1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

מרגי: "פירון איננו יודע להיות שר החינוך של כולם"

בעקבות הסערה בבית שמש: חה"כ מש"ס תוקף את שר החינוך על התנהגותו כלפי החינוך החרדי וצרכיו
Print אלי כהן , ז' אלול תשע"ד 02/09/2014 12:20

יעקב מרגי. צילום: פלאש90 מרגי. צלם: פלאש 90

ח"כ יעקב מרגי פנה היום (ג) במכתב דחוף לשר החינוך שי פירון לפעול בדחיפות למציאת פתרון הוגן והולם לבנות החרדיות בעיר בית שמש.

ח"כ מרגי פתח את מכתבו על המחסור במבני חינוך בעוד המגזר החרדי המונה כ-80% מכלל מערכת העירונית בעיר בית שמש. מצוקת מקומות הלימוד לבנות חרדיות נגזרת ממחסור במבני חינוך ובנוסף קרקעות, אותן ניתן לנצל להצבת מבנים יבילים.

למרות האמור, החליט משרד החינוך בראשותו של השר שי פירון כי למקום יינתן צו סגירה, זאת על אף שהכיתות שהועברו לבית הספר החרדי, עמדו עד עתה ריקות, כאשר מנגד עשרות תלמידות חרדיות נותרו ללא מקום לימודים מסודר.

ח"כ מרגי תקף במכתבו את שר החינוך, כי במקום לקבל החלטות ענייניות ומקצועיות בתיאום עם עיריית בית שמש בחר השר "בצעד פזיז, חד צדדי, להעניק צו סגירה ללא מתן פתרון אמיתי הולם".

צעד זה, מבהיר ח"כ מרגי מצטרף להחלטה קודמת בעניין שלא להחיל את תוכנית הקייטנות במוסדות החינוך החרדיים - המוכר שאינו רשמי ומוסדות הפטור, במסגרת הטבות הקייטנות של משרד החינוך, בטענה אותה השמיע השר פירון בוועדה לביקורת המדינה כי אינו מחויב לחינוך החרדי.

"צר לי, שאינך מסוגל להיות שר חינוך של כולם, אלא רק של 50% מילדי ישראל", סיים מרגי את מכתבו ודרש מהשר פירון לפעול בדחיפות למציאת פתרון הוגן והולם בהתייעצות עם ראש עיריית בית שמש מתוך כבוד לשיקול דעתו של ראש העיר בנדון, כפי שהינו מכבד את שיקול דעתם של כל ראשי הרשויות בארץ בחלוקת כיתות הלימוד בארץ.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. את ילדי שס הוא הפך לחיקוי עלוב וזול של האגודה  (ל”ת)


  2. אני מוכן להתערב שאבותיו של פירון הם גויים שנטמעו בתוך עם ישראל.כמו כל שמאלנים.  


  3. שר החינוך צריך להיות טוב לכולם .זהו החינוך בעצמו.  (ל”ת)

    יפה יוסף

  4. בושה למשרד החינוך !