1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. חינוך

ברכת כהנים המונית למען עם ישראל בכותל המערבי

למעלה ממיליון אנשים פקדו את הכותל המערבי לסיורי סליחות ואמירת סליחות במהלך השבועות האחרונים. חוויה עצומה ומעצימה שכל ניסיון לתארה במילים רק יפחית ממשקלה. המוני אדם מתאחדים במקום ובלב.
צילומים: הקרן למורשת הכותל המערבי
Print בחדרי חרדים , י"ד תשרי תשע"ח 04/10/2017 11:00

למעלה ממיליון אנשים פקדו את הכותל המערבי לסיורי סליחות ואמירת סליחות במהלך השבועות האחרונים. חוויה עצומה ומעצימה שכל ניסיון לתארה במילים רק יפחית ממשקלה. המוני אדם מתאחדים במקום ובלב.

בקרן למורשת הכותל המערבי יוזמים ויוצרים פעילות עניפה, המאפשרת לרבבות, המבקשים לאורך כל השנה, לטעום מההיסטוריה שלנו, הזדמנות ייחודית להתחבר לשורשים העמוקים ביותר ולצעוד בין שבילי ליבו הפועם של העם היהודי.

חג הסוכות שבפתח מזמן עבורנו את המעמד המרגש של ברכת הכוהנים ההמונית בכותל המערבי, שהפך להיות מסורת ארוכת שנים.

מעמד מלא וממלא בהתרגשות, תקווה ותפילה. מעמד בעל חשיבות גדולה לעם היהודי, כי ככתוב בספר "דברי הימים": "וַיָּקֻמוּ הַכֹּהֲנִים הַלְוִיִּם וַיְבָרֲכוּ אֶת הָעָם וַיִּשָּׁמַע בְּקוֹלָם וַתָּבוֹא תְפִלָּתָם לִמְעוֹן קָדְשׁוֹ לַשָּׁמָיִם". )דברי הימים ב פרק ל, כז).

בקרן למורשת הכותל המערבי מזמינים את הכוהנים לרחבת הכותל המערבי, המקום הקדוש לעם היהודי, להתעטף בטליתות ולעטוף ולברך באהבה את עם ישראל בברכה גדולה.
כמדי שנה, ברכת הכוהנים תתקיים במעמד הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, הגאון רבי דוד לאו שליט"א ורב הכותל והמקומות הקדושים, הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט"א.

ברכת הכהנים המסורתית תתקיים ברחבת הכותל המערבי כנהוג בחול המועד סוכות, י"ח בתשרי תשע"ח , ה-8 באוקטובר, 2017. למעוניינים להשתתף במעמד כדאי להגיע מוקדם! מומלץ להשאיר את הרכבים בחניוני חנה וסע של הרכבת הקלה (בגבעת התחמושת או בהר הרצל) ולנסוע עם הרכבת עד תחנת העירייה ומשם לצעוד דקות ספורות לכותל המערבי.

כחלק מהרצון להגדיל את מספר המעמדים המרגשים והמיוחדים לעם היהודי, בקרן למורשת הכותל המערבי שמחו לבשר, כי השנה לראשונה יתקיימו הקפות שניות ברחבת הכותל המערבי והזמינו את הציבור הרחב לחגוג את שמחת תורה "שישו ושמחו בשמחת תורה"- במוצאי שמחת תורה, יום חמישי, כ"ב בתשרי תשע"ח, 12/10/17, בשעה 20:00.
בחול המועד סוכות הציבור הרחב מוזמן בהמוניו לכותל המערבי, הנוגע ללב ובלב של כולנו.

לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר הקרן למורשת הכותל המערבי
אתרי תיירות הקרן למורשת הכותל המערבי


הכותל המערבי
הכותל המערבי הינו אחד מסמליה הבולטים של מדינת ישראל בהווה ומושא ערגה וגעגועים לאורך דורות רבים – מאז נחרב בית המקדש השני בידי הרומאים בשנת 70 לספירה. על פי המסורת היהודית את הכותל המערבי של הר הבית בנו 'העניים' ומסיבה זו נתחבב במיוחד עד שנאמר עליו כי "שכינה לא זזה ממנו מעולם". קרוב לאלפים שנים מהווה הכותל המערבי שריד "חי" לבית המקדש החרב. יהודים מכל קצוות תבל פקדו לאורך הדורות את אבניו העתיקות: מנהיגי קהילות, רבנים ואנשים פשוטים שעלו לירושלים להסתופף בצל הקדושה.

כיום מהווה רחבת הכותל אבן שואבת למעל עשרה מיליון מבקרים, מאמינים ומתפללים בכל שנה. רחבת הכותל המערבי פתוחה לקהל לאורך כל שעות היום בכל ימות השנה.

אתרי התיירות בכותל המערבי

מנהרות הכותל – הקלאסיקה של ירושלים

מנהרות תת-קרקעיות המובילות את המבקר אל חלקיו הסמויים מן העין של הכותל המערבי.
הסיור כולל צפייה במצגות חדשניות, הגעה אל האבן הגדולה ביותר בכותל, אל "מול קודש הקודשים"
ואל תגליות מרתקות נוספות ובהן ברֵכת העפרוני. הסיור כולל הדרכה איכותית ומותאם לכל עונות השנה.

משך הסיור: כשעה ועשרים דקות (פתוח בימים א'-ו')
שפות הדרכה: עברית, אנגלית, ספרדית, צרפתית, רוסית (יש לוודא מראש)
יש להזמין כרטיסים מראש (באמצעות אתר הבית או בטלפון): 02-6271333 https://www.thekotel.org

המסע לירושלים – אתר חדש וייחודי!

מסע אינטראקטיבי מתקדם המוביל כל אדם להתחקות אחר הנתיב בו עברה משפחתו ברחבי העולם במהלך אלפיים השנים האחרונות – מאז נחרבה ירושלים ועד שובנו אליה בעת החדשה. כל מבקר צועד בנתיב היסטורי שונה בהתאם לבחירותיו האינטראקטיביות.
בואו להכיר את עברכם המשפחתי בדרך מקורית המשלבת חוויה ותוכן גם יחד באולם עתיק בן 700 שנה.

משך המסע: 50 דקות (פתוח בימים א'-ו')
שפות הדרכה: עברית, אנגלית, ספרדית, צרפתית, רוסית (יש לתאם מראש)
יש להזמין כרטיסים מראש (באמצעות אתר הבית או בטלפון): 02-6271333 https://www.thekotel.org

מסלול "מאחורי הקלעים" – סיור חדש ומרתק!
במהלך עבודות הפיתוח ברחבת הכותל נתגלו חללים תת-קרקעיים מרשימים ביופיים ועשירים בתגליות. סיור 'מאחורי הקלעים' כולל ביקור במתחמי תגליות חדשים וכניסה אל החללים הנדירים שנתגלו מתחת למסלול מנהרות הכותל הקלאסי. המסלול החדש מהווה אפשרות מושלמת להיכרות חווייתית עם 3,000 שנות היסטוריה – בכל עונות השנה.
משך הסיור: כשעה וחצי (פתוח בימים א'-ו')
שפות הדרכה: עברית, אנגלית (יש לתאם מראש)
יש להזמין כרטיסים מראש (באמצעות אתר הבית או בטלפון): 02-6271333 https://www.thekotel.org


מרכז שרשרת הדורות

סיפורו של העם היהודי החל לפני אלפי שנים ושזור כחוט השני בסיפורה של ירושלים.
במרכז החדיש מוצגות חוליותיה של שרשרת הדורות היהודית באמצעות יצירות זכוכית במשקל כולל של 95 טון, משחקי תאורה ושמע וסרט מרגש המוקרן ב"היכל-האור" המתאר את שחרור הכותל ע"י הצנחנים.
משך הסיור: 50 דקות (פתוח בימים א'-ו')
שפות הדרכה: עברית, אנגלית, ספרדית, צרפתית, רוסית (יש לתאם מראש)
יש להזמין כרטיסים מראש (באמצעות אתר הבית או בטלפון): 02-6271333 https://www.thekotel.orgמבט אל העבר – סיור וירטואלי בתלת-ממד

לראשונה בישראל, ניתן לסייר בבית המקדש השני בטכנולוגיה מתקדמת של מציאות מדומה (virtual reality). הסיור ב 3600 מאפשר למבקרים להתרשם מיופיו ומעוצמתו של המקדש שנחרב לפני כאלפים שנה.
משך הסיור: 15 דקות (פתוח בימים א'-ו')
שפות הדרכה: עברית, אנגלית
יש להזמין כרטיסים מראש (באמצעות אתר הבית או בטלפון): 02-6271333 https://www.thekotel.org


חגיגת בר/בת מצווה בכותל המערבי

משפחות רבות בוחרות לחגוג את האירוע המרגש ברחבת הכותל המערבי ובכך לסמל את המשכיותה של שרשרת הדורות היהודית. הקרן למורשת הכותל המערבי מעמידה לרשות החוגגים מדריכים מנוסים המלווים את האירוע ומסייעים בכל עניין הנוגע להתנהלותו ברחבת הכותל. השירות ניתן כסיוע לציבור הרחב ואינו כרוך בתשלום.
למעוניינים, ניתן לשלב פעילות חווייתית נוספת בתשלום – מידע ניתן לקבל במוקד שירות הלקוחות.
למידע נוסף ולהרשמה: https://www.thekotel.org

מוקד מידע לחוגגים: 5958* 02-6271333https://www.thekotel.org/western_wall_sites/
אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.