close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.05.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

מדוע נכנסו הנשים לכלוב באמצע הרחוב

כשאישה מקבלת גט זו חגיגה. היא יודעת שהיא יצאה מנישואין לא טובים ויכולה להתחיל ולשקם את חייה, אבל ישנן נשים שלא יודעות מתי ואם בכלל הן תקבלנה גט, הבעלים שלהן מעגנים אותן והן נשארות כבולות לחיי נישואין לא רצויים. היום הן מרימות מיצג כדי להזכיר לנו "אנחנו כאן" ולעורר מודעות

8
 
צילום: pixabay
צילום: pixabay

כשהצעירה, בת 20 מארגנטינה התחתנה, היא לא חלמה שעוד בטרם יסתיימו ימי השבע ברכות בעלה הצעיר יחליט שהוא אינו מעוניין להיות נשוי לה, ישתלט על רכושה ויגרש אותה מדירתם המשותפת. כשהיא ניסתה לפנות אליו לבקש הסבר, הוא סירב לשתף פעולה וכשהיא ביקשה גט, הובהר לה שהוא מסרב לתת גט דתי.

לפני כשלושה חודשים נודע לה כי בעלה מתכנן להגיע לישראל. האישה הצעירה פנתה לבית הדין ופתחה באמצעות עורכות דינה תיק ובו בקשה לגט. בית הדין הוציא לבעל צו עיכוב יציאה מהארץ, אבל הבעל סירב להשלים עם רוע הגזירה.

הבעל בחר שלא להכיר בסמכות בית הדין ואפילו ניסה להימלט מהארץ דרך אילת, בני משפחתו פנו אל משרד החוץ הארגנטינאי והפעילו לחץ כבד על מנת שיוכל לחזור לארגנטינה. כשבית הדין הבין כי אם הבעל עוזב את הארץ האישה תישאר עגונה במשך שנים ארוכות, הוא סירב להסיר את צו עיכוב היציאה.

אחרי שלושה חודשים מורטי עצבים ודיונים ארוכים, הצליח הרב צבי בן יעקב אב"ד בתל אביב לשכנע את הבעל והבוקר הוא הגיע לבית הדין ומסר לאישה הצעירה את הגט.

הסיפור הזה הסתיים בסופו של דבר, אבל באגף העגונות נמצאים עוד תיקים קשים של נשים שאסורות וכבולות בנישואים והבעלים שלהן בוחרים לעגן אותן ולא לתת להן גט. מיזם מיוחד של ארגון 'יד לאישה' מבית 'אור תורה סטון' המסייע למסורבות גט ועגונות, מבקש לעורר את המודעות למצבן של הנשים הללו.

צילום: עידית פייל

המיזם שנקרא: "בסלון עם עגונה", מזמין עוברי אורח להיכנס לתוך כלוב שהוצב במרכז העיר ירושלים ובתוכו יושבות נשים עגונות שעונות על שאלות ומספרות על מצבן. הכלוב הוא דימוי לחיי הנישואין של אותן נשים, כאלה שכבולות ולא יכולות להשתחרר והן מזמינות את כל מי שרוצה לבוא ולחוות איתן כמה רגעים של חיים בכלוב סגור מבלי לדעת מתי הוא יוכל לצאת.

רוצה לקבל עדכונים והטבות בווטסאפ של לובי נשי ? הצטרפי>>
 
 
אולי יעניין אותך גם
41 תגובות ב – 36 דיונים שלח הדפס
תגובות
הבטחתם תמונות של נשים (ל”ת)
מוטי 15:28 16/05/2018
1
 
למה לתת לזה להיות תלוי בבעל? 
פשוט 15:43 16/05/2018

צריך פשוט לתת סמכות לבית הדין להחליט להתיר את הנישואין גם בלי הסכמתו של הבעל לכך. מי שבוחר לחיות לפי כללים שבהם בלי הסכמת הבעל הנישואין לא מסתיימים, הוא זה שאשם במצבים כאלה. עד שבית הדין הדתי לא יאפשר סיום של הנישואין גם כשהבעל לא מוכן לכך, צריך פשוט לא להתחתן אצלו אלא רק בנישואים אזרחיים בחו"ל ששם זה כן אפשרי, או אפילו להישאר ידועים בציבור.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
הרשעות של אותם גברים נובעת מהתרבות המערבית שחודרת לתוכינו 
 16:32 16/05/2018

האגואיזם שהתרבות הזו מטפחת, הרכושנות והשארת המידות הרעות על כנם, הן הן הסיבה העיקרית למצב העגום הזה. הגיע הזמן שהמדינה תחוקק חוק שכל בעל שמסרב לתת גט יקבל מלקות עם שוט כמו שהיה בזמן חכמים, ואז הבעלים ישקשקו מבית הדין.

המדינה הזו מזלזלת בבית הדין ולכן אין לו כריזמה ותוקף כמו בית משפט חילוני.

אני חושב שבמקום להאשים את הדיינים והיהדות, צריך לעקור מהשורש את התרבות החילונית החופשית הזו. חופשית ממוסר ומערכים. חופשית מחמלה ומאנושיות.

הכל באשמת המדינה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
פרובוקציה פמניסטית שמאלנית נטו (ל”ת)
ריקי 16:51 16/05/2018
4
 
שכחתם להזכיר שעפ"י נתוני ביה"ד יש יותר גברים מעוכבי גט מאשר נשים כיון שבגלל חדר"ג  
טוען רבני 16:54 16/05/2018

חדר"ג א"א להכריח גם את האשה לקבל גט. אז בבקשה להביא את הנתונים האמיתיים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
יש יותר מקרים של נשים מעגנות  
אור 17:48 16/05/2018

סוחטות סכומי עתק ומסרבות לקבל גט.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
כיום רוב מקרי העגונות זה בעצם סכסוכי רכוש תחת הכותרת עגונה  
ש''י עגנון 19:47 16/05/2018

עגונה לפי ההלכה זה במקרי קיצון בהם הבעל אומר אני יזדקן לבד ואת תזדקני לבד . אין גט וחסל ! זה עגונה !
יש אמנם מקרים כאלו אבל לא הרבה ...
ברוב המקרים בהם נשים מתהדרות בתואר עגונה מדובר בסכסוכים כספיים או אי הסכמה בענייני משמורת וכו' .
אגב לפי נתוני הרבנות רוב מקרי העגינות הן של נשים שמעגנות את הבעלים . אבל שם אף אחד לא יתערב לטובת הגבר העגון כי זה אנטי חברתי ולא מקובל לצאת נגד אישה סיז פאסט נישט . פאדיחה .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
כיום אם הבעל רוצה להגיע להסדר רכוש בבית הדין לפני הגט הוא נחשב למעגן  
 20:21 16/05/2018

אם זו דרישה מצד האישה אז זה סבבה .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8