1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

כך ניסו במשטרה לגייס בכיר חרדי להעיד נגד שר מכהן • צפו

בכיר חרדי בשירות הציבורי טוען כי חוקרי משטרה לגייסו כדי שישמש עד מדינה נגד שר מכהן. על פי הדיווח, האיש נחקר בחשד לשחיתות ונושא בתפקיד מרכזי בתחום המינויים: "אמרו לי בעדינות שאם לא אעיד יוגש נגדי כתב אישום" • צפו
אהרן רבינוביץ ואיציק מן , כ"ו כסלו תשע"ז 26/12/2016 23:16
תגיות:

צילמסך ערוץ 1 הבכיר החרדי (צילומסך ערוץ 1)

בכיר חרדי בשירות הציבורי טוען כי חוקרי משטרה לגייסו כדי שישמש עד מדינה נגד שר מכהן בכיר. כך חשפה הערב (שני) כתבת "ערוץ 1", שלי טפיירו. על פי הדיווח, האיש נחקר בחשד לשחיתות ונושא בתפקיד מרכזי בתחום המינויים באותו גוף.

כשדמותו מוצללת וקולו מטושטש, סיפר הערב הבכיר החרדי בראיון ל"מבט", על הדרך בה ניסו החוקרים לגייס אותו להעיד נגד אותו שר, כך לטענתו.

"ביום הראשון בחקירות כבר אמרו לי 'אנחנו לא מחפשים אותך, מחפשים את הצמרת למעלה'. לא אמרו את ההצעות המגונות שלהם, אבל זה היה כבר בחקירות הראשונות" הוא מספר.

(מתוך ערוץ היוטיוב של ערוץ 1)

לדבריו, "החשדות האלה הם מופרכים, לא רציניים. כל ימיי בשירות הציבורי לא קיבלתי שוחד תמורת עבודתי בשירות הציבורי ולא חשבתי על זה. חיי האישיים יעידו על זה, אני חי בצניעות".

הבכיר החרדי מספר: "הם מבקשים ממני במילים מפורשות 'תראה, אתה אדם קטן במערכת, אנחנו לא צריכים אותך, אנחנו צריכים את האנשים מלמעלה'. ואני שואל אותם 'מה הכוונה האנשים מלמעלה?' שיסבירו. אז הם אומרים 'הכוונה זה אישי ציבור, שרים, חברי כנסת. אתה מבין לבד על מה אנחנו מדברים'".

"הם רוצים להגיע דרכי כמו שהם אמרו כל הזמן, להגיע לאישיות פוליטית בכירה ולקעקע בדרכם את המערכת השלטונית שלו" מספר הבכיר החרדי. "אני אמרתי להם כבר כמה פעמים, אני לא הכתובת, כי אין לי מה לתת להם את העניין הזה. כל דבר שהייתי חושב שהוא לא בסדר, אני התרעתי. יש את זה בכתובים. זה שהם ניסו להתעלם מזה, זה בעיה שלהם. לא בעיה שלי, אני עשיתי את מלאכתי נאמנה".

מגיע הרגע שבו הם מציבים לך על השולחן אולטימטום, וגם מאיימים במעצר אם לא תשמש עד מדינה?

"הם אומרים במפורש, שכדאי לי לשמוע להצעה שלהם. הוא אמר את זה בצורה מאוד מנומסת, צורה מאוד נעימה, אבל אומרים מפורש שנלך לכתב אישום ואתה תלך למעצר, תלך לבית כלא לשבע שנים. בין 4-7 שנים אתה תקבל כלא, בפנים".

באיזה שלב אתה מבין באופן מפורש מהחוקרים, שהם לא רוצים את ראשך, הם אומרים לך מפורשות: 'אנחנו רוצים את השר איקס'?

"במפורש כן, 'אנחנו חושבים שיש פה מערכת גדולה' שלא קשורה אליי, שאני בורג קטן שמשתמשים בי, וניצלו אותי לטובת המערכת הגדולה, המושחתת. ככה אמרו לי בפעם הראשונה. בפעם השנייה אמרו, שאני ראש המאפיה ואני ראש המושחתים".

לדבריו, "אין להם שום ראיות גם לעניין הזה, ואני אמרתי להם את זה במפורש. לא קיבלתי שוחד מאף בן אדם וגם מנשוא החקירה, לא קיבלתי שום דבר. זה לא מעניין אותם - הם ממוקדים במטרה להכפיש ולהגיע לפי דעתם לקודקוד".

לסיום אומר הבכיר: "אני חושש מהמערכת הזאת שהיא מערכת מעוותת, אבל אני לא חושש מהאמת, כי את האמת, לא עשיתי שום דבר".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מטבע הדברים אין בכוונתנו להתייחס לנושאים הנוגעים לחקירה מתנהלת, לא כל שכן לסוגיות הנוגעות לכאורה לעדי מדינה, ואין בכך כדי לאשר או להכחיש כל פרט מפרטי הפנייה. למותר לציין כי משטרת ישראל מנהלת חקירות במקצועיות ומתוך הקפדה יתרה על זכויות חשודים ועדים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רודפים את רבי אריה אבל לא יעזור לכם!  (ל”ת)

  גבי

  • בצדק רודפים אותו (ל”ת)


  • רדף את אלי ישי רודפים אותו. (ל”ת)


 2. סדום ועמורה צדיקים ביחס למדינת עמלק וערב רב !  (ל”ת)


  • למה מותר לדרעי להנחית אנשים לתפקידים??? ואסור לחקור?? (ל”ת)


 3. במקרה אחר יש אנשים שמכפישים אדם בתוכנית מלחמה, והם נשלחים מכל העולם  

  זיו

 4. דרעי לכלא  (ל”ת)


 5. בע"ה דרעי ישוב הבייתה למעשייהו  (ל”ת)


 6. יש בורא לעולם. דרעי ישלם על פשעיו. הספרדים מתביישים בו  (ל”ת)

  עמי

 7. שיבדקו גם למה "שתילי זיתים" קיבלו עדיפות אצל דרעי לתקציבי עתק  (ל”ת)

  חובה

 8. הכספים שהעביר למוסדות שיש לו עיניין בהם או בכסף החוזר בשחור  


 9. המשטרה היא המאפיה המאורגנת הגדולה במדינה  (ל”ת)


 10. מאז שדרעי חזר יש ועדה סמויה...  

  אייל

  • אז דרקי למה חזר לפוליטיקא כדי להתעלק עוד פעם? הוא מאפיונר נקודה (ל”ת)


 11. "כלב שב אל קיאו" בגימטריא מכלוף אריה בן אסתר  (ל”ת)


  • חחחח מדויק (ל”ת)


 12. תדייק: הפרקליטות.  (ל”ת)