close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
20.06.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

משרד הרווחה החליט: השנה אין 'קמחא דפסחא'

מביש: חשב משרד הרווחה בוועדת פניות של הכנסת מודה כי, "מדיניות משרד הרווחה לא לעזור לנזקקים"

6
 
צילום: פלאש90
צילום: פלאש90

20 יום לפני חג הפסח, מתברר כי לראשונה משרד הרווחה בראשות השר חיים כץ ושר האוצר כחלון החליטו להפסיק את הסיוע לחלוקת סלי מזון לנזקקים בחג הפסח ובחגים האחרים.

עמותות הסיוע המעניקות סלי מזון לעשרות אלפי משפחות וקשישים נזקקים לקראת פסח, הופתעו לגלות השנה כי שבועות בודדים לפני החג, משרד הרווחה לא העביר להן עדיין את תקציב ה"קמחא דפסחא" השנתי. וכי השנה לראשונה לא אושר תקציב לחלוקת סלי מזון לנזקקים, עבור כל סלי המזון המחולקים לאורך כל השנה (סל מזון קמחא דפסחא, סל מזון לחג נוסף, והזנה לבתי תמחוי).

בשנים עברו תמך משרד הרווחה בחלוקת מזון לנזקקים לחג, בשנת 2017 התקציב השנתי היה בסך 18 מליון ₪, בשנת 2016 היה 23 מיליון, בשנת 2015 היה 38 מיליון ובשנת 2013 היה כ-50 מיליון.

ארגוני הרווחה מספרי כי מצד אחד ישנה עלייה מתמדת במספר מבקשי הסיוע, מדובר באנשים שאין להם את צרכי הקיום הבסיסיים, ומצד שני המגמה של הממשלה היא הפוכה. "מקצצים לנו כל הזמן בתקציבים", אומר מנכ"ל עמותת "פתחון לב" ניסים ציוני. "הכסף שמעביר משרד הרווחה מדי שנה מתחלק בין עשרות עמותות ומתורגם בסופו של דבר למספר שקלים למשפחה", יחד עם זאת הוא אומר כי "גם שקל אחד הוא משמעותי לעמותות שאוספות מכל מקום שאפשר כדי להעניק את הסיוע לנזקקים".

משפחות עניות נזקקות לתמיכה שוטפת של העמותות, אולם בהתקרב החגים ישנה מצוקה ניכרת וגדלה של אנשים שאינם מסוגלים לארגן שולחן חג עם אוכל עבור ילדיהם. בקרב העמותות ישנו חשש כי לא מדובר רק בתקציב ה"קמחא דפסחא" שהולך ונעלם, כי אם במדיניות כוללת שתעצור לחלוטין את תקצוב סלי המזון. "קשה מאוד להתקיים בלי עזרה בסיסית של משרד הרווחה, ולצערי אנו רואים רק ירידה בסכומים משנה לשנה. היכן ההתחשבות?" תוהה יו"ר עמותת נ.א.ה, אלי ערוסי.

יוסף ויטמן חבר עמותה המחלקת סלי מזון מכספי תורמים פרטיים, אומר כי "זו בושה שמדינת ישראל מתעלמת מכחצי מליון איש שאין ביכולתם לרכוש מזון בסיסי לחג, מדובר באנשים שבחודש רגיל בקושי מסיימים את החודש, וכשמגיע הוצאה גדולה וחריגה של מזון לחג אינם מסוגלים לרכוש זאת ומשרד הרווחה מתעלם".

 
 
אולי יעניין אותך גם
6 תגובות ב – 6 דיונים שלח הדפס
תגובות
כחלון-כשלון נותן למבוססים ולעשירים על חשבון העניים (ל”ת)
ריאלי 23:30 12/03/2018
1
 
איפוא החכים החרדיים?????? (ל”ת)
 01:49 13/03/2018
2
 
בושה וכלימה של ממש !  
רועי  01:50 13/03/2018

אין מילים את גודל הבושה ! התאכזרות של ממש !! מפחיד !!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
בסוף הרי כל המנהלים והשרים והסגנים והראשים והיו"רים וכו' מגיעים לכלא אבל בינתיים 
הגיון 08:55 13/03/2018

בינתיים כשיושבים על ריפוד עור אמיתי רך ובדירות יוקרה ובטנם מלאה ושבעי רצון למה שיבינו את הרעב וחסר דירה משלו ואינו משלים את החודש? שיילך לעבוד... (כאילו הם לא עובדים...) הרי בתורה הנצחית יש את המושג של החזקת ידי עני ומך האם מדובר בפראזיטים וכד' אלא גם עובד ולא הצליח להגיע למשכורת נורמלית

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
רחמנות על מנהלי העמותות.  (ל”ת)
אריק 13:17 13/03/2018
5
 
בחג הפסח הוא לא יהיה שר האוצר 
 15:19 13/03/2018

תזכרו שבחג הפסח כחלון לא יהיה שר האוצר...
ולא לשכוח כי בבחירות הקרובות כחלון אינו עובר את אחוז החסימה...
ואם תשאלו למה תדעו כי מי שמתעמר באזרחים אינו ראוי לשרת את האזרחים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6