1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

יוצאים בשאלה? אייכלר תוקף עם חוזרים בתשובה

את התגובה להצעת החוק של ח"כ מיקי לוי לפטור מביטוח לאומי ליוצאים בשאלה, הגיש אייכלר יחד עם הצעה משלו • צפו בשתי הצעות החוק והשוו
Print יעקב גרודקה , כ"ז טבת תשע"ז 25/01/2017 09:26

ח"כ אייכלר, פלאש90 ח"כ אייכלר, פלאש90

חבר הכנסת ישראל אייכלר רק קם מהשבעה על אביו ז"ל, וכבר הוא משגר את חיצי חריפותו הפרלמנטרית: "בחדרי חרדים" חושף כי השבוע הגיש אייכלר הצעת חוק שבאה לסייע לאוכלוסיית החוזרים בתשובה בישראל, ולפטור אותם מתשלום דמי ביטוח לאומי - זאת בכדי "להקל על הקושי ממנו הם סובלים".

הצעת החוק של אייכלר באה להשיב אש בתגובה להצעת החוק של ח"כ מיקי לוי מ'יש עתיד' שמבקשת לפטור את היוצאים בשאלה מתשלום דמי ביטוח לאומי, בשל "הקושי הכלכלי החמור ממנו הם סובלים". אליבא דאייכלר, גם החוזרים בתשובה סובלים מקושי, ומן הראוי לפטור דווקא אותם מתשלום דמי הביטוח הלאומי.

אייכלר הגה את הרעיון על מנת להצביע על חוסר ההיגיון שיש, לדבריו, בהצעת החוק של לוי. הח"כ הבעלזאי אף נטל את נוסח הצעת החוק שדורשת לסייע לחוזרים בשאלה – השאיר אותה על מקומה, שינה בה את המילים מ"חוזרים בשאלה" ל"חוזרים בתשובה" ומעט מדברי ההסבר, ושיגר אותה למזכירות הכנסת.

בדברי ההסבר לחוק כתב אייכלר כי "החוזרים בתשובה מתקשים בין היתר במציאת תעסוקה וברכישת מקצוע בשל המעבר החריף מחברה חילונית לחברה דתית – חרדית, ומהפער העצום ביידע ובסיגול אורחות החיים שהם מחוייבים להשלים. עקב כך, חוזרים בתשובה סובלים מקשיים כלכליים".

לסיום נכתב בהסבר להצעת החוק: "מתן הסיוע לחוזרים בתשובה בחוק זה נובע מתוך רצון תועלתני לשלבם בחברה החדשה שלהם, ומרצון לקדם שוויון בין אוכלוסיות שונות. הצעת חוק זו מבקשת לסייע לחוזרים בתשובה להתמודד עם הקשיים שתוארו לעיל באמצעות פטור דמי ביטוח לאומי, שצפוי להקל על הקושי הכלכלי החמור ממנו הם סובלים".

צפו בשתי הצעות החוק וחפשו את ההבדלים.אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אפי' לא התאמץ לשנות את נוסח התיקון, רק את הכותרת וההסבר. עצלנות, מישהו???  (ל”ת)

  מישהו

 2. היהדות החרדית צריכה כמה ישראל אייכלרים ולא חבילות חמאה בכנסת  (ל”ת)


  • אייכלר לא חמאה אבל גבינה מקולקלת (ל”ת)


 3. אם כבר ידרוש ביטוח לאומי שלילי לחוזרים בתשובה  

  שריר

 4. דמגוג, הללו עם מקצוע והללו חסרי כל כלים.  


  • ממש אבל ממש לא דומה ! לחוזרים בתשובה יש עבר של לימודי ליבה או אקדמיים וזה שחזרו בתשובה לא מוחק את הידע שצברו 


 5. אייכלר ענק אני בעד  

  השקופה

 6. הוא לא דמגוג  

  ייי

 7. כל הכבוד הרב אייכלר  

  אלי

 8. חוק מגזרי ולא שוויוני כראוי למפלגות ומחלוקות.  

  יפה יוסף

 9. אייכלר  

  יהודיה