1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חוץ

נגמרה הבושה: פוליטיקאי רוסי הרים כוסית "לחיי השואה"

אז מה אם כעת 2013 • מתמודד על ראשות העיר במוסקבה, הזוכה לתמיכת המערב, מתבטא בפומבי נגד היהודים • על החרדים: "גנדרנים בכובעי שועל ומלבושים בלויים"
אלי כהן, בחדרי חרדים , י"ט אלול תשע"ג 25/08/2013 17:52

דוד קורן מרים כוסית לחיי השואה. ילד יהודי בזמן המלחמה, צילום: דוד קורןיהודים וחברי קבוצות אתניות אחרות בבירת רוסיה חוששים לצאת בגלוי נגד מתמודד
על ראשות העיר מוסקבה, הקורא לבצע "טיהור מלא" בזרים - לאחר שקיבלו איומים מתומכיו.

הבלוגר הרוסי, אלכסיי נבלני, קנה לו אוהדים רבים ברוסיה ובמערב הודות למלחמתו העיקשת נגד הנשיא הרוסי ולדמיר פוטין. נישא על גלי האהדה הללו, החליט נבלני להתמודד על ראשות עיריית מוסקבה בבחירות שיערכו בעיר בתחילת החודש הבא.

אלא שללוחם בשחיתות והקורא להגנת הדמוקרטיה ברוסיה, כך מתברר, יש פן פחות ידוע במערב – התבטאויות אנטישמיות ו-קסנופוביות (שנאת זרים) חמורות ביותר - אמירות המעוררות חששות כבדים בקרב יהודים וקבוצות אתניות אחרות בבירת רוסיה, שעלולים למצוא עצמם חיים תחת ראש עיר אנטישמי וקסנופוב.

במסיבה שהוקדשה לחגיגת שנה לקיומו של העיתון "The New Times", הציע המתמודד לראשות עיריית מוסקבה "להרים את הכוסית הראשונה - לחיי השואה", ובפוסט שהעלה לבלוג שלו הוא מכנה יהודים דתיים כ"גנדרנים בכובעי שועל ומלבושים בלויים", וציין "מי שרוצה לחיות ברוסיה חייב להפוך לרוסי במלוא מובן המילה".

ולא רק יהודים על הכוונת של הבלוגר "הליברל". בסרטון שהופץ במוסקבה הוא מגדיר "קווקזים כהי עור" כ...מקקים ומציין: "אף שניתן להרוג מקקים עם נעל, במקרה של בני אדם אני ממליץ על אקדח".

אלכסיי נבלני – המקפיד להשתתף בקביעות במפגן הלאומני "הצעידה הרוסית" (Ruskiy Marsh) הלהיב את גלוחי הראש שמולו בדברים בוטים על הטיפול הראוי מבחינתו בזרים ובמהגרים: “זו ארצנו, וחובתנו לחסל את הנוכלים שמוצצים את דמינו ואוכלים לנו את הכבד... כל המהגרים הם עששת שהורסת את הציבור הרוסי, לא צריך להרביץ לאף אחד – כל מי שמפריע יגורש ביד חזקה. צריך טיהור/חיטוי מלא".

ומה אומר נבלני עצמו על הטענות נגדו?

"לאומנות מסוכנת אך ורק כשהיא מחתרתית, לעומת זאת כאשר היא נמצאת בשלטון אז היא מתמתנת", אמר וציין כי גם ראש עיריית רומא שייך לניאו-פאשיסטיים ובינתיים, הדגיש, "לא היו פוגרומים במקום".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נו מה אתם מתרגשים?? ביננו כולם יודעים שאם האשכנזים היו  

  אמנון

  • נכון. וגם היו חוטפים ילדים ספרדים ומהדם שלהם עושים מצות בפסח 

   לוי

 2. הד' מדבר מהגרון של הרוסי.התרגום:יהודים רוסים תלכו  

  יפהיבנאל

 3. תגובה שלילית  

  Eliyahu Shvalb

 4. הגר"ע יוסף צודק! עדיף לחיות עם אנטישמים ולא להתגייס לצבא הפריצות לישראל  

  זו שזוכרת

 5. ממתי יש להם בושה אתמול השתלם לו לומר כך והיום משתלם לו לאמר כך מה הפליאה כנראה למדו מהפוליטיקאים הישראלים  (ל”ת)

  המעורר

 6. אתה לא אשם זה הריגשי נחיתות של כהיי העור ושיער , והערצה לבלונד החסון הקר מדברים מגרונך רוסי טהור יקר !  (ל”ת)


 7. מה לעשות? יש משהוא במה שהוא אומר, מה לעשות?  

  חסידיש עם "שועל" על הראש

 8. למה אתם מפרסמים שטויות שנשלחו ע"י משרד יח"צ של טל רבינא?  

  גולש ממוצא רוסי