1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

הסיעה החילונית בירושלים פרשה מהקואליציה העירונית; היו"ר ברקוביץ יתתמודד לראשות העיר

מאז נחשף בבחדרי דבר ה'דיל' שנרקם בין רבני דגל לאנשי ברקת בעניין חלוקת ירושלים, הפך יו"ר סיעת 'התעוררות עופר ברקוביץ לאופוזיציונר לראש העיר • היום הודיע ברקוביץ כי סיעתו תפרוש מהקואליציה העירונית וכי הוא יתמודד לראשות העיר בבחירות הקרובות
Print צבי סלע , כ"ד חשון תשע"ח 13/11/2017 13:31

סגן ראש העיר יצחק פינדרוס. צילום: נתי שלם מועצת עיריית ירושלים. צילום: קובי הר צביסיעת 'התעוררות' - הסיעה החילונית בירושלים, פרשה מהקואליציה העירונית.

את הסיעה מוביל עופר ברקוביץ, ומאז נחשף בבחדרי דבר ה'דיל' שנרקם בין רבני דגל לאנשי ברקת בעניין חלוקת ירושלים, הוא החריף את התבטאיויותיו נגד ברקת והפך לאופוזיציונר בולט של ראש העיר.

היום בשעות הצהריים כינסה הסיעה מסיבת עיתונאים בה הודיעה כי תציג מועמד מטעמה לראשות העיר בבחירות בעוד כשנה.עופר ברקוביץ במסיבת העיתונאים
עופר ברקוביץ במסיבת העיתונאים


עד כה ידוע על שלושה מועמדים לראשות הבירה: ניר ברקת, משה ליאון (שבעבר הצהיר כי לא יתמודד אם ברקת ימשיך) ואבי סלמן. עם הודעת התעוררות היום (ב') מדובר במועמד רביעי - שאינו ממפלגה חרדית או דתית.

זאת בעוד התמונה בצד הדתי והחרדי - האם ירוץ מועמד ומי הוא יהיה, עדיין לא ברורה.

קואליציית ברקת מורכבת כעת ממפלגתו ומהסיעות החרדיות ש"ס ויהדות התורה בלבד. כמו כן תפקיד סגן ראש העיר בו החזיק ברקוביץ התפנה - ההערכות הן כי הנציגות החרדית תדרוש את התפקיד.

יצויין, כי זו למעשה התקופה בה יש לנציגים החרדים בירושלים את האפשרות להביא הישגים מירביים לטובת הציבור וחיזוק הדת. מעניין יהיה לעקוב לקראת ההצבעה על התקציב, האם ינצלו זאת להגברת חומות השבת בעיר הקודש.


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. סיעת התעוררות בי-ם  

    ירושלמי

    • הדבר הכי גרוע שיכול להיות לציבור החרדי בירושלים זה ראש עיר חרדע