1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

פגיעה חמורה בסטטוס קוו: השר כץ יאשר משחקי כדורגל בשבת

בניגוד לדעתם של שחקני הכדורגל בארץ, שהגיעו כבר להסדר עם שרת הספורט, שר הכלכלה חיים כץ מקדם שינוי דרמטי בסטטוס קוו ופועל לאשר משחקי ספורט בשבת: "אני אראה איך פותרים את זה כדי לתת היתר מסודר לשחק פה בשבת"
Print אהרן רבינוביץ , י"ג אב תשע"ו 17/08/2016 16:13

צילום: פלאש90 (פלאש 90)

מאז קום המדינה לא היה היתר רשמי לשחק כדורגל בשבת, אך הסטטוס קוו בנושא הזה עומד להיפגע באופן חמור, כאשר שר הכלכלה הטרי חיים כץ מתכוון להפר את קדושת השבת ברגל גסה.

על פי דיווח באתר "ONE", השר כץ פועל לקדם היתר רשמי למשחקי כדורגל בשבת, שכאמור לא היה מאז קום המדינה. "אני לא אמנע לשחק כדורגל בשבת. אני אלמד את העניינים ואראה איך פותרים את זה כדי לתת היתר מסודר לשחק פה בשבת" צוטט כץ ב-ONE.

העניין עומד כעת לפתחו של בית המשפט העליון, זאת בעקבות עתירה נגד המשחקים בשבת על רקע העובדה שאין היתר מיוחד כפי הנדרש ממשרד הכלכלה למשחקים בשבת.

בידיעה דווח כי כץ כבר תמך בעבר בקידום היתר רשמי למשחקים בשבת, וכעת הוא אומר כי "אחרי כל השנים הגיע הזמן שיעשו את זה. אני לא חוזר בי, מה שראיתי משם אני רואה מפה".

מארגון שחקני הכדורגל נמסר בתגובה כי "ארגון השחקנים חתם לפני מספר חודשים על הסכם ארוך טווח עם שרת הספורט, ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגות, לפיו יישמר המצב הקיים לגבי קיום משחקי כדורגל בשבת. אנו מצפים שלמרות כוונת השר לא יהיה שינוי וההסכם יכובד".

הנושא עלה לאחרונה לכותרות לאחר ששחקנים רבים, בעיקר בליגת המשנה, דרשו שלא יכפו עליהם לשחק בשבתות. שר הכלכלה דאז, אריה דרעי, אף התערב לטובתם, וכאמור, הנושא נמצא לפתחו של בית המשפט.


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ממשלת הזדון מממנת עבודה זרה וחילולי שבת  

  עבד ה'

 2. הוא אמר את זה לפני שהוא נפגש עם ראש הממשלה בבוקר או אחרי הפגישה?  (ל”ת)

  זה תלוי איך אתם מציגים את סדר השתלשלות האירועים

 3. כנסו לקבוצה הזו בפייס תראו מה הולך בעיר אשקלון  

  אבי