close
 
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.06.2018
 
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים

חשיפת 'בחדרי': הרה"ר הרב לאו, דורש לעצור את היוזמה ולקיים דיון

בעקבות חשיפת 'בחדרי', על כך שארגון רבני ישראל יוזם גיבוש קוד אתי לרבני ערים, הרב הראשי הרב לאו מבקש לעצור את היוזמה: "לא ייתכן שגוף שאין לו כל זיקה לרבנות והחברים בו אינם מבינים כלל את אופיו הייחודי והרגיש של מוסד הרבנות ייגש לגבש קוד כזה"

1
 
מינוי דיינים בבית הנשיא. צילום: יעקב כהן, פלאש 90
מינוי דיינים בבית הנשיא. צילום: יעקב כהן, פלאש 90שעות מאז הפרסום ב'בחדרי חרדים' על יוזמתו של ארגון 'רבני ישראל', לגבש 'קוד אתי' לרבני הערים בעקבות תלונות שנערמו על תפקודם, הרב הראשי הגר"ד לאו יוצא במתקפה נגד היוזמה ודורש ממנכ"ל הרבנות הראשית לעצור את ההליך. כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

גורמים בלשכת הרב לאו אמרו בשיחה עם 'בחדרי חרדים', כי "לרב הראשי לישראל הגר״ד לאו נודע הערב על הכוונה להתקשר עם המרכז לאתיקה בכדי לגבש קוד אתי לרבני ישראל". וכי, "הרב הראשי סבור כי לא ייתכן שגוף שאין לו כל זיקה לרבנות והחברים בו אינם מבינים כלל את אופיו הייחודי והרגיש של מוסד הרבנות ייגש לגבש קוד כזה".

הגורמים הסבירו, כי "גם כללי האתיקה לדיינים גובשו ע"י נשיא בתי הדין (דאז) הראשון לציון הגרש״מ עמאר שליט״א בהסכמת דייני ביה"ד הגדול".

"הרב הראשי סבור שכללי אתיקה לרבנים ייכתבו על ידי רבנים בלבד!", מציין הגורם, ומוסיף, "רבני עיר ורבני קהילות שאמונים על האתיקה המסורה מסיני, ולא על ידי גוף חיצוני שאינו אוביקטיבי ואף חלק מאנשיו יצאו בגלוי כנגד מוסד הרבנות".

ל'בחדרי חרדים' נודע כי, הגר״ד לאו פנה אמש (שלישי) למנכ״ל הרבנות משה דגן, בדרישה דחופה לעצור לאלתר את ההליך ולקיים דיון דחוף בנושא.

כזכור, 'בחרדי חרדים' חשף אתמול, כי בעקבות תלונות רבות על תפקוד רבני הערים, ברבנות הראשית יוזמים גיבוש תקנות וניסוח קוד לתיפקוד רבני הערים, זאת כחלק מיוזמה שהעלה ארגון 'רבני ישראל'. 

לצורך כך, הגיש המשרד לשירותי דת, בקשה לפטור ממכרז, המבקש לגבש קוד אתי לרבני הערים. ע"פ הבקשה, הסיבה לפטור היא מכיוון שמדובר ב"ספק יחודי", הרבנות מבקשת ע"פ בקשת הרבנות להשתמש בשירותי "המרכז לאתיקה ירושלים" בעלות של 45.00 ש"ח, כשהמרכז, יחד עם ועדה מיוחדת שתוקם יגבש 'קוד אתי' לרבנים. 

בבקשה נכתב, "ארגון רבני ישראל המאגד רבני ערים מבקש לגבש קוד אתי לקביעת נורמות התנהגות לרבני עיר באופן שיסייע להם למלא את תפקידם על פי נורמות של טוהר מידות והקפדה על סדרי מנהל תקינים. לשם גיבוש הקוד האתי הנזכר, מבוקש להסתייע בגוף חיצוני שהוא בעל מומחיות בתחום האתיקה ועוסק בליוי גופים שונים במטרה לגבש מסמכי קוד אתי". 

מי שתגבש את הקוד האתי, היא וועדה מיוחדת שתוקם ובה יטלו חלק שבעה נציגים. הוועדה תורכב מרבנים, מנכ"ל הרבנות, יועמ"ש של הרבנות ושני נציגים מטעם המשרד לשירותי דת, שיפעלו יחד עם 'המרכז לאתיקה', שהוא הגוף היחיד בישראל העוסק בליווי גופים במטרה לגבש מסמכי קוד אתי ולו יש את המומחיות והניסיון ללוות מהלך של גיבוש קוד אתי מסוג זה. 

בבקשה לפטור ממכרז נכתב כי, "יודגש, כי למרכז האתיקה ניסיון רב בגיבוש קוד אתי בתחומים שיש להם השקה לתחום רבנות עיר. כך, בעבר בשיתוף מרכז האתיקה גובש קוד אתי לראשי רשויות מקומיות. לצורך גיבוש הקוד, צפויות להתקיים מספר ישיבות במשרדי המרכז לאתיקה בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטיים. מדובר במכלול של תוכן מגוף שמלווה ושותף בגיבוש הקוד, ובמעטפת האירוח, ולא ניתן לנתק בין השניים".

עוד בנושא:
בעקבות תלונות על רבני הערים: הרבנות תנסח "קוד אתי" לרבנים

 
 
אולי יעניין אותך גם
תגובה אחת בדיון אחד שלח הדפס
תגובות
לעצור מיד את הבושה והחרפה. זו המדרגה הנמוכה ביותר  
 09:31 13/06/2018

מי שיזם אותה רפורמי בור כופר ברצונו לבזות תורת ישראל אך אין זה אומר שהמשימה הזו לגבש נהלים ברורים על פי התורה לפי כללי המוסר אינה משימת הרבנות הראשית והיא זו שחייבת לנער ולעורר רדומים והיא זו שחייבת להקפיד על מינוי הראוי ולא הקשור והמקושר והייתה יפה שעה קודם ויותר יפה היה אם לא היו אלה שמונו זקוקים לניעור על דברים שכל תינוק יודע מבלי ללמוד. זו בושה וזו חרפה. אלה שכופרים בדת ילמדו מוסר את אלה שכל חייהם למדו תורה. לא נשמעה כזו מעולם. היחיד שראיתי בגוף זה היינו המכון לאתיקה שהוא דתי זה אותו אחד שנוהלה מלחמה שלא למנותו לרב ראשי בשל דעותיו והשקפותיו הנוטת לרפורמים בחלקן. דוד סתיו שמו עתה מי שלא קבלו כרב ראשי יקבלו כמורה הנבוכים של כל הרבנים והוא היחיד שם שיש לו קשר לדת. תרגילים מסריחים מבית היוצר של בתי המדרש של בלעמים רפורמים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1