close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
27.05.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

מול בית הספר החילוני • תלמידי כיתה א' יצאו לרחוב: "שערוריה"

הורי תלמידי תלמוד תורה 'חניכי הישיבות' הקימו הבוקר אוהל מחאה מחוץ לבית הספר 'אורט' בשכונת רמות ב' בירושלים • ועד ההורים: "שחרף העובדה שבית הספר החילוני בשכונה עומד ריק מתלמידים, בעיריית ירושלים מסרבים להעביר את המקום לתלמוד התורה"

 
התלמידים באוהל המחאה
התלמידים באוהל המחאה

הורי תלמידי תלמוד תורה 'חניכי הישיבות' הקימו הבוקר אוהל מחאה מחוץ לבית הספר 'אורט' בשכונת רמות ב' בירושלים.

האוהל הוקם ע"י ועד ההורים במחאה על פינוי כיתה א' מהמבנה בו פעלה כיתת הת"ת. צו הפינוי למבנה ניתן ע"י בית משפט השלום, בעקבות תביעת השכנים החרדים. בתגובה, ועד ההורים הוציא הבוקר את תלמידי כיתה א', שנאלצים לנסוע מדי בוקר מבתיהם בשכונת רמות לשכונת רמת שלמה כדי ללמוד שם.

מקימי אוהל המחאה זועמים על כך שחרף העובדה שבית הספר החילוני בשכונה עומד ריק מתלמידים, בעיריית ירושלים מסרבים להעביר את המקום לתלמוד התורה.

בשעה זו מתקיים בועדת התכנון בעיר דיון על בקשה של השכנים החרדים לפנות עוד מהמבנים המשמשים ככיתות לימוד של תלמידי הת"ת.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בשעה 15:00 אמורים אנשי הנהלת תלמוד התורה חניכי הישיבות לפגוש את מחזיק תיק החינוך בעיר סגר"ע צביקה כהן, יחד עם ח"כ ינון אזולאי שמונה ע"י יו"ר ש"ס השר דרעי לטפל בנושא. בפגישה צפויים להשתתף גם יועצת ראש העיר ומנהל אגף החינוך החרדי איתמר בר עזר.

עוד בנושא:
הספרדים ברמות לצביקה כהן: "תמצא לנו פתרון"

כזכור, אמש פורסם ב'בחדרי חרדים' כי ועד ההורים שיגר מכתב לממונה על החינוך בירושלים ויו"ר ש"ס צביקה כהן, בו נכתב: "לא נעשה שום פעולה משמעותית לפתרון הבעיה הקשה. מה גם שאנו בבעיה כפולה כאשר מכמה סיבות אין לנו את האפשרות להמשיך ולשכן את הילדים בשכונת רמת שלמה כפי שהיה במשך כל החודשים האחרונים מתחילת השנה, ופתרון אחר אינו בנמצא".

בהמשך כותב הרב אברהם רפאלי שעומד בראש ועד ההורים: "ההורים דורשים פתרון מיידי שיתקן את העוול, כאשר בפינו אין מענה ותשובות על העוול הגדול שבתי ספר בממדי ענק ניצבים לפניהם ריקים ומאוכלסים במספר קטן של תלמידים המגיעים מחוץ לשכונה".

לדברי הרב רפאלי, "ההנהלה השקיעה את מיטב המאמצים להתנהל מול העיריה והמינהל הקהילתי במציאת פתרון אמיתי, כעת הם מרימים ידיים, כשכל מאמציהם לא נשאו פרי, והפתרונות שהובטחו להם ע"י העיריה בכל משך השבעה חודשים אינם באופק".

"כפי שאנו מבינים, את אבני הנגף במהלך לפתרון אמיתי מציבים אנשי המינהל הקהילתי בשכונת רמות, אולם גם על כך אנו תמהים כאשר לפני שבועות ספורים נקלע הת"ת האשכנזי בשכונה למצוקה דומה, הומצא להם פתרון מיידי תוך ימים מספר, ובודאי שבמאמץ אמיתי יהיה ניתן למצוא פתרון במקום הולם אף לתלמידינו". נכתב.

לסיום המכתב כותב הרב רפאלי, "כיון שנודע לנו שכב' לא שהה בארץ בהתפתחויות האחרונות, הוחלט להשהות את הפעולות עד ליום שלישי א' סיון, בתקוה שכב' כמחזיק תיק חינוך חרדי אשר ליבו קרוב למצוקה, יחד עם הנוגעים בדבר מהתנועה ומחוצה לה, ימציא לנו פתרון הולם ואמיתי עד תאריך זה, באם לא ימצא פתרון הולם, בכוונתנו להציב אהל מחאה בו ילמדו ילדי הת"ת עד לפתרון המשבר".

גורם בעיריית ירושלים מסר ל'בחדרי חרדים': בימים אלו עוסקים בעיריית ירושלים בנושא ומחזיק תיק חינוך חרדי צביקה כהן פועל למענם במישורים רבים. כמו כן, טוען ועד ההורים שכמעט ואף נציג לא הגיע לכינוס שערכו לטובת הת"ת, גם זה אינו נכון. חברי המועצה נכחו בכינוס וכן אלעזר זאבי רל"ש צביקה כהן שנשלח מטעמו בעקבות כך שצביקה שהה בחו"ל במסגרת המסע להכרת השואה בפולין. 
 
אולי יעניין אותך גם
11 תגובות ב – 11 דיונים שלח הדפס
תגובות
רק שהברקת והיועץ הרשע שלו יעופו כבר מהחיים שלנו 
 14:10 16/05/2018

גלות גלות! עוד הרבה שנים נגלה איזה נזקים עשו האנשים האלו
לירושלים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
ברקת? מה יש לצפות? 
אבנר 14:30 16/05/2018

בואו לביתר (ראש עיר חרדי) ותגלו שהחינוך המיוחד סובל מיחס מחפיר ומתנאי עולם שלישי.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
שרת המשפטים מומחית בהעברת חוקי להכשיר מאחזים ביהודה ושומרון (ל”ת)
שיפנו לבקשת סיוע משרת המשפטים 14:46 16/05/2018
3
 
לועד ההורים היקר 
שלמה כהן 15:25 16/05/2018

חבל לכם על הזמן על הפגנות והבטחות סרק של פוליטיקאים. תגישו עתירה מנהלית נגד עיירית ירושלים ומשרד החינוך, האגרה זה עלות של 4 אלף ש"ח. ותבקשו צדק. מבני בתי הספר בשכונה לטובת ילדי השכונה, ולא לטובת האולפנה של הבנות הדתיות הלאומיות של התנחלויות בית אל ובין חרון. וגם לא מבנה בית הספר אורט לטובת נערי התיכון של מעלה אדומים שבאים ללמוד באורט תעופה. רק ככה תקבלו מבנה. אחרת חבל לכם על האנרגיה1111

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
ההורים התמימים מצפים לעזרה מש"ס??? חחחחחחחחחחחחח (ל”ת)
 15:31 16/05/2018
5
 
בי"ס נווה עציון עבר פעמיים והמבנים שלו עברו לחרדים  (ל”ת)
שחיתות של ברקת 15:45 16/05/2018
6
 
חילול ה' 
עצניק 16:13 16/05/2018

חילול ה'
דרכיה דרכי נועם
ממאיסים את הציבור החרדי

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
בלתי מובן איפה שס (ל”ת)
בני 17:30 16/05/2018
8
 
בית הספר לא ריק - תפסיקו לשקר! 
 18:29 16/05/2018

פשוט ביזיון וחילול ה'. וסתם משניא את התורה!
הכתובת לטענות נמצאת בכיכר ספרא (בצורת 10 נציגי ג' ועוד כמה נציגי ש"ס) ולא בצורה של עשרות גברתנים חרדים שמפחידים את הילדים שלומדים בבית הספר.

בית הספר לא ריק, יש שם תלמידים שלומדים ביום, וגם פעילויות לילדים מחוננים אחרי הצהרים (תכניות אופק), בכל ימות השבוע.

בית ספר אופק קיים שנים רבות, הוא לא נלקח מאף אחד, ואין צורך להשתמש בבריונות נגדם כדי לקבל הקצאה

חוץ מזה רמת שלמה זה מרחק יריקה מרמות, וכמו תלמידים רבים ברחבי העיר, הם יכולים ליסוע בהסעות.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
בפקקים של כביש רמות זה כמו נסיעה בין עירונית (ל”ת)
 19:15 16/05/2018
10
 
סיפור הזוי. השסניקים צריכים להעיף את צביקה כהן. (ל”ת)
יענקי 16:54 17/05/2018
11