1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

סגן נשיא חדש לקונגרס היהודי העולמי: אהרן פרנקל

הפילנתרופ החרדי כובש מינוי מכובד נוסף • "כבוד גדול עבורי לכהן בתור סגן נשיא של הארגון היהודי המייצג את יהדות העולם"
צבי סלע , כ"ב שבט תשע"ח 07/02/2018 09:39

דני בכר פרנקל. צילום: דני בכראיש העסקים והפילנתרופ אהרן פרנקל נבחר בשבוע שעבר לתפקיד סגן נשיא הקונגרס היהודי העולמי (WJC), זאת בהמשך להיבחרו לפני כחצי שנה לתפקיד יו"ר הקונגרס היהודי האירו-אסייתי (EAJC).

רון לאודר, נשיא הקונגרס היהודי העולמי, ברך את פרנקל על הצטרפותו לקונגרס ומסר כי "אהרן להוט מאוד בכל הנוגע למחויבותו לישראל ולעם היהודי. אנו מצפים לעבודה משותפת ומאחלים לו הצלחה בתפקידו החדש".

לצד תפקידיו בקונגרס היהודי העולמי ובקונגרס היהודי האירו-אסייתי - המייצג את הקהילות במזרח ובמרכז אירופה, בבלקן ובמרחב האסייתי שהיה בשליטת בריה"מ לשעבר - משמש פרנקל גם כנשיא Limmud FSU – ארגון הפועל להעמקת הידע והזהות היהודית בקרב צעירים דוברי רוסית ברחבי העולם.

פרנקל, נולד ב-1957 וגדל בבני ברק, הוא איש עסקים ויזם בינלאומי. מסוף שנות ה-80, משמש בעלים של קבוצת Loyd's העוסקת בהשקעות בתחום הנדל"ן, התעופה האזרחית, האנרגיה וההיי-טק. בשנות ה-90 סייע פרנקל רבות בהעלאת יהודי בריה"מ לשעבר לישראל. נוסף על פעילות עסקית, לפרנקל חלק פעיל בכמה יוזמות ציבוריות בישראל ובעולם ועל כך זכה בעיטור הכבוד של הלגיון הצרפתי, שהוענק לו על ידי נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, בעיטור הכבוד Chevallier de l’Ordre de Grimaldi שהוענק לו בידי נסיך מונקו אלבר השני ובעיטור Mecenate of Russia מטעם נשיא הפדרציה הרוסית.

פרנקל שימש בעבר יו"ר ועידת הנשיא בתקופת כהונתו של שמעון פרס ז"ל והיום ממלא שורה של תפקידים ציבוריים, בהם: קונסול הכבוד של רפובליקת קרואטיה בירושלים, נשיא הקהילה היהודית במונקו ועוד. בדצמבר האחרון הוענק לפרנקל האות היוקרתי של "יקיר קרן היסוד".

מאהרון פרנקל נמסר בתגובה למינוי החדש כי "זהו כבוד גדול עבורי לכהן בתור סגן נשיא של הארגון היהודי המייצג את יהדות העולם. מדובר בזכות שהיא גם חובה משום שאתגרים רבים עומדים בפני העם היהודי בארץ ובתפוצות. אני מודה לנשיא הקונגרס ולאנשי הנהלה על האמון. בתפקידי החדש כמו בתפקידיי השונים אפעל במיטב יכולתי לטובת עם ישראל". מתוקף תפקידו החדש השתתף פרנקל בשבוע שעבר בפגישה בין משלחת הקונגרס היהודי העולמי לבין האפיפיור פרנציסקוס לרגל ציון יום השואה הבינלאומי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בבקשה  

    דוד