1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

ראה"מ: "צריך לרדת מצמרות העצים לקרקע"

נתניהו בכנסת: "ממשלה שנשענת על חודו של קול פשוט לא יכולה לתפקד, היינו בסרט הזה"
Print יעקב גרודקה , כ"ה אדר תשע"ח 12/03/2018 19:35

נתניהו צילום: יצחק הררי – דוברות הכנסת.מליאת הכנסת, קיימה דיון בהשתתפות ראש הממשלה על פי בקשתם של 40 חברי כנסת. נושא הדיון לבקשת האופוזיציה הוא "ראש הממשלה נתניהו, שפסק נחרצות ב-2008 כי ראש הממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים כל כך גורליים למדינת ישראל, כי קיים חשש אמיתי ולא בלתי מבוסס שהוא יכריע הכרעות על בסיס ההישרדות הפוליטית שלו ולא על בסיס האינטרס הלאומי" – צריך לעמוד בסטנדרט שתבע מקודמיו ולהתפטר, ולכל הפחות להודיע על נבצרות ולחדול לאלתר מהתקפות על המשטרה ועל שלטון החוק".ראש הממשלה בנימין נתניהו, נכח לאורך כל הדיון, שמע את חברי הכנסת והשיב: "היום הוא יום מטלטל בפוליטיקה הישראלית,  אינני חושב שיינו צריכים להגיע בכלל למצב הזה כי הממשלה שלנו היא מצוינת, מתנהלת באחריות, בשיקול דעת ביציבות וזו ממשלה שמביאה הישגים גדולים למדינת ישראל ואזרחי ישראל יודעים להעריך את מה שאנחנו עושים".

נתניהו המשיך ואמר: "אני אומר זאת לא מפני שאני חושש מבחירות, להפך. לאורך כל השנים שאני כאן מעולם לא ראיתי תמיכה כזו בי, במשפחתי ובמדיניות של הממשלה בראשותי. אם יהיו בחירות נתמודד בהן וגם ננצח אבל אנחנו עוד לא שם. השעה מאוחרת אבל לא מאוחרת מידי. צריך לעשות מאמץ עליון אחרון כדי לשמור על הממשלה בהרכבה הנוכחי לאורך זמן. ממשלה שנשענת על חודו של קול פשוט לא יכולה לתפקד, היינו בסרט הזה".

ואז פנה ראש הממשלה לאופוזיציה: "לחבריי באופוזיציה, אתם צריכים להעריך קצת יותר את הציבור הישראלי. הוא יודע להבחין היטב בין אמת לשקר, בין עיקר לטפל. תמיד אתם מדברים גבוהה גבוהה עם אין סוף תלונות קביעות מסקנות ואחר כך האבק שוקע הענן מתפזר והדברים מתבררים כהבל. אזרחי ישראל גאים במדינה וזה בניגוד גמור למה שהם שומעים מיכם ומהחברים שלכם בתקשורת. מכיוון שהציבור יודע להבדיל הוא קובע פעם אחר פעם שאתם תשבו שם ואני אעמוד כאן כראש ממשלת ישראל.  כנראה שגם אתם מבינים את זה כי קורה כאן דבר מדהים. אני הייתי בטוח שאתם בעקבות המשבר הזה תגישו חוק לפיזור הכנסת אבל זה לא קרה. עוד לא ראיתי דבר כזה אופוזיציה שמפחדת מבחירות, שרוצה שהממשלה תמשיך לכהן כי היא חוששת מבחירות. זו האמת הפשוטה כולם ידועים את זה.לכן גם אתם יודעים שהאמירות שלכם הן אמירות סרק חסרות ערך. אתם יודעים שהתמיכה הציבורית בי ובממשלה היא כבירה. אתם יודעים שאם יהיו בחירות העם ייתן לנו מנדט גדול יותר".

לסיום פנה : "אני רוצה לפנות לחבריי בקואליציה, דווקא בגלל ההישגים הגדולים שלנו, והאתגרים הגדולים שאנחנו עומדים בפניהם, אני קורא לחבריי ובראשם שר הביטחון וראשי הסיעות החרדיות ואני אומר לכם השעה מאוחרת אבל לא מאוחרת מידי. צריכים לפעול באחריות. המדינה זקוקה לממשלה יציבה איתנה שמתפקדת לאורך זמן. היא זקוקה לממשלה שלנו, וכדי להמשיך את ההישגים אנחנו צריכים להמשיך יחד. בשעה המאוחרת הזו צריך לרדת מצמרות העצים אל קרקע האחריות, לעשות מאמץ עליון כדי להשאיר את הממשלה על כנה לאורך זמן. את המאמץ הזה צריך לעשות הלילה ונעשה אותו".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.