1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

חזית דתית-חרדית: חוק נגד הרפורמים

פסיקת בג"ץ בעד הרפורמים הובילה להצעת חוק חדשה חוסמת בג"ץ, שתמנע את ביצוע הפסק שניתן בשבוע שעבר
Print עקיבא ווייס , ח' אדר תשע"ו 17/02/2016 15:16

דרעי ובנט, צילום: מרים אלסטר, פלאש90 דרעי ובנט, צילום: מרים אלסטר, פלאש90

חזית חרדית-דתית על חוק עוקף בג"ץ בנושא מקוואות לרפורמים: חברי סיעות יהדות התורה, ש"ס ו'הבית היהודי' חתמו היום (ה') על הצעת החוק של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, שתקבע כי המקוואות בישראל יפעלו בהתאם להנחיות הרבנות הראשית לישראל, מדובר בחקיקה שתמנע את פסיקת בג"ץ האחרונה בנושא.

כזכור, ביום חמישי שעבר קיבל בית המשפט העליון את ערעור התנועה הקונסרבטיבית והתנועה ליהדות מתקדמת הרפורמית, וחייב את המועצות הדתיות לאפשר להן לעשות שימוש במקוואות שברשותן, לשם גיור.

הדיון, שנערך בהרכב שלושה שופטים, נשיאת בית משפט העליון מרים נאור, המשנה לנשיאה אליקים רובינשטיין והשופט סלים ג'ובראן, עסק בהחלטת המועצה הדתית באר שבע למנוע מהתנועה המסורתית (הקונסרבטיבית) והתנועה ליהדות מתקדמת (הרפורמית), להשתמש במקוואות שבתחומה לשם עריכת טקס גיור על ידיהן.

בפסק הדין קבע בית המשפט כי "הערעור מתקבל איפוא במובן זה שהמשיבים 1 ו-2 יאפשרו למתגיירים מטעם המערערות לטבול במקוה ציבורי בבאר-שבע, לרבות נוכחות בית-דין מטעמן במהלך הטבילה".

הראש"ל הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף תקף את החלטה - "החלטתו האומללה של בית המשפט לאפשר לרפורמים וקונסרבטיבים לטבול במקוואות שמיועדים לכלל הציבור היא שערורייתית, הרפורמים עושים שימוש בהלכה לצרכיהם רק כאשר נוח להם וחותרים תחת זהותה היהודית של מדינת ישראל.

"בית המשפט לא יכול בידו האחת להשביע את רצונו של קומץ זעיר ובידו השנייה לפגוע פגיעה אנושה ברבבות יהודים שמעוניינים בחיים יהודיים על פי ההלכה, ובהמשך שמירת זהותה היהודית האמתית של המדינה".


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה עם מכסות הגיוס מהציבור החרדי???  

  יעקב מירושלים

  • חייל חרדי=לראות ולקנאות. (ל”ת)

   בעריש

 2. רפורמיות-חרדיות[כפי שהיא באה לידי ביטוי כיום]-קראות. כולם בכלל נעבך' תנוקות שנשבו, ועלינו לקרבם העבותות אהבה. וישובו לדת האמת בעז"ה.  (ל”ת)

  דעת ה"חזון-איש".

  • גיסי שליט"א, נטש את החרדיות, לקהילות עובדי ה' ביושר.והוא ורעייתו וכל הנלווים אליהם, רואים הצלחה גדולה ברוחניות ובגשמיות. וה' עימם.......... (ל”ת)


 3. מה הבעיה?  


 4. איזה שופטים ימח שמם. ערב רב שונא תורה.  (ל”ת)

  אמת

 5. יותר חשוב שהמדינה תשקיע כסף במחקרים רפואיים במקום לבנות קזינו  

  המדינה לא צריכה לממן את תוכנית הטלביזיה ארץ נהדרת

 6. אנא מיזרוכניקים טמאים צאו מ"בחדרי" לכו לקוקר או ל"סרוגים" ושם תכתבו את השקפתכם המעווותת, צאו טמאים!!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)

  שונא מיזרוכניקים

 7. מזה השנאת חינם