1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

מבוני בעלזא: רבי אברהם יצחק ענגל ז"ל

באנטוורפן נפטר הרה"ח רבי אברהם יצחק ענגל ז"ל לאחר שחלה באחרונה. היה מהנחשונים הראשונים שתרמו ופעלו למען בניית בית המדרש הגדול של חסידות בעלזא בירושלים ובנה את בית המדרש 'אהל משה' של בעלזא באנטוורפן • הלווייתו תערך הערב בשעה 18:00 בבית הלוויות שמגר בירושלים
Print משה ויסברג , כ"א אדר תשע"ח 08/03/2018 15:35

ענגל; הרה"ח רבי אברהם יצחק ענגל ז"לברוך דיין האמת: באנטוורפן שבבלגיה נפטר הרה"ח רבי אברהם יצחק ענגל ז"ל מזקני וחשובי חסידי בעלזא בעיר לאחר שחלה באחרונה - והוא בן 85 בפטירתו.

המנוח נולד לאביו הרה"ח רבי עוזיאל משה ענגל ז"ל. בהגיעו לפרקו נישא לרעייתו בתו של גאב"ד לונדון הגאון רבי העניך פאדווא זצ"ל בעל 'חשב האפוד'.

ר' אברהם יצחק היה מהנחשונים הראשונים שתרמו ופעלו למען בניית בית המדרש הגדול של חסידות בעלזא בירושלים ובנה את בית המדרש 'אהל משה' של בעלזא באנטוורפן.

המנוח קיבל כל אדם בסבר פנים יפות ונשא ונתן באמונה, שעבד את ה' בשמחה. היה דבוק בלב ונפש לצדיקי בית בעלזא וליבלחט"א האדמו"ר שליט"א.

הלווייה יצאה אמש מבניין קהילת מחזיקי הדת וארונו הוטס לישראל. הלוויתו תערך הערב בשעה 18:00 בבית הלוויות שמגר בירושלים דרך בית המדרש הגדול דחסידי בעלזא לחלקת מחזיקי הדת בהר המנוחות, שם ייטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.