close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
20.06.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

חוק הבר: החוק של מקלב שיתיר תרומה להשתלת איברים

ח"כ מקלב מקדם יוזמת חקיקה חדשה אשר עשויה לשנות את צורת השתלת האיברים בישראל • הצעת חוק מבקשת לבטל חלק מהחוק האוסר על תרומה לעמותות הפועלות להשתלת איברים, ולאפשר לנתרמי ונתרמות כליה לתרום לעמותה שמצאה בעברם את הכליה

5
 
צילום אילוסטרציה: פלאש 90
צילום אילוסטרציה: פלאש 90

ח"כ אורי מקלב מקדם בימים אלו יוזמת חקיקה חדשה אשר עשויה לשנות את צורת השתלת האיברים בישראל, הצעת חוק מבקשת לבטל חלק מהחוק האוסר על תרומה לעמותות הפועלות להשתלת איברים, ולאפשר לנתרמי ונתרמות כליה לתרום לעמותה שמצאה בעברם את הכליה. על פי הצעת החוק הדבר יהיה אפשרי בתנאים הבאים: בדיקה שהתרומה לא עולה על 36 אלף שקלים, ייעוד הכסף לפרסום כדי למצוא עוד תורמים ובתנאי שמי שתרם את הכליה לא יקבל את הכסף כך שלא יוגדר כסחר באיברים.

על פי הפרסום ב'חדשות 10' שר הבריאות יעקב ליצמן נוטה לתמוך בהצעה בכפוף לעמדת גורמי המקצוע ויכנס ישיבה בנושא אחרי החג עם גורמים במשרדי הבריאות והמשפטים כדי לבדוק האם יש כאן הלבנת סחר באיברים. החוק, יש לציין, לא יהיה רטרואקטיבי ולא יחול על מקרים בעבר.

יצויין כי כיום אחוז תורמי אברים להשתלה מאדם חי (בעיקר כליות) שביקשו לתרום תרומה אנונימית דרך מרכז ההשתלות נמוך ביותר, וזאת מחוסר מוטיבציה ורצון של התורמים לתרום כליה לאדם אנונימי שהם אינם יודעים מיהו. לעומת זאת התברר כי כאשר לנתרם הכליה יש שם ופנים והתורם יודע לאיזה אדם הוא תורם את הכליה, קיימת מוטיבציה גדולה יותר לתרום את הכליה, שכן במקרים רבים התורם משתכנע לתרום כליה, כאשר הוא נחשף לחולה ולסיפור העומד מאחוריו. לדוגמה ישנם אנשים שיתרגשו לשמוע סיפור של ילד הזקוק להשתלה או חולה שקרוב אליהם מבחינת רקע חברתי, גיל וכדומה.

הדרך היעילה ביותר להעביר את הרקע, המצב הרפואי ונתונים נוספים של החולים בפני המועמדים לתרום, היא באמצעות עמותות שיפרסמו בקרב הציבור את הצורך בתרומת אברים, ויוכלו לתווך בין התורם לחולה. כאשר בדרך כלל לחולה או לבני משפחתו את הידע והניסיון להגיד לתורמים פוטנציאלים ולהביא בפניהם את סיפורו של הנזקק להשתלה.

 
 
אולי יעניין אותך גם
5 תגובות ב – 4 דיונים שלח הדפס
תגובות
ליצמן נגד הבר??? איפה ההיגיון ? (ל”ת)
אבי  17:19 10/10/2017
1
 
אוכלי חינם 
יוני 13:26 11/10/2017

הוא יוודא שכל תרומה תגיע לחרדים בלבד , כדי להרבות בטלנים בארץ על חשבון חילונים עובדים .

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
     תיקון קטן... 
אודי 12:18 16/10/2017

הוא יודע שכל תרומה תגיע מחרדים בלבד ותיועד לכלל הציבור, גם לחילונים שאינם תורמים לעם ישראל בלימוד תורה אלא תורמים לעצמם בעבודה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
תקציב משרד "התרבות והבידור" 
לוי 12:10 13/10/2017

הוא הרבה יותר גבוהה משל החרדים - לא רואים אתכם מתלוננים על כך גם.
מלבד לכך שהכסף שם הולך למי שמקורב לצלחת ולמקומות שאתה ועוד הרבה אנשים חילונים אחרים לא הולכים אליהם ככה שרובו "מבוזבז" על דברים שרוב החברה החילונים לא מקבלת שירותים עבור המיסים שלכם, ובנוסף לכך שהם גם מפרסמים ומייבאים תועבה מאירופה ומוציאים על פרסום תועבה עשרות מיליוני שקלים.

ומלבד לעובדה שאם תקח את התקציב שהולך לחרדים ותחלק אותו למספר הישיבות והכוללים שמקבלים תקציבים מהמדינה, ואת זה תחלק למספר האברכים שמקבלים בממוצע 200-400 שקל בחודש וזה לא כולל את ההוצאות שיש לישיבות ולכוללים של מים, חשמל, ארנונה, ניקיון וכו' - תמצא שאף אחד לא חי באמת על חשבונך.

אבל עכשיו בו נראה מי באמת תורם למדינה, סקר בThe Marker מצא שמספר הדירות שחילוני רוכש בממוצע הם כ2 דירות (שרוב מי שקונה בארץ דירות הם משקיעי נדל"ן ומשקיעים מחו"ל ולא אזרחי המדינה), לאומת זאת חרדי רוכש כ7 דירות - מחיר המס על דירה הוא מעל ל100 אלף ש"ח ככה שיוצא שחרדי אחד בממוצע משלם מס למדינה יותר ממה שאתה, ועוד לפחות 10 דורות שלך ישלמו מס למדינה.

ככה שיוצא שאתם (ולא רק אתם כי גם חרדים משלמים מיסים) משלמים מיסים למדינה עבור דברים שאתם (ולא רק אתם) לא מקבלים עבורם תמורה - אז עכשיו תתבייש לך על האנטישמיות שבוערת בתוככה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
הזוי 
יצחק 11:52 15/10/2017

מרכז ההשתלות מקבל מליונים מתקציב המדינה וכל הכסף הולך למשכורות מנופחות
שיעבירו את הכסף להרב הבר הוא כבר ידע לביא תורמים!! בתוך שנתיים אפשר לסגור את כל הדיאלזיה בארץ [אבל עדיף להשמיץ את החרדים והדתיים שהם רוב התורמים]

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4