1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

הקל בעונשים: שנתיים מאסר למפקד במשטרת התנועה

שנתיים מאסר וקנס בסך 50 אלף שקלים, נגזרו היום (חמישי) על מפקד לשעבר במשטרת התנועה שהורשע בלקיחת שוחד בתמורה להקלה בעונשם של נהגים שרישיונם נשלל
Print אלי שלזינגר , כ"ד טבת תשע"ח 11/01/2018 13:14

משטרה, תנועה, משטרת התנועה. צילום: דוברות המשטרהבית המשפט המחוזי בחיפה, בפני כב' השופטת רונית בש, גזר היום עונש מאסר של שנתיים, מאסר על תנאי ותשלום קנס בסך 50 אלף שקלים על רפ"ק רוני משיח, ששירת כמפקד יחידה במשטרת התנועה בין השנים 2010-2013.

ע"פ כתב האישום: "הנאשם הורשע בכך שקיים מערכת יחסים שוחדית במסגרתה נהג להשיב את רישיון הנהיגה לנהגים שביצעו עבירות תנועה חמורות, זאת בתמורה לטובות הנאה שקיבל. בחלק מהמקרים הוא ערך בכזב טופס שימוע, באופן הנחזה להיות כאילו הנהג התייצב בפניו ונערך לו שימוע כדין".

עוד נכתב כי: "במספר מקרים פנה הנאשם לקציני משטרה, עמיתיו לאגף התנועה, וביקש להקל בעניינם של נהגים להם עתיד היה להיערך שימוע. בנוסף, אנשי משטרה ואזרחים נהגו לפנות אליו בבקשה כי יקל עם נהגים המקורבים אליהם שביצעו עבירות תנועה, בתגובה לכך הבטיח הנאשם להמנע מלשלול מנהלית את רישיונות הנהיגה. שני נאשמים נוספים, אזרחים שהורשעו בתיווך לשוחד, נדונו גם הם לעונשי מאסר מאחורי סורג ובריח".

עו"ד אופיר אפרתי מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה אמר כי "יש לראות בחומרה את העבירות שביצע הקצין פעמים רבות במשך תקופה ארוכה תוך שהמעשים בוצעו במסגרת תפקידו כקצין משטרה".

הוא הוסיף: "בית המשפט קבע כי מכלול העבירות שביצע הנאשם בהיותו קצין משטרה בעל תפקיד בכיר מערערות את יסודות שלטון החוק ואת אמון הציבור בו ובמשטרת ישראל. מעבר לכך השבת רישיון הנהיגה לעברייני תנועה עלולה להביא לקיפוד חיי אדם בתאונות דרכים. בית המשפט קיבל את עמדת מח"ש וקבע כי עבירת השוחד במקרה הזה מהווה משום תופעה חמורה אשר יש להוקיעה מכל וכל, בדרך של ענישה משמעותית למען יראו וייראו".


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.