולם התרגלו. אבל מלכתחילה לא היה בזה איסור 
 09:22 13/09/2017

גם בפעם הקודמת ישבו על המדוכה גדולי הפוסקים ובראשם הרב וואזנר והכריעו להתיר את השיער מהודו, דלא כהרב אלישיב. ומי שקצת יודע, אולי יבין את מה שאני כותב: א. אין הקדש והזמנה לעבודה זרה. ב. גם משום נוי עבודה זרה לא שייך לאסור כי לא נעשה מעיקרא לשם נוי. ג. גילוח לא דומה לעבודת פנים דהיינו לזביחה ולשבירת מקל ולכן אין כאן תקרובת עבודה זרה. ד. הגילוח לא נחשב דרך עבודתה בכך. כי גם לדידם הגילוח הוא ביזיון. ה. אין תקרובת אלא הנעשה בפניה. ו. בית העבודה זרה לא נחשב כבפניה. ז. העבודה זרה מתבטלת על ידי המכירה. ח. וקיימא לן ספק ספיקר אפילו בעבודה זרה מותר. ט. כל דפריש מרובא פריש. י. רוב השיער העולמי אינו מהודו. יא. אםילו א תאמר שרוב השיער מהודו, הרי הודו עצמה מייצאת ס"ה 4500 טון שיער לשנה, ועיקרו ורובו בא משאר עיירות שברחבי המדינה, ממקומות שאין להן שום קשר ושייכות לעבודה זרה, אלא ממרבית הציבור שהוא עני ביותר, המקבצים במשך כל ימות השנה כל שיער הנושר מראשיהן, בכדי למכרו עבור פת לחם, והחלק הבא מטירופטי שהוא מקום העבודה זרה, אינו אלא 500 טון, שהוא מיעוט ברור מכלל השערות היוצא ממדינה זו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
אחרי העוף הטמא,יחצנות חדשה 
kcht 21:13 11/09/2017
2
 
     זה ע"Z בלי כל החששות שבעולם שאת הפאות שהמדרניות של היום אין אדם בעולם שמתיר כ"ש לא רב 
 01:29 12/09/2017

אלא אם כמובן אשתו הולכך כך אז הוא נגוע ... לצערנו... ואני כלל לא מדבר על הפאותש ל פעם שאותם יש שהיתרו ... אבל של היום אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אין שום חילוק בין הפאות של היום לפאות של פעם. עצוב כמה שאתה לא יודע כלום 
 11:51 12/09/2017

כבר בתשובות הגאונים על פאה מופיע: 'פאה נכרית. שיער שמביאין מבחוץ ומקלעין אותו יפה יפה, ומניחין אותו בראשי כלות כל ימי חופתן'. ובכל האחרונים: פרי מגדים, עטרת זקנים, משנה ברורה, כף החיים, כולם מתירים לאשה לעשות פאה מהשערות שלה בעצמה.

ובכל האחרונים גם האוסרים וגם המתירים משמע במפורש שהפאה היתה דומה לשיער הטבעי בלי שום שינוי. ראה ספר סתרי ומגיני משנת תרצב: 'כיון שיודעים העולם שיכולין עתה לעשות הפאה נכרית יפה כל כך שתיראה כשערות עצמה, אמאי נחשוד אותה'.

ולא צריך להרחיק לכת, אפשר מה לראות כתב הפוסק הראשון שאסר לפני חמש מאות שנה: 'כי שיער באשה ערוה ולמראה עין יראה כאילו הוא שיער שלהם'.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     זה בדיוק כמו שתגיד שאת הבגדים של היום אף אחד לא התיר 
 11:55 12/09/2017

אז בוא נחזור לרעלות של פעם, כי שרה אמנו היתה לבושה ברעלה מכף רגל ועד ראש כמו הערביות. וגם לפני 200 שנה לא היה ביגוד כמו היום, בוודאות. אז איך כל פוסקי הדור מתירים?

התשובה היא פשוטה, כי אין שום איסור ללבוש בגד בגלל שהוא יפה. אז אם הפאות של היום יותר יפות מאתמול (נניח שאתה צודק, לא בטוח בכלל) זאת לא סיבה לאסור.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
איסור גמור לחבוש פאה נכרית ואפילו חצי פאה!!! (ל”ת)
 21:21 11/09/2017
3
 
     יש למעלה ממאה ושלושים פוסקים שהתירו 
 11:53 12/09/2017

גם הפוסקים שהתירו בעבר, היו חוזרים בהם כיום ומתירים. ראה לדוגמא מה שכתב הגאון בעל נטעי גבריאל: 'שיטת הפוסקים המחמירים הוא או בשביל חשש מראית העין או משום שהם משיער המת שאסור בהנאה או משום הרהור או משום דת יהודית או משום חוקות הגויים, וא"כ בזמננו שנתפשט שבנות ישראל הכשרות הולכות בפאה נכרית, והקלות דעת וכל שכן נכריות אינן הולכות רק בגילוי שערות ממש, לא שייך כל החששות. ומה שהביא רשימות של כמה גדולים שאסרו, טעם של רובם לא שייך בזמננו'.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     פסק על פי האינטרנט 
שלמה 15:37 13/09/2017

פסק דין על פי הגאון הגדול צנמ"ס חריף ובקי עוקר הרים וטוחנן זה בזה בסברא יום ולילה לא ימיש מתוך האינטרנט !.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
כל המעוררים המשועממים שילכו להגיד תהילים במקום לבלבל את המוח. (ל”ת)
דוד 21:29 11/09/2017
4
 
Wigs 
Dave 21:40 11/09/2017

בה עוד מנובל קם כדי לעשות כסף אני אישית מבטיח חכם שהפעם אני יחסל אותו ובאם תישאלו למה אני יסביר ביזמנו הרב אלישיב קנה את הלוקש ואחרי זה היתברר לו שעבדו עליו מאז הוא נחלה ואחרי מעט שנים הוא ניפטר הפעם יש מיצווה של וביערת הרעה מקירבך הרי המנובל הזה יודע את האמת והכל סה בלוף השיער מהודו לא מתאים לנשים שלנו בעיקר לאילו שצריכות שיער דק ובהיר שום צבע לא יכול לעדות אותן מקורי ומעבר לכך אין שום עז עם שיער זה סיפור מצוץ.מהאצבע ב ההכשר של הרב גרוס הוא לא אמין ביכלל כי הוא לא היה במיפעלים בסין ביכלל הוא גובה כספים בחינם מתי שהוא מגיע לניו יורק רוב הפיאניות זורקים אותו מכל המדרגות ומעבר לכך השיער מהודו הרבה יותר זול ולא היו משלמים על פיאות ועל שיער כל כך הרבה באם הם מוצאים שזה מהודו כל מי שיש לו ניסיון בשיער יודע להבדיל בין שיער אירופאי או שיער מהודו או ברזיל ככה שהמנובל מנסה לעשות קופה על חשבון הציבור הפעם זה לא ילך לו כי הוא כבר מסומן ביזמנו הרב אלישיב אמר איני מוחל לו גם לאחר מותי וכידוע הרב אלישיב היה ניזהר בהיתבטויות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
     אתה יכול לעמוד לדין על איום 'חיסול' 
קרליץ 22:54 11/09/2017

יותר טוב תתפלל שיחזרו הפושעים בתשובה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
זה בדיוק כמו לדון על סוג הסכין שכשרה לשחיטת חזיר! בדיוק אותו דבר!!!!! (ל”ת)
זגורי 22:03 11/09/2017
6
 
     איזה יופי, כל זב חוטם ועם הארץ מרשה לעצמו להתבטאות חופשי... 
 11:57 12/09/2017

כי כל עשרות ומאות הפוסקים שהתירו פאה, כולם כולם טועים, ולא יודעים שפאה זה חזיר, רק אתה הגולש באינטרנט מבין יותר מכולם, מדהים!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     ב"ה. ומי אלה אותם מאות רבנים?? (ל”ת)
יוסף 19:52 13/09/2017
 
     להלן רשימה חלקית רק מרבני דורינו 
 09:27 14/09/2017

משפטי עוזיאל (ח'ז, אה'ע סי' צ'ד), דובב מישרים (חלק א' סי' קכ'ד), דינים והנהגות מהחזון איש (חלק ב' פ'ח אות ט', וכן בספר 'מעשה איש' ח'ג פרק ו' - מעשה רב), עובדות והנהגות לבית בריסק (חלק ב' עמ' מ'ז), הר צבי (אה'ע ח'א סי' פ'ט), ישכיל עבדי (חלק ז', אה'ע סי' ט'ז), קיצור שולחן ערוך (טולידנו, ח'א, או'ח סי' קע'א סעיף ב'), אוצר המכתבים (חלק ג' מכתב א'תשצ'ח), סידנא בבא חאקי (עמ' שפ'א, תשובה כת'י), שבט מיהודה (חלק ב', אה'ע סי' ל'ה), אגרות משה (אה'ע חלק ב' סי' י'ב), פאת שדך (חלק ג' סי' ל'ד, וכן במכתב שפורסם בקובץ 'אהלי שם' ט'), שערי הלכה ומנהג (אה'ע סי' נ', וכן בתורת מנחם חלק י'ב עמ' קפ'ח, וכן באגרות קודש חלק י'ט, איגרת ז'תכ'ה ושם בעוד עשרות מקומות. וכן בספר 'ליקוטי שיחות' חלק י'ג עמ' קפ'ז ועוד), מנחת שלמה (ח'ב סי' נ'ח אות כ'ט, וכן בספר 'שולחן שלמה' חלק א' סי' ש'ג אות י'ב, וכן בספר 'ועלהו לא יבול' ח'א עמ' שי'ד), אור לציון (חלק א' סי' י'א וחלק ב' פרק מ'ה הלכה ט'ז), החיים והשלום (אבן העזר סי' ג') תבואות שמש (חלק אה'ע סי' קל'ז-קל'ח וכן בשו'ת 'שמש ומגן' חלק ב' אה'ע סי' ט'ו-י'ז, וחלק ד' אה'ע סי' צ'ג), הגאון רבי ישראל יעקב פיעקארסקי זצ'ל, (רב ואב'ד דק'ק בית יעקב בארה'ב, בהסכמה לספר 'כבודה בת מלך'), הגאון רבי זלמן רוטנברג זצ'ל (ראש ישיבת בית מאיר, בהסכמה לספר 'כפתור ופרח'), אז נדברו (חלק י'א סי' נ', חלק י' סי' כ'ח, חלק י'ב סי' מ'א, חלק י'ג סי' נ'ה - נ'ו, וחלק י'ד סי' מ'ח), באר אליהו (אה'ע סי' כ'ב), אמרי המז'ג (שבת פ'ו), דעת יהודה (תשובות בהלכה ובהנהגה), כבודה בת מלך (עמ' ס'ד), דת והלכה (סי' א'), רבבות אפרים (חלק ו' סי' ת'ס ענף ז', וחלק ז' סי' רמ'ג וסי' תכ'ט, וכן בהסכמה לספר חן וכבוד) הגאון רבי חיים ישעיה קעניג שליט'א, אב'ד ור'מ דק'ק יאקע בברוקלין ניו יורק (הובאו דבריו בשו'ת 'רבבות אפרים' הנ'ל), הגאון רבי יוסף שלום אלישיב זצ'ל (דברים שהוסרטו והתפרסמו), שונה הלכות (חלק א', סי' ע'ה ס'ק כ'ב. וכן בספר 'אורחות רבנו הקהילות יעקב' חלק ג' אות ס'ג, וכן בספר 'דרך אמונה - אגרות וכתבים מהגר'ח קניבסקי' סי' קנ'א, וכן בספר 'נזר החיים' דף רי'ד, וכן בספר 'שערי דן' כת'י, הובא בקובץ 'אליבא דהלכתא' ח', וכן בספר 'חן וכבוד' פרק א', וכן בספר 'מאיר עוז' סי' ע'ה סעיף ב' אות ב'), חוט שני (חלק ג', בקונטרס על שו'ע אה'ע סי' כ'א הנדפס בסוף הספר), אור יצחק (אה'ע סי' ג'), הגאון רבי יהודה סילמן שליט'א, אב'ד בבית דינו של הגר'נ קרליץ שליט'א (בהסכמה לספר 'כפתור ופרח'), הגאון רבי יעקב פוזן שליט'א, רב דק'ק זכרון יעקב, (מכתב שהובא בספר 'שערי חיים' חלק ג' סימן צ'ד), שערי תורת הבית (פרק ה' עמ' שי'ד), אבני ישפה (חלק ה' סי' קמ'ה), שיחות מוהרא'ש (חלק ט' וחלק י'ג, וכן בספר 'אשר בנחל' חלק ל'א, תשובה ה'-כ'ד ותשובות נוספות שעדיין לא נדפסו בספרים), אום אני חומה (דף צ'ד, וכן בספר 'והיה מחניך קדוש' - שיעורים בהלכות צניעות דף י'ז), הגאון רבי מרדכי שמואל אשכנזי זצ'ל, רב ואב'ד דכפר חב'ד (במכתב מיוחד שפירסם בתשס'ח), הגאון רבי אהרן יעקב שווי שליט'א, חבר בד'צ דשכונת קראון הייטס בברוקלין (במכתב שפירסם), חידושי בתרא (על מסכת שבת והפוסקים (דף ס'ד ועל משנה ברורה הלכות ק'ש), הגאון רבי גבריאל ציננער שליט'א, רב ומו'צ בבורו פארק (מח'ס נטעי גבריאל, בקובץ 'אור ישראל' ל'ו), הגאון רבי מיכל יהודה לפקוביץ זצ'ל, ראש ישיבת פוניבז' (הובאו דבריו בקובץ בית הלל י'ט), הגאון רבי אליהו בקשי דורון שליט'א, הראשון לציון (בהסכמה לאחד הספרים)

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
ולמה נקרא שמן פיאות נוכריות? 
שריר 22:04 11/09/2017

כי הן לא שערות של חרדיות אלא של נוכריות. וכל הנוכריות עובדות עבודה זרה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
     שלח לבזוקה, זה מאוד מתאים 
 11:59 12/09/2017

אגב, למדת את הגמרא בסנהדרין דף קיב לגבי 'פאה נכרית של נשים צדקניות'?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
נהיה שקט עם בראקל, מתחילים עם הפאות... 
בראקל 22:20 11/09/2017

העיקר שלא משעמם ....................

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
מה זה משנה 
Djavi swisa 22:25 11/09/2017

זה אסור בגלל הצניעות . ובכלל החרדים שמשחקים אותה מקפידים על קלה כבחמורה פתאום בפאה מחפשים איזה רב שהתיר. הכל צביעות החרדיות הפכו להיות יותר גרוע מהחילוניות בצניעות. ועוד שואלים איפה משיח

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
     השלטי גיבורים והרמ"א ומגן אברהם והאליה רבה והפרי מגדים 
 01:37 12/09/2017

כל אלה התירו ולא איזה רב שהתיר

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     החרדיות יותר גרועות מחילוניות? בגלל שהן יותר יפות? 
 12:01 12/09/2017

אין שום פסול באשה יפה שמתלבשת יפה. אדרבה זאת מעלה, מובא בגמרא, בראשונים ובאחרונים שמצוה רבה לאשה להתקשט ולהתייפות. אז אשה חרדית שנראית יותר טוב מחילונית, זה בגלל שהיא צנועה ולא משהו אחר.

וההשוואה לחילוניות שהולכות כמעט בלי בגדים, היא השוואה חולנית של אדם חולה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     מחפשים איזה רב שהתיר? מדובר במנהג עתיק של מאות שנים שקיים כמעט בכל קהילות העולם (ל”ת)
 12:41 12/09/2017
 
הפאות של היום.בעיקר הארוכות. זה איסור גמור ואין היתר... (ל”ת)
מנחם  22:29 11/09/2017
10
 
     האיסור הוא משום פריצות והתבלטות. ולא שייך כשכולן נראות כך 
 09:29 14/09/2017

וזה דבר פשוט וברור. כי אין שום הלכה כזו שקובעת את אורך השערות, אלא כמו שכתב הגאון ר' משה שטרנבוך בספר דת והלכה: 'קשה לתאר או לפרש כללים באיזה אופן הוה פריצות או לא, והעיקר שלא לעורר תימהון, וכגון שערות ארוכות ומסולסלות דהוה כבגדים אדומים שאסרו אז חז"ל, דהוה פריצות שמתבלטת יותר מדאי. וכן כאן אי אפשר לקבוע בזה שום כללים, אלא דבר אחד יש לזכור תמיד, שבצניעות פשוטו כמשמעו שלא תתבלט בתיקון שערותיה שיסתכלו עליה דוקא'

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     אז אם כולם אוכלים טרף מי שאוכל כשר פרוץ????? (ל”ת)
 22:43 08/04/2018
 
די לקיצוניות ולבלבולי שכל של כל מיני אינטרסנטים  (ל”ת)
 22:30 11/09/2017
11
 
יש כבר התפתחות רצינית בנושא הפאות 
מהרישי חנטרישי 22:38 11/09/2017

פאות שמורה משעת קצירה משער בנות מגידולי חרדים ללא חשש לא תלבש אשה מלבושי גבר.
למחמירין ומדקדקין יש מסלול מהודר יותר של שער נשים/נערות של כת השאלים...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
12
 
     אהבתי 
Eli 15:47 12/09/2017
 
עוד פעם החבורה של פוסק הדור הגדול רבי רבי ניסן קרליץ. 
צדיק נסתר 22:50 11/09/2017

אחרי שאנשי הכת של כולל חזון איש נפלו עם פרשת הנוכלות של העוף 'הידוע'
יש סיפור חדש,

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
13
 
     תתבייש לך 
חיים 23:51 11/09/2017

איך אתה מעז לדבר ככה על ר ניסים קרליץ?
תתבייש לך !!! אדם שכל חיו חי בצניעות בשונה משאר הרבנים בלי מזגן בבית בבני ברק איך יש לך אומץ לפני יום הדין.
תתבייש חלאת המין האנושי .
כנראה אתה עוד איזה תלמיד של אחמד יוסף ולכן אתה נגד הפיאות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     רשע 
טיפש 16:36 12/09/2017

ומי אתה שתדבר על הרב יוסף.אתה חלאת המין האנושי

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     מה הקשר בין לא להתקין מזגן לדת? (ל”ת)
 19:21 12/09/2017
 
     אולי המשקיעים של בראקל עברו להשקעה של פיאות? נקודה לחשיבה! חסר רק איזה זורגר וכו' (ל”ת)
 00:28 12/09/2017
 
כאשר אוכלים את העוף הטמא מקבלים , נהפכיים ל--טמאים 
חזי 22:51 11/09/2017
14
 
הפאה היא עבודה זרה!!!! לא השיער! אלף השגחות לא יעזרו. תפסיקו לעבוד על ה'!!! (ל”ת)
יאיר 23:24 11/09/2017
15
 
     רגע, אשתך חובשת מטפחת? אז מתי תפסיקו לעבוד על השם? 
 12:12 12/09/2017

הרי שולחן ערוך בסימן קטו באבן העזר כותב במפורש: 'אין עליה רדיד ככל הנשים, אף על פי ששערה מכסה במטפחת... בכל אחד מאלו תצא בלא כתובה' אז איך אתה ואשתך עובדים על השם עם המטפחת, נגד שולחן ערוך ורמב"ם מפורש?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     קומבינות הלכתיות יש בכל תחום וחלקן נוסדו על ידי חכמינו הקדושים 
 12:14 12/09/2017

ולדוגמא פרוזבול, שזה כאילו 'לעבוד על ה', וכן שעון שבת, וכן גילוח במכונה שעושה את אותה פעולה בדיוק של תער, וכן מכירת חמץ, ומכירת קרקעות בשמיטה, ועוד

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
ד 
 23:24 11/09/2017

לא הצליחו עם הבראקל אז מנסים פאות. חחח!!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
16
 
מה שברור שעצם חבישת פאה בימינו אינו בא מסטרא קדישא 
אין מה לעשות,ואל תיתמו לי הולשות של המגזר:הפאה ונג 23:36 11/09/2017

גם אם יוכח באלף הוכחות שהשייער נגזר מראשן של יהודיות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
17
 
     ומה עם עצם חבישת החצאית, מאיפה זה בא? והגרביונים הגיעו מסיטרא דקדושה? 
 12:15 12/09/2017

כתב בספר שירת בן הלוי סימן יג: 'ומה שטענו הרבה אחרונים שמנהג לבישת הפאה הונהג והשתרש ע"י קלי דעת ואפיקורסים, זה היה יציב וקיים אז. אבל מה נאמר ומה נדבר בדורינו כאשר כל מלבוש הנשים, אף היראות ביותר, הוא לבוש שהונהג ע"י פורקי עול והגרועים אף בין אומות העולם. החל מנעלי הנשים עם העקבים, המשך בגרבים הדקות והשמלה המראה מקצת החלק התחתון, וכלה בגרוע מכל בחלק העליון של השמלה המבליט את צורת האשה. כל זה לא נתיסד ע"י אנשים יראים. ואם נעמיד אשה הלבושה בדורינו בצניעות ליד נשים שהיו לבושות לפני מאתיים שנה ויותר, כפרוצה תחשב. וגם על מלבושים יותר צנועים משל היום צעקו גדולי הדור של זמנם. ואם כן לא הנחת אשה תחת בעלה. אלא יש צד להקל, אחרי שכבר נהגו במלבושים אלו החדשים הרבה שנים, הורגלה בהם העין ואינם מעוררים את היצר כמו אז, ואי אפשר עתה לכוף את כל העם ולאסור עליהם הכל מכל וכל. ואין דין הפאה שונה היום משאר המלבושים'...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
הכל כסף בחברה שלנו!!! 
אבי 23:43 11/09/2017

אל תאמינו לאף מילה, הכל כסף ורק כסף!!!
משהו הולך לעשות על זה מליונים!!!!!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
18
 
נושא כאוב 
יוני 23:46 11/09/2017

תנו לרבנים להמשיך להתחרמן על השיער ושיהיה להם לבריאות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
19
 
כל פיאה אסורה! 
יפה יוסף 00:29 12/09/2017

"רבנים אדמורים?" רואים שכל חובשותנהפיאה רחוקות מיראת שמיים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
20
 
     הו הו... פוסקת הדור....  
 12:18 12/09/2017

יש עוד הלכות שאת יודעת לפסוק, או שהחכמה שלך מתחילה ונגמרת בפאה?

לנו יש פוסקים מסוג אחר: הגאון רבי בן ציון מאיר חי עוזיאל בספר משפטי עוזיאל (חלק ז, סימן צד), הגאון רבי עובדיה הדאיה בספר ישכיל עבדי (חלק ז סימן טז), הגאון רבי רפאל ברוך טולידנו בספרו קיצור שולחן ערוך חלק א (סימן קעא סעיף ב), הגאון רבי יוסף משאש בספרו אוצר המכתבים חלק ג (מכתב אתשצח), הגאון רבי בן ציון אבא שאול בספרו אור לציון (חלק א סימן יא וחלק ב פרק מה הלכה טז), הגאון רבי חיים כסאר בספרן החיים והשלום (אבן העזר סימן ג), הגאון רבי יצחק אבוחצירא (בספר סידנא בבא חאקי עמוד שפא), וכן הגאון רבי אליהו בקשי דורון, והגאון רבי אליהו אברז'ל (בהסכמה לאחד הספרים) והגאון רבי שלום משאש בספרו תבואות שמש ובספרו שמש ומגן

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
הפאה המומלצת מבחינת כשרות, קאסטם בלונדיני שיער דק מיוצר ע"י פאנית יר"ש  (ל”ת)
בעצת הרבנים 00:41 12/09/2017
21
 
שקוף מאוד 
אברהם שלזינגר 01:02 12/09/2017

נסיון החייאה של ההכשר הכושל - פרי המצאת בית הדין המזוהה עם הפלג.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
22
 
הנה ההסבר האמיתי. כנסו! 
בנימין 01:10 12/09/2017

ההכשר (השקרי, כידוע לכל העוסקים בדבר) על השיער - היה מקור הכנסה ענק לבית הדין של הרב גרוס. מאז שהם מזוהים עם הפלג - אף אחד לא מעוניין להתעסק איתם. הפאניות הפסיקו לשלם על ההכשר השקרי ולכן הם בפאניקה. כאן נכנסו לפעולה עסקני הפלג ושוב השיגו במרמה חיזוק לצורך כביכול בהכשר..
אל תתפתו!!! זה עוד מרמה מבית היוצר של עסקני ועשקני הפלג.
בדוק ומנוסה!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
23
 
     למה יש לי הרגשה שאתה שקרן הרבה יותר מההכשר השקרי (ל”ת)
 12:20 12/09/2017
 
דברים על דיוקם 
 01:33 12/09/2017

1. רוב הפאות (האיכותיות) אינן מעובדות ופאניות השומרות על כבודן יקפידו לבחור שיער לא מעובד תוך מיון קפדני (דבר שמעלה את מחיר השיער).
2. גם שיער מעובד חלקית (משוח ב'קרטין') עדיין ניתן להכיר עליו מהיכן הגיע, ושיער שהוא מעובד לגמרי עד כדי שלא ניתן להכיר עליו מהיכן הוא, אזי הוא מאבד את איכותו (וכנראה שאף לפני העיבוד הוא לא היה איכותי), ולכן הוא נמכר בזול.
3. שיער לא מעובד כנ"ל ניתן לזהותו בבירור מאיזה גזע ואיזור הוא הגיע (כמובן צריך הרבה ניסיון - אבל כל פאנית הרי עבדה קודם אצל םאנית אחרת ועשתה שם 'שימוש')
4. ההכשר של הרב גרוס אכן לא יכול ואפילו לא מנסה מספיק להשגיח על כך והוא סומך על נאמנותם של הפאניות להם הוא נתן הכשר.
5. לסיכום פאה איכותית מפאנית אמינה שיודעת ובודקת אם השיער לא הגיע מהודו, הרי זו פאה כשרה בתכלית ההידור. וכל אלה שקונות שיער גרוע מפאת צניעות יתכן והם נכשלות באיסור תקרובת עבודה זרה ולכן עליהם להקפיד ולברר אם השיער נקנה לפני העיבוד ואח"כ נשלח לסין לעיבוד או שהוא נקנה מסוכן מפוקפק.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
24
 
החרדיות עם הפאות פשוט "הורסות" (את הציבור החרדי) (ל”ת)
 01:37 12/09/2017
25
 
     אולי הורסות אותך ספציפית. אבל אתה יכול גם לקנות לאשתך פאה 
 12:21 12/09/2017

במקום סתם לעמוד עם עיני עגל ולשטוף את העיניים ברחוב רבי עקיבא

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
שיער מהודו להלכה 
 02:46 12/09/2017

1. לשיטת השו"ע (יו"ד קל"ט ג') תקרובת אסורה רק אם כיוצא בה ראוי למזבח (בשר מנחות ונסכים וכדו') או אם נעשית בדרך דומה לעבודה בפנים (ואפי' תגלחת של נזיר אינה נעשית בפנים) ולכן השיער שמקריבין לעבודה זרה אינו נאסר לאחר מכירתו.
2. לדעת החולקים (וכתבו הב"ח והש"ך שיש להחמיר בזה כמותם), מ"מ בזמן הזה כתב הרמ"א (שו"ע יו"ד קכ"ג א') לענין יין נסך שאין אסור בהנאה אלא רק בשתיה, והוא כעין מה שכתבו בגמ' (חולין דף יג) ששחיטת עובד כוכבים בחוצה לארץ אינה אסורה בהנאה שהם אינם עובדי עבודה זרה אלא מנהג אבותיהם בידן. ולכן השיער גם הוא יתכן שאינו נאסר בהנאה כלל. (ואפשר שרק כלפי יין נסך שאין דרכן כיום בכך התיר הרמ"א)
3. שיטת בעלי התוספות (ב"ק ע"ב:) שאיסור הנאה מתקרובת ע"ז אינו אלא מדרבנן ולכן בספק אם השיער הוא מתקרובת יש להקל ככל ספק דרבנן, ואף אם ידוע שהשיער מהודו עדיין יש ספק אם הוא מתקרובת מכיון שהמקדשים נמצאים רק באיזור טירופטי ורוב השיער אינו מאיזור זה.
4.לכאורה השיער אינו מיוצא בתערובת אחת שנאמר עליה שמשום חומר עבודה זרה אינה בטילה ברוב, ולכן כל משלוח של שיער נאמר עליו כל דפריש מרובא פריש ואינו תקרובת.(הגאון רבי בן ציון יעקב הלוי וואזנר שליט"א, אב"ד דבד"ץ ובית הוראה שבט הלוי במונסי - כותב שלפי הידוע לו השיער המגיע מטירופטי הוא 1/9 מתוך כל השיער הבא מהודו)

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
26
 
     לא מדויק 
 14:45 12/09/2017

הרמב"ם חולק על השו"ע, - הב"ח והש"ך כתבו שבעל נפש יחמיר כשיטת הרמב"ם.
כל דפריש יעזור רק כשנקנה ע"י נכרי ולאחמ"כ נמכר ליהודי במקום אחר, ישנם חברות ישראליות (לא דתיות) שקונות תוספות שיער מהודו ואז נאמר 'כל קבוע כמחצה על מחצה'.
אך בכל מקרה יש לבדוק איזו עבודה עושים שם עם השיער ואם הוא דומה לזביחה או לזריקה יאסר גם לדעת השו"ע, ואם גם הקרבה אין שם אלא שהשיער הוא דורון לע"ז כדי שימכרו אותם אז הוא מותר גם לדעת החולקים על השו"ע.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     מרן הגר"ם שטרנבוך פסק ששער הודי זה ממש עבודה זרה, ממש רשעות, להכשיל את הציבור הגהנם עוד לא התחיל!!! (ל”ת)
 16:28 12/09/2017
 
עוד רעיון לעשות כסף ולסחוט את הציבור התמים בשם התורה ! מחללי שם שמים !!!!!! (ל”ת)
יהודי 06:12 12/09/2017
27
 
והשיגו תוצאה הפוכה, מאז כולן הולכות בפאות קאסטם ארוכות (ל”ת)
פעם אחת כבר עבדו על כולם 07:24 12/09/2017
28
 
     תכלס קאסטם זה הכי מהודר. שיער אירופאי איכותי ומקורי (ל”ת)
 12:24 12/09/2017
 
שערות ה'בראקל החדשות אסורות מן התורה ואין להם מסורה "רק" ה"קאסטם" וכל הקודמות 
ר. 08:23 12/09/2017

לדעתי, כל הפאות כשרות ובפרט אלו שמעוררות והגולשות ארוך עד ל... והמסולסלות והמסורקות הטבעיות וכו' אבל הסינטטי אסור! אין לו שום מסורה... ומה לעניות דעתכם?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
29
 
     צודק, יש לזה מסורה כבר בגמרא 
 12:26 12/09/2017

מובא מעשה כבר בגמרא, ובספר חינא וחיסדא מבאר אותו: 'כיון שראתה אותם נתעטפה בשערה וכו'. אף על גב דקיימא לן שיער באשה ערוה, ואם כן היאך היתה הולכת כן בשוק וברחובות? וגם גדולי העיר, ובפרט רבי יוחנן בן זכאי ותלמידיו, איך לא הוכיחו אותה על זה? ואולי ההיא שערה, לא היו דבוקות בבשרה, אלא היו תלושות, לא שנא דידה ולא שנא דחברתא [לשון השלטי גיבורים והרמא], דהיינו פאה נכרית, דכהאי גוונא מותר כמו שכתב השלטי גיבורים בשבת פרק במה אשה'

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     ח"ו! כל שערה של הפאה זה עוד חומר הסקה לגהנם איפה יראת אלקים? נולדתם במיאמי? השערה של ההוריקן תוכל להציף אתכם גם!!! רח"ל (ל”ת)
 16:30 12/09/2017
 
     סיפורי מעשיות בשם בבא סאלי. לא היה ולא נברא 
 09:32 14/09/2017

חתנו הגאון רבי אריה יהודה הראל, כתב: 'ולפי שמפרסמים שכאילו כינס את בנות המשפחה, ועורר על האיסור החמור בלבישת פאה, ועוד יותר, שכאילו אמר בכינוס זה שהלובשת פאה מכינה חומר בעירה לשריפתה בגיהנם, רצוני להבהיר שבכל שנות היכרותי עמו לא היה כינוס כזה, ואשתי שתחי' לא זוכרת אסיפה כזו גם שנים רבות לפני כן. יתרה מכך, בנותיו היותר צעירות לבשו פאה כשרה, והוא ידע שהן לובשות פאה, ומעולם לא העיר להן בחריפות על כך'.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
הלכה 
המצליף  09:39 12/09/2017

לאתר החרדי ולמי מעם ישראל פאות זה אסור לדעת כל הפוסקים אז על מה הדיוןמ בדיוק אם זה דבר הנוגד את ההלכה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
30
 
     זה תלוי כמה פוסקים אתה מכיר 
המסביר לצרחן 12:28 12/09/2017

השאלה כמה שמעת על השלטי גיבורים, ועל הרמא, והמגן אברהם, פרישה, עטרת זקנים, פרי מגדים, וכל האחרונים בדורנו שכתבו תשובות ארוכות להתיר, כמו ישכיל עבדי, אגרות משה, שמש ומגן, דת והלכה, מסתמא כל זה לא אומר לך כלום אז תתחיל בללמוד קצת את דברי המתירים, ואולי אולי יכנס לך משהו לראש

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
אפילו 1000 רבנים של היום יחתמו שפאה זה מותר אינם שוים כלום ממש בצל מול פסיקתו הברורה של מרן יביע אומר ע''ה: פאה כל פאה זה תועבת ה' (ל”ת)
 10:53 12/09/2017
31
 
     פסיקת מרן בעל היביע אומר ? 
חיים דרוק  11:53 12/09/2017

יש רבנים הרבה יותר גדולים ממנו שמתירים ואף ממליצים ללבוא פאה . אז נא לדייק

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     זלזול במרן!!! תבקש מחילה בקבר הפאה זה אסור ובעל ההפלאה זיע"א גזר על זה חרם עם שני ספרי תורה!!! (ל”ת)
 16:31 12/09/2017
 
     אף אחד לא זילזל חס ושלום במרן . סך הכל אמרתי שיש רבנים גדולים מאוד שמתירים את זה  (ל”ת)
חיים דרוק 20:19 13/09/2017
 
     יביע אומר התיר בהרבה מקרים שהגיעו לפניו. ניתן לראות בספר מעיין אומר חלק ט' 
 12:31 12/09/2017

לשאלת השואל, 'זוג צעיר, נשואים שנה וחצי, וסיפרה האשה שלובשת מטפחת, אך אפה ארוך, ולא מוצאת חן בעיני בעלה, וללבוש פאה בעלה לא מוכן כי פוסק כרבינו [הרב עובדיה, לאסור פאה], ענה הרב: 'יכולה ללבוש פאה'.

לשאלת השואל, 'בחור מישיבת חזון עובדיה שנשא אשה, ואשתו הולכת כבר שנתיים עם מטפחת, כעת קשה לה והיא בדיכאון מזה. גרים בעיר בני ברק, ויש גם לחץ של המשפחה', ענה הרב: 'שתלבש פאה. הרי היא בדיכאון, שלא תשתגע'.

לשאלת השואל, 'בקהילה אחת בחול בה כל הנשים ללא כיסוי ראש, התחזקה אשה אחת והחלה ללכת עם פאה. ואמר לה רב הקהילה, שאם לא תשים מטפחת, כבר עדיף לא כלום. ענה הרב: 'ודאי שפאה עדיף מגילוי ראש.

וסיפר הרב אמיר קריספל: 'אני זוכר לפני הרבה שנים, שמישהו כתב ב'אור תורה' בענין פאה נכרית, הביא פוסקים כמנין 'פאה' (86) נגד הרב משאש, וכתב זאת שלא בכבוד הראוי. מרן [הרב עובדיה] כעס מאוד על אותו כותב, והתבטא: 'וכי רק לו יש פוסקים? אם הרב משאש היה רוצה לענות לו, היה מביא לו פוסקים כמנין 'פאה נכרית' (766) להתיר! לא זו דרכה של תורה'.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
פאה זה גיהני גהנום גם לאשה ולבעל שהתיר לה ללכת כך  (ל”ת)
אין שום היתר  11:26 12/09/2017
32
 
     המקור לבדיחה הזאת הוא סיפור שהלבישו על הצדיק בבא סאלי, סיפור שלא היה ולא נברא 
 12:35 12/09/2017

חתנו הגאון רבי ישר אדרעי, כתב: 'מעולם לא שמעתי אותו שדיבר נגד לבישת פאה נכרית. וכמו כן בתו, אשתי שתחי', וכן חמותי הרבנית אשת הצדיק, אמרו שלא שמעו אותו מעולם מדבר נגד לבישת פאה נכרית. ואדרבה, עובדה היא ששתיים מבנותיו לבשו פאה נכרית בצעירותן, וכן אשתי, בתו שתחי', לבשה פאה נכרית בחייו במשך קרוב לעשר שנים, והגם שידע מזה, לא אמר לה מעולם דבר כנגד זה. וידועה חיבתו הגדולה והמיוחדת לאדמו'ר מליובאוויטש זיע'א, שהסביר את העדיפות שיש לפאה על מטפחת, לנשים הצעירות בימינו, שמצוי שאין מכסות את כל הראש במטפחת'.

גם חתנו השני, הגאון רבי אריה יהודה הראל, כתב: 'ולפי שמפרסמים שכאילו כינס את בנות המשפחה, ועורר על האיסור החמור בלבישת פאה, ועוד יותר, שכאילו אמר בכינוס זה שהלובשת פאה מכינה חומר בעירה לשריפתה בגיהנם, רצוני להבהיר שבכל שנות היכרותי עמו לא היה כינוס כזה, ואשתי שתחי' לא זוכרת אסיפה כזו גם שנים רבות לפני כן. יתרה מכך, בנותיו היותר צעירות לבשו פאה כשרה, והוא ידע שהן לובשות פאה, ומעולם לא העיר להן בחריפות על כך'.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
בענין הפאות מהודו הרב אלישיב היה כמעט היחיד שאסר 
משה 11:46 12/09/2017

ידועה תשובתו של הרב וואזנר להתיר, ובנו הגאון ר' בן ציון יעקב הלוי וואזנר כתב בזה באריכות, ושם הוכיח ופירק אחד לאחד את הניסיונות לאסור שיער מהודו. ועוד פוסקים כתבו בזה ופרסמו תשובות להוכיח, אבל כרגיל כולם מתייחסים רק לפוסק אחד ויחיד מבלי לדון בגוף ההלכה כלל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
33
 
     היחיד שהתיר זה רבצ וזנר ובלי היחוס לא היו שומעים עליו בכלל  
שני 13:53 12/09/2017

אז אל תבלבל את המוח

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     הגרבצ וואזנר רק הביא את תשובת אביו כמבואר בדבריו 
 09:58 14/09/2017

'דבר זה נשאל לחכמים ולזקנים, ובראשם לאאמו'ר הגאון שליט'א. והנה כאשר נשאתי ונתתי עמו, ראיתי דעתו נוטה שאמנם מדינא שפיר יש למצוא צדדים להקל, וכאשר גילה דעתו ג'כ בכתובים'

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     הרב וואזנר היתר??? איזה בורות!!! הוא צעק נורא נגד הפאה הארורה!!! (ל”ת)
 16:32 12/09/2017
 
     הצחקתת אשתו הלכה עם פאה חחח (ל”ת)
מישו שיודע 16:54 13/09/2017
 
     הרב וואזנר התיר פאה בספרו שבט הלוי חלק ד סימן קצט 
 10:18 14/09/2017

ואם הוא דיבר נגד הפאות הארוכות, זה לא אומר שהוא 'צעק נגד הפאה הארורה'. אתה גם בור ועם הארץ וגם טיפש לפי צורת הניסוח שלך.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
משעת גזיזה ????? 
חיים דרוק 11:47 12/09/2017

מישהו הולך לעשות הרבה כסף ממסע ההפחדה הנוכחי . בושה וחרפה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
34
 
הגאון רבי יצחק רייטפארט מבורו פארק דן בזה והסיק להיתר בפשטות 
 12:38 12/09/2017

לדעת הרמ'א והש'ך והתבואות שור, תקרובת עכו'ם בזמן הזה מותר בהנאה. ואפילו להב'י, הרי: א. אין זה תקרובת עכו'ם אלא דורון. ב. לא שייך תקרובת עכו'ם בשערות. ג. גזיזת שערות אין זה כעין פנים, כזביחה. ד. גזיזת השערות אינה לפני הע'ז. ה. אין עבודתה של הע'ז בכך. ו. יותר משלושה ספיקות אין צריך בירור. ז. כל דפריש מרובא פריש. ח. זה מחשב וזה עובד לא אמרינן. ט. ובפרט דלפי כל אנשי המדע אין עבודתה של אלילם בכך.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
35
 
יש פטנט לבדוק אם השיער מגיע מהודו, גם בלי השגחה 
 12:40 12/09/2017

כתב החיד'א וויס:

'לפי בקשת הגאון הצדיק רבי ניסים קרליץ שליט'א, חקרתי ודרשתי אם יש איזה אופן לדעת איזה שערות באים מהודו, ונתברר לי דבר נפלא, שכל שיער יש עליו קשקשים, ובדרך כלל הם עגולים, אך של אנשי הודו הן עגולים וארוכים כזה 0, וכל שעדיין לא נתעבדו לגמרי יכולים להבחין בזאת על ידי זכוכית מגדלת'.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
36
 
כמה בולשיט בנתוני ה'חברה' המדומה: יש הודים עם שיער בלונדיני? (ל”ת)
 12:45 12/09/2017
37
 
כמה מצחיק והזוי, הולכים להחתים רבנים כמו הרב בעדני שמעולם לא התירו פאה בכלל 
 12:47 12/09/2017

הם פשוט הולכים למי שהכי מתאים להם, יורים את החץ ואחר כך מסמנים את המטרה!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
38
 
אפשר להתחיל לייצר פיאות מהשיער של הבראקל 
סטראטפיסט 14:12 12/09/2017

נשארו כמויות של תרנגולים שעירים שאין מה לעשות איתם.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
39
 
הקישוט זה רק לבעלה ולא לאדם זר, שגעון!!! (ל”ת)
 16:25 12/09/2017
40
 
     הקישוט הוא גם לחברותיה 
 10:25 14/09/2017

כמו שכתב בספר 'אוסרי לגפן' (חלק ט' עמ' קע'ה ואילך): 'אי אפשר לאסור להתנאות ברשות הרבים, דכך טבע האשה מבריאת העולם (על כל פנים מאז שאכלה מעץ הדעת), ובזמן חז'ל יצאו בתכשיטין לרה'ר בימות החול, ורק בשבת אסרו שמא תשלוף להראות לחברתה, ומבואר שהתכשיטין היו להתנאות לפני חברותיה ולא רק בפני בעלה, ומפורש בחז'ל שמשמחים אותה ברגל בבגדי צבעונין, ועיין כתובות (סה.) רש'י ד'ה לך ולחברך ולחברורך, 'שלא אתבזה על הבריות', הרי שכך דרך האשה מאז ומתמיד, צא ובדוק אצל הנשים הצנועות ביותר, שלובשות בגדים נאים יותר מבעליהן שלובשים חליפה שחורה פשוטה'.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
חחח! פאה איכותית זה ממש חזיר עם הכשר!!! (ל”ת)
 16:27 12/09/2017
41
 
     חזיר עם הכשר זאת הגדרה מדוייקת לעסקנים המשועממים שמנסים בכוח לכפות 
 10:31 14/09/2017

על הנשים החרדיות לא ללבוש פאה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
לא נמאס לכם מהשטויות האלה? תתקדמו כבר.... (ל”ת)
שי 17:48 12/09/2017
42
 
פאות הן כניעה של הגברים לנשותיהן  
שלמה זלמן 17:55 12/09/2017

חבישת פאה היא ההפך ההלכה.וההגיון ההלכתי . נשים לחצו והגברים נכנעו לדרישותיהן .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
43
 
     גם מטפחת זה אותו סיפור 
 10:28 14/09/2017

חבישת מטפחת היא היפך השולחן ערוך (ראו סימן קטו) שפסק שהיוצאת במטפחת צריך לגרשה ואין לה כתובה. וכן בגמרא (קלתה) וכן פסק הרמב'ם שחובה ללבוש רדיד.

לפני כמה מאות שנים, נשים זרקו את הרדיד והחלו לחבוש מטפחת. בימינו זה הפך לסוג של בדיחה, בנדנה שבקושי מכסה משהו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
תיכף מגייסים, ושמה יוציאו לכם את כל השטויות מהראש (ל”ת)
ע.ב. 19:25 12/09/2017
44
 
חבר שלו 
מומחה עולמי 20:31 12/09/2017

אני מכיר אישית את המומחה הזה ובתור מומחה בעל שם עולמי בכל ענין וענין די בכל אתר ואתר מהודו ועד כוש 127 שערה , שערה ושערה במקומה מודיעכם בזאת שהמומחה הנזכר התבלבל בין הודו ורוסיה בין סין לשבדיה וכל שיער בלונדיני שאינו מעובד אסור משום תעשה ולא מן העשוי וכנפסק שאין ברירה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
45
 
חברים 
בנימין לידר 01:06 13/09/2017

כמה עסקנים מחתנים צריכים דירות לצאצאים מחפשים דרך לעשות את זה...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
46
 
מי שתשלם את המחיר זאת ההיא שקנתה עד עכשיו פאה סטנדרתית באלפיים שלושת אלפים ש"ח מעכשיו היא תשלם יותר 
 09:35 13/09/2017

לדעתי מי שעומת מאחורי כל הסיפור הזה הן כמה יצרניות קאסטם מובילות שמוכנות לשלם על 'הכשר' כדי להגדיל מכירות
הרי הפריצה הגדולה של פאות הקאסטם הגיע לאחר הסקנדל שהתעורר בעניין השיער ההודי לפני 12-13שנה
ומאז שוק הפאות האיכותי והיקר משגשג

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
47
 
שכל אחד ישאל את הרב שלו 
יהודיה 16:56 13/09/2017

מה הסיפור? הרב שלך מתיר אפשר לא מתיר אסור
לא כל אחג נוהג כמו חבר שלו אלא כמו הרב שלו

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
48
 
מה קרה? יש מחסור במשרות לאנ"ש? (ל”ת)
דבש, ירושלים 00:49 18/12/2017
49
 
למדת את הסוגיא? התירו בחצר לא ברה"ר (ל”ת)
 22:42 08/04/2018
50