close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.06.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

המינוי התמוה של הארגונים הקיצונים

עם פרסום החלטת בג"ץ על ביטול חוק הגיוס המתוקן, מיהרו הארגונים החרדים הקיצונים לשגר לכלי התקשורת הודעות המביעות סיפוק מההחלטה • אלא שמתברר כי הדובר המיוחד שמונה על ידם למטרה זו, הוא יו"ר תא התועבה של מפלגת מרצ

11
 
צילום: פייסבוק, פלאש 90
צילום: פייסבוק, פלאש 90

המינוי התמוה של הארגונים החרדים הקיצונים: אמש החליט בג"ץ לבטל את חוק הגיוס המתוקן, בטענה כי אינו שוויוני והוא לטובת החרדים.

בנושא נרשמו תגובות דומות מצד הארגונים החרדים הקיצונים הפועלים נגד חוק הגיוס המתוקן, ומצד יו"ר מרצ זהבה גלאון שאמרה כי "מדובר בהחלטה חשובה של בג"צ, שהגן על עיקרון השוויון בין דם לדם. מקווה שהכנסת לא תתחכם שוב ותחוקק שוב חוק מפלה".

"הגיע הזמן לחוקק חוק שירות ממלכתי שוויוני, צבאי או אזרחי, שיחול על כל אזרח או אזרחית, לקיים הידברות ולא לחוקק סנקציות פליליות על מיעוטים", אמרה גלאון.

כאמור, בניגוד לרוב הציבור החרדי שנציגיו הביעו צער על החלטת בג"ץ המבטלת את חוק הגיוס המתוקן ומחייבת גיוס מלא של כל בני הישיבות, הארגונים החרדים הקיצונים המתנגדים לחוק הגיוס המתוקן, הביעו שמחה על ההחלטה.

בתגובה להחלטה מסרו הארגונים הודעות לכלי התקשורת באמצעות דובר חדש עמו בחרו לשלב ידיים למטרה זו. אלא שבחירת הדובר שמונה ע"י הארגונים החרדים הקיצונים להילחם בחוק הגיוס, מתמיהה ומטרידה מאד. מדובר בדרור מזרחי, איש מרצ, ששימש כעוזרה הפרלמנטרי של יו"ר מרץ ח"כ זהבה גלאון, התמודד על מקום ברשימת מרצ למועצת העיר תל אביב–יפו, ועפ"י המופיע באתר הרשמי של מרצ, הוא משמש - לא פחות ולא יותר - כיו"ר התא הנחשב לתועבה עפ"י היהדות. מזרחי פעיל במפלגה בנושאי תועבה מזה שנים ארוכות.

הפגנות מתנגדי חוק הגיוס

עוד בנושא:
בג"ץ קבע: חוק הגיוס החדש יבוטל תוך שנה
הנציגים החרדים המומים ונערכים לישיבת חירום: "נחליש את בג"צ"
חוק הגיוס בוטל: לפיד חוגג את פסיקת בג"צ
העיתונות החרדית במתקפה הבוקר על בג"צ: "דיקטטורה שיפוטית"
הנציגים החרדים התכנסו לדיון חירום: "נדרוש את פסקת ההתגברות"
בג"ץ הגיוס: כך הגיב הגר"ח על ההחלטהדרור מזרחי ברשימת בעלי התפקידים במפלגת מרצ (מתוך אתר מרצ)

מזרחי מסר בשם לקוחותיו, הארגונים החרדים הקיצונים, כי ״בג״ץ אמר בגלוי את מה שהשלטון הפחדני נמנע לומר - חוק הגיוס הוא חוק מפלה ולא שוויוני, ומקומו בפח האשפה של ההיסטוריה".

הארגונים הוסיפו, ״טוב פעל בג״ץ שקיבל את החלטתו זו, ושם קץ לאפליה ולניסיון ליצור קסטות בציבור החרדי. מן הרגע הראשון שמהלך שפל זה יצא לדרך, היה ברור כי הראשונים להישלח יהיו חרדים מוחלשים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ציבור זה, ולא בני האליטות שימשיכו ליהנות מפטורים ולהסתדר״.

״ביטול החוק יאחד את כל החלקים בציבור החרדי למלחמה עיקשת ועקבית נגד כל ניסיון לכפיית גיוס על החרדים, ואנו נמשיך במאבקנו העיקש נגד כל כוונה לאלץ חרדים להיכנס אל שורות הצבא. כל ניסיון לכפות גיוס על העדה החרדית יענה במאבק חורמה״ נמסר.

״מקומו של הציבור החרדי איננו בצה״ל ולא באף צבא אחר. זהו ציבור שבמשך אלפי שנים נאבק לשמר את ייחודו התרבותי, הערכי, הדתי, ולהשאר נאמן לתורת ישראל, שזולתה אין כל סמכות ריבונית. מצער היה לראות איך דווקא במדינת היהודים המיוחלת, פתח השלטון במלחמת חורמה ביהדות החרדית מתוך מסע מוטרף ואובססיבי לגייס את כולם ולשנות את החברה החרדית" מסר מזרחי בשם הארגונים.

בשיחה עם 'בחדרי חרדים' אישר דרור מזרחי כי הוא עובד עבור קואליציית הארגונים החרדים המתנגדים לחוק הגיוס שחוקקו הח"כים החרדים. באשר למופיע באתר מרצ כי הוא משמש כיו"ר תא התועבה של מרצ, אמר מזרחי כי "האתר אינו מעודכן". יצוין כי מזרחי החל בתפקידו זה לפני מספר שנים.

ועד ארגוני ההצלה, התייחס לפרסומים בדבר העסקת היועץ לענייני תקשורת חילונית, דרור מזרחי, ומסר את התגובה הבאה : ״שוב מנסה ׳בחדרי חרדים׳, להטיל רפש במאבק החרדים נגד הגיוס, ולהסיט את הדיון הענייני ממאבק הציבור החרדי נגד גזירות השמד המאיימות על החרדים כולם, לאזוטריות שאינן רלבנטיות כלל. יועץ התקשורת דרור מזרחי נשכר כיועץ חיצוני על סמך יכולותיו המקצועיות ונסיונו העתיר בעבודה מול התקשורת החילונית, ולא על סמך מידות נעליו. אנו מצרים על הרמה הנמוכה אליה מבקשים אתר ׳בחדרי חרדים׳, עורכיו וכותביו, להוריד את הדיון״.

 
 
אולי יעניין אותך גם
11 תגובות ב – 9 דיונים שלח הדפס
תגובות
צביעות הפלג הירושלמי שוברת את השיא של עצמה כל פעם מחדש (ל”ת)
יהודי 22:30 13/09/2017
1
 
וואו שאפו איזה עיתונות נשכנית יש גם בעיה עם לא ילבש אוזניות אדומות מה יהיה 
לפנים בישראל כל איש ..... 22:47 13/09/2017

זה באמת הכי נמוך שזכור לי ,אנחנו חווים כעת טרגדיה היסטורית ואובדן דרך שמה לעשות היו מי שדיברו על זה וצעקו על זה הרבה דם ניגר ברחובות ובבתים של היהדות החרדית בדיוק על השבר הזה והנה מצאתם מתוך היגון וההלם את הצופצי'ק של הקומקום קרן אור בחשכה משהו להתנחם בו קצת להסיח את הדעת והדת מהמשבר דרך המשך ההיטפלות הבזויה מתוך תסכול ותהום של רוע ושנאה לאנשים יראים ושלמים מצאתם קצת טחינה על המכנסיים שלהם גם זה לא( ותוך כדי קריאה להשאיר את גואטה שתמך פומבית בחייבי כרת )תמשיכו רק ככה עוד נחמה כזאת ואבדתם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
     חחח, עצניק במיטבו. "טרגדיה היסטורית ואובדן דרך" לא מצאת מילים מפוצצות יותר? (ל”ת)
שלומי 00:46 14/09/2017
 
הלג הסירו כפפות מזמן במלחמה נגד מזייפי הדת והכל כשר בעיניהם למרות שהם לצנינים בעיניכם 
צדיקים 23:44 13/09/2017

כל הפוליטיקאים שוכרים אנשי יח"צ והם מתחלפים מצד לצד בדיוק כמו עורכי דין
כך שאין בזה שום פסול
נהפוך הוא
משתמשים ביריב שמכיר את כל השטיקים מבפנים זו שיטה נפלאה שהוכיחה את עצמה ובעוצמה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
התרגלנו לעלילות שלכם על הפלג (ל”ת)
 23:50 13/09/2017
4
 
יש מהם מתחתנים עם פלסטיניות ויש מהם עם מתועבים 
 01:01 14/09/2017

ישברו בנשיכות עצמות הרשעים הבוגדים הכופרים המורדים הסוררים המתועבים. לגייס את המכונים פלג לאלתר בהמוניהם.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
     לפי תגובתך אתה גם התחתנת עם פלסטינית וגם הפכת לפלסטיני, והכל כמובן עם "הכשר" רבותיך מב"ב (ל”ת)
 03:55 14/09/2017
 
בג''ץ רוצה שיגייסו את כל המוסלמים ולתת להם נשק!!! (ל”ת)
ראובן 02:37 14/09/2017
6
 
שמד!! 
עץ חיים היא 05:28 14/09/2017

כעת ברור לכל
עיקרון השוויון יבטל כל חוק
אין מנוס.רק עמידה נחרצת מול כל פשרה תוכיח כי אי אפשר לו לחרדי בצה"ל
העריקות אינה מסוכנת לבחור ישיבה יותר מנופש בחו"ל(שברוך השם עריקי הרב אוירבך ניצלו מהקלקול הפושה בציבור)

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
הפלג = צביעות (ל”ת)
כבר מאמינים עליהם הכל 08:54 14/09/2017
8
 
הם שמחים שהחוק בוטל הם שונאי ישראל כמו מרצ העצניקים (ל”ת)
אבי  10:37 14/09/2017
9