1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

תיעוד ענק מאוקראינה הקפואה: ישועות ותפילות בהאדיטש

אלפים מכל קצוות תבל החלו אמש (חמישי) להגיע לעיירה האדיטש הקפואה שבאוקראינה, לרגל מלאות 205 שנים להסתלקותו של בעל התניא זי"ע • 'בחדרי חרדים' עם תיעוד ענק
Print משה ויסברג • צילום: שמואל דריי , כ"ה טבת תשע"ח 12/01/2018 10:23

האדיטש (42) שמואל דרייאלפים הגיעו אמש (חמישי), לעיר האדיטש שבאוקראינה, להשתטח באוהל ציונו של בעל התניא - רבי שניאור זלמן מלאדי זיע"א מייסד חסידות חב"ד. מאות רבות מהעולים להשתטח ביומא דהילולא זו, אף יישארו לשבות במקום במהלך השבת הקרובה פרשת וארא.

בעבור רבים מהמשתתפים, מדובר במנהג של קבע זה שנים רבות לעשות את השבת הסמוכה ליום ההילולא של בעל התניא, סמוך לציונו.בשנים האחרונות נעשה מקום מנוחתו של בעל התניא בהאדיטש, לאבן שואבת לאלפי יהודים מכל העולם, במהלך כל ימות השנה.

הדבר התאפשר במיוחד לאור העובדה שהמקום עבר התחדשות ותנופה אדירה. הן בבניית ההיכל הגדול הניצב במרומי בית הקברות היהודי, אשר בו לצד בית המדרש המפואר, גם מטבח מאובזר וחדרי אוכל רחבי ידיים.

לכל אלו התווספו בשנתיים האחרונות, עשרות רבות של חדרי אירוח, ברמה שאינה נופלת ממיטב בתי המלון באוקראינה. חדרי האירוח נמצאים בסמיכות למתחם ההיכל הגדול ומאפשרים למתארחים בהם נגישות קלה ומיידית לכל חלקי האתר. על כל מלאכת ההקמה והניהול של המקום ומנהל הציון הרב שניאור דייטש.

המקום נמצא תחת כשרותו המהודרת והקפדנית של הרב מאיר סירוטה, אשר תחת אחריותו נמצא גם העירוב שהותקן במקום זה מכבר, ומאפשר תנועה נוחה גם במהלך יום השבת.הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מעניין, שאפילו רבי דוד אבוחצירא הגיע השנה לציונו של בעל התניא קדישא זי"ע  (ל”ת)

    יחיאל