close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.06.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

הכתב החסידי תוקף בחריפות: "רשת פוקס חצופה עם כתבות זבל"

בעקבות סדרת כתבות משמיצות נגד הציבור החסידי בארצות הברית ובייחוד נגד חסידי סאטמר ואורח חייהם, הכתב החסידי מסיר את הכפפות ותוקף את הרשת הפופלרית המזוהה עם טראמפ: "לפחות אלו שאין להם סמארטפון, לא קראו את הזבל הזה"

17
 
חסידי סאטמר במירון. צילום: דוד כהן, פלאש 90
חסידי סאטמר במירון. צילום: דוד כהן, פלאש 90

רשת 'פוקס ניוז' החלה ביומיים האחרונים לפרסם סדרת כתבות על הציבור החסידי בארה"ב, בכתבות מתוארים החסידים כפרימיטיביים שמנותקים מהחדשות וחיים כמו בצפון קוריאה או סין, הכתב החסידי המוערך של מגזין "עמי" החרדי, ג'ק טורקס, תקף אותם בחשבון הטוויטר שלו וכינה את הכתבות שלהם, "חתיכת זבל".

טורקס כתב בתגובה לעיתונאים אחרים, שכתבו לו כי חסידים התראיינו לכתבות של רשת 'פוקס', והם ככה אמרו, טורקס הגיב להם ואמר, "אז כמה אנשים מבית כנסת מסוים אמרו, ואתה משליך את זה על כולם?, דווקא הייתי השבוע עסוק מאד בלסקר את פגישת טראמפ - קים לקוראים החסידים שלי".

טורקס המשיך וכתב, "לפחות אלו שאין להם סמארטפון, לא קראו את הזבל הזה של פוקס. זה אירוני שדווקא פוקס היא הרשת הכי פופולרית אצל החסידים בארה"ב".

בכתבות של פוקס מתוארים החסידים בארה"ב כבורים וכאנשים בלי פלאפון חכם, מה שנכון לגבי קהילות מסוימות שהחסידים שם בחרו לחיות כך. החסידים תוארו כאנשים שלא קוראים אנגלית, מה שפשוט לא נכון.

הכתבות ב'פוקס' בסגנון 'דר שטירמר' הנאצי, החסידים מתוארים כאנשים שעושים הכל להוציא כסף בקומבינות מהעירייה, בכתבות נטען שהחסידים מכירים את כל הסעיפים איך אפשר "לחלוב" את הקופה הציבורית.

'בחדרי חרדים' בתחילה לא רצה לסקר זאת בשל אופי הכתבות, אולם, לאחר שג'ק טורקס החסידי יצא נגד 'פוקס' בפומבי, החלטנו להביא את הסיפור, אך נחסוך מהגולשים את התיאורים האנטישמיים של 'פוקס', שדי הפתיעה עם הכתבות המשמיצות הללו, אולי בשל היות הציבור החסידי - בעיקר חסידות סאטמר, תומך בהילארי קלינטון, והם יודעים כמזוהים עם הרפובליקנים ועם דונלד טראמפ.

טורקס בראיון לכותב השורות בשנה שעברה
טורקס בראיון לכותב השורות בשנה שעברה

בכתבה ב'פוקס' הם מביאים ראיון עם חסיד תושב קרית יואל, שמספר כי ראשי הקהילה שלו קראו לו לבירור כי גילו שהוא גולש תחת שם בדוי, הכתבה בעיקר משמיצה את חסידות סאטמר, מה ממש נקמה שהחסידות תומכת באופן לא רשמי בדמוקרטים, בעוד פוקס ניוז הם רפובליקנים.

בכתבה נטען כי החסידים המחזיקים ברשותם סמארטפון, הוזהרו כי הילדים שלהם יסולקו ממוסדות החינוך אם ימשיכו להחזיק בו. הדברים הללו קצת תמוהים, מאחר ומספר עסקנים בקהילות החסידיות השונות שמכהנים בתפקידים שונים במועצות המקומיות, מחזיקים חשבונות פייסבוק וטוויטר גלויים כדי לתקשר עם תושבים לא יהודים, כך שנראה שמישהו פשוט החליט ללכלך על החסידים.


(טורקס בראיון ל'בחדרי חרדים' בשנה שעברה)

בהמשך הכתבות, אותם קוראים עשרות מיליונים בארה"ב, מתוארים הרבנים כחשוכים שנכנסים לחיים הפרטיים של המשפחות החסידיות.

'פוקס' בעצם לא מחדשת כלום, הכתבות הם בעיקר ללכלך, שם מסבירים על ועד רבנים לעניני תקשורת, שהוקם כדי להחליט למי מותר להחזיק ולמי אסור, נשים חסידיות מחזיקות פלאפון פשוט. להן אסור להחזיק סמארטפון. הם מביאים ציטוטים מכמה אנשים שאומרים "הרבנים שלנו אמרו שהכל כתוב בתורה, אנחנו לא צריכים טכנולוגיה כדי ללמוד דברים".

בכתבה נטען כי בסאטמר האשימו אימהות עם סמארטפון, כי גרמו לילדים שלהם לחזור בשאלה.

 
 
אולי יעניין אותך גם
17 תגובות ב – 15 דיונים שלח הדפס
תגובות
מה לא נכון במה שאמרו?  
לפעמים הראי מעצבן זו לא סיבה לשבור אותו 11:41 13/06/2018

אסור סמארטפונים? אסור.
מנסים לנצל את הגויים במה שאפשר? מנסים.
יש חסידים שבקושי יודעים לקרוא אנגלית? גם זה אמת.
אולי היה חשוב להדגיש שזה בעיקר סאטמר ולא כל החסידים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     אתה צודק 100% (ל”ת)
 15:50 13/06/2018
 
     אל תהרוס את חגיגת הזעם הקדוש. לכעוס על מציבי מראה זה אחד מעיקרי הדת החרדית החדשה (ל”ת)
חרדי מבני ברק 17:38 13/06/2018
 
כשזוכים נטהרים מקליפת המרגלים, טומאתן וזוהמתן שבכל דור ודור. (ל”ת)
 12:38 13/06/2018
2
 
אם האמת אין צריכין להתבייש 
 12:46 13/06/2018

זה אכן נכון וצריך להתגאות בכך לעיני העמים שאין לנו סמארטפון ושהרבנים אכן מכתיבים את אורחות חיינו ושהכל אנו יודעים מהתורה, אדרבה יש בזה משום קידוש השם. איני אומר שצריך להתראיין לכתחילה לתקשורת וכו' אבל אם כבר כמה אנשים ענו לתקשורת אין צורך להתנצל על ארחות חיינו ואדרבה. הא למה הדבר דומה לאותו יהודי חילוני בחו"ל שנסע ברכבו בשבת רח"ל ולפתע ראה יהודי חרדי הצועד ברגל על המדרכה בין הגוים ועל ראשו שטריימיל, פתח את החלון וצעק לעבר היהודי החרדי בכעס "חילול השם חילול השם", וד"ל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
נו, אז מה התחדש? 
משה כהן 13:27 13/06/2018

מה ההבדל בין פוקס ניוז לערוץ 2 10 11 13 ואמנון לוי?
בוקר טווב

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
כיצד דברי הכתבה קשורים להתייקרות מחירי העגבניות וייבוא של עגבניות 
לא מובן 13:59 13/06/2018
5
 
פייק ניוז ... (ל”ת)
 14:35 13/06/2018
6
 
תיאור מציאות אינו השמצה כלל. 
חרדי מבני ברק 14:38 13/06/2018

כל התיאורים מוכרים גם בארץ.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
הכל נכון [או לפחות הרוב] 
שוש 15:18 13/06/2018

מישהו מכחיש את מה שנכתב? הרי אלו החיים שלנו. אוסרים מחשבים, סמארטפונים וכיוצא בזה ע"י שלא מקבלים את הילדים לישיבות ולבתי הספר. לא רק בסאטמר, אלא גם בחוגים חסידיים ולא חסידיים אחרים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
למה להעלות את הנושא לקוראים הפרימיטיבים החשוכים 
 15:47 13/06/2018

של בחדרי שבודאי מרוב קנאה על אחינו תושבי אמריקה יצדדו בטפשות וברשעות שהגויים האנטישיימים צודקים,

ולצדד שהגויים צודקים בגלל שאתה חולה נפש שמקנא באמריקרים זה רשעות וטפשות שאין כמוהו שמגלה מי הוא המגיב עד כמה שהוא ירוד ומטומטם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
למה לכעוס על הסיבה ולא להתבונן במסובב הסיבות? שני סיבות לדבר. אחת אני לא יאמר כיוון שזה לא כל כך טוב בשבילנו. 
מאיר ש. 16:13 13/06/2018

אבל הסיבה השניה, כבר אמר החזו"א זצ"ל שככל ש"הם" מרבים להתקיף אותנו, טוב הדבר בשבילנו.
ליישב?
זה קצת עמוק מדי.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
10
 
כמי שחונך על ברכי היהדות הצרופה להזהר בכבודו של כל יהודי, לא משנה לאיזה חצר הוא משתייך, הפכו את סאטמר לכר האיגרוף גם בעיני אלה שנקראים חרדים 
בניהו 16:29 13/06/2018

בעוונות. וזה קשור בודאי ללא ספק מבחינה רוחנית למה שכתוב, ושמו את שמי על בני ישראל ואני אברכם. שמי ר"ת שונא מתנות יחיה. ואז, ואני, בעצמי, אברכם. ולפחות מבחינת השקפת עולמם, הם אומרים שהשטן בעצמו חורק עליהם שיניו כי הוא יודע שהיום זה לא בדיוק כפי שכתוב במשנה, (ב"מ, מד ע"א) ואין הכסף קונה את הזהב. אלא קונה את ה"זהב" , זה-הב.. ועוד איך.. וכיון שאין לו השפעה עליהם בגלל זה (עיין בספר פרשת הכסף) הוא יוצא למלחמה נגדם בחרב וחנית ועושה הכל ע"מ להשניא אותם גם בעיני החרדים ועורר עליהם מחלוקת. כך גם אמר לי דודי הקדוש שהוא אחד מהל"ו כששאלתי אותו בזמנו על הנושא הזה. והוסיף במליצה, כשם שפרצו-פיהם אינם שוים כך דעותיהם אינם שוים..

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
11
 
ברוקלין  
מימון 16:50 13/06/2018

אני תמה.
מה אנטישמי בכתבה של פוקס?
נניח שאילנה דיין או אמנון לוי היו עושים כתבה דומה על חסידות תולדות אהרן במאה שערים, זה היה מתקבל כאנטישמי? ברור שלא.
כל הנאמר בכתבה הוא נכון מאד.
הם משתמשים בכל loophole אפשרי כדי לחלוב את הרשויות.
הם מתנהלים כאוטונמיה עצמאית עם חוקים עצמיים נוקשים וצפצוף מוחלט על החוק העירוני או הפדרלי.
הם מתעלמים ככל האפשר מתשלום מיסים כלשהם, אפילו העשירים שביניהם, ויש הרבה עשירים שם.
אם הכתבה היתה על כת אמיש בפנסילווניה לא היינו מכנים אותה אנטיאמישית. אלא תיעוד ותיאור מדוייק של מצב. כן גם כאן. עד כמה שהחסידים הם אנשים מדהימים מכמה בחינות, (הכנסת אורחים, חסד, עשייה בקהילה, וכדומה), יש בהם הרבה מה לשפר. וביקורת שכזו לא מזיקה.
הם חייבים להכניס לימודי אנגלית לילדים שיוכלו לבנות חיים תקינים, בריאים, לא לחנוק אותם ואז לשחררם לחתונה. זה לא מצליח. עובדה. (תראה באחוזים, כמה חסידים מבלים במקומות מפוקפקים, וכמה משאר המגזר).
הנה, מה רע בחרדים המיינסטרים הליטאים או הספרדיים בברוקלין? קהילות חזקות, מאד שמורות מבחינה דתית, אבל מאידך הרבה יותר סובלניים, מעניקים חינוך הולם לילדים, ערכים של ציות לחוקי המדינה, וכדומה. והם לא פחות דתיים מהחסידים, אולי יותר אפילו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
12
 
הכתב המוערך של עמי. אמור לי מי עיתונך ואומר לך מי אתה. עוד לא יוצלח שדורש צומי. לא לשכוח לצנזר את התגובה. (ל”ת)
 16:57 13/06/2018
13
 
טורקס 
סמבטיון 17:19 13/06/2018
14
 
צריך כאלו כתבים כמו טורקס להשיב לכלבים האנטישיימים, תודה רבה לך טורקס (ל”ת)
 17:22 13/06/2018
15