close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.05.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

הספרדים ברמות לצביקה כהן: "תמצא לנו פתרון"

משבר בשכונת רמות הירושלמית: מזה שבעה חודשים שתלמוד התורה הספרדי 'חניכי הישיבות' נמצא במצוקת מקום אך אין פתרון. לטענת ועד ההורים לת"ת אשכנזי סמוך שנקלע לבעייה דומה, נמצא פתרון תוך מספר ימים. ההורים יקימו מאהל מחאה

15
 
צביקה כהן, צילום: פלאש90
צביקה כהן, צילום: פלאש90

האברכים יוצאים למאבק: לפני שבעה חודשים פונתה דירת מגורים ששכר תלמוד תורה "חניכי הישיבות" בשכונת רמות ב', למען כיתת לימוד בהוראת בית המשפט. עתה בוועד ההורים החליטו לצאת למאבק בעניין, כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

הדירה נשכרה, בשל מצוקת מקום במבנה המרכזי של הת"ת, ועתה לאחר שהדירה פונתה בהוראת בית המשפט על הילדים לנסוע בכל בוקר לרמת שלמה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הנהלת תלמוד התורה פנתה לנציגי ש"ס בעיריה, שהבטיחו לפתור את הבעיה באופן מיידי, אלא שתקופה ארוכה חלפה ופתרון אין ובוועד ההורים החליטו לצאת למאבק נגד הנציגים המקומיים. בוועד אומרים: "לת"ת האשכנזי שסבל מבעיה דומה, מצאו פתרון תוך חודש".

כפי שפורסם ב'בחדרי חרדים', שבוע שעבר קיימו אברכים בשכונה אסיפת חירום, בו החליטו לצאת למאבק ציבורי כאשר במרכזו יוקם מאהל מחאה ממול בית הספר החילוני במקום שעומד רייק ללא תלמידים.

בנוסף, ועד ההורים שיגר מכתב בהול לממונה על החינוך בירושלים ויו"ר ש"ס צביקה כהן, בו נכתב: "לא נעשה שום פעולה משמעותית לפתרון הבעיה הקשה. מה גם שאנו בבעיה כפולה כאשר מכמה סיבות אין לנו את האפשרות להמשיך ולשכן את הילדים בשכונת רמת שלמה כפי שהיה במשך כל החודשים האחרונים מתחילת השנה, ופתרון אחר אינו בנמצא".

בהמשך כותב הרב אברהם רפאלי שעומד בראש ועד ההורים: "ההורים דורשים פתרון מיידי שיתקן את העוול, כאשר בפינו אין מענה ותשובות על העוול הגדול שבתי ספר בממדי ענק ניצבים לפניהם ריקים ומאוכלסים במספר קטן של תלמידים המגיעים מחוץ לשכונה".

לדברי הרב רפאלי "ההנהלה השקיעה את מיטב המאמצים להתנהל מול העיריה והמינהל הקהילתי במציאת פתרון אמיתי, כעת הם מרימים ידיים, כשכל מאמציהם לא נשאו פרי, והפתרונות שהובטחו להם ע"י העיריה בכל משך השבעה חודשים אינם באופק".

"כפי שאנו מבינים, את אבני הנגף במהלך לפתרון אמיתי מציבים אנשי המינהל הקהילתי
בשכונת רמות, אולם גם על כך אנו תמהים כאשר לפני שבועות ספורים נקלע הת"ת האשכנזי בשכונה למצוקה דומה, הומצא להם פתרון מיידי תוך ימים מספר, ובודאי שבמאמץ אמיתי יהיה ניתן למצוא פתרון במקום הולם אף לתלמידינו". נכתב

לסיום המכתב כותב הרב רפאלי "כיון שנודע לנו שכב' לא שהה בארץ בהתפתחויות האחרונות, הוחלט להשהות את הפעולות עד ליום שלישי א' סיון, בתקוה שכב' כמחזיק תיק חינוך חרדי אשר ליבו קרוב למצוקה, יחד עם הנוגעים בדבר מהתנועה ומחוצה לה, ימציא לנו פתרון הולם ואמיתי עד תאריך זה, באם לא ימצא פתרון הולם, בכוונתנו להציב אהל מחאה בו ילמדו ילדי הת"ת עד לפתרון המשבר".

עוד בנושא:
עמלי התורה הספרדים יקיימו כינוס חירום
האברכים החליטו: "הילדים ילמדו באוהל"

 
 
אולי יעניין אותך גם
15 תגובות ב – 14 דיונים שלח הדפס
תגובות
ברגע שיוטל חרם 
Zelig AmZaleg 21:06 15/05/2018

על ספרדים שלומדים במוסדות אשכנזיים. הבעיה תיפתר לתמיד.. הציבור הספרדי כיום הוא גדול ברוך השם. עם הרבה בעלי אמצעים כספיים ופוליטים. ויכולים לדאוג לעצמם.. שיהיו ספרדים עם כבוד עצמי ולא פרענקים.. .. פרענקיות היא סוג של שמאלנות הדואגת לצד שכנגד.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
רק באמצעות בית המשפט 
עו"ד חביליו 21:11 15/05/2018

מינהל החינוך בירושלים נשלט על ידי אנשי ברקת והציבור הדלי, שהשתלט על כל מבני החינוך הריקים ברמות ב'. מבנים ענקיים שמיועדים לתושבי השכונה, משמשים את הקומץ הזעיר של הדתיים הלאומיים שבאים מרחבי ירושלים ומהתנחלויות. גם אור תורה סטון בנות, וגם "בית ספר למחוננים" בצונדק לילדי בית הכרם המפונקים, ובית ספר אופק שבכל כיתה יושבים שם 8 ילדים על 5 כיתות ריקות. ילדים שבאים גם מחוץ לרמות ולירושלים, רק בבית משפט באמצעות צו מינהלי תקבלו מבנה לבית ספר שלכם. מהעירייה האנטישמית הזאת של ברקת לא תקבלו כלום. כי אתם לא תחום המושב לדעתו. אגרה בבית משפט לעניינים מנהליים זה עניין של כמה אלפי שקלים, ויש לכם מבנה מרווח ונוח לילדי השכונה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
אז בשביל מה קמה שס ריבונו של עולם?? (ל”ת)
תמים 21:18 15/05/2018
3
 
זה המבחן האמיתי של שס (ל”ת)
 00:45 16/05/2018
4
 
צביקה תתפטר! בושה מה שנעשה ברמות! (ל”ת)
דודו 01:34 16/05/2018
5
 
     מה זה השטויות האלו 
תסתובב ברחבי העיר 11:11 16/05/2018

כדאי שתצא קצת החוצה ותראה מה הציבור הכללי ובעיקר הספרדי מדבר על צביקה כהן וש'ס ירושלים ואז תבין שאתה מדבר שטויות במיץ עגבניות.
ש'ס ירושלים עם כל הנציגים הנכבדים שלה בראשות צביקה כהן עושה מהפכה בלתי נתפסת כמעט בכל תחום שקשור לציבור הספרדי. ואני ספרדי גאה שהיום מסתובב בגאון ובעוז בעיר ומודה לרב אריה דרעי על השליחים שלו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
דרעי אמר שהבחירות לרשויות המקומיות זה המבחן של ש"ס עכשיו נראה אם הוא מבין את מה שהוא אמר  (ל”ת)
 01:43 16/05/2018
6
 
צביקה כהן 
ספררדי גאה 11:06 16/05/2018

כל ספרדי בעיר ירושלים יודע שמה שנעשה מאז שצביקה כהן הגיע לעיר לא נעשה מאז וומעולם.
לא הכל ניתן לפתרון בתקופה קצרה אבל במבחן הזמן אין ספק בכלל שתנועת ש'ס ירושלים בראשות צביקה כהן ובהנחיית יו"ר תנועת ש'ס הרב אריה דרעי עשתה פעילות אדירה ועצומה בקדנציה הזו שהיא מודל לחיקוי ומושא להערצה בכל רחבי הארץ.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
צביקה היחיד שדואג לספרדים 
אלעדי 11:30 16/05/2018

צביקה כהן הוא הנציג היחיד שפועל למען הספרדים. כולם זוכרים את האפליה בסמינרים בתקופה שלפני צביקה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
צביקה כהן הביתה! איך אין פיתרון חצי שנה? 
שרוליק 17:32 16/05/2018

בושה וחרפה.
האשכנזים מצאו פיתרון מזמן וצביקה כהן מוכר אותנו וגורר רגליים.
רבי אריה! שלח את צביקה!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
צביקה כהן תמיד דואג לאשכנזים ומתעלם מהספרדים - עוד מימיו באלעד. והבוגד הזה מקבל קידום בש"ס על בגידה בבוחרים. בושה וחרפה.  (ל”ת)
יניב 00:39 17/05/2018
10
 
הסיסמה שלו היא: "מחזירים עטרת האשכנזים ליושנה" (ל”ת)
 00:39 17/05/2018
11
 
כן כמו שהוא דאג לקפח את הספרדים באלעד ובגלל זה עף משם בבעיטה כמו טיל  (ל”ת)
 00:42 17/05/2018
12
 
דואג לספרדים בתנאי שהם בניו, חתניו וכל חנפניו (ל”ת)
 00:42 17/05/2018
13
 
צביקה כהן התעלל בספרדים באלעד ושירת את האשכנזים - בושה וחרפה לש"ס שהנבל הזה לא נזרק מהתנועה מכל המדרגות. רק בגללו ש"ס תפסיד כמה מנדטים טובים (ל”ת)
 00:44 17/05/2018
14