1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

בנט: "התנהלות נתניהו אינה עומדת בציפייה של אזרחי ישראל"

השר בנט, בהתייחסות ראשונה להמלצות המשטרה בחקירות נתניהו: "קבלת מתנות בהיקף כה רחב לאורך כ"כ הרבה זמן איננה עומדת בציפייה של אזרחי ישראל מראש הממשלה לשמש דוגמא אישית" • עם זאת אמר: "אני יכול להעיד שראש הממשלה מנהל את ענייני המדינה באופן ראוי ותקין ומתוך מסירות עמוקה"
Print יעקב גרודקה , כ"ט שבט תשע"ח 14/02/2018 14:35

נתניהו בנט צילום: פלאש 90שר החינוך, נפתלי בנט, בהתייחסות ראשונה להמלצות המשטרה בחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו: "קבלת מתנות בהיקף כה רחב לאורך כ"כ הרבה זמן איננה עומדת בציפייה של אזרחי ישראל מראש הממשלה לשמש דוגמא אישית", אמר בנט.

בראשית דבריו אמר שר החינוך: "אתמול בערב היה רגע לא נעים לכל אזרח במדינת ישראל ובוודאי לראש הממשלה עצמו. לפני הכל, הוא בן אדם", אמר בנט בוועידת השלטון המקומי, "לתפיסתי, לראש ממשלת ישראל ישנן שתי משימות: האחת, לשמור על ביטחון ישראל ולנהל את ענייני המדינה.
השנייה, להוות מנהיג ודוגמא לאזרחי ישראל".

שר החינוך המשיך: "כחבר בשתי ממשלות נתניהו, אני יכול להעיד שראש הממשלה מנהל את ענייני המדינה באופן ראוי ותקין ומתוך מסירות עמוקה".

"כחבר בקבינט הביטחוני מזה 5 שנים אני יכול גם לקבוע בבירור שראש הממשלה נתניהו מחויב לביטחון המדינה ואין לי ספק שהוא לעולם לא יפגע בביטחון ישראל למען מטרה זרה, כפי שנרמז לאחרונה", הוסיף.

"מתוך אותה אמונה בכנות מניעיו של מר נתניהו, ומתוך רצון לשקם את בטחון ישראל לאחר מלחמת לבנון השנייה, עזבתי לפני שתיים עשרה שנה את עולם ההייטק והצטרפתי אליו למסע קשה במדבר האופוזיציוני, כדי לסייע בכל כוחי למחנה הלאומי לחזור להנהגת המדינה".

"כשהוא עמד פה לפני כמה דקות ואמר הבוקר שהוא פעל ממניעים טובים למען כלכלת ישראל ולמען מדינת ישראל – אני מאמין לו", אמר שר החינוך, "אולם, לראש ממשלה בישראל ישנה, כאמור, משימה נוספת, והיא לשמש דוגמא אישית לציבור הישראלי בכלל, ולנוער הישראלי בפרט".

"כמו בן גוריון שירד לנגב ואמר 'בואו אחריי', וכמו בגין ושמיר באורחות חייהם.
ראש הממשלה אינו אמור להיות מושלם או לחיות בסגפנות, אך הוא צריך להיות מישהו שאומרים עליו: 'ככה צריך לנהוג'. לצערי, קבלת מתנות בהיקף כה רחב לאורך כ"כ הרבה זמן איננה עומדת בציפייה זו של אזרחי ישראל".

"עם זאת, החוק במדינת ישראל הוא ברור. הוא קובע שראש ממשלה רשאי להמשיך בתפקידו גם לאחר המלצות המשטרה. אנו מדינת חוק, ולראש הממשלה נתניהו עומדת חזקת החפות. אני מייחל ומקווה עבור ראש הממשלה ועבור כולנו שהוא ייצא נקי בסוף התהליך".

בנט הבהיר כי "לאור זאת, קיבלתי החלטה להמתין עד להכרעת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. אני סומך על יושרם ועל עמידותם של היועץ וצוותו. לגבי הפן הערכי, יחליט הציבור ביום הבוחר. עד להכרעה זו של היועץ, אני קורא לכל הצדדים לנהוג באחריות, באיפוק ובממלכתיות".

"מחד, יש להימנע מלהאשים את משטרת ישראל ב'הפיכה שלטונית'. אני סומך על שוטרי ישראל ועל מפכ"ל המשטרה".

"מאידך", המשיך בנט בדבריו, "יש גורמים באופוזיציה ששוכחים את חזקת החפות של ראש הממשלה וששים אלי בחירות כשמטרתם האמיתית היא הפלת ממשלת ימין. אני מצפה מהם להתאפק עד לסיום התהליך. יש שטוענים שראש ממשלה איננו מסוגל לנהל את ענייני המדינה תחת עומס החקירות, אולם אינני מזהה בשלב זה פגיעה בתפקודו של ראש הממשלה".

"יש לנו ממשלה לאומית טובה שבונה את הכלכלה, מזניקה את החינוך ושומרת על הביטחון, והדרך להחליפה היא בקלפי. מדינת ישראל אינה מדינה מושחתת, וגם לא הפכה לכזו במחי מהדורת חדשות. אנחנו נמשיך לעשות למען אזרחי ישראל בניהול ענייני המדינה, עשייה שאינה תלויה באדם זה או אחר. כי אין לנו ארץ אחרת".


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מיזרוחניק אמיתי: בעד ונגד, דתי ולאומי, הכל וכלום.  (ל”ת)

    יהודי