1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

פרשת וילר מסתעפת: מפליל שהופלל, שיבוש חקירה ועו"ד שהסתבך

מפליל שהופלל, הארכת מעצר בהסכמה, ניסיון לסבך עורך הדין ששימש כסניגור - כל זה רק חלק מההתרחשות המפותלת בפרשת בני הזוג וילר שנעצרו באוקראינה • סדרת גילויים חדשים ב'בחדרי' על הפרשה המסעירה את המגזר החרדי
אלי שלזינגר , כ"ו שבט תשע"ז 22/02/2017 22:41
תגיות:

מעצר הזוג וילר. צילום: censor.net.ua מעצר הזוג וילר. צילום: censor.net.ua

התפתחות נוספת בפרשת וילר: המשטרה מנסה לגייס מבין העצורים עד תביעה או עד מדינה, כדי להצליח אחת ולתמיד לפצח את פרטי הפרשה במדויק – אך הסיפור מסתבך יותר ויותר, כשאחד העצורים היתל בחוקרי המשטרה, ואחד מעורכי הדין הופך הוא עצמו למעורב.

כך, הפרשה שהחלה כתיק בו הושתלו סמים לתיקם של בני זוג בעת שהותם באוקראינה, כדי להפלילם – הפכה לפרשת מתח פלילית הראויה לעיבוד לספר או לסרט.

"בחדרי חרדים" שעוקב אחר הפרשה וחשף את כל חלקיה, ממשיך להביא פרטים מפתיעים עד הזויים, על איך התגלגלה פרשה אישית משפחתית - של בני זוג, לסיפור מתח פלילי שסופו אינו ידוע ובלתי ניתן להערכה, אבל מרתק על כל חלקיו.

כזכור שני בני הזוג חני ברנסדופר-וילר ובעלה פנחס וילר, נישאו למורת רוחם של כמה גורמים בחסידות גור. לאחר זמן מה, הם נעצרו באוקראינה לאחר שנמצאו סמים בכבודתם. אך כמתברר אלו הוטמנו בכליהם במזיד והם שוחררו אך נאסר עליהם לצאת מהמדינה. משטרת ישראל פתחה בחקירה, לבדוק מי עשה זאת.

כפי שדווח ב'בחדרי', נעצרו לאחרונה שלושה חשודים במעורבות בהטמנת הסמים. שניים מהם הכחישו את החשדות כנגדם ושוחררו ללא תנאים. אחד מהם, ח' תושב חיפה נותר במעצר.

אלא שבינתיים נעצר חשוד נוסף, בשם א'. "לאחר התפתחות דרמטית ברמה שלא חשבנו שתהיה" - כך לדברי חוקרי ימ"ר ירושלים. מעצרו הוארך בהסכמה בשמונה ימים.

אז מה היא אותה "התפתחות הדרמטית" עליה דיברו חוקרי המשטרה?

ל'בחדרי' נודע, כי במהלך החקירה הגיעו החוקרים לא' והוא זה שטען שמר ח' החיפאי, הוא שהשתיל את הסמים ובכך ניסה להפליל אותו. עדותו היא שהובילה למעצרו של ח'. החוקרים אף ערכו עימות בין השנים ובמהלכו הטיח א' בפניו של ח' כי הוא זה שהטמין את הסמים אצל וילר. ח' הכחיש זאת.

וכאן חלה ההתפתחות הדרמטית: לאחר שהטיחו בו את החשדות, ח' חשף בפני החוקרים כי בידיו ראיות, כולל הקלטות, שיוכיחו כי לא הוא היה שותף לפשע, אלא דווקא א' - זה שניסה להפליל אותו, הוא האיש.

תחילה סירב ח' להעביר את הראיות לחוקרי המשטרה, משיקולים הלכתיים. אך לאחר שמקורביו התייעצו עם רבנים - כך לטענתם, ח' העביר את הראיות כולל ההקלטות לידי חוקרי המשטרה - מה שהביא למעצרו של א' השבוע.

בנוסף לחשד שהוא בעצם העבריין בפרשה, א' מסר לחוקרים כחלק מהראיות להפללת האחרים, מידע שגוי. והוא מואשם גם בבידוי ראיות.

ועוד ממעלליו של א': כפי שעולה מהפרטים שהגיעו לידי 'בחדרי', הוא שלח את החוקרים, בטרם מעצרו, לבצע חיפוש בבית פרקליטו לשעבר, מאחר ולדבריו בידיו ראיות המפלילות את ח'. בבית עורך הדין לא נמצא דבר.

שלב הזוי בהתפתחות הפרשה הגיע כאשר עורך הדין, לאחר שקיבל את אישורו של א' באמצעות לשכת עורכי הדין, והסיר את חסינותו בתיק, (וכך רשאי היה לשתף פעולה עם המשטרה), העביר לחוקרים הודעה ששלח אליו החשוד - בו התריע בפניו מראש על החיפוש.

כלומר, א' גם שלח את השוטרים לביתו של עורך הדין, וגם הודיע לו מראש שהשוטרים בדרך לביתו. ועוד בטרם הגיעו חוקרי ימ"ר ירושלים לביתו של עורך הדין, שיבש א' על פי החשד את החקירה, בכך שעדכן אותו על החיפוש שאמור להתבצע בביתו.

א' אם כן, גם ניסה להפליל את ח', גם שלח אותם משום מה לעורך דינו, וגם שיבש את החקירה, הודיע על כך מראש לעורך הדין, והיתל בחוקרים.

בעקבות מעשיו, א' נעצר. לדברי פרקליטו, עו"ד צבי רוזנטל, הרקע למעשיו התמוהים של א' הוא לחץ שהפעילו עליו החוקרים לשמש כעד מדינה. "החשוד הערים על המשטרה לאחר שסירב להיות עד מדינה".

א' החשוד ניסה לשחרר את עצמו מהתיק, על ידי הפלת התיק על ח'. בתגובה, ח' ביצע את אותו מעשה והפליל אותו. ושניהם בשלב זה מסובכים בתיק, והמשטרה מסובכת עוד יותר, שכן היא איננה מצליחה להגיע לתוצאה חד משמעית.

כאמור, היום (ד') הובא ח' לבית משפט השלום בירושלים שם הוארך מעצרו שוב, בהסכמת פרקליטו, ביומיים נוספים עד ליום שישי. מעצרו של א', הוארך שלשום עד ליום שני הבא. הוא אושפז בבית חולים לזמן מה בעקבות חולשה, אך שב למעצר.

עו"ד צבי רוזנטל פרקליטו של א' אומר הערב ל'בחדרי', כי הוא מנוע מלמסור פרטים כדי שלא לשבש את החקירה. "כשהתמונה תתבהר תוך מספר ימים, כשיחתם הסכם עד מדינה (עם ח') נגד אלו שהתלוננו נגדו, אוכל להתייחס". עו"ד שלום בן שבת, פרקליטו של ח' מסר כי בשלב זה הוא מסרב להגיב לדברים.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אנשים מאוד מתוחכמים. נטולי רגשות. אכזריים ביותר. אין אלוקים.  (ל”ת)

  וואי וואי

 2. בית משוגעים  

  יוסף

 3. מה עם הזוג ?  

  נחמן

  • הם התחתנו בקייב והם מצפים לילד שיהיה מזל טוב 

   הזוג

 4. פרשת וילר  

  אברהם

 5. בסך הכל הם אנשים טובים שריחמו על הילדים שנשארו ללא הורים  

  מני

  • תשתוק מושחת. אין לך מושג מה היה שם, חצוף (ל”ת)

   בן תורה

  • הלזאת יקרא רחמנות 

   עמי

 6. א ח כולם מושחתים  (ל”ת)

  משה

 7. א הוא עבריין מועד  (ל”ת)

  י

 8. מה עם אשתו המקורית של וילר?  (ל”ת)

  מירי

  • מגדלת את הילדים לבד  (ל”ת)

   יעקוב

 9. מרתק אך חטטני ללא תועלת  


 10. תראו כמה צריכים לדון לכף זכות.. אם תזכרו בכתבות שהיו בפרשה לפני כחצי שנה מה כולם כתבו עליהם.. כעת ב"ה האמת יוצאת לאור אבל נלמד לא להיות שיפוטיים,  

  ירושלמית

  • וילר 


 11. לכל מי שמזדעזע, אני מכון להפוך ליועץ נישואין שלו, ולסכסך בינו לאשתו ואולי גם להתחתן איה  (ל”ת)

  יועץ נישואין

  • מורידין ולא מעלין 

   לגערער 11

  • גם אם הדבר היה כדבריך, לא זו הדרך להלחם במעשה הלא טוב שעשו. גם בזמן הסנהדרין לא היו נוהגים כך, קל וחומר כעת, מה זה מאפייה פה???? (ל”ת)


 12. זה המחלוקת הידוע בין גור לליטאים אם יש כזה דבר אהבה או רק מצווה וכל צד מוסר את נפשו על הזוג שבנוי משני צידי המתרס  (ל”ת)

  אחד שיודע

 13. בושה וחרפה  

  מ.ח.