close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.05.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

''לזרז מיידית'' • גפני וליצמן באיום לנתניהו: בלי גיוס - אין ממשלה

סוגיית חוק הגיוס עולה שוב על סדר היום. ליצמן וגפני שיגרו לרה"מ איגרת יוצאת דופן שבה הם דורשים ממנו לקדם את חוק הגיוס בהקדם • "כשלוחי דרבנן נצטווינו על ידי גדולי התורה והחסידות שיש לזרז מיידית" • האיגרת החריגה בפרסום ראשון

2
 
ליצמן וגפני על רקע המכתב, פלאש 90
ליצמן וגפני על רקע המכתב, פלאש 90

פרסום ראשון: באופן חריג ויוצא דופן, שיגרו שגן השר יעקב ליצמן וח"כ משה גפני, מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בשם סיעת 'יהדות התורה' כולה, שבו הם דורשים לקדם בהקדם האפשרי את חקיקת חוק הגיוס, וזאת בעקבות העובדה, שבימים אלו עוברים להם שלושים הימים מראשית מושב הקיץ, וכפי שהוסכם, החקיקה בנושא הייתה אמורה להתקדם.

בתחילת המכתב כותבים הח"כים החרדים לנתניהו: "ראשית אנו מברכים אותך שתמשיך ותצליח במעשיך כעומד בראש המדינה, הן בנושאים הפנימיים שקשורים בהנהגת המדינה, והן בכל מה שנוגע לציבור היושב בארץ, מקרב מדינות העולם".

בשלב הזה, הם מחריפים את הטון במכתב לראש הממשלה ועוברים לסוגיית הגיוס: "למרות טרדותיך הרבים, אנו מבקשים להסב את תשומת לבך, לדבר החשוב והיסודי אשר הוא יקר לנו מכל. אנו מסיימים כעת שלוש שנים מעת שנתכוננה ממשלה זו בראשותך. כזכור, בעת המשא ומתן הקואליציוני בין יהדות התורה לליכוד, היה לפנינו הנושא המרכזי שבלעדיו לא היינו חלק בקואליציה זו, והוא הסדרת מעמד בני הישיבות מול שלטונות הגיוס, ואכן ההסכם ביננו נחתם ברוח הדברים שאתה כתבת בפנינו, ובו נאמר: מדיניות הממשלה המוקמת בימים אלו, תפעל ברוח המדיניות שבמדינת היהודים לא יגבילו מכסה ללומדי תורה".

בהמשך הדברים שנחשפים לראשונה כאן ב'בחדרי חרדים', נכתב כי "דרישה זו בהסכם הקואליציוני באה כדי למחוק את הדרישה שנתקבלה בתיקון לחוק, ואכן בקואליציה שבראשותך תיקנה את החוק לפני כשנתיים, והשאירה שוב את הסמכות בידי שר הביטחון, לתת דיחוי משרות צבאי ללומדי תורה".

עוד במכתב לראש הממשלה: "לצערנו, בית המשפט העליון פסל את התיקון שהקואליציה הנוכחית עשתה לפני כשנתיים, וביטל את ההסדר הידוע מימי תקופת הממשלה הראשונה בראשות בן גוריון, עבור דרך כל הממשלות עד ימינו, שמאפשר ללומדי תורה לקבל דיחוי משירות צבאי".

"נכון", המשיכו הנציגים החרדים במכתבם, "שבג"ץ נתן אורכה של שנה - שמסתיים ב-ספטמבר 2018 - ובמהלך מושב החורף שחלף, הנושא נידון בקרב מרכיבי הקואליציה, ולקראת סיום המושב עבר בכנסת בקריאה טרומית, חוק המסדיר מחדש את ההסדר של דחית שירות צבאי ללומדי תורה".

"בשלהי מושב החורף סוכם שבתוך שלושים יום מתחילת מושב הקיץ, יימשכו תהליכי החקיקה במטרה להביא לחקיקה סופית וקבועה, כולל כל הקריאות במליאת הכנסת שמאשרת את ההסדר הנ"ל, יצוין, כי שלושים יום אלו מסתיימים בימים הקרובים".

"כשלוחי דרבנן נצטווינו על ידי גדולי התורה והחסידות שליט"א שיש לזרז מיידית הליכי חקיקה, על מנת שהם יסתיימו במושב הכנסת של קיץ זה. למותר לציין כפי שנאמר בתחילה, לולא הסעיף שנקבע בהסכם קואליציוני בנושא מעמד בני הישיבות, לא היינו שותפים לקואליציה, וכך היא ההנחיה, גם לגבי העתיד".

לסיום כתבו: "אנו מלאי תקוה שאכן מה שהובטח בנושא זה יקויים, ואנו מצפים לתגובתך". על החתומים: סגן השר ליצמן וח"כ גפני בשם סיעת 'יהדות התורה'. 
 
אולי יעניין אותך גם
2 תגובות ב – 2 דיונים שלח הדפס
תגובות
סוף סוף התחילו לעבוד (ל”ת)
סוף סוף 15:08 16/05/2018
1
 
לרשויות המס ולכן אי אפשר לסמוך על פסקי ההלכה שלהם והעדויות בכל מה שנוגע למסורת בלי קניין רוחני 
זה לא דבר חדש שישנם רבנים ליטאים שלא מדווחים על הכ 16:27 16/05/2018

והם חשודים גם שהם מתירים ביצוע טקסי ברית מילה בלי פריעה בארץ ישראל

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2