1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

למרות היותו סגן שר: ליצמן ימשיך להשתתף בישיבות הממשלה

פרסום ראשון: למרות היותו רק סגן שר, ליצמן ימשיך להשתתף בישיבות הממשלה הקבועות מדי יום ראשון. לא יצביע אבל יתן את הטון
Print יעקב גרודקה , כ"ד טבת תשע"ח 11/01/2018 13:12

נתניהו ליצמן ליצמן לצד נתניהו בישיבת ממשלה. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הכנסת אישרה אתמול את מינויו של ח"כ יעקב ליצמן לתפקיד סגן שר עם סמכויות של שר במשרד הבריאות. ל'בחדרי חרדים' נודע כי למרות היותו סגן שר, ליצמן ימשיך להשתתף בישיבות הממשלה הקבועות בימים ראשון, בפרט בישיבות שידונו בהם נושאים הקשורים למשרד הבריאות.

למרות שאין לו זכות הצבעה בממשלה, להשתתפותו של ליצמן בישיבות הממשלתיות יש כוח רב ולעמדותיו יש משמעות רבה, בפרט בנושאים הקשורים לדת ומדינה.

כבר הבוקר, הגיע ליצמן להשתתף בישיבת הממשלה שדנה בתקציב המדינה לשנת 2019, והציג את דרישות משרד הבריאות ועולם התורה והישיבות, זאת לאור הקיצוץ המסתמן בתקציב הכספים הקואליציוניים של המפלגות, ובכללם, תקציבים המיועדים למוסדות התורה והחינוך החרדי.

קודם לכן הבוקר פורסם ב'בחדרי חרדים', כי שר הפנים אריה דרעי והשר לשירותי דת ח"כ דוד אזולאי נעדרו מישיבת הממשלה שדנה על התקציב ולדברי לשכת דרעי, בגלל שקיימות מחלוקות עם משרד האוצר בעניין תקציבי משרד הפריפריה, הפנים ובנושא הארנונה.

כזכור, אתמול פורסם ב'בחדרי חרדים' כי על פי טיוטת התוכנית שהוגשה, הקיצוץ שמבקש האוצר לקבוע - יכה בחזקה במוסדות התורה והחינוך החרדיים שמתקיימים מהכספים הקואליציוניים.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בימים האחרונים התקיימו פגישות מרתוניות בין הנציגים החרדים לשר האוצר משה כחלון ופקידי אגף התקציבים במטרה להסיר את הקיצוץ שיפגע במוסדות התורה והחינוך.

אחד מראשי המפלגות החרדיות אמר אתמול ל'בחדרי חרדים' כי "משרד האוצר חוזר על התרגיל הקבוע שלו בכל ערב אישור תקציב, הוא מודיע על קיצוץ בכספי החרדים, וכשהמפלגות החרדיות מצליחות למנוע את חלקו – העיתונות הכללית מכריזה כי "קיצוץ לנכים, אבל לא לחרדים", אנחנו נלחמים שהקיצוץ לא יפגע בעולם התורה ובמגזר החרדי".

בין הסעיפים המופיעים בכספים הקואליציוניים העלולים להיפגע מקיצוץ משרד האוצר: שכר הגננות במוסדות המוכש"ר, תרבות יהודית – שיעורי תורה, פעולות רשת מעיין החינוך התורני והחינוך העצמאי, שעות תמריץ וטיפוח במוכש"ר, תוכנית חינוך זהירות בדרכים במגזר החרדי, תגבור לימודי יהדות, סמינרים, תרבות יהודית וחרדית ועוד.

כמו"כ, הקיצוץ ישפיע על תקציבי שירותי הדת המופיעים בסעיף הכספים הקואליציוניים, כדוגמת, מיזמים במועצות הדתיות, זהות יהודית, הנצחת רבנים ראשיים, רבני קהילות, תקציב מבני דת, עירובין, קשרים עם הגולה, מועצת בתי העלמין ועוד.

"האבסורד חוזר על עצמו כל שנה", מוסיף מנהל מוסד חרדי ל'בחדרי חרדים', "וזה בגלל שהתקציבים המשמעותיים של החינוך החרדי מעוגנים במסגרות ההסכמים הקואליציוניים ועד היום הם לא הוכנסו לבסיס התקציב".


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.