1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

מאחורי הגב של סניגורו: ניר חפץ חתם על הסכם עד מדינה

חפץ נחשב לאחד המקורבים ביותר לראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה • באחרונה נעצר בחשד לקבלת שוחד ושיבוש הליכי חקירה בתיק 4000 • חפץ שכר את שירותיו של עו"ד אילן סופר, שהביא לחתימה על הסכם עד המדינה עם מיקי גנור
Print שוקי שדה, themarker , י"ח אדר תשע"ח 05/03/2018 14:48

ניר חפץ ניר חפץ בבית המשפט. צילום: פלאש 90התפתחות דרמטית בחקירות נתניהו: ניר חפץ, מקורבו של ראש הממשלה ואחד מאנשי סודו חתם בצהריים על הסכם עד מדינה. זאת, לאחר הסכם עד המדינה שנחתם עם מקורב אחר לראש הממשלה, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר. חפץ חשוד בשוחד בתיק 4000. חפץ היה נתון במעצר בשבועיים האחרונים ושוחרר אתמול (א) למעצר בית של עשרה ימים בביתו ברעננה, ובנוסף הורחק מכל משרדי הממשלה למשך 45 ימים.

חפץ יוצג עד כה על ידי עו"ד ירון קוסטליץ אולם הוא מסר כי הוא אינו מייצג עדי מדינה. "איני מייצג עדי מדינה. לא ידוע לי שניר הוא עד מדינה", מסר קוסטליץ בתגובה. ואולם מתברר כי במקביל פנה חפץ לעו"ד אילן סופר ממשרד עוה"ד גולדפרב-זליגמן שמנהל עבורו מו"מ לצורך הפיכתו לעד מדינה. סופר הביא לחתימה על הסכם עד המדינה עם מיקי גנור בפרשת הצוללות, אחרי שעו"ד נתי שמחוני התפטר מייצוגו.

חפץ חשוד בשתי פרשות שונות: בפרשת 4000, חפץ חשוד בקבלת שוחד ושיבוש הליכי חקירה כאשר תיווך לכאורה בין נתניהו וסביבתו לאתר וואלה, בכל הנוגע להוראות הנוגעות לאופן הסיקור של שרה נתניהו, תמורת הטבות רגולטוריות לכאורה שהעניק שר התקשורת נתניהו לבזק. בפרשה 1270 הוא חשוד בכך שהציע לשופטת לשעבר הילה גרסטל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה בתמורה לסגירת תיק המעונות נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו.

חפץ נחשב מקורב מאוד לנתניהו בעשור האחרון. הוא מונה ב–2009 לכהן כראש מערך ההסברה הלאומי, ואחר כך עבר לשמש יועצו של בעל השליטה לשעבר בקבוצת אי.די.בי, נוחי דנקנר. בהמשך מונה מטעם דנקנר לשמש עורך עיתון "מעריב", ובתקופת כהונתו שם, נטען כלפיו כי היטה את הסיקור העיתונאי לא רק לטובת האינטרסים של דנקנר, אלא גם למען משפחת נתניהו. לאחר קריסת "מעריב" ב–2012, עבר חפץ לשמש יועץ תקשורת, כולל למשפחת נתניהו. הוא ייצג שורה של לקוחות שיש ביניהם לבין גורמי ממשל ממשק משמעותי, וחלקם היו זקוקים לפעילות משמעותית מול דרגי ממשל שונים. כך למשל, ייצג חפץ ב–2015 ארבעה ארגונים בתחום הבריאות — רשת בתי החולים הפרטיים אסותא, איגוד חברות תיירות המרפא, חברת שראל וחברת צמל.

אסותא, למשל, התמודדה באותה תקופה עם מסקנות ועדת גרמן, שכללו גזירות בתחומי תיירות המרפא והרפואה הפרטית. לפי פרסום בחדשות עשר, חפץ שוחח עם פוליטיקאים מהקואליציה ומהליכוד בנושאים הנוגעים לחברות אלה. חפץ גם ייעץ לאחים נקש, בעלי השליטה בחברת ארקיע. החברה פעלה בשנים האחרונות נגד סגירת שדה התעופה שדה דב, וגם התנגדה למיזוג בין אל על לישראייר — מיזוג שאכן נדחה על ידי רשות ההגבלים. חפץ מייעץ גם ליבואנית הרכב קרסו, ולענקית התשתיות הסינית צ'יינה הארבור, שמקימה את הנמל הפרטי הראשון באשדוד (נמל הדרום). הוא גם ייצג את קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים.

בתגובה לפרסום כי מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ניר חפץ, חתם על הסכם עד מדינה בתיק 4000, אומרים בסביבתו של ראש הממשלה נתניהו "כשיש משהו לא צריך אפילו עד מדינה אחד. וכשאין, גם אלף עדי מדינה לא יעזרו". מקורביו מוסיפים כי "המירוץ הבלתי פוסק אחרי עדי מדינה הוא ההוכחה הטובה ביותר שאין כלום - ולא יהיה כלום".


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.