1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

מסע האדמו"ר בצפת: תאנים, יקב ותקיעה בשופר

האדמו"ר ממכנובקא-בעלזא, נפש בצפת ויצא לסייר בעיר: היכן קטף תאנים, איזה יין לגם ומדוע תקע בשופר?
Print משה ויסברג , כ"ב חשון תשע"ז 23/11/2016 19:43

האדמו"ר ממכנובקא-בעלזא, שהה בשבוע האחרון לצורך מנוחה בצפת העתיקה.

האדמו"ר חרג ממנהגו ויצא לסיורים בעיר העתיקה עם המארח אברהם בן אדרת. תחילה הגיע לבית הכנסת "הצדיק הלבן" בצפת, בו טמון זקן התנאים התנא האלוקי רבי יוסף בנאה זי"ע, שם קיבלו גבאי מוותיקי צפת הרב שבאבו, והם נכנסו יחדיו אל הציון, לשאת תחינה לפני בורא עולם לישועת וגאולת עם ישראל.

במהלך הביקור תקע האדמו"ר תקיעה בשופר העתיק במקום, וישב במקום בו ישב התנא ולמד תורה על הסלע הנמצא במקום. לאחר מכן פנה האדמו"ר ללמוד מאמרותיו של התנא במסכת תענית ומסכת ברכות ושמע מפי הגבאי הסבר למה נקרא התנא רבי "בנאה", על שם שהיה בונה חורבות ירושלים לאחר החורבן.

ביציאה מבית הכנסת קטף האדמו"ר, מעץ התאנה שהיה עץ של התנא ולו מיוחסות סגולות רבות.משם פנה האדמו"ר אל כולל 'מערת המגיד', ביתו של מרן הבית יוסף, מקום כתיבת ה"שלחן ערוך" והתגלות המגיד (המלאך) למרן.

בכניסה לביתו של הבית יוםף התרגש האדמו"ר, ולאחר מכן נכנס האדמו"ר עם חסידיו למערת המגיד מקום גילוי המלאך למרן, והדליק נר והתפלל לישועת עם ישראל ולמד הלכות שבת מתוך השולחן ערוך. ביציאה מהמקום פגש האדמו"ר באברכי הכולל ובירכם: שתזכו 'לאסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא' להגדיל תורה ולהאדירה.

את סיום הטיול ב"יקבי צפת" אצל היינן הצפתי משה אלון, שם קיבל האדמו"ר הסבר על ייצור היין במקום וטעם מהיין. הוא בירך את בעל היקב בהצלחה רבה.

צילום: ח.י. שבאבו.אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בקשה נרגשת  

  שאלתיאל

 2. דומה מאד לדודו מהר"א מבעלזא תסתכלו טוב! מדהים!  

  בעזלער

 3. חמוד !!  (ל”ת)


 4. הרבי צדיק צנוע ועניו  (ל”ת)


 5. מי ששם לב צורת הרבי זורח ופורח כאן  

  שמשי