close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.01.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

הח"כים: "כך מנענו את הצגתינו כ'סחטנים'"

ראשי המפלגות החרדיות מציגים הישג משמעותי בתקציב 2019 שאושר הלילה - תקציבי עולם התורה והישיבות ייכללו בבסיס התקציב • בהודעתם המשותפת: "בכדי להגן על צרכי הציבור החרדי, החליטו ראשי הסיעות החרדיות לקחת אחריות ציבורית"

5
 
צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

המפלגות החרדיות פרסמו הבוקר הודעה משותפת, שבה הם מתייחסים להישג החרדי הגדול הלילה, בהכנסת תקציבי הישיבות ועולם התורה שהובטחו בהסכמים הקואליציוניים בבסיס התקציב של 2019.

על פי ההודעה, ראשי הסיעות החרדיות ביקשו למנוע כותרות תקשורתיות המציגות את החרדים כסחטנים. בהודעה נכתב כי "בסיכום בין ראשי המפלגות החרדיות עם רה"מ נתניהו נקבע כי כל תקציבי הישיבות ועולם התורה יכללו בבסיס התקציב לשנת 2019 ולא יוחרגו כפי שהתכוונו מלכתחילה באוצר".

"בכדי להגן על צרכי הציבור החרדי ולשמור על מה שנחתם בהסכמים הקואליציוניים, החליטו ראשי הסיעות החרדיות לקחת אחריות ציבורית ולהצטרף לסיכום עם כל ראשי סיעות הקואליציה לפיו לא יועלו דרישות תקציב נוספות מעבר למה שסוכם".

"בכך בוטל הקיצוץ שהוצע בתקציבי הישיבות, תוך ביטול הצורך המיותר להיראות כסחטנים הדורשים שוב ושוב כסף מחדש כביכול, ותקציב המדינה יכלול את כל התחייבות הממשלה כפי שנקבע בהסכמים הקואליציוניים עם הסיעות החרדיות".

כזכור, 'בחדרי חרדים' חשף הבוקר לראשונה, כי לאחר מסע ומתן ארוך אל תוך הלילה, המפלגות החרדיות הגיע להסכמות עם משרד האוצר על ביטול הקיצוצים שהיו צפויים להתקיים בסעיף הכספים הקואליציוניים, שבו כלולים תקציבי מוסדות החינוך, הדתות ועוד ועל הכנסת הכספים הקואליציוניים בבסיס התקציב.

עוד נחשף ב'בחדרי חרדים' כי בעקבות דרישת החרדים להכניס את הכספים הקואליציוניים לבסיס התקציב, ראש הממשלה דרש מכל סיעות הקואליציה לחתום על מסמך שבו הן מתחייבות שלא תהיינה דרישות תקציביות בהמשך בדיונים בוועדת הכספים, עוד נקבע כי אם ח"כ יבוא וידרוש הרי שהכסף ירד מהתקציב של סיעתו.

מי שניהלו את המשא ומתן הלילי עם משרד האוצר, הם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וסגן שר האוצר איציק כהן שנכחו במקום בשעות הלילה וניהלו מאבק חריף ובלתי מתפשר. מנגד, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני התנהל טלפונית. בשעות הבוקר המוקדמות כאמור, אישרה הממשלה את התקציב לשנת 2019.

זאת לאחר ש'בחדרי חרדים' חשף השבוע כי משרד האוצר מתכנן לקצץ בתקציב הכספים הקואליציוניים של כלל המפלגות וביניהם תקציבן של יהדות התורה וש"ס שברובו מיועד למוסדות התורה והחינוך החרדיים.

בעקבות כך, בימים האחרונים, מתחת לפני השטח, קיימו הנציגים קרב של ממש מול פקידי האוצר במטרה לבטל את הקיצוץ המתוכנן.

אחד מראשי המפלגות החרדיות אמר השבוע ל'בחדרי חרדים' כי "משרד האוצר חוזר על התרגיל הקבוע שלו בכל ערב אישור תקציב, הוא מודיע על קיצוץ בכספי החרדים, וכשהמפלגות החרדיות מצליחות למנוע את חלקו – העיתונות הכללית מכריזה כי "קיצוץ לנכים, אבל לא לחרדים", אנחנו נלחמים שהקיצוץ לא יפגע בעולם התורה ובמגזר החרדי".

כזכור, שרי ש"ס אריה דרעי ודוד אזולאי נעדרו מישיבת הממשלה שדנה בתקציב, וזאת בשל חילוקי דעות עם משרד האוצר על תקציבי משרדי הפנים והפריפריה. הבוקר פורסם ב'בחדרי חרדים' כי הצדדים הגיעו להסכמות, לאחר מו"מ לילי.

עוד בנושא:
התקציב אושר • לאחר מו"מ לילי ארוך: החרדים ביטלו את הגזירות
סגן שר האוצר ל'בחדרי': "תקציב שיש בו קידוש השם גדול"

 
 
אולי יעניין אותך גם
5 תגובות ב – 4 דיונים שלח הדפס
תגובות
לא חדש. בשנה הבאה שוב יחריגו, ושוב יצטרכו לבקש שיחזירו לבסיס התקציב 
 11:21 12/01/2018

ההבטחה שלהם לא שווה כלום והבטיחו גם בעבר לעשות כך ושנה אחרי זה לא עשו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
איך הם הציגו כאילו לא ביקשו יותר מהמקובל? 
ובכן 11:59 12/01/2018

על ידי שלא ביקשו יותר יותר מהמוסכם!
(לא לפרסום: גאוני! בציניות כמובן)

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
     אהה 
אני מתגובה 2 18:17 13/01/2018

אז מחקתם את החלק שמסביר שלא מדובר בחידוש של אף אחד. ודו"ק, שזה הדבר הפשוט ביותר, ואין כאן מה להציג את עצמכם כיותר למדנים. גאווה אינה אמורה להועיל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
עדת רשע כופרים דורסי חוקות ה' ומהרסי השבת חרבם תבוא בלבם וקשתותיהם ישבר על ראשם. בני ברק שה תמים עולת השבת מידי שבת בשבתו. (ל”ת)
 12:23 12/01/2018
3
 
7מליון עדת רשעין כופרים עולות השבת ,אין יד וה' ואין יום השואה והגבורה, קדושי ליטא יתעלל בנשמותיך  (ל”ת)
 14:16 12/01/2018
4