1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ

לאחר הכרה - ארה"ב מבקשת מישראל: "להוריד פרופיל"

שעות לאחר ההכרזה, בארה"ב לא נותנים לחגיגות לעלות על גדותיהן ומבקשים מישראל לרסן את התגובה • בתוך כך, 'רויטרס' מדווחת על כוננות גבוהה בנציגויות ארה"ב במזרח התיכון
Print יענקי פרבר , י"ט כסלו תשע"ח 07/12/2017 08:11

ביקור טראמפ בישראל (5) טראמפ עם נתניהו בביקורו בישראל • צילום: פלאש 90לאחר הכרזת הנשיא טראמפ על כך שירושלים היא בירת ישראל, מבקשת ארה"ב בצעד חריג מישראל, להגיב באיפוק ולא לצאת בהצהרות מפוצצות, כדי להרגיע את העולם הערבי.

ארה"ב ביקשה מישראל במסמך רשמי, לא לצאת בהצהרות שיגרמו נזק לארה"ב, עקב החשש בארה"ב על פגיעה בדיפלומטים אמריקאיים ברחבי העולם המוסלמי.

"וושינגטון מצפה לתגובה חריפה מצידו של העולם הערבי, והיא לוקחת בחשבון את האיום הפוטנציאלי על המתקנים והאנשים האמריקניים" כך על פי מסמך שהנפיק משרד החוץ האמריקאי.

"בעוד אנו יודעים שתקבלו בברכה את הידיעה הזו, אנו מבקש מכם לרסן את תשובתכם הרשמית", נכתב במסמך של דיפלומטים בשגרירות ארה"ב בתל אביב.

"אנו מצפים להתנגדות לחדשות הללו במזרח התיכון וברחבי העולם, ואנו עדיין בודקים את ההשפעה שתהיה להחלטה זו על המתקנים והאנשים של ארה"ב", נכתב במסמך הדיפלומטים.

במסמך נוסף של מחלקת המדינה, שפורסם על ידי סוכנות הידיעות 'רויטרס', גם הוא ב-6 בדצמבר, (אתמול) נכתב כי הממשל הקים כוח משימה פנימי "כדי לעקוב אחר ההתפתחויות בעולם" בעקבות החלטת ארה"ב על ירושלים.

כמו כן, סוכנות הידיעות 'רויטרס' מדווחת על כוננות גבוהה בנציגויות ארה"ב במזרח התיכון.

מקור אמריקאי בכיר צוטט על ידי 'רויטרס' אומר כי "ההחלטה של טראמפ הפכה עשרות שנים של מדיניות אמריקאית על ידי הכרה בירושלים כבירת ישראל, והיא מסכנת את מאמצי השלום במזרח התיכון, ומרגיזה אנשים בארה"ב".


עוד בנושא:אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בונה ירושלים ה'. אז הצהרת כורש, והיום בלפור וטראפ. נבנה בע"ה בב"א.  (ל”ת)