1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

כחלון לדרעי: "ביבי מבין שבלעדיי הוא לא ראש ממשלה"

ראשי הקואליציה דנו הבוקר בנושא קידום חוק פסקת ההתגברות ובחילוקי הדעות השוררות בין השותפות • המפלגות החרדיות ממשיכות להתעקש על חקיקתו, לעומת כחלון שמתבצר בהתנגדותו
Print בני יחזקאלי , ל' ניסן תשע"ח 15/04/2018 11:24

כחלון דרעי כחלון ודרעי בישיבת ממשלה. צילום אילוסטרציה: מארק ישראל סאלם, פלאש 90פורום ראשי מפלגות הקואליציה התכנס הבוקר (ראשון) לדון יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בסוגיית קידום פסקת ההתגברות ובחילוקי הדעות הפוליטיות שקמו בעקבות החלטת בג"ץ בעתירה הנוגעת לגירוש המסתננים הלא חוקיים.

בשלב הזה, הדיון הסתיים וסוכם להמשיך אותו בימים הקרובים. קודם לכן, פרסמו אנשיו של ראש הממשלה כי הוא "דואג לפתרון בעיית המסתננים ובמקביל מקיים כעת לראשונה מזה כעשור דיון חשוב על האיזון הדרוש בין מערכת המשפט למערכת המחוקקת, בליווי היועמ"ש".

מבחינת המפלגות החרדיות - הן ממשיכות לדרוש את קידום פסקת ההתגברות באופן כזה שהיא תסייע לקידום חוק הגיוס. שר האוצר משה כחלון ממשיך להתנגד לכך ועימו היועמ"ש מנדלבליט.

על פי דיווח ב'וואלה', אמר כחלון לדרעי בישיבת ראשי הקואליציה; "ביבי מבין שבלעדיי הוא לא רה"מ ולא יהיה? רק שיהיה ברור שאם רוצים לפתוח הסכמים אז נפתח את כל ההסכמים גם על ישיבות והתנחלויות".

כמו כן, מדווח כי היועמ"ש אמר בישיבה שהוא מוכן לבחון חקיקת התגברות בתנאים מסוימים, במסגרת חוק יסוד החקיקה, וקביעת רוב גדול של ח"כים שיידרש כדי לחוקק מחדש חוק, או על ידי קביעת דרישות סף לרוב של שופטים לביטול חוקים - ששה שופטים מול תשעה.אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כחלון.אל יתהלל חוגר כמפתח.  (ל”ת)

  יפה יוסף

 2. כחלון.אל יתהלל חוגר כמפתח.  (ל”ת)

  יפה יוסף

 3. שטויות, רק בלי החרדים הוא לא ראש ממשלה.  

  שריר

 4. כלחון לא יודע שהוא לא יהיה רלוונטי בבחירות הבאות  (ל”ת)


 5. שיפול הממשלה הזאת  (ל”ת)

  יהודי