1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

צפו • עד המפתח לפיד מגיב: "ככה מדברים עבריינים. אי אפשר לאיים עלינו"

אחרי שהמם את הציבור בישראל כשהתברר אמש כי הוא עד המפתח בפרשת נתניהו, מגיב יו"ר יש עתיד לטענות נגדו כי הוא מלשן: "שמעתי את ראש הממשלה וחבורתו שהעזו אתמול להגיד שיש אפשרות אחרת. שיש אפשרות לא להגיד את האמת כשהמשטרה מבקשת ממך לסייע בבירור העובדות בפרשת שחיתות חמורה. ככה מדברים עבריינים"
Print יעקב גרודקה , כ"ט שבט תשע"ח 14/02/2018 15:12

יאיר לפיד צילום: פלאש 90יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד בהצהרה מיוחדת לתקשורת: "אי אפשר לאיים עלינו. לא ניתן לכם להוביל את המדינה למקום שבו אנשים ישרים פוחדים להגיד את האמת."

"שמעתי את ראש הממשלה וחבורתו", אמר לפיד, "כולל יו"ר הקואליציה ושרים, שהעזו אתמול להגיד שיש אפשרות אחרת. שיש אפשרות לא להגיד את האמת כשהמשטרה מבקשת ממך לסייע בבירור העובדות בפרשת שחיתות חמורה. ככה מדברים עבריינים. אני רוצה להגיד להם מפה:

"אל תאיימו עלינו. אי אפשר לאיים עלינו. לא ניתן לכם להוביל את המדינה למקום שבו אנשים ישרים פוחדים להגיד את האמת. "את מה שנקרא "חוק מילצ'ן השני" סירבתי לקדם, למרות הלחצים, מפני שאני עובד רק אצל אזרחי ישראל. רק בשבילם. לא בשביל אף טייקון ולא בשביל אינטרסים של פוליטיקאי, בכיר ככל שיהיה."

"זה יום עצוב לכל אזרח כשראש ממשלה בישראל מואשם בעבירות פליליות חמורות. יחד עם זאת, ראש הממשלה צריך לגלות אחריות לאומית. אי אפשר להיות ראש ממשלה, שר החוץ ושר הבריאות, בזמן שאתה מבלה את עיקר זמנך עם עורכי דין ובתגובות לתקשורת. אי אפשר לייצג אותנו בעולם כשכל מנהיג זר שאתה פוגש יודע שאתה מואשם בעבירות חמורות."

"לטובת אזרחי ישראל ראש הממשלה צריך לעזוב את תפקידו. אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה לזרז ככל האפשר את ההחלטה אם להגיש או לא להגיש כתב אישום."

בתגובה לדברי לפיד נמסר מהליכוד: ״שיפסיק להתבכיין ולנסות להסיט את תשומת הלב משאלה פשוטה: איך כשר אוצר הוא קיים פגישות עבודה עם חברו הקרוב ומעסיקו לשעבר ארנון מילצ'ן ומדוע לא נחקר באזהרה על כך?״


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בדיוק כמו אביך על החרדים..  (ל”ת)

  מאיר.

 2. "לשטינקר - אין עתיד" זה הסלוגן של תיק 1000  (ל”ת)

  יוסף

 3. לפיד לא יעבר החתימה  (ל”ת)

  שהממזר ישתוק

 4. יאיר. אהוב על בני ישראל  (ל”ת)


 5. לחוקק שכל משרת ציבור שנודע לו או שהיה לו לדעת על  


 6. ביבי אפילו עם 1000 תיקים ,יתפקד יותר טוב ממך בלי שום תיק  

  א

 7. הוא עד אובייקטיבי ואמין לחלוטין מאחר ואין לו שום אינטרס בהפלת נתניהו  (ל”ת)

  יואל