close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
20.06.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

בשורה למגזר החרדי: 6 מיליון לתרבות במגזר החרדי

שרת התרבות מירי רגב השיקה לראשונה תקנה ייעודית לתמיכה בצרכי התרבות החרדית בגובה 6 מיליון ש"ח

3
 
צילום: PIXBAY
צילום: PIXBAY

תרבות חרדית: השרה מירי רגב הכריזה היום (שני), על מהלך מכונן בו לראשונה - תקנה ייעודית לציבור החרדי. ההכרזה נעשתה במעמד יוצרות של גופי התרבות והאיגודים המקצועיים של הציבור החרדי.

בהתאם לתקנה, חלוקת תמיכות בתחומי התרבות והאמנות של הציבור החרדי יוענקו על פי מבחנים ייעודיים שיתנו מענה לאופי הפעילויות השונות של המגזר החרדי, תוך הכרה במאפייני הציבור החרדי ושמירה על עקרונותיו ואורח חייו הייחודי. מדובר בתוספת תקציב משמעותית לתקנת התרבות החרדית בשנת 2018, אשר תעמוד לראשונה על כ-6 מיליוני ₪ וזאת לעומת 1 מיליון ₪ בלבד בשנת 2015.

שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב: "אנחנו יוצאים היום בבשורה חשובה למגזר החרדי, אבל היא לא פחות חשובה בעיני לתרבות ולחברה הישראלית כולה. התקנה הזו היא חלק מהמדיניות שאני מובילה – פתיחת שוק התרבות הישראלי לשחקנים ולקולות חדשים. לא מועדון סגור ולא במה שמיועדת רק לז'אנר אחד. כמו שאתם יודעים זה נכון לא רק לגבי הציבור החרדי, אלא לכלל הקולות והקבוצות שלא קבלו ביטוי משמעותי לאורך השנים. הציבור החרדי קיבל עד היום, תקציב זעום בתחום התרבות. הכלים שהמשרד העמיד לו חייבו אותו להישאר חובבני ולא מקצועי, והדבר היה חייב להשתנות. אני מאמינה שהשינוי הזה שאני עושה היום, יביא לגידול דרמטי ביצירה התרבותית בחברה החרדית בישראל, לגידול בכמות היוצרות והיוצרים ובאיכות היצירות. אני עושה את זה לא רק בשבילכם, אלא בשביל החברה הישראלית כולה, הזהות הייחודית שלכם, הערך המוסף שלכם, הניגון היהודי המיוחד שאתם מביאים מבית אבא – הוא תרומה אמיתית לחברה ולתרבות כולה".

מטרת התקנה התקציבית לקדם את התרבות והאמנות לרווחת הציבור החרדי, תוך עידוד היצירה האמנותית והתרבותית בקרב הציבור בכל רמות הפעילות (מקצועי, מקצועי למחצה וחובבני). למגזר החרדי מאפיינים ייחודיים מבחינת אורחות חייו ואמונתו, וההשתלבות שלו בתקנות התרבות הכלליות עד כה הייתה מצומצמת מאוד. התקנה החדשה והייעודית באה לתת ביטוי למוסדות ולגופי תרבות הפועלים בקהילה החרדית, כאשר האמנים והיוצרים המשתתפים בפעילויות אלה הינם מקרב ציבור מובחן זה. המשרד יכיר בפעילות מקצועית של גופי תרבות חרדיים וכך יאפשר התמקצעות ופיתוח של הגופים הללו. ההכרה הזו תאפשר גם לרשויות אחרות כמו השלטון המקומי וקרנות שונות להכיר בגופים הללו ולתמוך בהם.

בתקנה הזו, בנוסף לאומנויות הבמה המרכזיות ולפסטיבלים מקצועיים, יש תמיכה גם בבתי ספר לאומנויות, המהווים את התשתית ליצירה ולעידוד צמיחה עתידית של אומניות ואומנים מהקהילה החרדית. כמו כן, הגדרת תקנה ייעודית נפרדת, תאפשר גידול של התקציב לנתמכי התקנה החרדית גם מתקנות נוספות במשרד כמו 'תקנת ירושלים' ו'תקנת הפריפריה'.

גורמי המקצוע במשרד התרבות והספורט שקדו בשנתיים האחרונות באינטנסיביות רבה על טיוטת תבחינים ל'תקנת התרבות החרדית' תוך גיבוש הקריטריונים. ההכרזה על הקמת תקנת תרבות חרדית קיבלה את הסכמת משרד המשפטים שליווה את ההליך המקצועי.

 
 
אולי יעניין אותך גם
3 תגובות ב – 3 דיונים שלח הדפס
תגובות
טוב אז אם הכספים חייבים לעבור דרך 
פקיד בכיר 00:51 13/03/2018

הרשות המקומית - אז לא עשית כלום, רגב!
בעיר ביתר שליד ירושלים למשל, ידוע לי מכלי ראשון שכספים ממשלתיים המיועדים ברורות למוסדות פרטיים נעצרים בצנרת של עירייה - ומשם, רק השד יודע לאן הם ממשיכים...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
טוב אז אם הכספים חייבים לעבור דרך 
פקיד בכיר 00:51 13/03/2018

הרשות המקומית - אז לא עשית כלום, רגב!
בעיר ביתר שליד ירושלים למשל, ידוע לי מכלי ראשון שכספים ממשלתיים המיועדים ברורות למוסדות פרטיים נעצרים בצנרת של עירייה - ומשם, רק השד יודע לאן הם ממשיכים...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
מנסיון כסף ממשלתי דרך גופים המועצות זןרקים עצמות 
עוסק באומנות במה 09:31 13/03/2018

מורידים לכל העולם שעבד איתם על הדרך בתירוצים שןנים ואתה מקבל פירורים
לא נורא המשטרה תגיע לכולם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3