1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

סגן השר מש"ס נלחם על הביטוח וגרר זעם

על רקע הויכוח עם ח"כ משה גפני: סגן השר איציק כהן נאבק בדיון התקציב בממשלה על תקציב לביטוח האברכים שיזם • ב'יהדות התורה' כועסים
Print יעקב גרודקה , כ"ד טבת תשע"ח 11/01/2018 17:17

איציק כהן, יצחק כהן צילום: Yonatan Sindel/Flash90קרב בתוך קרב: ישיבת הממשלה על דיוני תקציב 2019 נמשכת מהבוקר, הקרב החרדי שנחשף כאן ב'בחדרי', על תקציבי הכספים הקואליציוניים, הדתות והישיבות - בעיצומו.

אלא של'בחדרי חרדים' נודע, כי מלבד המאבק על התקציבים שהובטחו בהסכם הקואליציוני עם ש"ס ויהדות התורה, סגן שר האוצר איציק כהן נאבק בישיבת הממשלה על תקציב לתוכנית הדגל שלו 'ביטוח חיים לאברכים', זאת למרות התנגדותו החריפה של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני.

בעקבות כך, גורמים ב'יהדות התורה' זועמים ואומרים ל'בחדרי', כי "בזמן שאנחנו נלחמים על החלב והלחם שלנו, יש כאלו שנלחמים על יוזמות שאין בהם ממש".

כזכור, יוזמת הביטוח של סגן השר כהן עוררה סערה בימים האחרונים, לאחר שח"כ גפני תקף אותו בחריפות, לדברי גפני, "היוזמה תפגע בתקציב הישיבות, ותאפשר למשרד האוצר לנגוס בתקציב לנושאים נוספים ותפגע במשפחות האברכים. אסור להסכים בשום אופן למדרון החלקלק הזה שסופו מי ישורנו".צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90
צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90


גפני הוסיף לתקוף את היוזמה, "תקציב הישיבות הוא תקציב שמעולם לא נגעו בו, ולראשונה רוצים לתת למשרד האוצר לגעת בזה, היום בשביל ביטוח חשוב, ומחר להכשרה מקצועית, ומחרתיים לגחמות נוספות שפקידי האוצר ירצו להכריח אברכים, וזו פגיעה אידיאולוגית", אמר והוסיף כי "תקציב הישיבות הוא נמוך ואיננו מכסה את כלל ההוצאות, ולקת מזה כסף למטרה חשובה ככל שתהיה היא בלתי מתקבלת על הדעת. מה גם, שדובר עד כה שיביאו כסף תוספתי עבור הביטוח, ומתברר שהדבר לא נכון אלא מעוניינים לקחת כסף מתוך תקציב הישיבות".

מנגד, בתגובה לגפני אמר סגן השר כהן ל'בחדרי חרדים' כי "טענותיו של גפני משוללות יסוד. החמור שגפני יודע שהוא מטעה את הציבור ואת ציבור האברכים שממתין בקוצר רוח להשקת התוכנית".

כהן הוסיף כי "אל מול גפני עומדים כל חברי הכנסת החרדים שמשתוממים מהתנהגות המחפירה של גפני".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כהן צודק. ביטוח זה מוצר חובה לכל אזרח!!  (ל”ת)


 2. אני מאמין לגפני פי מאה מאשר לכהן...  (ל”ת)

  למי להאמין ???

  • כ 

   יתד

 3. אני שמעתי את כהן ואת גפני ואת תגובתו של כהן ....!!  

  מגידו

 4. האדמור של איציק כהן מקצץ 45% לחרדים, והוא עוד פותח את הפה?  (ל”ת)

  ריאלי

 5. עד כמה עוד יעשקו את הציבור החילוני. בסוף הגמל יבעט  (ל”ת)

  גב של גמל

 6. ממתינים בקוצר רוח?!