1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

הוגשה תביעה נגד הנהג - מקליט יאיר נתניהו

חברת מודיעין אזרחי תובעת את הנהג שהקליט את בנו של ראש הממשלה בעת בילוי ומכר את הקלטת לתקשורת • כתב התביעה שהוגש לבית הדין לעבודה בירושלים, עוסק בהפרת הסכם עבודה, הפרת חובות אמון ועוד • דרישה לפיצוי בסכום של 250 אלף שקלים
Print אלי שלזינגר , כ"ה אדר תשע"ח 12/03/2018 15:37

יאיר נתניהו. צילום: מארק ישראל סלאם, פלאש 90 יאיר נתניהו. צילום: מארק ישראל סלאם, פלאש 90חודשיים לאחר שנחשפו ההקלטות בחברת החדשות של ערוץ 2, בין יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה - לאורי מימון, בנו של טייקון הגז קובי מימון, היום (שני) הוגש לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, כתב תביעה נגד רועי רוזן, הנהג שהקליט את בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו, בעת בילוי עם חבריו בתל אביב ומכר את הקלטת לתקשורת.

על פי כתב התביעה שהגישה חברת מודיעין אזרחי באמצעות עוה"ד יעל דולב, אדם עדי ואלי בלושבסקי ממשרד גרוס (GKH) עניינה של התביעה בהפרה בוטה של הנתבע את החובות הבסיסיים החלים עליו כעובד, חובות אמון, תום לב וסודיות, לשון הרע וגזל סוד מסחרי אשר ממשיכים לחול עליו גם כעובד לשעבר , הוראות שנקבעו במפורש בהסכם העבודה האישי, בהסכם העבודה הקיבוצי בענף השמירה והאבטחה ובהסכם הקיבוצי של המעסיקה.

לפי הדיווח בחברת החדשות, הבנים של נתניהו ומימון הסתובבו בתל אביב כשהם מלווים בנהג ומאבטחים ששוכרת המדינה. במהלך אחת הנסיעות הוקלט נתניהו אומר למימון: "אחי אתה חייב לפרגן לי. אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה. נלחם בכנסת בשביל זה, אחי", והמשיך: "אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?". "הסידור" התייחס למתווה הגז שנדון באותם ימים בין ממשלת נתניהו לבין מונופול הגז הטבעי של מאגר תמר, שבו מחזיקות דלק, נובל אנרג'י וקבוצת ישראמקו - שעל בעליה נמנה קובי מימון.

כתב התביעה מגולל את מעשיו את רוזן: "ביום 30.7.2015 או בסמוך לכך, הנתבע יחד עם מאבטח מטעם יחידת "מגן" עסקו במשימת אבטחתו של יאיר נתניהו, אשר בילה יחד עם חבריו בתל אביב. הנתבע בניגוד גמור לכל ההתחייבויות החלות עליו ולציפייה מעובד המבצע תפקיד שכזה, הקליט שיחה אישית בין יאיר נתניהו לחבריו אשר נערכה ברכב האבטחה בו נהג הנתבע".

התובעת מבקשת מבית המשפט להורות לרוזן להמציא לתובעת את כל הקלטות שבדיו ולא להשאיר עותק מהן, זאת מאחר ולא ידוע באילו אמצעים טכנולוגיים השתמש לצורך ביצוע ההקלטה והאם יש בידיו הקלטות נוספות.

חברת מודיעין אזרחי העסיקה את רוזן מיום 27.7.2014 ועד ליום 29.2.2016, עם קליטתו לעבודה עבר התובע סיווג בטחוני, במסגרתו התחייב בין השאר לשמור על סודיות. "העוסקים במשימות מסוג זה נדרשים לדיסקרטיות מוחלטת מכיוון שהם עשויים להיחשף במהלך עבודתם לסודות אשר גילויים עלול לסכן את ביטחון המדינה או את האישים המאובטחים." עוד מצוין בכתב התביעה כי הנתבע הינו בעל רישיון חוקר פרטי ואף עבד ככזה טרם העסקתו בחברה. בתחילה עבד רוזן בשמירה ואבטחת בתי שרים ובכירים ולימים הוצב כנהג מבצעי במשרד ראש הממשלה.

בכתב התביעה נכתב עוד כי "סיפור המעשה שלפנינו מגולל מסע, מתוכנן ככל הנראה, של תיעוד במסתרים של אורחות חייו הפרטיים של בנו של ראש הממשלה, מר יאיר נתניהו ולאחר מכן בבחינת הוספת חטא על פשע- ניסיון לספסר תמורת מזומנים ברגעים הפרטיים והדיסקרטיים של יאיר נתניהו, עד אשר מצא כלי תקשורת שהיה מוכן לשלשל לידי הנתבע שלמונים תמורתם."

עו"ד יעל דולב, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד גרוס: "תופעת ההקלטות הפכה לתופעה קשה ומטרידה במערכת יחסי העבודה. כולם מקליטים את כולם. לא זו הדרך לקיום יחסי עבודה אמינים והוגנים. המקרה שלנו הוא אמנם מקרה קיצון של שימוש לא נאות, בלשון המעטה, של תופעת ההקלטות, אך אני מקווה שבין הדין יגיד את דברו כנגד תופעה פסולה זו".


עוד בנושא:אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.