1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

כך נעלם ה'רנטגן' למכס ושינה את 'נוהל אדמו"ר'

לפי נוהל אדמו"ר, 47 אדמו"רים ורבנים זוכים ליחס מועדף בתהליכי הבידוק בשדה התעופה • ומי ברשימה המיוחסת?
Print יונה שוב, בחדרי חרדים , י"א כסלו תשע"ד 14/11/2013 08:31

פלאש הרב יעקב איפרגן. צילום: פלאש90

מבוכה ל'רנטגן': לפני מספר שבועות חזר הרב לארץ בטיסה מחו"ל, ובניגוד לנהלים לא המתין לבדיקת רשויות המכס ונסע ישירות לביתו בנתיבות, כך מדווח 'מעריב'.

לפי הדיווח הרב יעקב איפרגן, 'הרנטגן', נאסף על ידי נהגו מכבש המטוס, בהתאם ל'נוהל אדמו"ר' המאפשר לרבנים בכירים מסלול מקוצר בהליכי הכניסה והיציאה משדה התעופה, ומתיר להם להם לצאת מכבש המטוס ברכב פרטי היישר לביתם.

לפי הנוהל את רכבו של הרב מלווה צוות של חברת הסעות הפועלת ברשות שדות התעופה והאחראית לבצע עבור הרב את בידוק הדרכונים ובדיקות המכס. אך נציגו של הרב הגיש תצהיר לפיו הוא לא נושא עליו שום דבר המצריך תשלום מכס.

הנציג התבקש להביא למוכסים את תיקי הרב אבל אז התברר שהרב נסע כבר לביתו, בניגוד לנהלים המחייבים אותו להמתין לסיום האישור. כשהתבקש לחזור לבדיקה, הם נענו בשלילה בטענה שהרב כבר נמצא קרוב לביתו בנתיבות. זאת למרות שחלף רק זמן מועט מאז שיצא מהשדה.

ל"מעריב" נודע כי בעקבות האירוע הוציאה רשות שדות התעופה מכתב נזיפה לחברה האחראית והוחלט במכס לשנות את הנוהל, ומעתה הדרכונים לא יושבו לרבנים לפני סיום הבידוק במכס.

לפי הנוהל, שאושר על ידי הרשויות, 47 רבנים ואדמו"רים זוכים ליחס מועדף במסגרתו הם נלקחים לטרקלין 'מצדה' בשדה, בו הם ממתינים להחתמת דרכונם ולבדיקות בטחוניות, שעושה עבורם דייל פרטי, אחר כך הם ממשיכים עם רכבם הפרטי עד לכבש המטוס.

בין הרבנים, הגראי"ל שטיינמן, האדמו"ר מגור, הרב יאשיהו פינטו, רבי אמנון יצחק, אדמו"רי משפחת אבוחצירא ובניו של הגר"ע יוסף.

המכס הגיב על הדיווח ל'מעריב' כי הנסיבות שונות ואין חשד להתחמקות מכוונת של הרב מבדיקת המכס. ולאור ממצאי התחקיר הוחלט על שינויים בתהליך שימנעו הישנות מקרים דומים.

מקורבי הרנטגן מסרו ל'מעריב' כי "הרב והצוות העובד עמו מכבדים את נהלי המכס. במקרה דנן נוצרה אי הבנה בין דייל חדש לנהג שאינו מכיר את הנוהל, והעניין טופל מיידית כך שלא יישנה. בשום שלב לא סירב הנהג לשוב לשדה התעופה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לבדוק באבות בעיקר  (ל”ת)

  קריצה בעין

 2. אז מי ברשימה?  (ל”ת)

  אחד

 3. למה מה קרה?  


 4. אין בסיס חוקי לטיפול ברבנים  

  בניאה

  • לחכי"ם ושופטים יש גם זכויות מיוחדות 

   נזרוחניק

 5. יש לו אולי דין רויידף  

  יודא

 6. הם בכלל לא נמצאים שם במכס