1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

האם נתניהו רוצה לעקוף את הרבנים הראשיים

המדינה שיגרה את תשובתה לבג"ץ בסוגיית העתירות שנדונו סביב מתווה הכותל ורחבת הכותל הדרומי האם הרבנים הראשיים לישראל הם אלו שיאלצו לאשר את הפסקת סמכותו של הרב רבינוביץ על הרחבה הדרומית - הרפורמית כל הפרטים
Print יעקב גרודקה , כ"ט שבט תשע"ח 14/02/2018 18:22

נתניהו לאו יצחק יוסף צילום: פלאש 90המדינה שיגרה את תשובתה לבג"ץ בסוגיית העתירות שנדונו סביב מתווה הכותל ורחבת הכותל הדרומי. בין השורות, מאמצת המדינה את הדרישה להחיל את תקנות המקומות הקדושים גם על הכותל הדרומי - הרפורמי, וכפי שעלה במכתבו של ח"כ ישראל אייכלר ליועמ"ש אביחי מנדלבליט, מכתב שנחשף ב'בחדרי חרדים'.

אלא שמתשובת המדינה עולה תמיהה רבה, סביב דרישה נוספת שהתנה היועמ"ש מנדלבליט המבקשת לקבוע כי רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ לא ישמש שוב כממונה על הכותל הדרומי - הרפורמי, וזאת בגלל "התנגדותו של רב הכותל לאורח התפילה העיקרי שיתקיים ברחבה הדרומית".

בתשובת המדינה נכתב בנוסף כי ראש הממשלה מתכוון לפנות לשר לשירותי דת דוד אזולאי שישקול להעביר את הסמכות על הכותל הדרומי מידיו של הרב רבינוביץ לנציג מטעם משרד רה"מ, "עמדה זו מקובלת על ראש הממשלה", נכתב, "אשר הודיע ליועץ כי לאחר סיום ביצוע הפעולות שמקדמת המדינה, ובשים לב להכרעה שיפוטית של בית המשפט הנכבד -בכוונתו לפנות לשר לשירותי דת על מנת שישקול להעביר את הסמכות ביחס לרחבת התפילה הדרומית לגורם מקצועי-ממלכתי בכיר מטעם משרד ראש הממשלה, בהתאם לסמכותו מכוח התקנות".

אולם כאן עולה התמיהה הגדולה, זאת מאחר ובתקנות מופיע שהסמכות על קביעת ממונה תהיה בידיו של שר הדתות על פי המלצות הרבנים הראשיים לישראל, "הממונה - מי ששר הדתות מינהו על פי המלצת הרבנים הראשיים לישראל להיות הממונה הראשי", נכתב בתקנות.

כלומר, שהרבנים הראשיים לישראל הם אלו שיאלצו לאשר את הפסקת סמכותו של הרב רבינוביץ על הרחבה הדרומית - הרפורמית, מה שמסתבר - לא יקרה במציאות, ואם כן, תשובת המדינה נתפסת כמגוכחת וכחסרת אחיזה במציאות.


עוד בנושא:אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שלא יעלה על דעתו של מישהו דתי המחזיק בסמכות  


    • קראות. חרדיות. רפורמה וכווווולם בכלל תינוקות שנשבו. ועל כלל ישראל מוטל לקרבם בעבותות אהבה, וישובו לדת האמת. (ל”ת)

      אי"ש קרליץ.