1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

הרב אלימלך בורנשטיין זצ"ל - אחיו של הרב שמואל יעקב בורנשטיין ראש ישיבת קרית מלך

גאון בנגלה ונסתר - כך מגדירים מכריו, את הגאון החסיד רבי אלימלך בורנשטיין, אחיו של ראש ישיבת קרית מלך, שהלך הבוקר לעולם שכולו טוב
משה ויסברג , ז' אדר תשע"ז 05/03/2017 10:28

הגר"מ בורנשטיין זצ"ל. צילום: שטורעם הגר"מ בורנשטיין זצ"ל. צילום: שטורעם

ברוך דיין האמת: הבוקר (ראשון) הלך לעולמו בבית החולים השרון בפתח תקווה הגאון החסיד רבי אלימלך בורנשטיין זצ"ל, אחיו של ייבדל לחיים טובים הגאון רבי שמואל יעקב בורנשטיין שליט"א ראש ישיבת קרית מלך. האח זצ"ל מזקני וחשובי חסידי חב"ד בבני ברק. והוא בן 73 בפטירתו.

מאז חג הסוכות האחרון, אז עבר אירוע מוחי קשה ואושפז בבית החולים, היה במצב בריאותי קשה. הבוקר, אחר דלקת ריאות שהסתבכה הוא השיב את נשמתו ליוצרה.

הגאון רבי אלימלך זצ"ל נולד בירושלים בי"ח חשוון תש"ד לאביו הרב ישכר דב בורנשטיין ז"ל ולאמו מרת יהודית צביה ע"ה לבית לובין, משפחה חסידית ירושלמית.

היה מופלג גדול בתורה, וכפי שסיפר אחיו הגדול הגרש"י בורנשטיין ראש ישיבת 'קרית מלך' בבני ברק, כבר בהיותו נער בן 14 נבחן על 600 דפי גמרא עם תוס'. ובמשך כל חייו היה עמל בתורה בכל המצבים. היה דבוק כל כולו באהבת ויראת ה'.

בחייו שימש כמגיד שיעור בישיבת תומכי תמימים חב"ד בלוד ובישיבה בבני ברק שם הרביץ תורה וחסידות. היה מוכר כחסיד אמיתי, גאון בנגלה ובחסידות ובעל מידות תרומיות.

הותיר אחריו את רעייתו שתחי', בניו: השליח הרב משה אהרן בורנשטיין מאשקלון, הרב שמואל בורנשטיין מירושלים, חתנו הרב שניאור זלמן וובר מקרית אתא.

מסע הלוויה היום בשעה 13:30 בצהריים מביתו ברחוב דמשק אליעזר 26 בבני ברק דרך בית הכנסת חב"ד בדרכה לבית הלוויות שמגר בירושלים להר המנוחות שם ייטמן. אחיו הגרש"י יישב שבעה בבוקר בבית אחיו ז"ל, ואחר הצהריים והערב במעונו ברחוב הרב לנדא 7 בבני ברק.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תלמידי קריית מלך התקנאו בתלמידי פוניבז'. אחרי שמרן הגריג"א ישב על אחיו וקיבל כבוד כמנהיג העולם, עכשו גם הגרש"י יזכה לכבוד.  

  מועצת גדולי התורה

  • העיקר, לכולם יש תפקיד עם הכנסה  (ל”ת)


  • מת משמע אינו חי. משמע אינו משיח. (ל”ת)


 2. תשימו תמונה שלו לא של אחיו  (ל”ת)


 3. למה הוא נהיה חבדניק?? לא הבנתי...  (ל”ת)


 4. הרב בורנשטיין מכשרות המלונות הוא הבן שלו???  (ל”ת)


 5. האם הרב בורנשטיין מהמלונות הוא חבדניק משיחיסט? או נורמלי?  (ל”ת)


 6. יהי זכרו ברוך.  

  ג'סי