1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

צפו: השוטר, המתנדב והפליקרים. מי צודק?

צפו בתיעוד: נהג נקנס בשל נהיגתו במכונית עם פליקרים בחזית. לדבריו המכונית שייכת למתנדב בארגון חירום. מי מהם צודק?
Print איציק מן , כ"א תשרי תשע"ח 11/10/2017 01:28

_imagebank_orig_orig_AEA3E49215E1456D85F1ED1B6CFD2357.jpg המכונית. צילום: משטרת ישראלהיום (שלישי), בשעות הצהריים ביצעו שוטרי אגף התנועה פעילות אכיפה כנגד נהגים הנוהגים במהירות חריגה ומסכנים את משתמשי הדרך.

בסמוך לשעה 16:30 בזמן שהשוטרים ממוקמים בצד הדרך על כביש 90 שבדרום, נקלט רכב במכשיר הממל"ז במהירות של 124 קמ"ש כאשר המהירות המותרת בכביש הינה 90 קמ"ש, השוטר שהבחין ברכב זיהה אורות פליקר דולקים בחזית הרכב "כשזיהיתי את הרכב חשבתי שמדובר בניידת משטרה" אמר השוטר.

השוטר הגיב במהירות והחל בנסיעה אחרי הרכב שנעצר בכניסה לקיבוץ יעל, ברכב נכחו 2 נשים ושני גברים השוטר ניגש לנהג ושאל מדוע הוא נוסע עם אורות פליקר בקידמת הרכב וזה ענה "יש לי חבר חובש בכיר".השוטר הסביר לנהג כי רק לרכבי חירום מורשים מותר לנסוע עם אמצעים מסוג זה ובנוסף הראה לו את העבירה הנוספת שביצע והיא נהיגה במהירות של 129 קמ"ש.

בבירור מעמיק יותר נמצא כי לנהג תושב ירושלים בן 27 קיימות 50 עבירות תנועה קודמות כאשר חלקן על עבירות מהירות. בנוסף נמצא כי קיימות לחובתו עבירות פליליות רבות.

כאמור, כנגד הנהג נרשם דו"ח בסך 750 ש"ח בגין מהירות חריגה, ובנוסף נרשם דו"ח בגין התקנת פנס ללא היתר משרד הרישוי.

הנהג, שלומי מרציאנו, הגיב ל'בחדרי חרדים': "נסעתי ברכב ששייך לחברי פראמדיק מד"א, ברכב מותקנים פליקרים כמו ברכביהם של חבריו למקצוע ועוד אלפים רבים מתנדבי כוחות החירום במדינת ישראל. אך אציין מראש שהפליקרים ברכב לא פעלו כלל ועיקר.

"שוטרים נתקלים דבר יום ביומו ברכביהם של אנשי כוחות החירום ומתעלמים מהפליקרים המותקנים בהם - למרות האיסור בחוק. לא זה המקום לעסוק בחוק, אבל בקצרה: החוק חוקק עשרות בשנים לפני שהוקמו ארגוני חירום.

"אמנם, נסעתי על כביש שהמהירות המותרת בו היא 110 קמ"ש וחרגתי עד לכדי 124 קמ"ש. זו עבירה וזה גם לא בסדר מצידי, השוטר עצר וקנס אותי בשל כך - והודיתי לו על עבודתו בימי חג ומועד. (אם הייתי נוהג במהירות של 121 קמ"ש, אפילו לא הייתי 'זכאי' לדו"ח על המהירות)

"לאחר כל הנ"ל, החליט השוטר לקנוס קנס נוסף על התקנת הפליקרים, זה לא דו"ח נגדי. הפליקירם לא פעלו כפי שכבר ציינתי והם הותקנו לצורך הצלת חיים. אך הסרטון חשף את פרצופו של השוטר תרתי משמע.

"דובר המשטרה נכנס להתגוננות מיותרת ובמקום להתייחס ספציפית לעניין הדו"ח המיותר על התקנת הפליקרים - בחר לנסות להכפיש ולהוציא את שמי רע. כנראה שדוברות משטרת ישראל עסוקה בהפעלת מערך שיימינג במקום להתייחס לעובדות הפשוטות".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רגע מותר 90 או 110?  

  נחום

 2. יוני  

  יוני

 3. הנהג רק בן 27 וכבר צבר 50 עבירות תנועה. הוא זה שצריך להתבייש.  

  אבי

  • הוא מסכן אותנו ומתנדב אח"כ לסייע לפצועים... (ל”ת)

   עולם הפוך

 4. מהירות מותרת  

  כביש מס 90

 5. 50 עבירות קודמות זה לא דבר של מה בכך  


 6. תקבל את הדין באהבה ותפסיק לקנטר...הכל משמים  (ל”ת)

  רוטר השומר

 7. פליקרים באופן כללי אסורים בלי הרכב יהיה רשום בתור רכב חרום  (ל”ת)


 8. לא שמעתי כלום  (ל”ת)

  שלו

 9. מוזרר  (ל”ת)


 10. ברור שהמתנדב צודק  

  שלומי

  • ברור? למה מה?! (ל”ת)

   שלום