1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

לאחר שנת מאסר: הרב יאשיהו פינטו השתחרר הבוקר מכלא ניצן

עם נהג ושני עוזרים בלבד יצא ראש מוסדות 'שובה ישראל' הרב יאשיהו פינטו את שערי הכלא, לאחר ריצוי עונש המאסר המלא שנגזר עליו לאחר שהורשע במתן שוחד ושיבוש הליכי משפט • כל הפרטים על סדר הימים הקרובים מחוץ לכותלי הכלא
אלי יעקובי , כ"ז טבת תשע"ז 25/01/2017 07:31

הרב פינטו עם כניסתו לכלא לפני כשנה, צילום: תומר נויברג, פלאש90 הרב פינטו עם כניסתו לכלא לפני כשנה, צילום: תומר נויברג, פלאש90

בשעת בוקר (רביעי) מוקדמת השתחרר הרב יאשיהו פינטו מבית הכלא ניצן, לאחא שסיים לרצות את שנת המאסר שנגזרה עליו במסגרת הסדר הטיעון, בו הודה במתן שוחד לתת-ניצב אפרים ברכה ז"ל, ובשיבוש הליכי משפט.

במהלך שהותו בכלא כתב הרב כ-15 ספרים תורניים, זאת לצד 13 קונטרסים שהופצו עוד בזמן שהותו במצער בלא פחות משני מיליון עותקים בקרב קהילותיו בארץ ובעולם. אחד מחסידיו מספר לוואלה חדשות כי "השנה האחרונה ליכדה את קהילת הרב. המשכורות הועברו, התרומות המשיכו לזרום ורק הרגשנו חיסרון שהרב היה בכלא". על אף שכניסתו לכלא לוותה עם מאות מתלמידיו, הבוקר נרשם שקט, אולי עקב השעה המוקדמת, והרב שב לביתו עם נהג ושני עוזרים בלבד.

למרות מצבו הרפואי, הרב ריצה עונש של שנת מאסר מלאה - זאת עקב סירובה של הפרקליטות לקיצור שליש מעונשו, וערעורה נגד ועדת השחרורים שהתקבל בבית המשפט. הרב פינטו מסר כי "הרב הודה וברך באופן אישי את הסוהרים, השוטרים, הרופאים ועובדי המנהלה שעשו ככל שלאל ידם להקל את שהותו, ולסייע בהקלת מצבו הרפואי למרות לחצים מצד גורמים אינטרסנטיים למנוע זאת. יחסם ראוי לכל שבח ותודה מעומק הלב".

ככל הנראה צפוי היום הרב יאשיהו פינטו להשתתף בהכנסת ספר תורה בקבר רבי שמעון בר יוחאי שתיערך היום. מחר ימסור הרב את השיעור הקבוע באשדוד בנוכחות מאות תלמידיו ומעריציו, לאחר שמאז כניסתו בשערי הכלא לא עשה זאת, למקום צפוי להגיע קהל רב, ובקרב תלמידיו ניכרת ההתרגשות הרבה. במהלך השיעור יתייחס הרב, מן הסתם, לתקופת שהותו בכלא.

כזכור, כפי שסוקר בהרחבה ב'בחדרי חרדים', הרב יאשיהו פינטו הורשע באפריל 2015 במתן שוחד ובשיבוש הליכי משפט ונדון לשנת מאסר בפועל. שלושת שופטי בית המשפט - יצחק עמית, צבי זילברטל ומני מזוז החליטו לשלוח את הרב פינטו לכלא, ולא לקצר את עונשו לחצי שנת עבודות שירות כפי שביקש.

משפחת ברכה הגיבה על שחרורו של הרב פינטו: "אנו מכבדים את החלטת כבוד בית המשפט שגזר על יאשיהו פינטו שנת מאסר. משריצה את מלוא העונש שנגזר עליו, אין לנו כל עניין בקורותיו או מעשיו של מר פינטו, וכפי שעשינו עד כה נמשיך לפעול להנצחת פועלו ודרכו של יקירנו, תנ"צ אפרים ברכה ז"ל, למען הדורות הבאים".

ברכה שימש כראש היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה. היה מקורב בתחילה לרב פינטו, ב-2012 דיווח ברכה למפקדיו כי הרב פינטו הציע לו שוחד בתמורה להעברת מידע על חקירה שבה היה מעורב. ב-5 ביולי 2015 נמצא ברכה מת ליד רכבו בנסיבות טראגיות.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה הוא שאמר שיותר הוא לא רב?  (ל”ת)


  • קדנציה שניה 


  • הוא ממשיך להיות רב ? כי הוא הודה שהוא לא (ל”ת)


 2. הרב קודש קודשים שנעשה לו עוול גדול אלפים מחכים אחשו ברבי שמעון לכבוד הרב  

  יהודה

 3. הרב נתפס על כמה מאות אלפי דברי תורה, והואשם על שיבושי הפילפולים  (ל”ת)

  מיכה

 4. הרב צדיק וקדוש שהחזיר אותי בתשובה ועוד אלפים כמוני אשרו אשרי חלקו ולכל  

  דוד

 5. פינטו ביקש שלא יקראו לו רב, כדי למנוע חילול ה' בפרהסיה.  

  שריר

  • הרב צדיק וקדוש ותורתו וקדושתו וזכות אבותו הקדושים איתו ואתה רשע מרושע וקנאי (ל”ת)

   לאה

 6. בקרוב באגף החרדי בכלא מעשיהו, מחלקה נפרדת לרבנים שאינם סוטים.  

  שריר

 7. חיבר 15 ספרים...חחחחחח  

  שמעון

  • אתה לא נורמאלי